mycie + oliwkowanie noworodka :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-17, 08:07   #1
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna

mycie + oliwkowanie noworodka :D


Hihihi, muszę się z Wami podzielić tą wiadomością, po prostu MUSZĘ.
Wczoraj na zajęciach w szkole rodzenia położna opowiadała o wyprawce dla dzieci, o zawartości torby do szpitala, myciu i ubieraniu noworodków itp. i zeszło oczywiście i na kosmetyki dla bobasów.
Otóż podobno nową tendencją na zachodzie jest kąpanie dziecka (tego malutkiego, zaraz po narodzinach) tylko raz w tygodniu (oczywiście myje się je codzinnie i to nie raz chodzi tylko o kąpanie, czyli moczenie "całościowe" w wanience) a oliwkowanie około 2 razy w tygodniu.
Wszyscy oczywiście byli w szoku a położna również potwierdziła, że póki co nie poleca tak rzadkich kąpieli (choć jeśli raz czy dwa zdarzy nam się nie wykąpać malucha, to świat się nie zawali), ale oszczędne oliwkowanie - bardzo, poza przypadkami, gdy dzidzia ma bardzo suchą, łuszczącą się skórę.
I wiadomo - wszystko, co inne, początkowo budzi kontrowersje.
Tak samo było kiedyś z tworzeniem sal dla matek z dziećmi, tzn. takich, gdzie dziecko jest cały czas z mamą a w tej chwili to standart w większości szpitali w Polsce.
Ja tam raczej kąpać dziecko będę codziennie, ale latem faktycznie nie wyobrażam sobie dziennie natłuszczać mu niepotrzebnie skórę, zwłaszcza jeśli będzie miał normalną.
No, co najwyżej troszkę oliwki do wody w wanience doleję.
I tak samo podobno z zasypką - już się jej niemal w ogóle nie stosuje, ale za to sudocrem czy linomag - nawet zapobiegawczo.
Bo w ogóle przez te pierwsze miesiące nie powinno się - według mojej położnej - używać zbyt wielu kosmetyków a jak już, to te najprostsze - bez zapachu, bez "extra dodatków" - dopóki skóra dziecka nie przyzwyczai się, że czymś się ją traktuje. Później można eksperymentować z Johnsonem i innymi.

A co Wy o tym wszystkim myślicie?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 08:07   #2
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
mycie + oliwkowanie noworodka :D

Hihihi, muszę się z Wami podzielić tą wiadomością, po prostu MUSZĘ.
Wczoraj na zajęciach w szkole rodzenia położna opowiadała o wyprawce dla dzieci, o zawartości torby do szpitala, myciu i ubieraniu noworodków itp. i zeszło oczywiście i na kosmetyki dla bobasów.
Otóż podobno nową tendencją na zachodzie jest kąpanie dziecka (tego malutkiego, zaraz po narodzinach) tylko raz w tygodniu (oczywiście myje się je codzinnie i to nie raz chodzi tylko o kąpanie, czyli moczenie "całościowe" w wanience) a oliwkowanie około 2 razy w tygodniu.
Wszyscy oczywiście byli w szoku a położna również potwierdziła, że póki co nie poleca tak rzadkich kąpieli (choć jeśli raz czy dwa zdarzy nam się nie wykąpać malucha, to świat się nie zawali), ale oszczędne oliwkowanie - bardzo, poza przypadkami, gdy dzidzia ma bardzo suchą, łuszczącą się skórę.
I wiadomo - wszystko, co inne, początkowo budzi kontrowersje.
Tak samo było kiedyś z tworzeniem sal dla matek z dziećmi, tzn. takich, gdzie dziecko jest cały czas z mamą a w tej chwili to standart w większości szpitali w Polsce.
Ja tam raczej kąpać dziecko będę codziennie, ale latem faktycznie nie wyobrażam sobie dziennie natłuszczać mu niepotrzebnie skórę, zwłaszcza jeśli będzie miał normalną.
No, co najwyżej troszkę oliwki do wody w wanience doleję.
I tak samo podobno z zasypką - już się jej niemal w ogóle nie stosuje, ale za to sudocrem czy linomag - nawet zapobiegawczo.
Bo w ogóle przez te pierwsze miesiące nie powinno się - według mojej położnej - używać zbyt wielu kosmetyków a jak już, to te najprostsze - bez zapachu, bez "extra dodatków" - dopóki skóra dziecka nie przyzwyczai się, że czymś się ją traktuje. Później można eksperymentować z Johnsonem i innymi.

