Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek dla lubiących cieniowanie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-30, 17:26   #1
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Arrow

Wątek dla lubiących cieniowanie


Oto kolejny wątek tematyczny. Chciałabym aby znalazło się w nim jak najwięcej cieniowanych pazurków

A ponieważ dość często na forum pojawiają się pytania dotyczące cieniowania gąbeczką, postanowiłam stworzyć ilustrowaną instrukcję dla tych, które jeszcze tego nie próbowały. To chyba najodpowiedniejsze miejsce na jej zamieszczenie, więc zaczynam:

1. Malujemy pazurek na jeden kolor i czekamy aż lakier wyschnie
2. Bierzemy jakąkolwiek gąbeczkę (ja używam takiej do nakładania podkładu na twarz) i ucinamy z niej mały kawałeczek (polecam wycięcie kształtu trójkąta gdyż wygodnie się go trzyma i prawdopodobieństwo pobrudzenia skórek trójkącikiem jest niewielkie). Do trzymania gąbeczki można użyć pęsety, mamy wtedy pewność że gąbeczka nie ziszczy nam już pomalowanych pazurków . Na taką gąbeczkę nakładamy kroplę lakieru
3. Nakładamy lakier na końcówkę paznokcia
4. Rozprowadzamy lakier na większą część paznokcia. Robimy to dotykając pazurka gąbeczką (nasączoną lakierem). Zaczynamy od końca paznokcia i stopniowo przesuwamy się w dół
5. Gdy lakier wyschnie czeka nas powtórka z rozrywki, czyli nakładamy kolejny lakier na końcóweczkę pazurka
6. Tak samo jak poprzednio rozprowadzamy lakier po paznokciu
7. Cieniowanie jest praktycznie gotowe ale 100 razy fajniejszy efekt otrzymamy gdy pokryjemy je brokacikiem (szczególnie brokaciki z linerków są do tego celu idelane )
No i tak powstaje cieniowanie. Jeszcze tylko kawałek jakiegoś wzorka lub kilka cyrkonii i mamy git pazurki .
Oczywiście z cieniowaniem można kombinować na różne sposoby tj. używać mniejszej lub większej liczby kolorów, cieniować tylko wybrane fragmenty paznokcia itp.

Dodam że przedstawiłam tu mój własny patent na cieniowanie gąbkowe. Podejrzewam, że ile pazurkomaniaczek na ty forum, tyle sposobów gąbkowania. Dlatego, jeśli ktoś miałby inny sposób i chciałby się nim podzielić byłoby fajnie .
Ja zamieszczę tu jeszcze instrukcję cieniowania igłą (ale to jak będę miała więcej czasu)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cieniowanie.JPG (42,3 KB, 4174 załadowań)
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując