apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-14, 10:01   #1
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296

apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki


Mam taki mały apel - jeśli zgłaszamy kosmetyk to może napiszmy przynajmniej jakie kosmetyk zawiera składniki . Jeśli ktoś zgłasza Serum Clinique i pisze że jest bezzapachowe i badane alergologicznie i ma lekką konsystencję to dla mnie jest to znak że ktoś nie uzywał tego kosmetyku tylko go zgłosił bo reklama była fajna . Może napiszmy o wyciągu z białej brzozy , wit E , wyciągu z trzech herbat , wyciągu z wina itd. Hę ? Przecież to wizażankom ma pomóc w przyszłym wyborze kosmetyku . Reklamę można zobaczyć w każdej gazecie . A np. produkt Estee Lauder rozgrzewa i oczyszcza dzięki węglanowi wapnia . Więc ja mam prośbę - zgłaszajmy kosmetyki które uzywamy i zgłaszajmy je tak by dostarczyły jak najwięcej informacji . Bo przecież same szukamy i szukamy idealnego kosmetyku i chcemy o nim wiedzieć jak najwięcej .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 11:53   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Jeżeli tylko producent podaje informacje na opakowaniu, to je przepisuję, ale nie zawsze takie się tam znajdują...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 14:08   #3
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Ja się przyłaczam i w pełni zgadzam z Diorkiem

. ZGŁASZAJMY KOSMETYKI KTÓRYCH SAME UŻYWAMY, NIE TYLKO TE Z REKLAMY PRASOWEJ CZY INTERNETU!!!

Takie zgłoszenie nie jest w pełni wartościowe - w końcu KW ma służyć nam, kupującym nowe kosmetyki, a więc powinnyśmy polegać na sobie, opiniach innych Wizażanek, a nie na przekopiowanych tekstach producentów!!!

Ja osobiście bardzo na KW polegam, i dokonałam już za jego (Waszą) sprawą kilku zakupów, z których jestem zadowolona, a których bez Waszej pomocy i komentarzy bym nie nabyła.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 14:21   #4
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Ale kochaniutkie, ZGŁOSZENIE kosmetyku powinno zawierać INFORMACJE PODANE PRZEZ PRODUCENTA plus cena i pojemność a nie ocenę!, przynajmniej z tego co ja się orientuję... Niektórzy coprawda wyłamują się od tej zasady ale wiadomo ze jeśli w zgłoszeniu widzę „zawiera xxxxxxxxxxx, ma lekką konsystencję i dobrze się wchłania. Polecany dla alergików.” to wiem, że to info nie od wizażanki a od producenta bądź z reklamy. Za to w ocenach powinny się znaleźć rzetelne oceny i Diorku kochany, Ty tu też popełniłaś błąd – ocena kosmetyku (BA!!!!!! PRZECIWZMARSZCZKOWEGO!) po próbce! Co mi daje to że testowałaś 10 dni? tyle to i ja mogę po próbce...Ja chcę wiedzieć co Ty widzisz po miesiącu używania, czy ciągle zmarszczki znikają czy znowu jest tak samo jak wcześniej...To zaniża obiektywność Twoich ocen...Plus to, że krem jest przeznaczony dla osób powyżej 35, a Ty nie masz nawet 25 l. jak sama piszesz...Zgadzam się z Lejką jeśli producent podaje informacje na opakowaniu to je przepisuję, a jeśli nie to nie piszę o tym czego nie wiem, niestety ja nie umiem rozszyfrować właściwości kosmetyku po składzie, a nie chcę Was wprowadzać w błąd.

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 14:41   #5
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Ugggr, oceny kosmetyk.ów po próbkach to druga z najgorszych rzeczy, jakei ise moga na KW przydażyć...
A przecie z jest kodeks, i to one powinien nam wszystkim przyświecać...

Co do zgłaszania: Youare, masz rację, ale, ktos kto nabył produkt i dopiero po zakupie go zgłasza, może najczęściej podac więcej informacji, chociazby dlatego, że SKŁAD jest na wszystkich kosmetykach, a także, na opakownaiu producent umieszcza znacznie więcej info; dodatkowe komentarze zgłąszającej, jak: konsystencja, zapach, zazwyczaj są obiektywne i cenne dla potencjalnej szperaczki

Wydaje mi się, że ta dyskusja nei jest o tym, co przepisywac, a co nie z opakowań. ale raczej dotyczy opisywnaia komsetyków, które się MA i używa, niż bezmyślengo kopiowania materiałów promocyjnych producenta kosmetyku, którego się nie ma we własnych łąpkach



ale fajnie, swoją drogą, że tak się troszczymy o Wizażyk
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 14:49   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Myślę że zgłaszać kosmetyki może kazdy - w zgłoszeniu nie podajemy własnej opinii tylko rzeczowo przepisujemy info od producenta z ulotki czy kartonika, cena, pojemność. A oceniamy jak już troche poużywamy... Ale o tym wszystkim juz chyba była mowa, i jest to w kodeksie pudernic.
Zgadzam się z Youare absolutnie - nie tyle chodzi o ocenianie produktu po parodniowym uzywaniu próbki (choć raczej to dla mnie miało wiarygodne, ja oceniam po kilku tygodniach) a to że wciąż oceniamy kosmetyki nie do konca nam potrzebne. Wiadomo że prepratatów przeciwzmarszczowych nalezy zacząć uzywać wcześniej ale nie popadajmy w przesadę. Nie wiem czy 23latka oceniająca silnie przeciwzmarszczkowy preparat Resolution d Contraxol rozprostowujący nawet głębokie zmarszczki mimiczne jest w stanie zaobserwować na swojej twarzy faktyczne działanie kremu, bo wątpię że takie zmarszczki posiada, ot co.
Nie jest to dla mnie wiarygodna ocena, niestety.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 14:50   #7
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

No, może...Ja jednak mimo wszystko wolę w zgłoszeniu przepisać sztywne opisy producenta z opakowania, a potem w komentarzu się do nich odnieść . Ale fakt faktem lepiej jest zgłaszać kosmetyki które się ma, bo potem tyle takich kwiatków zalega bez oceny...

P.S. Joasiu dostałaś maila?

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-14, 15:01   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

No to ja jestem z tych leniwych Nie chce mi sie przy zgłoszeniu przepisywać 120 składników danego preparatu i to generalnie w językach zamierzchłych Przyznaję się bez bicia. Ale wszystko inne przepisuję z opakowania produktu, który mam przed nosem. No może z wyjątkiem perfum i dezodorantów, bo niestety nie potrafię nic ładnego w tym temacie wymyslić.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 15:10   #9
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Iwonko, witaj w klubie . Mnie tez się nie chce...I dlatego tylko w niektórych zgłoszeniach ode mnie jest skład...

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 15:22   #10
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Youare, mogę darować skłąd, ale nie lubię, kiedy zgłoszenie jest przygotowywane przez kogoś, kto kosmetyku nie ma w rączkach Jak słusznei pisze Smoczyca: w zgłoszeniu pownno być: 'info od producenta z ulotki czy kartonika, cena, pojemność'. Wiem, ze ty do takich osób nie nalezysz

Co do oceniania, jak już pisałam wyzej, zgadzam sie z Tobą (a teraz jeszcze Smoczycą) w 100%

ps dostałam mailika, zaraz odpiszę, dziękuję bardzo, to była super niespodzianka poranna
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 15:37   #11
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

w takim razie żle zrozumiałam intencje KW - myślałałam że zgłaszamy kosmetyk którego uzywamy .Inaczej to będzie tu milion nieocenionych kosmetyków np. z wyższej półki . A po co? Czytam gazety . A jeżeli chodzi o składniki - miałam na mysli podstawowe - logiczne i jasne jak słońce jest to że nikt nie przepisze całego składu z opakowania . Ale o głównych można napisać .Np może kogoś uczulać miód i będzie wiedział jak zobaczy w zgłoszeniu kosmetyku - że ma uważać - bo kosmetyk x go zawiera . Aha - jesli ktoś ma zmarchy nie pomoże mu nawet najnowsze osiągnięcie kosmetologii - jak to się mówi : lepiej zapobiegać niż leczyć . Dlatego zgłosiłam i opisałam produkt D- contraxol . I szczerze napisałam że zmarchów nie posiadam .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-14, 16:30   #12
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

A mnie strasznie przeszkadza brak ceny kosmetyku przy zgłoszeniu. Jak zgłaszam to znaczy z go kupiłam i mam w rączkach a skoro tak to wiem ile za niego zapłaciłam. Jak zgłaszam (jako czarownica) to tylko jeśli na opakowaniu nie ma zbyt wielu informacji dodaję coś od siebie. Jak zgłoszenie zawiera ocenę to ja nie mogę szybko sprawdzić jaki profil cery ma ta osoba i jest to utrudnienie.
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 16:43   #13
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Diorku, źle zrozumiałas zapobieganie – zapobiega się zmarszczkom chroniąc SKÓRĘ FILTRAMI czy to zima czy to lato, bardzo proszę poczytaj sobie artykuliki Basi - ona wszystko tam roztłumacza. Młodej skóry nie wolno przekarmiać tyloma witaminami i „podrasawiaczami” bo się zbuntuje...I tu wcale nie sprawdza się zasada, że lepiej więcej niż mniej! A skoro nie posiadasz zmarszczek to po co oceniasz? Przecież to krem przeciwzmarszczkowy, naprawdę Cię nie rozumiem...A, i chciałam Ci wysłać maila ale nie dam rady, bo do mnie wraca ...Eeech...

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-05, 18:17   #14
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Cześć Asiu
Mam dzisiaj więcej czasu i grzebię w starych wątkach

Joanna napisał(a):
> A mnie strasznie przeszkadza brak ceny kosmetyku przy zgłoszeniu.

Wiesz, pomysł podawania ceny kosmetyku pojawił się jakiś czas temu. Większość kosmetyków zgłoszonych przed tym wspaniałym pomysłem (bardzo go popieram) nie ma niestety ceny. I z tego co pamiętam nie jest możliwe dodanie cen
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-05, 19:06   #15
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

olencja napisał(a):
>Większość kosmetyków zgłoszonych przed tym wspaniałym pomysłem (bardzo go popieram) nie ma niestety ceny. I z tego co pamiętam nie jest możliwe dodanie cen

Jest taka możliwość, tylko trzeba ustalić te cenę, a następnie wysłać prośbę o wstawienie ceny do Magi lub Zło Więc ile cen zostanie uzupełnionych w KW zalezy od samych wizażanek

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-05, 19:09   #16
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

BabciaWeatherwax napisał(a):
> olencja napisał(a):
> >Większość kosmetyków zgłoszonych przed tym wspaniałym pomysłem (bardzo go popieram) nie ma niestety ceny. I z tego co pamiętam nie jest możliwe dodanie cen
>
> Jest taka możliwość, tylko trzeba ustalić te cenę, a następnie wysłać prośbę o wstawienie ceny do Magi lub Zło Więc ile cen zostanie uzupełnionych w KW zalezy od samych wizażanek
>
>


Oooo umknęło mi
W takim razie muszę się wziąć do roboty!
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-05, 19:12   #17
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Ale na maila im to? Bo ja kiedyś dałam w wątku z cenami (był chyba kiedyś taki...) i cen jak nie było, tak nie ma



P.S. Czekam na relację ze zlotu czarownic
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-05, 19:58   #18
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

youaresowonderful napisał(a):
> Ale na maila im to? Bo ja kiedyś dałam w wątku z cenami (był chyba kiedyś taki...) i cen jak nie było, tak nie ma

do mnie na maila poproszę, youare jeśli pomożesz mi odszukać wątek, gdzie wkleiłaś info o cenach, będę wdzięczna - chyba przeoczyłam

> P.S. Czekam na relację ze zlotu czarownic

oczywiście, było magicznie

__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-05, 20:15   #19
kasia_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 50
Re: apel do wizażanek zgłaszających nowe kosmetyki

Zgadzam się z Youare. Jak można dać 5 gwiazdek kosmetykowi, którego działania nie jesteśmy w stanie na sobie sprawdzić? To tak jakbym oceniła krem na plamy posłoneczne/pękające naczynka, których de facto nie posiadam i dała mu max punktów. Za co?
kasia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.