Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-04, 18:53   #283
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jakich kosmetyków do makijażu powinnam używać?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość


1. czy z racji z tego, iż nie mam zbyt wielu zaskórników (tak mi się wydaje) nie muszę używać podkładów/jeśli powinnam to jakie wybrać?
Nie ma przymusu stosowania podkładów. Mimo to, dobrze dobrany podkład/krem BB niewątpliwie doda Ci urody, nie chodzi tu tylko o zamaskowanie zaskórników ale ogólnie o wyrównanie kolorytu cery wygładzenie jej, dodanie blasku jeśli tego potrzeba.



Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
2. czy na sińce pod oczami najlepsze są płynne zielone korektory?
nie, nigdy w życiu! kup sobie płynny korektor w odcieniu brzoskwiniowym.

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
3. czy powinnam maskować nos (wg mnie jest za duży) i czoło (wg mnie jest za wysokie)?
Żeby dobrze wymodelować twarz, trzeba trochę wprawy. Nie umiesz - możesz ćwiczyć w domu, z naciskiem na: nie wychodź do ludzi jeśli dobrze tego nie opanujesz. Wysokie czoło najlepiej jest po prostu zamaskować odpowiednią grzywką.



Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość

Dotychczas oprócz tuszowania nakładałam dwa cienie na powiekę, biała kredka na linię wodną. kresek nie umiem rysować. Czekam aż mi jeszcze "urosną" brwi i wtedy chce im dać kształt łuku.
5. czy warto nauczyć się robić kresek przy opadającej powiece?
tak. nie musisz jej wywijać do góry nie wiadomo jak, wystarczy, że narysujesz linię przy rzęsach (choćby cieniem) i ładnie ją zakończysz. Kup sobie do tego skośny pędzelek. Przyda się również do podkreślania brwi. Nie próbuj na siłę nadać im sztucznego, wymarzonego kształtu rysując je na nowo, będzie to wyglądało po prostu dziwnie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując