Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 20:27   #1
Izaa155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14

Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!


Hej wszystkim.
Jestem tu nowa osobą i własciwie nie mam problemu, ale trochę cięzko mi się odnalesc w mojej nowej sytuacji... Proszę Was o opinie i porady.
Jestem w drugim miesiącu ciązy, mam kochającego chłopaka, dobre koleżanki. Jednak nie wiem jak będzie dalej. Dostałam się na studia mgr dzienne oraz do akademika, ale w związku z tym, ze jestem w ciązy mam zamiar być tam tylko do grudnia, a pozniej chciałabym dojeżdrzać. Do skonczenia licencjatu mieszkałam w rodzinnym mieście, którego nie nawidziłam. Nigdy nie czułam się tam dobrze, owszem mam kochających mnie rodziców,ale ogolnie nie czułam się szczesliwa. Po studiach przeprowadziłam się do babci kiedyś często jezdziłam, zawsze w lato tu pracowałam, w tym roku także. Bardzo chciałam zmienić otoczenie, iść na studia do nowego miasta, nowego środowiska no i poprostu być szczęsliwa. I moge powiedzieć, ze się wszystko udało jednak nie wiem czy sobie poradzę w roli bycia mamą... Póki co mieszkam u babci, z moim chłopakiem będziemy remontowac pokoj u niego i w grudniu mam zamiar tu zamieszkac. I tak praktycznie cały czas spędzam u niego. Tylko, że z tej miejscowości jest cięzko dojerzdrzac, ponieważ autobusy są rzadko, a w niedz. wgl nie ma. On teraz zdaje prawo jazdy, a samochod mamy. Też myślę, żeby iść na prawko, ale nie wiem czy w ciązy można... Jego rodzice by chcieli, zebyśmy wzieli ślub przed narodzinami dziecka, ale my wolimy pozniej np z chrzcinami, a nie teraz wszystko naraz. Ogolnie dobrze się dogadujemy, naprawde jest wszystko ok, ale nadal nie umiem się pogodzić z tym wszystkim. Nigdy wcześniej np nie jezdziłam nigdzie ze znajomymi jak już to na jeden dzień, w tym roku pierwszy raz pojechałam z chłopakiem i ze znajomymi na biwak, nad morze itp. teraz juz pewnie tak nie pojadę. Jak dowiedziałam się, że jestem w ciązy nie załamałam się, ale też nie skakałam z radości. Przykro mi trochę, że juz nic nie będzie takie samo. Myślę, ze pogodze studia z rodzicielstwem, jego rodzina powiedziała, ze nam pomoze. Ale chciałabym jeszcze pojechac ze znajomymi chociaż na weekend gdzieś albo iść na impreze. I tak rzadko chodziłam. Mam koleżanki, które mają dzieci i jakoś sobie radzą. Wiekszość z nich to matki samotne. Pomagają im rodzice. Moi tez powiedzieli, ze mi pomogą w miarę możliwości, ale mieszkają bardzo daleko stąd, a ja nie mam zamiaru wracać do miasta. Tu gdzie jestem jest dobrze. Boję się tylko, że nie będę umiała zająć się dzieckiem, nigdy wczesniej nie miałam styczności z dziećmi poniżej pól roku. I jak będzie wyglądało moje życie? Teraz jest mi nieraz smutno jak jest np. zabawa taka wiejska i wszyscy znajomi piją alkohol, a ja nie mogę, ale powiem szczerze wgl mnie nie ciągnie do alkoholu teraz. Wcześniej owszem lubiłam wypić, ale z umiarem. Niestety cięzko mi rzucić palenie. Staram sie ograniczyć, ale nie mam silnej woli. No i sylwester... mieliśmy jechac w góry, ale w takiej sytuacji zostaniemy w domu. To nasz pierwszy sylwester razem, bo jestesmy razem krótko, ale znamy się wiele lat. Mój chlopak nie pije dużo, w tygodniu wgl, a w weekendy zalezy. Chciałabym żeby wcale nie pił, ale kumpele mówią, ze nie powinnam mu zabraniac itp. ale mi się wydaję, ze lepiej odłożyć pieniadze niż wydawać na alkohol chociaz ja się nieraz denerwuje nawet jak np ktoś mu postawi. Mam jego wsparcie, koleżanek, rodziców, ale póki co nie czuję wgl instynktu macierzyńskiego i nie wyobrażam sobie siebie z dzieckiem chociaż wszyscy mowią, ze to przyjedzie z czasem. Muszę się odnaleźć z tym wszystkim, tam gdzie chodze do ginekologa to też byłam pierwszy raz w życiu, miasto średnio znam...
I jeszcze mam pare pytań:
Czy jak urodzi się dziecko i nie jesteśmy małżeństwem, ale mieszkam z nim to mogę się starać o stypendium socjalne z uczelni? ( dochody moich rodziców są wysokie, ale nie będe na ich utrzymaniu)

czy aby dostac becikowe, rodzinne itp muszę być zameldowana tutaj czy tam? i ile czasu i na czym polegają te sprawy meldunkowe?

Jakie mniej więcej są koszty utrzymania rodziny z małym dzieckiem?

I jeśli byłyście w podobnej sytuacji jak sobie poradziłyście?
Izaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:08   #2
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Tak poważnie to nie obraź się, ale wydajesz mi się emocjonalnie niedojrzała trochę (opieram się tylko na tym, co napisałaś), skoro problemem jest dla Ciebie omijanie zabaw i wyjazdów w tej sytuacji. To przeciez nie jest żaden priorytet.

No i rzuć palenie. Wiem, ze to trudne, ale nie masz prawa truć własnego dziecka. Skoro zdecydowałaś się je urodzić to jesteś za nie odpowiedzialna, także w okresie prenatalnym.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:14   #3
Izaa155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Nie jest aż takim problemem, ale powiem szczerze fakt nie czuję się w pełni dojrzała aby być matką, ale pogodziłam się z tym. Moje koleżanki, które rodziły wychodzą dość często, niektóre rzdziej więc myślę, że jak będe mieć wsparcie to raz na jakiś czas będe mogła mieć chociaż chwilę dla siebie no i z chłopakiem ustalilismy, ze jak juz dziecko będzie miało ponad pół roku to raz na jakiś czas w weekend np ja wychodze z kolezankami, a za tydzien np on. Mam nadzieję, ze się ułoży i oswoję sie z nową sytuacją, bo to wszystko jest dla mnie nowe.
Izaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:20   #4
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Izaa155 Pokaż wiadomość
Czy jak urodzi się dziecko i nie jesteśmy małżeństwem, ale mieszkam z nim to mogę się starać o stypendium socjalne z uczelni? ( dochody moich rodziców są wysokie, ale nie będe na ich utrzymaniu)

czy aby dostac becikowe, rodzinne itp muszę być zameldowana tutaj czy tam? i ile czasu i na czym polegają te sprawy meldunkowe?

Jakie mniej więcej są koszty utrzymania rodziny z małym dzieckiem?

I jeśli byłyście w podobnej sytuacji jak sobie poradziłyście?
Co do becikowego - składasz wniosek w urzędzie miasta/gminy, w którym/ej jesteś zameldowana.

Jeśli chodzi o meldunek - idziesz do urzędu z właścicielem mieszkania, w którym chcesz się zameldować, wypełniacie formularz, podpisujecie, i tyle z Waszej strony. Jeśli wcześniej nie wymeldowałaś się z poprzedniego miejsca zamieszkania, to z tego co pamiętam podpisujesz kwitek, żeby urząd zrobił to za Ciebie. Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Jeśli chodzi o koszty utrzymania - nikt Ci tego nie powie, wszystko zależy od tego gdzie mieszkacie, jakie macie potrzeby, jakie potrzeby będzie miało dziecko, jakie macie opłaty stałe.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 00:53   #5
mause155
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 41
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Izaa155 Pokaż wiadomość
Nie jest aż takim problemem, ale powiem szczerze fakt nie czuję się w pełni dojrzała aby być matką, ale pogodziłam się z tym. Moje koleżanki, które rodziły wychodzą dość często, niektóre rzdziej więc myślę, że jak będe mieć wsparcie to raz na jakiś czas będe mogła mieć chociaż chwilę dla siebie no i z chłopakiem ustalilismy, ze jak juz dziecko będzie miało ponad pół roku to raz na jakiś czas w weekend np ja wychodze z kolezankami, a za tydzien np on. Mam nadzieję, ze się ułoży i oswoję sie z nową sytuacją, bo to wszystko jest dla mnie nowe.
Myśl pozytywnie, będzie dobrze. Jak dziecko się urodzi musisz się przyzwyczaić do wielu zmian i rozumiem twoje obawy. Ale myślę, że nie będziesz niczego żałować i macierzyństwo też może dać wiele satysfakcji i radości. A z koleżanek wcale nie musisz rezygnować, jeśli są to prawdziwe przyjaźnie to przetrwają i będą Cię odwiedzać i będziecie nawet z maluszkiem gdzieś razem wychodzić na spacery itp. Pewnie marzy Ci się teraz wolność, że to za szybko... no cóż, ale stało się. Uśmiech dziecka też jest dobrą nagrodą za wiele twoich wyrzeczeń.
Co do stypendium, jeśli studiujesz zaocznie to nie wiem jak to jest, na dziennych możesz dostać zapomogę z okazji narodzin dzieciątka. Są odpowiednie druki, musisz spytać w swoim dziekanacie o to. Będzie ok nie martw się, najważniejsze że masz wsparcie w rodzinie i chłopaku i że kochacie się, na pewno stworzycie świetną rodzinę.
mause155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 06:45   #6
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez mause155 Pokaż wiadomość
Myśl pozytywnie, będzie dobrze. Jak dziecko się urodzi musisz się przyzwyczaić do wielu zmian i rozumiem twoje obawy. Ale myślę, że nie będziesz niczego żałować i macierzyństwo też może dać wiele satysfakcji i radości. A z koleżanek wcale nie musisz rezygnować, jeśli są to prawdziwe przyjaźnie to przetrwają i będą Cię odwiedzać i będziecie nawet z maluszkiem gdzieś razem wychodzić na spacery itp. Pewnie marzy Ci się teraz wolność, że to za szybko... no cóż, ale stało się. Uśmiech dziecka też jest dobrą nagrodą za wiele twoich wyrzeczeń.
Co do stypendium, jeśli studiujesz zaocznie to nie wiem jak to jest, na dziennych możesz dostać zapomogę z okazji narodzin dzieciątka. Są odpowiednie druki, musisz spytać w swoim dziekanacie o to. Będzie ok nie martw się, najważniejsze że masz wsparcie w rodzinie i chłopaku i że kochacie się, na pewno stworzycie świetną rodzinę.
Proszę, proszę, proooszę! "Dziecka" a nie "dzieciątka".

Pomijam już naiwność takiego myślenia, ze :"uśmiech dziecka wynagrodzi wszystko", ale popadania w niepotrzebny patos nie znoszę. W tym słów typu: "dzieciątko". Rozumiem jeszcze kontekst: Dzieciątko Jezus. A to będzie dziecko, istota ludzka, człowiek. Podobnie, jak Autorka zostanie "matką" a nie "mamusią", "mamunią". Te dzieciątka, fasolki, aniołeczki brzmią dla mnie tak, jakby dzieci bawiły się zestawem Mała Mama. Też się nim bawiłam, ale miałam wtedy cztery lata.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2014-08-30 o 06:46
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 07:03   #7
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Co do stypendium socjalnego, na publicznych uczelniach, na dziennych i na zaocznym przysluguje socjal, ktorego mozliwosc czy ew. Wysokosc ustala sie na podstawie dochodow rodziny na jedna osobe. Wiec mama, tata, niedorosle rodzenstwo. Abys rozliczala sie sama (lub z facetem) to po pierwsze, jesli z facetem: status rodziny czyt. Slub. Po drugie, samodzielnosc tzw, udowodniona: dwa z wymogow to stale zrodlo utrzymania w roku poprzednim i biezacym nie mniejsze niz ok 800 zl na osobe, na miesiac. Co nota bene i tak dyskwalifikuje do socjala, bo wymagany dochod na osobe to zazwyczaj do 700 zl. Wiec tak czy siak: u Ciebie dochod rodzinny to wlasnie ten z domu rodzinnego.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 08:12   #8
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Izaa155 Pokaż wiadomość
Nie jest aż takim problemem, ale powiem szczerze fakt nie czuję się w pełni dojrzała aby być matką, ale pogodziłam się z tym. Moje koleżanki, które rodziły wychodzą dość często, niektóre rzdziej więc myślę, że jak będe mieć wsparcie to raz na jakiś czas będe mogła mieć chociaż chwilę dla siebie no i z chłopakiem ustalilismy, ze jak juz dziecko będzie miało ponad pół roku to raz na jakiś czas w weekend np ja wychodze z kolezankami, a za tydzien np on. Mam nadzieję, ze się ułoży i oswoję sie z nową sytuacją, bo to wszystko jest dla mnie nowe.

