Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zamieniam się w potwora
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-09-22, 21:20   #1
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467

Zamieniam się w potwora


Dziewczyny - pomocy, może wy macie jakiś pomysł, nie rozumiem co się dzieje z moją cerą.
Cera jako taka jest mieszana. Po wakacjach jak zwykle przesuszyła mi się straszliwie, mimo, że prawie się nie opalałam i cały dzień paradowałam z Antheliosem 60 na twarzy. Uratowała mnie maseczka Vichy oraz krem tej samej firmy. Cerę przez dłuższy czas miałam prawie bez zarzutu, prawie żadnych niespodzianek, aż miło było popatrzeć. I oto pewnego dnia obudziłam się z trzema pięknymi wulkanami na twarzy. Tak z dnia na dzień. Potem do towarzystwa pojawiły się kolejne niespodzianki, mniejsze ale również widoczne. Wulkany mimo traktowania ich Benzacne mają się świetnie, wygląda na to, że im tu dobrze i w ogóle nie znikają. Niespodzianek innego typu jest coraz więcej. Może to trąd? Na dodatek po wizycie u kosmetyczki (czyszczenie), skora zaczęła mi się łuszczyć i przesuszać - wczoraj natknęłam się na badanie stopnia nawilżenia cery i dowiedziałam się, że zamiast 40% mam 26. Nie wiem na ile takie badanie jest miarodajne, ale nawet i bez badania widzę że skora jest odwodniona.
Robię co mogę, żeby nie używać kremów ani maseczek zapychających pory, nie stosuję też agresywnych kosmetyków. Od dłuższego czasu stosuję na dzień krem Iwostin SPF 20, na noc krem Vichy ThermalFix 2, pod oczy krem Neutrogeny lub żel Olay, poza tym maseczkę Vichy. Raz na tydzień kładę na twarz glinkę zieloną. Twarz myję żelem Biopur Biothermu, który jest delikatny i do czasu wyjazdu na urlop niczego mi nie wysuszał. Potem gdy mi się cera przesuszyła odstawiłam go na korzyść Physiogelu, a potem znowu wróciłam do niego. I mimo to zamieniam się w potwora. Zaburzenia hormonalne, z racji stosowania przeze mnie tabletek, raczej w grę nie wchodzą. Jedynie może za długo siedzę w pracy w klimatyzacji (że za długo to pewne, na przyklad teraz). Dziewczyny jak wam się wydaje, co może powodować takie anomalie z dnia na dzień? Dodam że wczoraj kupiłam sobie krem Physiogel, użyłam raz i przyznaję, że nie mam już wrażenia, że zapomniałam zmyć z twarzy maseczkę z białka, ale wulkany jak są tak były, a towarzystwa im z dnia na dzień przybywa. Pomocy!!!
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując