Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-08, 10:15   #541
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ekhm.. i ja mam pytanko..
Wczoraj po raz pierwszy zastosowałam Effaclar K, i po jakichś piętnastu minutach po nałożeniu odczułam, jakby moja twarz zrobiła się taka bardzo ciepła.. Miałam wrażenie, że była taka mocno rozgrzana. Potem to przeszło.
Czy taka reakcja skóry może się zdarzyć?
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:23   #542
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez basiao84
Niech mi ktoś pomoże mam kryzys
od prawie 1,5 miesiąca kwasze się lysanelem lotion, pory jak brudne były tak są nadal, tylko jakies takie bardziej pootwierane są, cera trochę zaróżowiona, prawie już wchłania się 1,3ml (sama się dziwię) filtra, tylko że ciągle mnie wypryszcza. Jakby pory się pootwierały, ale oczyścic sie nie umiały bo lysanel za delikatny dla nich?

Co ja moge wprowadzić jeszcze do pielęgnacji?
Diacneal to bardzo głupi pomysł na teraz? a lysanel active?

effaclar mnie nie zachwycił...
Help!
Ja podpinam się pod pytanie. Tylko że ja stosuję Diacneal i Cleanance K i jak mnie wypryszczało tak wypryszcza nadal. A ostatnio to już pojawiły mi się takie duże głęboko pod skórą gule, które nie chcą zejść. Kilka razy użyłam kremu nawilżającego Avene HOL czy to oże być przez to? Już sama nie wiem co robić z cerą...
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:33   #543
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez !violet!
Ja podpinam się pod pytanie. Tylko że ja stosuję Diacneal i Cleanance K i jak mnie wypryszczało tak wypryszcza nadal. A ostatnio to już pojawiły mi się takie duże głęboko pod skórą gule, które nie chcą zejść. Kilka razy użyłam kremu nawilżającego Avene HOL czy to oże być przez to? Już sama nie wiem co robić z cerą...
Diacneal otwiera pory, więc sebum ma wolną drogę na zewnątrz, dlatego twarz może się tłuścić. Niestety, otwarte pory łątwiej pozapychać, a HOL ma w skłądzie CCT, więc może to on Cie zapycha, Violet? Ja swoje HOLe pooddawałam siostrez, a sama uzywam Hydrance Optimale Riche - bez CCTów w skłądzie, ale za to z glicerynką - mi nie przeszkadza.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:35   #544
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez justyce
Ekhm.. i ja mam pytanko..
Wczoraj po raz pierwszy zastosowałam Effaclar K, i po jakichś piętnastu minutach po nałożeniu odczułam, jakby moja twarz zrobiła się taka bardzo ciepła.. Miałam wrażenie, że była taka mocno rozgrzana. Potem to przeszło.
Czy taka reakcja skóry może się zdarzyć?
MOże, zwłąszcza na początku. Być może nałożyłąś dosyć grubą warstwę? Jeśli będziesz miałą uczucie sciągnięcia skóry, to po 1h możesz się dosmarować jakims nawilżaczem
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:48   #545
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez basiao84
Niech mi ktoś pomoże mam kryzys
od prawie 1,5 miesiąca kwasze się lysanelem lotion, pory jak brudne były tak są nadal, tylko jakies takie bardziej pootwierane są, cera trochę zaróżowiona, prawie już wchłania się 1,3ml (sama się dziwię) filtra, tylko że ciągle mnie wypryszcza. Jakby pory się pootwierały, ale oczyścic sie nie umiały bo lysanel za delikatny dla nich?

Co ja moge wprowadzić jeszcze do pielęgnacji?
Diacneal to bardzo głupi pomysł na teraz? a lysanel active?

effaclar mnie nie zachwycił...
Help!
Basiu, effaclar to kwasy BHA, one działają wolniej, trzeba troszkę poczekać na efekty, ale ważne jest to,że skóra w miarę stosowania nieuodparnia się na nie. Z kolei Lysanel active, dziewczyny wielokrotnie mówiły tutaj, że to naprawdę ciężki kaliber,więc na lato może być nieodpowiedni, podobnie zresztą Diacneal, który zawiera aż 6% AHA. Dziewczyny bardzo chwaliły połaczenie Effaclaru z olejkiem Hauschki, może powinnaś spróbować. Piszesz także, że nieustannie pojawia się na Twojej buzi jakieś niespodzianki, może coś Cie zapycha? np filtr. Przeanalizuj kosmetyki, których używasz i ich składy. Mogę Ci polecić krem antybakteryjny AA taki niebieski, przyspiesza gojenie wszelkich pryszczy, możesz go z powodzeniem stosować pod filtr, ponieważ zawiera mnóstwo przeciwutlenaiczy. Z toników -Benzance lub acne epert dermedica.
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 12:30   #546
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja przechodzę własnie rozeterkę... Mam jeszcze Acne Dermu na 2 uzycia. I teraz nie wiem, czy zacząć z Effaclarem K, czy dalej uzywać AD. Tak myślę,że kuracja przebarwieniowa na lato raczej nie ma sensu... Mi właśnie najbardziej chodzi o zniknięcie przebarwień i oczyszczeniu porów, a AD sprawował sie całkiem nieźle... Chyba jednak wezme Effaclar, bo nie chcę ryzykować... Jak myślicie? A i czy skóra może się udoparniać na kwas azaleinowy tak jak na AHA?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 13:41   #547
Anna Żydowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja równiez dostałam od dermatologa receptę na Isotrex na noc i Acne-Derm na dzień i też nie poinformował mnie o konieczności stosowania Filtrów.Na szczęście już wcześniej uprzedziła mnie o tym kosmetyczka i od jakiegoś czasu już stosuję Filtr VICHY 50+. Isotrex i Acne-Derm stosuję gdzieś od tygodnia , na razie jestem zadowolona, ale po waszych opisach mam obawy czy nadal je stosować przez okres letni.mam cerę potrądzikową z zaskórnikami i kilka przebarwień na czole.doradźcie czy powinnam nadal stosować czy przerwać kurację?
Anna Żydowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 13:48   #548
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Ja przechodzę własnie rozeterkę... Mam jeszcze Acne Dermu na 2 uzycia. I teraz nie wiem, czy zacząć z Effaclarem K, czy dalej uzywać AD. Tak myślę,że kuracja przebarwieniowa na lato raczej nie ma sensu... Mi właśnie najbardziej chodzi o zniknięcie przebarwień i oczyszczeniu porów, a AD sprawował sie całkiem nieźle... Chyba jednak wezme Effaclar, bo nie chcę ryzykować... Jak myślicie? A i czy skóra może się udoparniać na kwas azaleinowy tak jak na AHA?
Mam identyczny dylemat jak Ty, tyko czasu trochę więcej, bo ciut więcej AD w tubce I też nie wiem czy AD czy Effeclar, czy może Hauschka? Na pewno AD można używać w lato (przy ochronie przeciwsłonecznej, pisze dla innych, bo wiem, że Ty wiesz ) ale czy skóra się uodparnia. To chyba zależy jak długo używasz, 3-4 miesiące można spokojnie.

PS: U mnie niestety AD nie oczyszcza porów, dopiero ziemia wulkaniczna robi z tym porządek. Czyli ja chyba sobie odpowiedziałam, spróbuję Effeclaru
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 13:53   #549
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

L_V, dzięki
Nie nakładałam tego dużo, raczej starałam się "oszczędnie" nakładać emulsję, więc byłam zaskoczona taką reakcją skóry.
Ale jeśli to jest coś całkiem normalnego, to już się nie martwię.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 14:04   #550
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

mar_go, ochrona przeciwsloneczna, to oczywista, ale i tak sie trochę boję, bo zawsze wyciagna mnie na bliskie jeziorko, do wody tu sie troche filtr zmaże i takie rózne inne sprawy Na opkowaniu chyba jest napisane, żeby dla całkowitego efektu używać przez 2 miesiace, ja uzywałam miesiąc... Hmmm no nie wiem... Chyba wezmę to, co będzie w aptece, oby było jedno z tych dwóch
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:44   #551
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kochane ponawiam pytanie:

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka
Zamierzam odstawić Diacneal w lecie, ale może jednak powinnam kontynuowac kurację... A Wy Kochane jak uważacie? Czy Diacneal na lato jest za mocny? Wiem, ze promieniowanie UVA jest przez cały rok takie samo, jednak w lecie zdecydowanie więcej czasu spędzamy na powietrzu (przynajmniej ja), a tym samym promieniowanie UVA dociera do mnie bezpośrednio i jedyną barierą są filtry? Dziewczynki pomóżcie, bo mam już mętlik
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 17:02   #552
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Alchemiczko, wydaje mi się że D. na lato może być za mocny, szczególnie że dużo czasu zamierzasz spędzać na podwórku, może lepiej będzie przerzucić się na Effaclar+ olejek Hauschki,wiem że E. jest o niebo delikatniejszy od diacnealu itp ale na pewno będzie utrzymywal skóre w dobrym stanie, oczyszczał pory i w pryzpadku tego kremu filtry powinny wystarczyć jako zabezpieczenie przed promieniowaniem. Ale to tylko moje zdanie, może niech doradzą ekspertki
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:12   #553
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Paro, dziękuję za odp

poszukam tego kremu z AA, mam nadzieje ze pomoże

a najsmieszniejsze jest to, ze jak nie zastosuje lysanelu tylko iwostin puritin na noc, to rano mam duzo ladniejsza buzke

juz sama nie wiem, co począć!
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:15   #554
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

basiu, a ten lotion lysanelu to jest tonik? bo nie za bardzo się orientuje, a wiem że w wątku antypatnety na bycie naj, wiele osób narzekało na ten tonik, że spodował znaczne pogorszenie cery, jeśli chodzi o ten sam kosmetyk to może znalazłyśmy winowajcę
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:39   #555
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Buu dzis przez nieuwage pani aptekarki zostałam posiadaczką Acne-Derm.
Myslałam i myślała ze moze być zastosowala to na buzie ale nie chce bo nie musze.Co ja moge z tym zrobić??
Moze któraś z pańchce odkupić-zapłaciłam za niego 16 zł.
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 20:20   #556
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Paro
Alchemiczko, wydaje mi się że D. na lato może być za mocny, szczególnie że dużo czasu zamierzasz spędzać na podwórku, może lepiej będzie przerzucić się na Effaclar+ olejek Hauschki,wiem że E. jest o niebo delikatniejszy od diacnealu itp ale na pewno będzie utrzymywal skóre w dobrym stanie, oczyszczał pory i w pryzpadku tego kremu filtry powinny wystarczyć jako zabezpieczenie przed promieniowaniem. Ale to tylko moje zdanie, może niech doradzą ekspertki
Dzięki za odpowiedź Czyli dobrze robię, że zamierzam odstawić Diacneal
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 20:32   #557
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Proszę bardzo
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 21:55   #558
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Alchemiczko, Paro Ci już dobrze doradziła - pisałyśmy już w tym wątku kilka razy, że Diacneal jest chyba za silny na lato - ja sama już go odstawiłam wieki temu
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 22:07   #559
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
Buu dzis przez nieuwage pani aptekarki zostałam posiadaczką Acne-Derm.
Myslałam i myślała ze moze być zastosowala to na buzie ale nie chce bo nie musze.Co ja moge z tym zrobić??
Moze któraś z pańchce odkupić-zapłaciłam za niego 16 zł.
z tego, co pamiętam, chciałaś się pozbyć przebarwień, a nie nabawić nowych, dlatego właśnie najlepszy na lato będzie dla Ciebie Acne Derm, bo diacenal to zbyt duży kaliber na lato i na początek, skóra musi się przyzwyczaić do kwasów, a AD trudno zrobić sobie krzywdę w przeciwieństwie do diacenalu, więc można powiedzieć, że ten zakup to nie pomyłka, tylko Twój anioł stróż nad tobą czuwał w tej aptece
pozdrawiam
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 22:53   #560
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Alchemiczko, Paro Ci już dobrze doradziła - pisałyśmy już w tym wątku kilka razy, że Diacneal jest chyba za silny na lato - ja sama już go odstawiłam wieki temu
Pseplasam, zapomniałam.

Nie gniewajcie się Dziewczyny jak czasem palnę jakąś głupotę, ale aktualnie mam urwanie głowy. Obiecuję, ze po 16 czerwca sie poprawię. Tymczasem... no cóż, tymczasem różnie to bywa Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość do takiej roztargnionej modki jak ja
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 00:25   #561
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A czy ktos moglby mnie oswiecic, dlaczego Diacneal na lato nie....

Bo ja uzywam co drugi wieczor, nie mam zadnych podraznien ani nic, ale troche sie martwie, bo slonko grzeje strasznie...juz mi pisalyscie wczesniej, ze jak nie ma podraznien to mozna, ale jak to tak naprawde jest z tym Diacnealem, to do konca nie wiem??????
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 00:34   #562
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
A czy ktos moglby mnie oswiecic, dlaczego Diacneal na lato nie....

Bo ja uzywam co drugi wieczor, nie mam zadnych podraznien ani nic, ale troche sie martwie, bo slonko grzeje strasznie...juz mi pisalyscie wczesniej, ze jak nie ma podraznien to mozna, ale jak to tak naprawde jest z tym Diacnealem, to do konca nie wiem??????
z moich informacji wynika, że jest on bardzo zdradliwy i brzydkie efekty mogą wyjść po jakimś czasie, ale tu najlepiej by cię Sandija oświeciła
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 00:52   #563
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Lecem oświecać
Agniecha, Diacneal ma retinaldehyd - to wiesz skóra Ci już do niego przyzwyczaila i przy sumiennym filtrowaniu nie jest problemem. Natomiast w połączeniu z 6% kw. glikolowego to już poważniejsza sprawa. To i to uwrażliwia solidnie skórę, złuszcza ją - staje się bardziej podatna na przebarwienia - na lato to nie za bardzo, przecież nie będziesz unikać słońca (zwłaszcza u siebie ) Z jednej strony walczymy z przebarwieniami, a z drugiej po co się ich nabawić na własne życzenie. Przynajmniej ja tak uważam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 06:27   #564
anamnezis
Rozeznanie
 
Avatar anamnezis
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 572
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, czy Acne Derm może zapychać?
Bo zastanawiam się, czy coś mnie zapycha, czy może moja cera wariuje
__________________
Był czas, kiedy żyłem tylko dlatego,
że musiałem żyć.
Lecz teraz żyję, ponieważ jestem wojownikiem
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 06:53   #565
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
Diacneal otwiera pory, więc sebum ma wolną drogę na zewnątrz, dlatego twarz może się tłuścić. Niestety, otwarte pory łątwiej pozapychać, a HOL ma w skłądzie CCT, więc może to on Cie zapycha, Violet? Ja swoje HOLe pooddawałam siostrez, a sama uzywam Hydrance Optimale Riche - bez CCTów w skłądzie, ale za to z glicerynką - mi nie przeszkadza.
Dzięki za odpowiedź. Może rzeczywiście te kapryle mnie zapychają, ale byłam zaskoczona tak szybką i gwałtowną reakcją skóry na kilkukrotne posmarowanie się kremem. Zostawię go sobie na smarowanie szyi w takim razie.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:38   #566
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Przeczytałam cały wątek i mam mętlik w głowie Od 8 miesięcy używam Retinu-a. Aktualnie 0,05% na zmiane z 0,025%. Niestety już się kończy, wiec postanowiłam kupic Zorac. Ale czy latem powinnam go uzywać? Niestety z powodu przebytej choroby przez jakiś czas musze uciekac od słońca, wiec chronie się jak moge. Uważacie, ze powinnam odstawić retinaldehyd i na lato wystartować z czymś innym?
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:19   #567
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Megan, tak, dla pewności lepiej zostawic zoraca do jesieni.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 21:23   #568
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez sylwiani
z tego, co pamiętam, chciałaś się pozbyć przebarwień, a nie nabawić nowych, dlatego właśnie najlepszy na lato będzie dla Ciebie Acne Derm, bo diacenal to zbyt duży kaliber na lato i na początek, skóra musi się przyzwyczaić do kwasów, a AD trudno zrobić sobie krzywdę w przeciwieństwie do diacenalu, więc można powiedzieć, że ten zakup to nie pomyłka, tylko Twój anioł stróż nad tobą czuwał w tej aptece
pozdrawiam
Czyli moge sobie nim smarować skórkę w lecie.
Ale czy muszę przy tym stosować jakieś filtry, bo ta plamę mam na reku i nie ma mozliwosci zeby ją zakrywać.A na filtrach się nie znam.
Ale ta plama jest nie równomierna-ten krem bedzie mi wybielał tylka tą plamę a nie resztę??
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 01:33   #569
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Sandijko, to moze dlatego mam ostatnio takie dziwne wrazenie, ze buzia jakby po chwilowym polepszeniu juz nie tak ladna (zwlaszcza po 3 wypadach na plaze z tesciami, niby z filtrami i czapka z daszkiem, a jednak). Tak troche podejrzewalam Redermic, ale zadnych niespodzianek na buzi niby nie mam, tylko takie subiektywne odczucie, ze jakby gorzej

Ale co w takim razie klasc na buzie w miejsce Diacnealu ? Uzywam na zmiane ze Skinorenem, a rano ten Redermic........Prosze doradzcie
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:02   #570
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Megaan
Przeczytałam cały wątek i mam mętlik w głowie Od 8 miesięcy używam Retinu-a. Aktualnie 0,05% na zmiane z 0,025%. Niestety już się kończy, wiec postanowiłam kupic Zorac. Ale czy latem powinnam go uzywać? Niestety z powodu przebytej choroby przez jakiś czas musze uciekac od słońca, wiec chronie się jak moge. Uważacie, ze powinnam odstawić retinaldehyd i na lato wystartować z czymś innym?

Megaan - absolutnie możesz. W tym przypadku tak

Sprostowanie tego, co napisała Shadi -> można używać i latem, skoro się zorackowało już tak długi czas jak Megaan, czyli od 8 miesiecy. Buzia już jest w pewien sposób przyzwyczajona. Oczywiście, unikanie słońca i ochrona jest obowiązkowa, to wiadomo.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.