Dieta w profilaktyce nowotworowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-18, 14:01   #1
Cudna Gryzelda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 9

Dieta w profilaktyce nowotworowej


Witam. Może zacznę od tego, że u mnie w rodzinie były przypadki nowotworów i dlatego postanowiłam wziąć się mocno w garść w temacie profilaktyki rakowej.
Czy istnieje może jakaś dieta (przeciw rakowa) warta uwagi? O jakie elementy należy wzbogacić posiłki i dlaczego? Czy dieta powinna być taka sama w przypadku każdego rodzaju czy różna? Bardzo proszę o wszystkie wskazowki.
Cudna Gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 14:14   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dieta w profilaktyce nowotworowej

Mogę Ci polecić artykuł: czym są nowotwory i jak się przed nimi chronić? Na tej samej stronie w innych artykułach jest też sporo informacji. Generalnie nowotwory nie są zerojedynkowe, na jeden coś może działać dodatnio, na drugi ujemnie, zwłaszcza przy jakichś specyficznych związkach czy oddziałujących na receptory hormonalne. W profilaktyce nowotworów piersi - fitoestrogeny, jeśli masz mutację to bez izoflawonów, na profilaktykę nowotworów układu pokarmowego - błonnik, na ogólną profilaktykę większe dawki witaminy C, D, tran. I tak można wymieniać... na tej stronie wyżej sporo znajdziesz informacji na te tematy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 14:21   #3
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Dieta w profilaktyce nowotworowej

Wydaje mi się że będzie to dieta składająca się wyłącznie z nieprzetworzonych, naturalnych składników.
Mówi się, że w walce z rakiem pomoce są m.in. wszelkie antyoksydanty, antocyjany, polifenole, błonnik, czy choćby niektóre witaminy, czyli związki występujące w głównej mierze w świeżych warzywach i owocach. Podobno niektóre przyprawy jak kurkuma, czy nawet biała i zielona herbata też wspomagają profilaktykę antynowotworową.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 12:32   #4
Cudna Gryzelda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta w profilaktyce nowotworowej

Pytanie jeszcze takie mi sie nasunelo: czy podczas obrobki termicznej (pieczenie, gotowanie) usuwamy te szkodliwe nitrozaminy i inne paskudstwa? Nie sposób, zeby człowiek przestawil się na surowe produkty, a nawet przeciez kupujac na bazarze warzywa i owoce to wiadomo, ze to pryskane:/
Cudna Gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 13:32   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dieta w profilaktyce nowotworowej

Cytat:
Napisane przez Cudna Gryzelda Pokaż wiadomość
Pytanie jeszcze takie mi sie nasunelo: czy podczas obrobki termicznej (pieczenie, gotowanie) usuwamy te szkodliwe nitrozaminy i inne paskudstwa? Nie sposób, zeby człowiek przestawil się na surowe produkty, a nawet przeciez kupujac na bazarze warzywa i owoce to wiadomo, ze to pryskane:/
Nie odpowiem Ci konkretnie, ale na pewno zdrowiej jest piec i grillować, niż smażyć.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 18:09   #6
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta w profilaktyce nowotworowej

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że będzie to dieta składająca się wyłącznie z nieprzetworzonych, naturalnych składników.
I jak mój rozum całe sedno w tym zdaniu jest zawarte.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 19:09:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.