Szczeniak Shitzu+pekińczyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-14, 10:45   #1
Monica88
Raczkowanie
 
Avatar Monica88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 45
GG do Monica88
Smile

Szczeniak Shitzu+pekińczyk


6.12 jade po swojego szczeniaczka do Wrocławia...Jest to pies (On) którego mamą jest suczka Shitzu a tatą Pekińczyk, szczeniak jest na serio boski.

Jednak mam mnustow wątpliwości co do wychowania go i w ogóle. Na wstepie przyznam że nie chciałabym zawieść swoich rodziców, którzy zgodzili sie na psa pod warunkiem że bede uczyła go załatwiania się na dworze i nim zajmowała.

Może macie dla mnie jakieś rady??
Monica88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 13:48   #2
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

wspierasz tym samym rozmnazanie psów bez rodowodu i pseudohodowle...tutaj nie jest to mile widziane...

http://www.pseudohodowle.ovh.org/

http://rodowod.republika.pl/

http://rodowodowy.republika.pl/

http://www.rasowy-rodowodowy.info/

po kundelka moglas rownie dobrze jechac do schroniska... zaplacisz za niego - i coraz wiecej kundelkow bedzie zapelniac swiat..a tym samym schrony...

co do Twoich pytan - w wyszukiwarce znajdziesz wszystko.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2008-11-14 o 14:08
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 13:59   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
wspierasz tym samym rozmnazanie psów bez rodowodu i opseudohodowle...tutaj nie jest to mile widziane...

http://www.pseudohodowle.ovh.org/

http://rodowod.republika.pl/

http://rodowodowy.republika.pl/

http://www.rasowy-rodowodowy.info/

po kundelka moglas rownie dobrze jechac do schroniska... zaplacisz za niego - i coraz wiecej kundelkow bedzie zapelniac swiat..a tym samym schrony...

co do Twoich pytan - w wyszukiwarce znajdziesz wszystko.
zgadzam sie i nie popieram takich krzyzowek.

ale niestety jesli komukolwiek mowie ze ma psa-kundelka bo bez rodowodu patrza na mnie jak na wariatke :-/ bo przeciez zaplacicli za swojego owczarka 1,5 zl .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 18:50   #4
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Dopuszczanie do takich krzyżówek oczywiście jest karygodne ale trzeba zajac sie i takim pieskiem . One tez potrzebuja miłości !! Zapraszam po porady do nas :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140199&page=137
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 18:53   #5
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Tak zasluguja na milosc, ale jakby kazdy tak psy rozmnazal to tej milosci by na swiecie nie wystarczylo... juz nie wystarcza.. te psy w schronisku tez zaslugują na milosc, tez sie trzeba nimi zając i co? I nico trzeba powiedziec...
To jest nakrecanie biznesu. Zlitujesz sie nad tym jednym psem, a na jego miejscu pojawią sie trzy nastepne - i gdzie tu sens? Wiadomo - nie ma nabywców, nie ma biznesu. Bardzo prosta zasada.
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...


Edytowane przez kukis
Czas edycji: 2008-11-14 o 18:55
kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:18   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

i shih tzu i pekińczyk to bardzo sztuczne rasy, nie dość, że małe to mają krótkie czaszki, takie pieski moga mieć dużo wad i chorób. O ile w hodowlach rozmnaża się psy pozbawione predyspozycji do wad wrodzonych, to pseudohodowca kryje psy bez badań i papierów, a na dodatek krzyżuje rasy- zapłacisz za pieska, który jest kundelkiem, a być może wiele więcej pieniędzy zostawisz u weterynarza.
Pewnie, że każdy piesek zasługuje na miłość, ale nie każdy "hodowca" zasługuje na to, żeby zarobić, bo prawdziwy hodowca tak nie postępuje, a kundelki bierze się za darmo
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 21:28   #7
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez Monica88 Pokaż wiadomość

Może macie dla mnie jakieś rady??
tak, nie wspieraj pseudohodowców
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-15, 07:47   #8
pauladragon13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ...Świat pełen marzeń...
Wiadomości: 221
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

wiecie ,ale to jej koleżanka miała sunię ,a nie ona...oczywiście w schroniskach jest dużo psiaków (kundelków) ,które potrzebują miłości,ale jeśli jej koleżanka ma psiaka to nic się nie stanie jak go weźmie ,pod warunkiem ,że się nim zaopiekuje i nie wyrzuci na próg...Jeśli chodzi o cenę wiem zabrzmi to dziwnie ,ale ja uważam ,że psy są bezcenne...To też są stworzenia i nigdy nie zrozumiem tego ,że są one sprzedawane....Jeśli ja miałabym sprzedać tak przecudne stworzenie tylko dla kasy to miałabym to sobie za złe do końca życia....Oczywiście mówię teraz o pseudohodowcach....Wciska ją ludziom kity i potem taki psiak bedzie chory ,zdechnie,albo oddadza go do schroniska...
__________________
I U.S.A.
pauladragon13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 08:05   #9
Monica88
Raczkowanie
 
Avatar Monica88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 45
GG do Monica88
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Rozumiem, że wspieranie pseudohodowców w gronie ludzi, którzy być może posiadają psy z rodowodem spotyka sie z wielkim oburzeniem.
Jednak pragne zwuważyć, że po pierwsze źródło jest sprawdzone ponieważ zabieram psa od swojego kuzyna, który nie rozmnaża swojej "Zuzy" z prędkością światła, ponieważ są to jej pierwsze i ostatnie szczeniaki. Po drugie pieski mają już za swobą wizyte u weterynarza i pod względem zdrowotnym wszystko jest z nimi w pożądku. a po trzecie nie sa one sprzedawane tylko wydawane, ponieważ osoba je sprzedająca nie należy do ludzi którzy na tym zarabiają.

No i jeszcze jeden aspekt, byłam już kiedyś w posiadaniu kota z rodowodem i zapewniam was że wiem w czym rzecz, jednak nie uważam sie za osobę która krzywdzi teraz szczeniaka bo chyba najwazniejsze żeby miał opiekę, był kochany, zadbany i szczęśliwy??
Monica88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 08:25   #10
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Nie wiem czy rasowe psy są takie "idealne". Mam dwie kundelki (jedna 13 druga 9 lat), nigdy specjalnie nie chorowały, raz Saba miała zapalenie jelita, bo zjadła jakieś kości co mój tata jej dał, a Majka miała tylko raz gorączkę, też z powodu złej diety. Natomiast psy sąsiadów, dookoła, jeden rotweiler, jeden dalmatyńczyk i jeden bokser, dawno już nie żyją, dziwne A miały mniej więcej tyle lat co moje sunie. I to właśnie zawsze a propos rasowych psów słyszy się, że mają raki albo inne takie.
Jak dla mnie kundelki są najsilniejsze i najinteligentniejsze, takie mam doświadczenia. Nikogo do niczego nie namawiam, bo przecież takie podejście nie jest mile widziane na tym forum, ale to kundelki są jedyne w swoim rodzaju, a rasowe psy są pospolite.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 09:47   #11
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

jak zwykle panuje niezrozumienie.....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-15, 09:50   #12
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jak zwykle panuje niezrozumienie.....
To spróbuj mi wytłumaczyć.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 10:07   #13
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

setki razy juz byly takie rozmowy na forum.....

radze poczytac ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159199
chociaz kilka ostatnich stron.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 10:29   #14
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

To ja piszę o moich spostrzeżeniach na temat chorowitości rasowych psów w stosunku do kundelków, powtarzam, o spostrzeżeniach, jak również o tym co według mnie wyróżnia kundelki, moje zupełnie osobiste odczucia, ale nie, ja niczego przecież nie rozumiem. Wiedziałam, że pod moim znajdzie się taki post, bo przecież wszystko co się tyczy kundli trzeba potępiać.
Ja się nie wypowiadałam na temat mieszania ras, może i jest to zagrożenie ale ja się wypowiedziałam o tym co wokół mnie jest i było, o rasowcach które szybciej umierają (jeszcze raz powtórzę, jest to spostrzeżenie a nie naukowy dowód). Więc proszę nie pisz, że niczego nie rozumiem. Może czasem warto przeczytać coś dwa razy.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 10:42   #15
Monica88
Raczkowanie
 
Avatar Monica88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 45
GG do Monica88
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Dobra, słuchajcie tu nie chodzi o to ile razy ktoś coś przeczytał idt. Zastanawia mnie tylko to, że strasznie uogólnia sie tutaj te pseudohodowle, że niby każdy kto ma psa nierasowego i go dopuszcza, to zaraz jest zły, bo robi jakąś pseudohodowle. Ludzie nie generalizujcie wszystkiego!!

A jesli chodzi o pieski ze schroniska...przyznam wam szczerze że pieska z rodowodem w schronisku też bym znalazła jakbym poszukała. A poza tym kundle, jak je nazywacie, zawsze były obecne, sa i będą i są psami tak jak kazde inne...
Monica88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 11:03   #16
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez popscene Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że pod moim znajdzie się taki post, bo przecież wszystko co się tyczy kundli trzeba potępiać.
nie o to chodzi, ale jak ktos rozmnaza psy a nie ma o tym pojecia to nalezy sie potępienie.
Jak czytam ze rodowod to tylko papier, albo ze nie bede chodzila na wystawy z psem/kotem, ze suka raz powinna miec mlode to swiadczy o totalnym braku wiedzy.

Jak najbardziej jestem za braniem kundelkow ze schronisk ale nie za powoływaniem ich na swiat.

Cytat:
Napisane przez popscene Pokaż wiadomość
Może czasem warto przeczytać coś dwa razy.


Cytat:
Napisane przez Monica88 Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie tylko to, że strasznie uogólnia sie tutaj te pseudohodowle, że niby każdy kto ma psa nierasowego i go dopuszcza, to zaraz jest zły, bo robi jakąś pseudohodowle.
owszem tak jest, po jakiego czorta ktos namnaza psy? no po co skoro pozniej je wydaje? nie moge pojac

powtórze raz jeszcze ze rozmnazanie nie polega na polaczeniu psa i suki
a juz mieszanie 2 roznych ras to bomba genetyczna i szczyt lekkomyślosci

moja kolezanka kupila yorka bez rodowodu, oczywiscie na poczatku wszysko bylo pieknie i cacy bo rodowód to tylko papier
pies dorastal i pojawily sie problemy
"oszczedniej" jesli chodzi o kase wyszloby jej gdyby kupila psa od prawdziwego hodowcy, a tak jakis dupek namonozyl psy zarobil i ma wszystko w pompie.

rasowce nie sa cyborgami, tez chorują, ale prawdziwy hodowca dopuszcza tylko i wylacznie takie osobniki gdzie ryzyko chorób wad jest minimalne
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 11:37   #17
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Juz kilka razy spotkalam sie z mieszanka np shih i pekinczyka i nadal nie moge uwierzyc w lekkomyslnosc i glupote ludzi ktorzy do czegos takiego dopuszczaja!!!!
Nie popieram Cie Monica88.... Juz w watku o shih napisalam Ci co mysle o tym.... Jak rozwija sie proces pseudo ... Jesli juz chcieli dopuscic suke to dlaczego nie poszukali psa tej samej rasy????????????????????? ??????????
Przeciez to nie jest ani shih ani pekinczyk ..... To skrzywdzona istotka, Bogu ducha winna ..... Nie rozumiem jak mozna sie przyczyniac do czegos takiego ......
TO JEST WLASNIE NAJBARDZIEJ LEKKOMYSLNE ROZMNAZANIE ZWIERZAT !!!!!!!!!!!!!!!!!
A potem coraz wiecej ich w schroniskach lub porzuconych w lesie .....
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 12:17   #18
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Jakim trzeba być bezmyślnym, zeby tak krzyżować psy. Ciekawe, czy chociaż rodzice posiadali rodowód, czy też takie "rasowe bez rodowodu" są.
Nie brałabym takiego psa.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 19:56   #19
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez Monica88 Pokaż wiadomość
Dobra, słuchajcie tu nie chodzi o to ile razy ktoś coś przeczytał idt. Zastanawia mnie tylko to, że strasznie uogólnia sie tutaj te pseudohodowle, że niby każdy kto ma psa nierasowego i go dopuszcza, to zaraz jest zły, bo robi jakąś pseudohodowle. Ludzie nie generalizujcie wszystkiego!!

A jesli chodzi o pieski ze schroniska...przyznam wam szczerze że pieska z rodowodem w schronisku też bym znalazła jakbym poszukała. A poza tym kundle, jak je nazywacie, zawsze były obecne, sa i będą i są psami tak jak kazde inne...

Dobra - posłuchaj - w tym temacie czarne jest czarne, a białe jest białe - i nie ma co dyskutować... kupując szczeniaka bez metryki - który tylko wygląda na daną rasę - wspierasz pseudohodowle - potem x tych szczeniaków jest, jako dorosłe psy rozmnazana - nadal pod nawa tej rasy... i x z nich laduje w schronach... wejdz na dogomanie - spojrz - ile jest pieknych pieskow bez metryczek w typie danej rasy - zapewniam CIe, ze psow z rodowodami jest o wiele mniej! podzialaj troche na dogo - bedziesz miec inne spojrzenie...


http://www.dogomania.pl/forum/f28/

Psów bez nie powinno się rozmnażać -i koniec.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 16:29   #20
Monica88
Raczkowanie
 
Avatar Monica88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 45
GG do Monica88
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Jakim trzeba być bezmyślnym, zeby tak krzyżować psy. Ciekawe, czy chociaż rodzice posiadali rodowód, czy też takie "rasowe bez rodowodu" są.
Nie brałabym takiego psa.
Wiecie co...?? Logując sie na to forum i zakładając ten wątek liczyłam tylko na to, że ktoś rozwieje moje wątpliowści dotyczące opieki nad szczeniakiem i tego jak go wychować, a nikt z was nawet nie postarał sie odpwiedziec na pytanie które postawiłam w pierwszym poście. Tylko od razu jechanka na to jakiego będe miała psa, moja sprawa, każdy robi co mu sie podoba więc nie rozumiem o co ten szum. Szkoda tylko że się nie rozumiemy, i że jedziecie ludziom, którzy nie mają psów z rodowodami...tylko dlaczego wasze zdanie muszą akceptować tacy ludzie jak ja, którzy mają w nosie te rodowody?? Ja wam nie robie wyrzutów z tego powodu, ze przywiązujecie wagę do papierka, bo mam gdziecś to ,czy Wasze psy są zdrowe, chore, czy mają spłaszczone czaszki itd. To wasze pociechy i Wy sie nimi zajmujecie i kochacie takimi jakie sa. I to jest dla mnie najważniejsze.

Ja wiem jedno, jakikolwiek to będzie pies, to zapewnie mu godziwe warunki do życia. A to że nie stać mnie na psa z rodowodem nie znaczy że nie będe dbać o mojego szczeniaka.

Edytowane przez Monica88
Czas edycji: 2008-11-17 o 16:31
Monica88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:27   #21
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Skoro CIę nie stać - trzeba było iść do schronu i wybrać bidę przypominającą takiego kundelka... jakiego będziesz mieć...

tu nie chodzi tylko o rodowody... nie zrozumialas... mając ten papierek masz pewność, że suka nie jest eksploatowana, że dzieciaki są zdrowe itp. wszystko jet w linkach które CI podałam... jeśli nie potrzebujesz papierków - a co za tym idzie rasowego psa - szukaj przyjaciela w schronisku, domu tymczasowym itp. a nie wspieraj rozmnazanie psów w typie danej rasy...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2008-11-17 o 17:29
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:37   #22
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

typowe, nie rozumiesz ze rodowod to nie tylko papier HEH
swoim zachowaniem pokazujesz tylko ze warto mnozyc psy bo zawsze komus mozna je upchnąć
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:40   #23
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

tak - upchnąć, a potem mieć w nosie, co się z nimi stanie...

a staje się dużo złego, ludzie się nudza, nie potrafią wychowywać - wierząc, że pies wychowa się sam...

spojrzcie - tu sa dzieciaki, ktore czekaja na domy- przyklady bezmyslnego rozmnazania mieszancow...

http://www.dogomania.pl/forum/f28/po...omnosc-121851/
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:03   #24
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

wracajac do pierwszego postu, to widze ze jednak jestes młodą osobą, wiec co bedzie jak pies powaznie zachoruje? jestes swiadoma ze moze to leczenie moze nawet kosztowac kilka tysiecy? stac Cie na to, badz rodzice to pokryja?
czy wiesz ze pies nie moze jesc byle czego i "marketowej karmy"?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:49   #25
Monica88
Raczkowanie
 
Avatar Monica88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 45
GG do Monica88
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
wracajac do pierwszego postu, to widze ze jednak jestes młodą osobą, wiec co bedzie jak pies powaznie zachoruje? jestes swiadoma ze moze to leczenie moze nawet kosztowac kilka tysiecy? stac Cie na to, badz rodzice to pokryja?
czy wiesz ze pies nie moze jesc byle czego i "marketowej karmy"?

Jeśli chodzi o tą kwestię, to decyzja co do posiadania psa, była przemyślana i to niejednokrotnie poruszana w gronie najbliższych domowników. Nie było sytuacji, że jak ktoś zauważył mimo mojego młodego wieku, strzeliłam fochem i powiedziałam sobie "dzisiaj przynoszę do domku pieska". Może jestem młoda ale nie głupia, i wiem że pies to nie przedmiot, ze trzeba o niego dbać i że posiadanie psa związane jest często z wydatkami kiedy poważnie zachoruje. Razem z rodzicami podjęliśmy taką decyzję, dlatego o kwestie kasy na jego leczenie, jeśli będzie konieczne, zupełnie się nie martwię.

I poraz kolejny zapewniam, że suka, która jest matką szczeniaków, nie jest wykożystywana do celowego ich rozmnażania- tego akurat jestem pewna.
Monica88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:54   #26
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez Monica88 Pokaż wiadomość

I poraz kolejny zapewniam, że suka, która jest matką szczeniaków, nie jest wykożystywana do celowego ich rozmnażania- tego akurat jestem pewna.
to nie rozumiem skad sie wzial szczeniak...

moze jednak to przemyslisz i pojdziesz do schroniska?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:57   #27
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Czyli to byl zwykly przypadek?? Po prostu niedopilnowanie suki?? Trzeba to podkreslac, bo to calkiem zmienia postac rzeczy..
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:11   #28
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

jesli to był "wypadek" - to aby uniknąć tego w przyszłości - nalezałoby wysterylizować sunię.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 16:18   #29
dekoratorka 14 l
Raczkowanie
 
Avatar dekoratorka 14 l
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 166
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Okej jesli to byl przypadek okej

I przestancie w koncu osadzac ta dziewczyne juz nie raz mowilam ,ze to forum nie osadza innych tylko daje im rady !!! Możecie wyrazić swoje zdanie raz i drugi,ale po co o nie walczyc i straszyc nowych uzytkownikow !!! Ja wiem ze rodowod jest bardzo wazny i calkowicie was popieram,ale nie przesadzajcie.

Jej kuzyn ma dac tego pieska pewnie jej to zaproponowal. Okazja się nadazyla i co miała nie skorzystac jesli caly czas marzyla o piesku??? Jeseli mowi ze przemyslana jest to w 100% decyzja to bardzo dobrze i cieszę się z jej mądrosci. To byl wypadek nie pseudohodowca , wiec nikt nie moze brac od niego tych psinek.Jesli nikt by ich nie wzial to co by sie z nimi stalo. ??? Zaloze sie ,ze nie dal rady by sam utrzymac nie wiem np. 5 doroslych psow. Predzej czy pozniej by umarly czy zachorowaly. Nie lepiej zeby ona wziela pieska i okazala mu milosc i się nim zajela !!

Ludzie ona chciala rady ,a nie na 'dzien dobry' gadania jaka to jest nierazsadna ... Nie tak ostroo... Przepraszam,ale to jest moje zdanie jesli sie z nim nie zgadzacie to Ok nie wszyscy muszą je podzielac....


Jesli chodzi o rade dotyczaca zalatwiania czy innych spraw to co bys chciala wiedziec ??
Bo np. nie mozesz się pytac ile czasu zajmie Twojemu pieskowi nauka na dworze się zalatwiania ,bo to zalezy od pieska.
Jesli odpowiednio go wychowasz to nie bedzie Ci sprawial problemow
Jesli chcesz jeszcze jakies rady to wal i zawsze mozesz tez do mnie pisac na prywatne wiadomosci

Pozdrawiam
dekoratorka 14 l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 17:21   #30
Monica88
Raczkowanie
 
Avatar Monica88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 45
GG do Monica88
Dot.: Szczeniak Shitzu+pekińczyk

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Czyli to byl zwykly przypadek?? Po prostu niedopilnowanie suki?? Trzeba to podkreslac, bo to calkiem zmienia postac rzeczy..


Tak, dokładnie tak było!! Próbuje to Wam od samego początku powiedzieć, ale jak czytam te wasze posty, jaka to ja niedobra jestem, to odechciewa mi sie pisać czegokolwiek.
Monica88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.