Jutro Dzień Dziecka Zaginionego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-24, 20:42   #1
nick60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Wiadomości: 401
Exclamation

Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.


Każdy o tym słyszał, ale pewnie niewielu zna historię tego dnia.


Jest 25 maja 1979 roku godzina 8 rano. W nowojorskiej dzielnicy SoHo na Manhattanie mieszka 6-letni Etan Patz. W tym dniu pierwszy raz wychodzi samodzielnie do szkoły. Matka obserwuje go przez okno do momentu aż przeszedł przez ulicę. Od tego miejsca miał do przejścia niecałe 140 metrów, ale na przystanek school-bus-a już nie dotarł.
Zdjęcia Etana zrobione przez jego ojca, zawodowego fotografa znalazły się na tysiącach plakatów. Był pierwszym zaginionym, którego wizerunek został wydrukowany na kartonach z mlekiem. Pierwszy raz media tak masowo zainteresowały się zaginięciem.

15 maja 1984 prezydent Ronald Reagan ogłosił proklamację 5194, ustanawiającą dzień 25 maja Dniem Dziecka Zaginionego.W proklamacji prezydent namawia urzędników każdego szczebla administracji do stanowczych działań mających zagwarantować bezpieczeństwo i ochronę dzieci. Apel jest skierowany również do rodzin,aby stosowały właściwe środki ostrożności i chroniły swoje dzieci. Oprócz apelu do społeczeństwa, podjęto konkretne działania- Departament Sprawiedliwości przyznał dotację w wysokości 3,3 miliona dolarów, na utworzenie Narodowego Centrum dla Zaginionych i Wykorzystywanych Dzieci.

Od roku 1986 Dzień 25 maja jest obchodzony na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Symbolem dziecka zaginionego jest niezapominajka.


(W roku 2001 Etana oficjalnie uznano za zmarłego.)

Źródło:
http://www.icmec.org/missingkids/ser...X1&PageId=4050
http://www.icmec.org/missingkids/ser...X1&PageId=4050
http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/STATUTE...-98-Pg3591.pdf

Zaginione dzieci:
Michel Rafael Kiepas
Zaginiony od 6 lat (prawdopodobnie porwanie rodzicielskie)

Michelek Kiepas ma 6 lat,został uprowadzony przez ojca, który został pozbawiony władzy rodzicielskiej przez Wyższy Sąd Krajowy w Stuttgart/Niemcy, którego to Wyrok podtrzymał Sąd Okręgowy w Szczecinie/Polska.
Za nierespektowanie Wyroków ojciec Rafał Kiepas jest poszukiwany przez policje.
Policja poszukuje również małego Michelka Kiepas, który uprowadzony przez ojca jest poszukiwany przez policje na terenie Unii Europejskiej jako dziecko zaginione.



Andżelika Rutkowska
Zaginiona od 18 lat
Andżelika Rutkowska zaginęła w ferie zimowe w 1997 roku, miała wtedy 10 lat. Około godziny 13:00 dziewczynka wyszła pobawić się na podwórku, kiedy jej dziadek wyszedł aby zawołać ją na obiad, po Andżelice nie było śladu. Nikt nie widział i nie słyszał co się stało chociaż było tam sporo ludzi. Andżelika wychowywała się u dziadków od strony matki. Była z nimi bardzo związana, a szczególnie z dziadkiem.
Poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Rodzina korzystała z pomocy policji i jasnowidzów, każdy z jasnowidzów twierdził, że dziewczynka żyje i została uprowadzona. Jeden z jasnowidzów wskazał miasto, w którym faktycznie podobne dziecko było widziane, co potwierdziły 3 wiarygodne osoby. Rodzina spędziła w tym mieście tydzień nocując w samochodzie, oplakatowano je zdjęciami...




Mateusz Żukowski
Zaginiony od 7 lat.
Chłopiec zaginął dn. 26.05.2007 r, miał wtedy 11 lat.Zamieszkały w Ujazdowie. Wyszedł z domu około godz. 15, już nie wrócił. Tego samego dnia nad rzeką wieprz odnaleziono ubrania chłopca. Kilka miesięcy trwała akcja poszukiwawcza na terenie tej rzeki przez nurków oraz Straż pożarną i rybacką. Mimo dużego zaangażowania Wójta Gminy Nielisz, Straży, Policji w Nieliszu, Starosty zamojskiego a także Wojewody i Wice Wojewody lubelskiego do dziś nie odnaleziono Mateuszka. W domu czeka na niego czwórka rodzeństwa oraz zrozpaczeni rodzice wraz z całą rodziną. Ze względu na to, że do do dnia dzisiejszego chłopiec nie został odnaleziony w rzece mamy nadzieje że Mateuszek żyje!


ITAKA na dzień dzisiejszy poszukuje 92 osoby nieletnie:
http://www.zaginieni.pl/baza-danych-...2&pageNumber=1
Zerknijcie tam, może kogoś poznacie...
__________________
http://www.szukamywas.pl
nick60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 20:53   #2
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

niewiele rzeczy na świecie mnie przeraża bo dużo już widziałam, ale to...
to jest poprostu straszne.. wychodzisz z domu i znikasz
widzisz dziecko jak idzie prze ulice, ma 140metrów do szkoły i nie dociera tam, jak to możliwe, kto ich porywa? nikt tego nie widzi... strach pomyśleć
__________________

Edytowane przez kiniaczeq
Czas edycji: 2014-05-24 o 20:55
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 21:25   #3
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

ehhh ja sobie nie mogę wyobrazić jak to możliwe by ktoś się zapadł jak kamień w wodzie. Dużo osób nigdy się nie odnajduje co jest najgorsze, żyć w nieświadomości co się stało z bliskimi
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 21:50   #4
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
ehhh ja sobie nie mogę wyobrazić jak to możliwe by ktoś się zapadł jak kamień w wodzie. Dużo osób nigdy się nie odnajduje co jest najgorsze, żyć w nieświadomości co się stało z bliskimi
prawda? jak to możliwe... ja nie wiem
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 22:42   #5
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

Mnie też to przeraża. I też nieraz zastanawiam się, jak to możliwe? Co się z tymi ludźmi dzieje?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 23:31   #6
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

Takie zaginięcie dziecka to jest coś najgorszego chyba. Gorsze niż nieuleczalna choroba moim zdaniem, bo człowiek nie wie, co się z dzieckiem dzieje.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 09:18   #7
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

Courtney-chyba tak, to musi być straszne przeżycie
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-25, 13:07   #8
_malami
Raczkowanie
 
Avatar _malami
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 343
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

To straszne... Naprawdę ciekawi mnie co się z tymi dziećmi dzieje? Dla rodziców chyba najgorsze jest oczekiwanie...
_malami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 09:14   #9
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

Przejrzałam zaginionych. Bardzo dużo dzieci z "obcymi" nazwiskami/imionami tutaj w 99% stawiam na porwania "rodzicielskie".
Straszna jest ta niepewność...
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 09:56   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Mnie też to przeraża. I też nieraz zastanawiam się, jak to możliwe? Co się z tymi ludźmi dzieje?
1 rodzice sie rozstaja i nie umiejea dogadac. dziecko traktuja jak karte przetargowa. czesto czytalam ze robia to matki na zasadzie: kawal dupka to nie zobaczy dzieciaka. a ojcowie cierpia

2 jezeli dziewczynka znikla spod domu i nie bylo to porwanie rodzicielskie to prawdopodobnie ( az przykro myslec) porwal ja zboczeniec. niestety. pewnie nie zyje.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 16:52   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

do dzisiaj pamietam jak ojciec 2letniej dziewczynki rozpaczal, szalal na rynku krakowskim, kiedy to na moment odwrocil wzrok od dziecka i zniknela mu corka. Wrzeszczal, krzyczal, blagal...straszne, koszmarna rozpacz, Do dzisiaj to slysze i mam przed oczami.
Na drugi dzien widzialam juz ogloszenia, ze zniknela. To bylo 2 lata temu i nadal jest w bazie zaginionych.
Tez nie jestem sobie w stanie wyobrazic co czuje rodzic w takim momencie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 19:10   #12
nick60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Wiadomości: 401
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.



Ciekawa inicjatywa żeby wstrząsnąć trochę rodzicami...
W Malezji (gdzie w w 2012 roku zgłoszono ponad 4800 zaginięć dzieci) w centrum handlowym, mężczyna rozdawał lizaki dzieciom pozostawionym na chwilę bez opieki. Do lizaka była dołączona karteczka z napisem:
"Wystarczy ułamek sekundy żeby zwabić twoje dziecko.
Nie spuszczaj go z oczu, zanim będzie za późno."
__________________
http://www.szukamywas.pl
nick60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 06:15   #13
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jutro Dzień Dziecka Zaginionego.

To ciekawe. Przestraszylabym sie, gdyby dziecko do mnie wrocilo z takim lizakiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-30 07:15:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.