A co Wy o tym wszystkim myślicie?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 08:29   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

zapewne takie kąpanie odbywa sie w USA gdzie oprócz grubasów rosną brudasy.
mi położna opawiadała ze w stanach dzieci nie nosza czapek wychodza ze szpitala i nie mają czapeczek gdzie u nas jest to nie do pomyslenia.
oczywiscie jesli nie wykapie sie dziecka raz czy dwa nic sie nie stanie jednak maluszki nie maja zdolnoscie do regulowania temp.ciałka dlatego poca sie i codzienne odświeżenie jest jak najbardziej na miejscu.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 08:29   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

zapewne takie kąpanie odbywa sie w USA gdzie oprócz grubasów rosną brudasy.
mi położna opawiadała ze w stanach dzieci nie nosza czapek wychodza ze szpitala i nie mają czapeczek gdzie u nas jest to nie do pomyslenia.
oczywiscie jesli nie wykapie sie dziecka raz czy dwa nic sie nie stanie jednak maluszki nie maja zdolnoscie do regulowania temp.ciałka dlatego poca sie i codzienne odświeżenie jest jak najbardziej na miejscu.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 08:44   #5
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

No tak, i dlatego MYĆ TRZEBA, ale niby bez wkładania do wanienki.
Sama tego nie rozumiem i nie zamierzam stosować.
A co do ubranek - pediatra mówił, że oczywiście KONIECZNIE TRZEBA czapeczkę, rękawiczki i coś na górę (kaftanik, koszulka) z DŁUGIM RĘKAWKIEM bez względu na pogodę. Wyobrażasz sobie taką małą skwarkę?
A położna później "po cichu i na ucho" powiedziała, że oczywiście można w czasie upałów i bez skarpetek, i bez czapeczek i góra z krótkim rękawkiem, czy nawet bez, na ramiączkach.
A mnie jak zawsze przyjdzie zdać sie na intuicję.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 08:44   #6
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

No tak, i dlatego MYĆ TRZEBA, ale niby bez wkładania do wanienki.
Sama tego nie rozumiem i nie zamierzam stosować.
A co do ubranek - pediatra mówił, że oczywiście KONIECZNIE TRZEBA czapeczkę, rękawiczki i coś na górę (kaftanik, koszulka) z DŁUGIM RĘKAWKIEM bez względu na pogodę. Wyobrażasz sobie taką małą skwarkę?
A położna później "po cichu i na ucho" powiedziała, że oczywiście można w czasie upałów i bez skarpetek, i bez czapeczek i góra z krótkim rękawkiem, czy nawet bez, na ramiączkach.
A mnie jak zawsze przyjdzie zdać sie na intuicję.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 08:50   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

tak juz widze w lipcu rekawiczki ,czapeczka i długi rekaw haha, przegrzanie jest tez bardzo niedobre.
trzeba słuchać własnej intuicji i tyle.moja córka w lipcu była z nami nad jeziorem a miała wtedy niecałe 3 miesiące i leżała w body bez rękawków i z gołymi nóżkami w czasie wiartu przykrywana pieluszką .
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-17, 08:50   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

tak juz widze w lipcu rekawiczki ,czapeczka i długi rekaw haha, przegrzanie jest tez bardzo niedobre.
trzeba słuchać własnej intuicji i tyle.moja córka w lipcu była z nami nad jeziorem a miała wtedy niecałe 3 miesiące i leżała w body bez rękawków i z gołymi nóżkami w czasie wiartu przykrywana pieluszką .
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 09:16   #9
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

Wtrace sie troszke i napisze cos na ten temat. Ja rodzilam w Niemczech i potwierdzam to, ze polecane jest kapac dzieci raz na tydzien. To prawda tez to uslyszalam w szpitalu, ale mnie to nie zdziwilo (wczesniej juz o tym slyszalam i czytalam). Praktykowalam to wlasnie, ale to, ze sie dziecko kapie raz na tydzien, to nie oznacza, ze sie go codziennie nie myje. Myje sie, przeciera sie na mokro, woda z jakims tam dodatkiem plynu lub mydelka, zaczynajac od twarzy konczac na pupie, nogach. Choc moze Was to zdziwi, ale moje dziecko nigdy z tego powodu nie ucierpialo, nigdy nie mialam problemu, nie bylo tez brudne. Nie bardzo rozumiem tego zdziwienia, tak wlasnie zaczyna sie praktykowac, rozmawialam tez o tym z lekarzem i potwierdzil, wiec nie widze obaw. W bardzo upalne dni mozna dziecko kapac czesciej, ale tak normalnie wcale ta delikatna skora dziecka nie potrzebuje codziennego moczenia w wannie.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 09:16   #10
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

Wtrace sie troszke i napisze cos na ten temat. Ja rodzilam w Niemczech i potwierdzam to, ze polecane jest kapac dzieci raz na tydzien. To prawda tez to uslyszalam w szpitalu, ale mnie to nie zdziwilo (wczesniej juz o tym slyszalam i czytalam). Praktykowalam to wlasnie, ale to, ze sie dziecko kapie raz na tydzien, to nie oznacza, ze sie go codziennie nie myje. Myje sie, przeciera sie na mokro, woda z jakims tam dodatkiem plynu lub mydelka, zaczynajac od twarzy konczac na pupie, nogach. Choc moze Was to zdziwi, ale moje dziecko nigdy z tego powodu nie ucierpialo, nigdy nie mialam problemu, nie bylo tez brudne. Nie bardzo rozumiem tego zdziwienia, tak wlasnie zaczyna sie praktykowac, rozmawialam tez o tym z lekarzem i potwierdzil, wiec nie widze obaw. W bardzo upalne dni mozna dziecko kapac czesciej, ale tak normalnie wcale ta delikatna skora dziecka nie potrzebuje codziennego moczenia w wannie.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 10:21   #11
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

To ja też wtrącę parę groszy. Otóż mój mały był kąpany od początku, co też czynili w klinice i nie zamierzałam z tego rezygnować. Zdarzały się oczywicie dni kiedy tylko "przecierałam" wilgotną myjką, ale tylko kilka razy. Czy od "nadmieru kąpieli" ucierpiała na tym jego skórka, to tego nie widzę, wręcz przeciwnie-ma ładną i delikatną.
Co do kosmetyków, to z tym faktycznie trzeba uważać. Otóż oliwka u mojego synka powodowała coś jakby zatykanie porów. Miałam wrażenie, że jego skóra nie oddycha, przy czym tworzyły się potówki, które szybko znikały, gdy nie smarowałam małego tym mazidłem . Zasypka - też zrezygnowałam, bo nie spełniala swoich zadań (mialam kilka). Do pupy najlepszy okazał się sudocrem, a do smarowania buźki i ciałka - maść cholesterolowa. Aha, jeszcze kremik Nivea do twarzy i ciała dla niemowląt. Do kąpieli najlepszy się okazał płyn Johnson's Baby. Co prawda teraz już mój mały ma 13 m-cy i pozwalam sobie na pewne zmiany, ale na początku nie eksperymentowałam i to, co zaczynało pasować używałam bardzo długo, np. sudocrem, kremik Nivea i wspomnianą maść do tej pory.
Oczywiście znam mamy, które nie wyobrażają sobie "nienaoliwkowanego" dziecka, ale to już jest indywidualna sprawa i oczywiście wybór każdej mamy, np. moją koleżankę denerwowało mycie wanienki po kapieli z dodatkiem oliwki , więc nie stosowała.
Pozdrawiam obecne i przyszłe mamuśki
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-17, 10:21   #12
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

To ja też wtrącę parę groszy. Otóż mój mały był kąpany od początku, co też czynili w klinice i nie zamierzałam z tego rezygnować. Zdarzały się oczywicie dni kiedy tylko "przecierałam" wilgotną myjką, ale tylko kilka razy. Czy od "nadmieru kąpieli" ucierpiała na tym jego skórka, to tego nie widzę, wręcz przeciwnie-ma ładną i delikatną.
Co do kosmetyków, to z tym faktycznie trzeba uważać. Otóż oliwka u mojego synka powodowała coś jakby zatykanie porów. Miałam wrażenie, że jego skóra nie oddycha, przy czym tworzyły się potówki, które szybko znikały, gdy nie smarowałam małego tym mazidłem . Zasypka - też zrezygnowałam, bo nie spełniala swoich zadań (mialam kilka). Do pupy najlepszy okazał się sudocrem, a do smarowania buźki i ciałka - maść cholesterolowa. Aha, jeszcze kremik Nivea do twarzy i ciała dla niemowląt. Do kąpieli najlepszy się okazał płyn Johnson's Baby. Co prawda teraz już mój mały ma 13 m-cy i pozwalam sobie na pewne zmiany, ale na początku nie eksperymentowałam i to, co zaczynało pasować używałam bardzo długo, np. sudocrem, kremik Nivea i wspomnianą maść do tej pory.
Oczywiście znam mamy, które nie wyobrażają sobie "nienaoliwkowanego" dziecka, ale to już jest indywidualna sprawa i oczywiście wybór każdej mamy, np. moją koleżankę denerwowało mycie wanienki po kapieli z dodatkiem oliwki , więc nie stosowała.
Pozdrawiam obecne i przyszłe mamuśki
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 22:28   #13
sylwia500
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 52
GG do sylwia500
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

czesc dziewczyny
Mieszkam w Niemczech i faktycznie nie jest tutaj wskazane codzienne mycie w wannience noworodka, chodzi o naturalna bariere lipidowa skory dziecka. Woda i kosmetyki ja niszcza. Co do ubierania w czapeczki i skarpetki zasada jest taka jezeli tobie jest cieplo to malenstwu rowniez jezeli sama chodzisz prawie naga to dzeicko tez tak powinno. I dodatkowo co mnie zdziwilo- od poczatku ciuszki pierze sie w tym samym proszku co ubrania doroslych. I to tez ma chyba sens.
sylwia500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 22:28   #14
sylwia500
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 52
GG do sylwia500
Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

czesc dziewczyny
Mieszkam w Niemczech i faktycznie nie jest tutaj wskazane codzienne mycie w wannience noworodka, chodzi o naturalna bariere lipidowa skory dziecka. Woda i kosmetyki ja niszcza. Co do ubierania w czapeczki i skarpetki zasada jest taka jezeli tobie jest cieplo to malenstwu rowniez jezeli sama chodzisz prawie naga to dzeicko tez tak powinno. I dodatkowo co mnie zdziwilo- od poczatku ciuszki pierze sie w tym samym proszku co ubrania doroslych. I to tez ma chyba sens.
sylwia500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 12:28   #15
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

Cytat:
Napisane przez mala-czarna Pokaż wiadomość
Hihihi, muszę się z Wami podzielić tą wiadomością, po prostu MUSZĘ.
Wczoraj na zajęciach w szkole rodzenia położna opowiadała o wyprawce dla dzieci, o zawartości torby do szpitala, myciu i ubieraniu noworodków itp. i zeszło oczywiście i na kosmetyki dla bobasów.
Otóż podobno nową tendencją na zachodzie jest kąpanie dziecka (tego malutkiego, zaraz po narodzinach) tylko raz w tygodniu (oczywiście myje się je codzinnie i to nie raz chodzi tylko o kąpanie, czyli moczenie "całościowe" w wanience) a oliwkowanie około 2 razy w tygodniu.
Wszyscy oczywiście byli w szoku a położna również potwierdziła, że póki co nie poleca tak rzadkich kąpieli (choć jeśli raz czy dwa zdarzy nam się nie wykąpać malucha, to świat się nie zawali), ale oszczędne oliwkowanie - bardzo, poza przypadkami, gdy dzidzia ma bardzo suchą, łuszczącą się skórę.
I wiadomo - wszystko, co inne, początkowo budzi kontrowersje.
Tak samo było kiedyś z tworzeniem sal dla matek z dziećmi, tzn. takich, gdzie dziecko jest cały czas z mamą a w tej chwili to standart w większości szpitali w Polsce.
Ja tam raczej kąpać dziecko będę codziennie, ale latem faktycznie nie wyobrażam sobie dziennie natłuszczać mu niepotrzebnie skórę, zwłaszcza jeśli będzie miał normalną.
No, co najwyżej troszkę oliwki do wody w wanience doleję.
I tak samo podobno z zasypką - już się jej niemal w ogóle nie stosuje, ale za to sudocrem czy linomag - nawet zapobiegawczo.
Bo w ogóle przez te pierwsze miesiące nie powinno się - według mojej położnej - używać zbyt wielu kosmetyków a jak już, to te najprostsze - bez zapachu, bez "extra dodatków" - dopóki skóra dziecka nie przyzwyczai się, że czymś się ją traktuje. Później można eksperymentować z Johnsonem i innymi.

A co Wy o tym wszystkim myślicie?

Ja nie widze nic takiego szokujacego w tym ze nowonarodzonego dziecka nie trzeba kapac w wanience codziennie a nawet raz w tygodniu. Czytalam na ten temat na wielu stronach internetowych i wlasnie wszedzie zalecane jest kapanie w wanience noworodka 1-2 razy w tyg.

Na samym poczatku dziecko ma pepowine ktorej nie mozna zamoczyc a w wanience zamaczajac cale dziecko bedzie to raczej nie uniknione. Malutkie dziecko nie brudzi sie przeciez (lezac w lozeczku) tak zeby trzebabylo go szorowac w wanience codziennie, wystarczy codziennie przemywac cale cialko zwilzona gabeczka z odpowiednim plynem myjacym dla niemowlakow, dziecko bedzie wyczyszczone odswiezone nie gorzej niz przez zamaczanie w wodzie. Dziecku przeciez myje sie pupke po kazdym zmienianiu pieluszki a przeciez to miejsce ktore najbardziej sie brudzi i najwazniejsze aby szczegolnie tam utrzymywac czystosc. Oprocz tego oczywiscie buske i raczki nalezy przemywac czesciej w ciagu dnia.


Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
zapewne takie kąpanie odbywa sie w USA gdzie oprócz grubasów rosną brudasy.
mi położna opawiadała ze w stanach dzieci nie nosza czapek wychodza ze szpitala i nie mają czapeczek gdzie u nas jest to nie do pomyslenia.
oczywiscie jesli nie wykapie sie dziecka raz czy dwa nic sie nie stanie jednak maluszki nie maja zdolnoscie do regulowania temp.ciałka dlatego poca sie i codzienne odświeżenie jest jak najbardziej na miejscu.
pzdr.
paula
Nie rozumiem takich wypowiedzi jak Twoja. Skad wiesz jak jest w Ameryce bylas tam kiedys? Dlaczego z gory zakladasz ze tam rosna grubasy i brudasy (brudasy bo co? bo np zalecane jest kapanie noworodkow 1-2 razy w tyg)? i skad Twoja polozna wie ze tam dzieci nie nosza czapek? moze tam dzieci w ogole sie nigdy nie myje, glodzi i wychodzi z nimi nago na spacer. Oczywiscie w Polsce wszystko jest nie do pomyslenia...ale jakos tego raczej nie widac.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 12:36   #16
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

ciekawa sprawa i dyskusja ja nie mam dziecka i narazie nie zamierzam...hmmmm
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 17:41   #17
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: mycie + oliwkowanie noworodka :D

Juz niedlugo sama bede mama i rowniez nie zamierzam codziennie kapac dziecka w wannie. Uwazam, ze co 2 dni w zupelnosci wystarczy.

To samo tyczy sie oliwkowania i stosowania miliona kosmetykow, potem takie wyszorowanw, wyoliwkowane dzieci w ubrankach pranych wylacznie w proszku dla dzieci sa alergikami.

A juz najbardziej denerwuje mnie jak slysze, ze taka mamusia pierze nie tylko ubranka dziecka w specjalnych proszkach, ale rowniez swojebo dziecko ma z nimi kontakt
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 18:15   #18
odynka
Raczkowanie
 
Avatar odynka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: odiland
Wiadomości: 88
GG do odynka
Dot.: mycie + oliwkowanie noworodka :D

i tak jak wszystko w przypadku dzieci i kąpiel budzi kontrowersje no proszę
to tak jak dwie babcie nad dzieckiem staną - każda ma inny pomysł jak ubrac itp

my kąpiemy codziennie, dziecko leży poci się i wychodzi na dwór a jakoś nie wyobrażam sobie przemywać gąbką z płynem potem to z dziecka zmywać i wycierać, za długo, nie wygodnie a dziecku zimno - zresztą nasza niunia bardzo lubi kąpiele

jeśli chodzi o oliwkowanie wogóle nie smarujemy dziecka oliwka poza główką... na łuszczącą się zkórę był stosowany linomag i bepanthen, do dupska super są chusteczki z pantelonem Dzidziuś bo nie trzeba żadnych dodatkowo kremów na buźkę oilatum i buźki nie przemywam kilka razy dziennie chyba że jest bardzo gorąco...

uważam ze każda z mam sama decyduje jak zajmuje się dzieckiem - każda z nas wie najlepiej i daleko mi do krytykowania kogokolwiek

przecież i każdy z nas jest inny, jedni kąpią się codziennie inni nie, każdy ma swoje przyzwyczajenia i to jest fajne, jakby wszyscy byli tacy sami życie byłoby potwornie nudne
__________________
odi - mama Nelly, Lilly i Zuzannki
odynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 07:41   #19
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: mycie + oliwkowanie noworodka :D

Śmieszna sprawa. A czym niby brudzi się dorosły człowiek? Wystarczy wejść do autobusu - czuć tych niebrudzących się czyściochów.
Ja myję się każdego dnia i tak dziecko też. Inaczej sobie nie wyobrażam. Jasne, ze bywały dni, że dziecko nie było kąpane - zasnęło wcześniej, byliśmy poza domem itp. Ale dla zasady - każdego dnia. Dla mnie to oczywiste. Przecież małe dziecko się poci - jak i dorosły. A dla prawidłowej ochrony skóry należy stosować odpowiednie - delikatne - środki myjące.

A takie ciapanie "na sucho" to niby po co, skoro dziecko się nie brudzi?

Co do oliwkowania - to już sprawa indywidualna - zależy od rodzaju skóry, środków myjących.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-03, 10:34   #20
agi_kn
Rozeznanie
 
Avatar agi_kn
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Konin/ Londyn
Wiadomości: 921
Dot.: Re: mycie + oliwkowanie noworodka :D

Cytat:
Napisane przez sylwia500 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
Mieszkam w Niemczech i faktycznie nie jest tutaj wskazane codzienne mycie w wannience noworodka, chodzi o naturalna bariere lipidowa skory dziecka. Woda i kosmetyki ja niszcza. Co do ubierania w czapeczki i skarpetki zasada jest taka jezeli tobie jest cieplo to malenstwu rowniez jezeli sama chodzisz prawie naga to dzeicko tez tak powinno. I dodatkowo co mnie zdziwilo- od poczatku ciuszki pierze sie w tym samym proszku co ubrania doroslych. I to tez ma chyba sens.
tez o tym slyszalam ze skora dziecka jest tak delikatna ze czeste kapiele tzn codziennie nie sa wskazane obmywanie jakas sciereczka i umycie pupki pod bierzaca woda wystaczy.
Ja jak opiekowalam sie dzieckiem w Anglii to jego rodzice wrecz zakazali mi zakladania czapeczki i skarpetek dodajac ze ja mialam 2 bluzy na sobie
Jak szlam z dzieckiem na ulicy to tylko sie modlilam zeby nikt nie podszedl i nie zwrocil mi uwagi ze sama ubralam sie grubo a dziecko to najlepiej nago bym zostawila, ale powiem wam ze nawet nikt tego nie zauwazyl dziwne ale prawdziwe tak juz to na zachodzie jest :P
__________________
od 20 października szczęśliwi rodzice Hubisia
http://www.suwaczek.pl/users/myitems...a6a73a6c3b.png
agi_kn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 12:06   #21
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: mycie + oliwkowanie noworodka :D

W codziennym kąpaniu niemowląt nie chodzi tylko o higienę, ale również o tworzenie od samego początku pewnego rytmu dnia.
Dzieci bardzo potrzebują wszelkich rytuałów, powtarzalności pewnych czynności. To im daje poczucie bezpieczeństwa.
Idealnie byłoby, gdyby sie dało codziennie o tych samych godzinach wychodzić z dzieckiem na spacer, kąpać, karmić. Dzieci nie lubią niespodzianek w postaci zaburzania ich codziennego rytmu. Stają się wtedy nerwowe i trudniej zasypiają.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 09:48   #22
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: mycie + oliwkowanie noworodka :D

Ja rodziłam w tamtym roku tj. w 2009 i przy wyjściu ze szpitala, to zostałam poinformowana, że nie ma potrzeby codziennie myć dziecka, że można co drugi dzień a na zachodzie to nawet raz w tygodniu myją Chodzi o nienaruszanie bariery lipidowej skóry itp. , że można myć samą wodą i niczym nie nacierać. Nie kazano mi tego przestrzegać, ale że jest taki pogląd i żebym wiedziała

Tak samo z podawaniem witaminy K

Ja tam kąpałam dziecko codziennie, myłam mydełkiem Kajtek, w lecie nie nacierałam oliwką (były straszne upały, w domu miałam 26 stopni), ale po takiej orzeźwiającej kąpieli lepiej mi spała

Zdarzało się, że jak nie wykąpałam to zasypiała max. na 2 godz. bo biedna nie wiedziała, że jest noc A tak to jest rytuał: kąpiel, flacha, spanie i spokój
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.