mule - sprawdzone przepisy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-13, 17:06   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

mule - sprawdzone przepisy


Jak na razie wyprobowalam tylko jeden przepis na mule - http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_o...u/przepis.html

okazalo sie, ze robi sie je bardzo szybko, to juz zrobienie spaghethi trwa znacznie dluzej.
Ja dalam - 1/2 kg mul (kupilam na targu na stoisku z rybami), 2 szklanki bialego wina (a co bede zalowac, wino jednak tanie stolowe, ale sprawdzone i wiedzialam, ze smaczne), cala cebule (ale nie jakas wielka) oraz dalam zielenine, ktora pani na targu dodala gratis. I chyba tyle.

Najwiecej czasu zajelo mi przebranie malz i danie do garnka tylko naprawde zamknietych, gotowalam bez przykrycia by widziec co sie z nimi dzieje, oczywiscie 2 szklanki wina nie przykryly calych mol i reszte uzupelnilam woda.

W przepisie nie podali ile trzeba to gotowac, tzn podali ale nie podali czy od momentu zagotowania wody (w moim przypadku winowody ) czy jak wszystko jest zimne. 5 min potraktowalam wiec orientacyjnie. Muszle faktycznie otwieraja sie w trakcie gotowania - fajny bajer, tylko popcorn przebija to widowiskowo.

Potrzasanie rondlem bylo proste, faktycznie lepiej nie mieszac lyzka. W pewnym momencie pojawila sie biala piana, potem znikla i wtedy uznalam, ze potrawa gotowa.

Podawac koniecznie z kieliszkiem bialego wina, inaczej potrawa nie smakuje.
Nie mozna popijac muli wodka (kiedy probowalam i nie polecam). Niektorzy twierdza, ze mozna jesc mule z piwem na sposob belgijski, ale tej opcji nie sprawdzalam.

Bede testowac tez inne przepisy, zwlaszcza ze mule na targu kolo mnie kosztuja 5 euro za 1 kg.

Piszcie o swoich doswiadczeniach.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:17   #2
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: mule - sprawdzone przepisy

Rena, od moich znajomych (belgów) wiem, że potrawa jest gotowa kiedy mule się otworzą.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

A! Ja to zwykle leję nawet całą butelkę białego wina i sypię czosnek orz natkę pietruszki.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 08:11   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: mule - sprawdzone przepisy

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Rena, od moich znajomych (belgów) wiem, że potrawa jest gotowa kiedy mule się otworzą.
tak tylko, ze one nie wszystkie otwieraja sie w tym samym czasie... Te nie otwarte trzeba wyrzucic.

Belgowie jedza mule z frytkami i majonezem, ale uwazam to za przegiecie, same mule sa raczej malo kaloryczne chyba.

W belgijskiej sieci "chez Leon" czyli u Leona podaja takie fajne mule zapiekane z serem i czasem tez sosem pomidorowym, w ogole oni je tak ladnie ukladaja na plasko. Tu sa zdjecia - http://fr.chezleon.be/images/files/menu_03_2012.pdf

Jednak przepis, ktory podalam jest francuski - kuchnia francuska jest znacznie lzejsza.
Zauwazylam, ze Francuzi wcale nie przepadaja jednak za rybami i owocami morza, zreszta we franc. restauracjach potrawy z owocami morza sa drogie nawet dla tubylcow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 07:29   #4
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: mule - sprawdzone przepisy

Rena, ja gotują zwykle około 10 minut maksymalnie.
A z frytkami to według mnie połączenie idealne

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Ps. U Leona byłam wiele razy. Pychotka!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.