rzuć fajki bo sorry palenie jak się wie, że jest się w ciąży to masakra i szczyt debilizmu. i tak, da się bo w ciąży zmieniają się priorytety.

co do becikowego musisz odbyć do 10 tc wizytę u gina.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 09:23   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Boze nie ogarniam. Dorosla kobieta w ciazy a pali fajki i kalkuluje kiedy wyjdzie na impreze po porodzie. No brawo ogolnie, z takim podejsciem to bym sie na dziecko nie decydowala bo rownie dobrze przy komplikacjach ciazowych i porodowych mozesz byc polozona do lozka na dlugie miesiace. Skad pomysl ze dziecko urodzi sie w pelni zdrowe? To powinny byc problemy - jak sie czuje jak jak sie czuje dziecko gdy je zagazowujesz fajkami oraz jak dacie finansowo rade a nie gdzie wyjdziesz na impreze. Pomijam fakt ze dziecko to nie koniec swiata i ze zycie towarzyskie ci sie po nim nie skonczy to zmien jednak troche tok myslenia i skup sie na wiekszych problemach kore z pewnoscia masz
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 09:31   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 101
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

A czemu nie możesz teraz wychodzić na imprezy albo robić prawka? Normalna ciąża nie przeszkadza w funkcjonowaniu, poza ograniczeniami w alkoholu i papierosach.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 09:42   #11
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Tez mnie to zastanowilo
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 09:51   #12
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Autorko, jesteś skrajnie niedojrzała. Dorosła baba, a problemy jak gimnazjalistka, powinnaś się poważnymi sprawami zająć, zadbać o swoje dziecko, a nie księżniczkujesz, że chcesz na imprezę, że nie możesz rzucić fajek i że na wiejskiej zabawie () znajomi piją, a Ty nie możesz. Przecież chyba zdawałaś sobie sprawę, że wraz z ciążą Twoje życie się zmieni? Trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów, poza tym jako dorosła kobieta powinnaś już od jakiegoś czasu umieć sobie odpowiednio poustawiać priorytety, a ja u Ciebie jakoś tego nie zauważam.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 16:32   #13
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;47926375]Autorko, jesteś skrajnie niedojrzała. Dorosła baba, a problemy jak gimnazjalistka, powinnaś się poważnymi sprawami zająć, zadbać o swoje dziecko, a nie księżniczkujesz, że chcesz na imprezę, że nie możesz rzucić fajek i że na wiejskiej zabawie () znajomi piją, a Ty nie możesz. Przecież chyba zdawałaś sobie sprawę, że wraz z ciążą Twoje życie się zmieni? Trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów, poza tym jako dorosła kobieta powinnaś już od jakiegoś czasu umieć sobie odpowiednio poustawiać priorytety, a ja u Ciebie jakoś tego nie zauważam.[/QUOTE]
Tass, nie chciałam tak ostro pisać w pierwszym poście, ale właśnie to, co napisałaś mam na myśli mówiąc o niedojrzałości emocjonalnej Autorki. Też mnie dziwi, że w tej sytuacji Autorka martwi się o imprezy, wyjścia i życie towarzyskie. Owszem, to ważna częsć zycia, ale w sytuacji, gdy oczekuje się na dziecko przecież nie najważniejsza i nie priorytetowa.

Nie zdziwiłabym się, gdyby taki post napisała gimnazjalistka, ale kobieta dorosła?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 16:52   #14
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

No właśnie chyba nie dorosła a jedynie pełnoletnia
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:25   #15
Izaa155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Spoko zauwazyłam, że tu większość osob nie napisze normalnie tylko, żeby dobić. przepraszam ze o coś wgl pytałam.
Izaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:28   #16
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Tu nie chodzi o dobijanie tylko zwrócenie uwagi, że czasem coś nie jest problemem dopóki sobie nie ubzduramy, że jest. I wtedy trzeba sobie to "odbzdurać".
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 23:03   #17
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Izaa155 Pokaż wiadomość
Spoko zauwazyłam, że tu większość osob nie napisze normalnie tylko, żeby dobić. przepraszam ze o coś wgl pytałam.
Nikt Cię nie dobija. Staramy Ci się jedynie zwrócić uwagę na pewne priorytety. Na przykład priorytetem dla Ciebie powinno teraz być dbanie o siebie w ciązy i zdrowie Twojego przyszłego dziecka. Nie imprezy, wyjścia i spotkania z przyjaciółmi. Musisz zrozumieć, że całe Twoje zycie teraz się zmieni o 180 stopni. Ty, hm... jakby nie przyjmujesz tego do wiadomości albo nie masz takiej świadomosci. Już nigdy nie będziesz beztroską dziewczyną, nawet jak dziecko przyjdzie na świat. Swoje życie będziesz musiała podporządkować przede wszystkim dziecku i nie jest możliwe, żebyś wyszła na całonocną imprezkę przy kilkumiesięcznym niemowlaku. Jeśli zamierzasz je karmić naturalnie to alkohol też raczej odpada ( o fajkach nie wspomnę). Po prostu zaczynasz nowy etap w życiu i już nic nie będzie takie, jak dawniej.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 08:23   #18
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Izaa155 Pokaż wiadomość
Spoko zauwazyłam, że tu większość osob nie napisze normalnie tylko, żeby dobić. przepraszam ze o coś wgl pytałam.
Foch? na dziecko tez sie obrazisz?
Czy tego chcesz czy nie, ploteczki z kolezankami nie beda twoim priorytetem. Zajmij sie waznymi kwestiami, bo
po pierwsze palisz(!)
po drugie powinnas zadbac o finanse
po trzecie poczytaj o rozwoju dziecka zebys za 9 miesiecy nie traktowala go jak obcego,
po czwarte z chlopakiem powinnas ustalic kwestie opieki nad dzieckiem i jakis podzial obowiązkow, a nie rozklad wolnego od dziecka..
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 08:31   #19
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Izaa155 Pokaż wiadomość
Spoko zauwazyłam, że tu większość osob nie napisze normalnie tylko, żeby dobić. przepraszam ze o coś wgl pytałam.
Hm, nie chcę Cię martwić, ale to się nazywa "rzeczywistość". Dziecko to nie zwierzątko, ufam że o tym wiesz i tylko wydaje mi się, że Twój post tego nie pokazuje.
Abstrahując od tego co zostało powiedziane - a dziewczyny napisały wiele mądrego - jeśli chcesz zabronić chłopakowi pić, bo musicie oszczędzać, to Ty nie kupuj fajek. Zdrowo, ekonomicznie i na dodatek bez hipokryzji. Uda się
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 08:51   #20
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nikt Cię nie dobija. Staramy Ci się jedynie zwrócić uwagę na pewne priorytety. Na przykład priorytetem dla Ciebie powinno teraz być dbanie o siebie w ciązy i zdrowie Twojego przyszłego dziecka. Nie imprezy, wyjścia i spotkania z przyjaciółmi. Musisz zrozumieć, że całe Twoje zycie teraz się zmieni o 180 stopni. Ty, hm... jakby nie przyjmujesz tego do wiadomości albo nie masz takiej świadomosci. Już nigdy nie będziesz beztroską dziewczyną, nawet jak dziecko przyjdzie na świat. Swoje życie będziesz musiała podporządkować przede wszystkim dziecku i nie jest możliwe, żebyś wyszła na całonocną imprezkę przy kilkumiesięcznym niemowlaku. Jeśli zamierzasz je karmić naturalnie to alkohol też raczej odpada ( o fajkach nie wspomnę). Po prostu zaczynasz nowy etap w życiu i już nic nie będzie takie, jak dawniej.
O, dokładnie. To tak jakby zdecydować się na wyjazd na stałe, bez możliwości powrotu do Japonii a potem płakać, że ludzie tam mówią po japońsku, angielsku, ale po polsku to nie ma z kim pogadac no i bigos już tak nie smakuje, a w lokalnej telewizji nie ma M jak Miłość. Decyzje trzeba podejmować z pełną świadomością ich konsekwencji.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 09:56   #21
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Hm, nie chcę Cię martwić, ale to się nazywa "rzeczywistość". Dziecko to nie zwierzątko, ufam że o tym wiesz i tylko wydaje mi się, że Twój post tego nie pokazuje.
Abstrahując od tego co zostało powiedziane - a dziewczyny napisały wiele mądrego - jeśli chcesz zabronić chłopakowi pić, bo musicie oszczędzać, to Ty nie kupuj fajek. Zdrowo, ekonomicznie i na dodatek bez hipokryzji. Uda się
Nawet posiadając zwierzątko masz ograniczenia w wyjściach i wyjazdach. Przecież nie możesz sobie wyjechać na kilka dni i zostawić menażerii na łasce losu. Jak mam w domu małe kocięta, które trzeba karmić z butelki i masować im brzuszki to też siedzę w domu i nie ma mowy o kilkugodzinnym wyjściu
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:29   #22
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Jeśli chodzi o stypendium socjalne, to raczej nie masz szans, musiałabyś się przemeldować i mieszkać z chłopakiem przez co najmniej rok, bo uczelnia weźmie pod uwagę dochody z 2013 roku, a wtedy byłaś na utrzymaniu rodziców. Uczelnia poza tym może uznać, że należą Ci się od rodziców alimenty, za to możesz się starać o jednorazową zapomogę, ale więcej powiedzą Ci w dziekanacie. Ślub może w tym ewentualnie pomóc, bo założycie nową rodzinę.
Co do Twojej postawy... Mhh... Dziewczyny napisały, co przebija się z postu - jesteś bardzo niedojrzała. Macie ustalone z chłopakiem, kto kiedy będzie imprezował po narodzinach dziecka, a czy macie ustalone, kto z nim zostanie, jak trzeba będzie iść na uczelnię albo do pracy? Przez Twój post w ogóle nie przebija żadna próba samodzielności - mieszkać będziecie u jego rodziców, wszystko Ci zapewnią inni, Ty się martwisz brakiem imprez. Ani słowa o tym, że martwisz się, za co dziecko utrzymasz, że nie chcesz innym robić kłopotu, że musicie się z chłopakiem ogarnąć i jak najwięcej zrobić samemu, bo w końcu stworzycie rodzinę. Taka trochę kukułcza postawa.
Bo chyba nie będziesz z nim dojeżdżać na zajęcia? Pomyśl o dziekance od semestru letniego, bo to chyba najlepsze rozwiązanie. I rzuć palenie, bo trujesz dziecko.
Z dzieckiem także można zwiedzać, podróżować, spotykać się ze znajomymi - moi przyjaciele miesiąc po porodzie pojechali ze swoim dzieckiem na tygodniowy urlop.
Mój chlopak nie pije dużo, w tygodniu wgl, a w weekendy zalezy. Chciałabym żeby wcale nie pił, ale kumpele mówią, ze nie powinnam mu zabraniac itp. ale mi się wydaję, ze lepiej odłożyć pieniadze niż wydawać na alkohol chociaz ja się nieraz denerwuje nawet jak np ktoś mu postawi. - A to mnie ubawiło setnie. A wiesz, że jest coś takiego, jak alkoholizm weekendowy? I że ilość nie zawsze oznacza, że nie ma się problemu?
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 11:21   #23
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Ciąża i co dalej? Proszę o poważne odpowiedzi!!!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nawet posiadając zwierzątko masz ograniczenia w wyjściach i wyjazdach. Przecież nie możesz sobie wyjechać na kilka dni i zostawić menażerii na łasce losu. Jak mam w domu małe kocięta, które trzeba karmić z butelki i masować im brzuszki to też siedzę w domu i nie ma mowy o kilkugodzinnym wyjściu
Z psem są pewne ograniczenia,ale już z innymi zwierzętami( jak koty,świnki, chomiki,rybki itp.) nie bardzo-zostawia się je pod czyjąś opieką z instrukcją co i kiedy podać i w jakich porach przychodzić, z dzieckiem to całkiem inna bajka

Autorko, co dalej, pytasz?No, dorosłe życie i bycie odpowiedzialnym za człowieka,którego się powołało na ten świat-tylko tyle i aż tyle.
I zapomnij o używkach
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-31 12:21:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.