Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - problem z podjęciem decyzji o dziecku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-04-26, 16:25   #1
Kinia_3029
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 2

problem z podjęciem decyzji o dziecku


Długo zastanawiałam się czy tutaj napisać ...
Jesteśmy z mężem 4 lata po ślubie wszystko jest ok jedynym naszym problemem jest temat dzieci.. przed ślubem rozmawialiśmy, że planujemy chociaż jedno dziecko .. niestety przez te 4 lata dużo się wydarzyło i zmieniło....
Mieszkamy z mężem na wsi - dojeżdżamy z mężem trochę ponad godzinę do pracy ponieważ w naszej miejscowości ciężko jest z pracą. Na początku małżeństwa myśleliśmy, żeby mieć szybko dziecko z tym że ja chciałabym wrócić do pracy jak tylko dziecko by miało 1 rok i tu pojawia się problem ponieważ mąż ma pracę zmianową często pracuję w weekendy i wyjeżdża....
Rodzina od strony męża mieszka dalej niby mówili że pomogli by nam jakbyśmy mieli dziecko ale dobrze wiem, że tak by nie było i że na ich pomoc nie możemy liczyć...
moi rodzice zadeklarowali się że jesli będzie dziecko to nam pomogą z tym, że oni uważają, że powinnam zostać z dzieckiem w domu aż dziecko nie skończy 4 roku życia.... a ja chciałabym wrócić do pracy jak dziecko skończyłoby 1 rok życia z tym, że do żłobka i przedszkola mamy bardzo daleko - nie mamy możliwości przeprowadzenia się .... tak jak pisałam zmiana pracy tez nie wchodzi w grę .... myśleliśmy o niani ale w okolicy nie ma takiej osoby, która by się zgodziła na to.....
wiele rozmawialiśmy z mężem w temacie dzieci i dwa miesiące temu podjęliśmy decyzję, ze nie będziemy mieć nigdy dzieci bo nie pogodzimy wszystkiego ...
ja nie chcę robić kariery ale chce normalnie pracować nie zależy mi na karierze ......
Od momentu podjęcia przez nas decyzji, ze nie będziemy mieć dzieci każdego dnia zastanawiam się czy dobrą decyzję podjęliśmy .... boję się że jeśli zmienię zdanie to będę żałować ale boję się też że jeśli nie będę miała nigdy dzieci to też będę żałować ....
Kinia_3029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując