Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 08:08   #3886
Zeina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Zgadza się jeśli chcemy wyliczyć stężenie procentowe ze 100% czystego kwasu . Przy kwasie mlekowym , różnice są nie wielkie , więc może krzywdy nie bedzie .Ale , co z kwasem glikolowym . Dostępne stęzenie na Mazidłach to kwas glikolowy 30% . Tam stęzenia toników liczone są nie ze 100 procentowego kwasu , tylko właśnie z 30procentowego kwasu glikolowego . Obliczenie stężenia ze 100% kwasu glikolowego , to byłaby masakra .
Od siebie radze zaczynać od niskich stęzeń , krzywdy nie zrobią , wyższe zawsze zdązymy zrobić , czyli w praktyce licze stęzenie dla kwasu mlekowego 80% , tak jak mam w kalkulatorze .
Wyliczenie przez biała_czekolade jest dobre . To mocny peeling , a jak pali nie to co migdał
Masz całkowitą rację, zbyt wysokie stężenie kwasu na początek na pewno może zrobić więcej szkody niż pożytku. Tak jak pisałam, nie mam z tym doświadczenia, więc nie wiem od jakich stężeń należy zaczynać. Ale stężenie wpisane z kalkulatora, tak jak to pokazałam wyżej, pozwala otrzymać kwas o stężeniu 24% (może to lepiej dla początkującej osoby, kwas 24% jest w dalszym ciągu bardzo mocny), ale nie jest to na pewno 30%.

Tak jak pisała Quleczka, to właśnie ten kalkulator nie uwzględnia stężeń użytego roztworu, można to łatwo sprawdzić wpisując np. że chcemy otrzymać 50% roztwór z 1% kwasu hialuronowego. Na logikę jest to niemożliwe, trzeba by roztwór kwasu hialuronowego zatężyć zamiast jeszcze dodawać wody. A kalkulator radośnie podaje nam wynik

Edytowane przez Zeina
Czas edycji: 2009-11-11 o 08:45
Zeina jest offline Zgłoś do moderatora