Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-24, 17:25   #5
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Kremy wyszczuplające! Analizujemy skład, wybieramy najlepszy.

RETINYL PALMITATE (Witamina A - Palmitate) - normalizuje suchą skórę i zwiększa jej elastyczność. Redukuje proces łuszczenia się skóry i nawilża ją.

TEPHROSIA PURPUREA roślina rosnąca w Azji, Australii i Afryce. Należy do rodziny motylkowatych Papilionaceae. W Indiach wykorzystywana do odpędzania owadów. Surowcem zielarskim jest korzeń i kwitnące ziele.
Zawiera głównie flawonoidy: lupeol, rotenon (silny insektycyd, czyli środek owadobójczy), tefrozynę, izotefrozynę, deguelinę, kwercetynę, rutynę.
Sharapunkha działa hepatoprotekcyjnie (ochronnie na miąższ wątroby, stabilizuje błony i śródbłonki, aktywuje regenerację komórek), moczopędnie, przeciwobrzękowo, przeciwwysiękowo, przeciwalergicznie, antyseptycznie, uspokajająco, lekko nasennie (wyciągi eterowe, spirytusowe), żółciopędnie i przeciwpasożytniczo (pajęczaki, owady). Stosowany do leczenia nadciśnienia, zapalenia wątroby, toksycznego uszkodzenia wątroby (np. czterochlorkiem węgla), niestrawności (dyspepsja) i nerwic. (z łuskiewnika)

THEOBROMA CACAO (kakaowiec)- Jest źródłem wielu soli mineralnych: żelaza, magnezu, wapnia, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, odżywia, regeneruje, łagodzi podrażnienia, zapobiega wysuszaniu skóry. Zawarta w nim teobromina i teofilina przyspieszają metabolizm i spalanie komórek tłuszczowych, redukuje objawy cellulitu. http://www.we-dwoje.pl/kakaowiec,slownik,431.html (też można dorzucić prawdziwe kakao do naszego peelingu kawowego

* Spotkałam się jeszcze z różnymi formami kolagenu i elastyny, wydaje mi się, ze raczej będą wpływać dobrze na skórze, ale dokładnych informacji o nich nie znalazłam.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując