Nie radzę sobie z problemami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-19, 13:39   #1
kwiatuszek511
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6
Unhappy

Nie radzę sobie z problemami.


Witajcie. Mam 19 lat i nie radzę sobie ze swoimi problemami. Nie mam z kim o tym porozmawiać. Mam chłopaka ale wstydzę sie mu o tym powiedzieć. Jak narazie miedzy nami jest dobrze, jednak obawiam się, że moze to mieć wplyw na nasz dalszy zwiazek. Problem tkwi w tym, że pochodze z wielodzietnej rodziny, w której od kiedy pamietam brakuje pieniedzy na wszystko (mamy ok 20 tys. długu) a tata nadużywa alkoholu co z kolei jest powodem tego, że nie ma pracy. Częste kłótnie w domu, brak prywatności powodują, że jestem bardzo nerwowa, zle sypamiam, czesto płaczę. Moim priorytetem do tej pory było wykształcenie jednak teraz, na miesiąc przed maturą, nie potrafię się skupić na nauce.
Najgorsze jest to, że opadam z sil i mam ochotę się poddac.
Dziewczyny wiem, że nie jesteście specjalistami ale może któraś z was miala podobna sytuacje kiedys.. Proszę was o pomoc, o radę.. Nie wiem co mam zrobić..
kwiatuszek511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 10:11   #2
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

moja rada brzmi:
skup się teraz z całych sił na maturze, zrób wszystko by jak najlepiej ją zdać. w lato idz do pracy, pozniej na studia zaoczne i jednoczesnie do pracy. kiedy bedziesz gotowa wyprowadz się.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 10:21   #3
Julita1992
Raczkowanie
 
Avatar Julita1992
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 191
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek511 Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam 19 lat i nie radzę sobie ze swoimi problemami. Nie mam z kim o tym porozmawiać. Mam chłopaka ale wstydzę sie mu o tym powiedzieć. Jak narazie miedzy nami jest dobrze, jednak obawiam się, że moze to mieć wplyw na nasz dalszy zwiazek. Problem tkwi w tym, że pochodze z wielodzietnej rodziny, w której od kiedy pamietam brakuje pieniedzy na wszystko (mamy ok 20 tys. długu) a tata nadużywa alkoholu co z kolei jest powodem tego, że nie ma pracy. Częste kłótnie w domu, brak prywatności powodują, że jestem bardzo nerwowa, zle sypamiam, czesto płaczę. Moim priorytetem do tej pory było wykształcenie jednak teraz, na miesiąc przed maturą, nie potrafię się skupić na nauce.
Najgorsze jest to, że opadam z sil i mam ochotę się poddac.
Dziewczyny wiem, że nie jesteście specjalistami ale może któraś z was miala podobna sytuacje kiedys.. Proszę was o pomoc, o radę.. Nie wiem co mam zrobić..

Mam identyczną sytuację jak Ty, tylko tyle że nie pochodzę z wielodzietnej rodziny, mam tylko brata z rodzeństwa, ale dom mam mały więc z tą prywatnością na jedno wychodzi. Zapisałam się do psychologa, byłam na kilku wizytach i trochę mi pomógł. Staram się nie myśleć o problemach i mieć je gdzieś bo wiem że niedługo to się skończy jak się wyprowadzę. Tobię radze tak- zapisz się do psychologa, łykaj witaminy i wiem że to trudne- ale staraj się optymistycznie patrzeć na wszystko, nie dołuj się obecnymi niepowodzeniami, bo jeśli się postarasz to niedługo skończy się tp, skup się na nauce do matury bo to jest teraz najważniejsze i idź na studia do innego miasta, żeby się wyprowadzić- pieniądze zarób przez wakacje. Trzymaj się, będzie dobrze i życzę powodzenia
Julita1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 10:28   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

Jedyne, co możesz zrobić sensownego , to dążyć do samodzielności: po szkole szukaj pracy i możliwości wyprowadzki z domu (chociażby z czasem -wynajęcie pokoju).
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:30   #5
xyz089
Raczkowanie
 
Avatar xyz089
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 150
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek511 Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam 19 lat i nie radzę sobie ze swoimi problemami. Nie mam z kim o tym porozmawiać. Mam chłopaka ale wstydzę sie mu o tym powiedzieć. Jak narazie miedzy nami jest dobrze, jednak obawiam się, że moze to mieć wplyw na nasz dalszy zwiazek. Problem tkwi w tym, że pochodze z wielodzietnej rodziny, w której od kiedy pamietam brakuje pieniedzy na wszystko (mamy ok 20 tys. długu) a tata nadużywa alkoholu co z kolei jest powodem tego, że nie ma pracy. Częste kłótnie w domu, brak prywatności powodują, że jestem bardzo nerwowa, zle sypamiam, czesto płaczę. Moim priorytetem do tej pory było wykształcenie jednak teraz, na miesiąc przed maturą, nie potrafię się skupić na nauce.
Najgorsze jest to, że opadam z sil i mam ochotę się poddac.
Dziewczyny wiem, że nie jesteście specjalistami ale może któraś z was miala podobna sytuacje kiedys.. Proszę was o pomoc, o radę.. Nie wiem co mam zrobić..
Bardzo dobrze Ci tutaj ktoś napisał. Po pierwsze - MATURA. Skup sie na niej bo masz nie wiele czasu. To jest teraz Twoj priorytet. Jesli sytuacja w domu nie jest odpowiednia do tego abys sie skupiła - mówie poważnie - idź sie uczyć do biblioteki, czytelni, kolezanki, babci, cioci.. Gdziekolwiek, byle Twoje mysli skupialy sie jedynie na egzaminie. Potem możesz isc na studia zaoczne, do pracy. Wyprowadzic sie do chloapaka, wynjac z kolezankę pokoj na spóle, a moze nawet przydziela ci akademik ?
Studia dzienne - moglabys takze pracowac w weekendy, nawet jako hostessa , albo dorabiac sobie w inny sposob.
__________________
Varius Manx i Anita Lipnicka - Ona ma siłę...
xyz089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:36   #6
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

Do matury zostało niewiele, cale swoje starania i siły skieruj na naukę, żeby raz a dobrze zdać i mieć z głowy. Od czerwca masz możliwość pójścia do pracy wyjdź na studia, nawet do akademiku albo wynajmij pokój, studiuj zaocznie albo idź do szkoły policealnej. Wyrwij się z tego domu.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 17:06   #7
kwiatuszek511
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

Dziękuję za rady i wsparcie. Byłam w biurze pośrednictwa pracy i prawdopodobnie po maturze pojadę zarobić do Holandii. Na samą myśl, że bedę mogła sie stąd wyrwać poprawia mi sie humor. Oby tylko egzamin zdać na tyle by się załapać na studia odpowiednie..
kwiatuszek511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 18:35   #8
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

zdaj mature..... w wakacje jedz do tej Holandii...zarob tyle ile bedziesz w stanie...czesc pieniedzy przeznacz na akademik...czesc na utrzymanie... mysle ze dasz rade jesli bedziesz przez cale wakacje pracowac...wtedy spokojnie masz oplacony akademik na caly rok i jeszcze zostanie potem mozna jakos dorywczo pracowac na zaoczne lepiej nie idz (wydatek, bo trudno na starcie utrzymac lokum + jedzenie + czesne za studia)....lepiej dorywczo cos znalezc no i dobrze sie uczyc wtedy wiadomo stypendium bedzie tez male ale piechota nie chodzi aha i te wyjazdy wakacyjne mozna regularnie powtarzac za kazdym razem
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:05   #9
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

no,całkiem normalnie gada ten normalnyFacet,to całkiem dobry plan
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:14   #10
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

i co ma całe życie w wynajętym pokoju mieszkać? co to za życie?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:19   #11
Meredith_G
Raczkowanie
 
Avatar Meredith_G
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 153
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

Skup się na tym co możesz zrobić.
Na razie jedyne na co masz wpływ to Ty sama i Twoja nauka.
Masz miesiąc do matury->rób wszystko co możesz aby móc się uczyć.
Wiem,że jest ciężko ale to Twoja szansa.
Jak dostaniesz się na studia wtedy możesz mieszkać w akdemiku. Macie długi wobec tego w 100% możesz liczyć na stypendium socjalne.
__________________
"Just put one foot in front of the other. Just get through the day."
Meredith_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 20:23   #12
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Nie radzę sobie z problemami.

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek511 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady i wsparcie. Byłam w biurze pośrednictwa pracy i prawdopodobnie po maturze pojadę zarobić do Holandii. Na samą myśl, że bedę mogła sie stąd wyrwać poprawia mi sie humor. Oby tylko egzamin zdać na tyle by się załapać na studia odpowiednie..
głowa do góry. jeśli w twojej rodzinie są niskie dochody na członka rodziny (zależy od uczelni, u mnie chyba do ok. 460) to jeszcze możesz załapać się na stypendium socjalne. z róznymi dodatkami wychodzi koło 600 zł/msc. + zarobione pieniądze w wakacje spokojnie wystarczą. trzymam kciuki, żeby się udało.
ale najpierw matura. jak nie masz w domu warunków do nauki, to może biblioteka? cisza i spokój.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.