Studia ZAOCZNE!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-01, 13:02   #1
agniesia547
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Question

Studia ZAOCZNE!!!


Witam Was. Juz niedlugo pisze maturke a potem oczywiscie marzą mi sie studia. Boje sie jednak, ze słabo mi pojdzie matura. Wiec pomyslalam o studiach zaocznych. Tylko jest pewnien problem. MBoje sie, ze po studiach zaocznych bede miala mniejsze szanse znalezienia lepszej pracy niz po studiach dziennych. Czy to jest jakas roznica? Pracodwacy patrza na to, czy ktos studiowal dziennie czy zaocznie?

Bardzo prosze o pomoc.
agniesia547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 13:06   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

A ty musisz głupich opinii słuchać? Skończyłam 3 kierunki zaocznie i nie miałąm żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Co wiecej, tylko dzieki doswiadczeniu zdobyteku na wolontariacie dostałam obecną rpacę. A wolontariat mogłam robić, bo studiując zaocznie miałam na niego czas. Dla pracodawcy ważne jest doświadczenie - dzisiaj chyba gównie ono, a nie to, w jakim systemie się uczysz.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 13:11   #3
neta-b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 82
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Myślę że pracodawcy raczej zwracają uwagę na to co studiowałaś i na jakiej uczelni. Ja studiowałam zaocznie i jednocześnie pracowałam (udało mi się znaleźć pracę związaną z kierunkiem studiów) Dzięki temu kończysz studia i masz dyplom oraz doswiadczenie.
Studia zaoczne wymagają więcej pracy i samodyscypliny w nauce.
neta-b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 13:15   #4
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Myślę, że jeśli studiujesz i jednocześnie pracujesz, by zarobić na studia to jest to ogromny plus dla przyszłego pracodawcy, jak i dla Ciebie . Zdobywasz w czasie studiów doświadczenie i to się bardzo liczy.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 13:20   #5
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

a ja slyszalam, ze juz nikt nie patrzy czy dzienne czy zaoczne tylko jakie masz doswiadczenie i umiejetnosci, a wiadomo, ze latwiej doswiadczenie nabyc gdy sie studiuje zaocznie. ja co prawda studiuje dziennie, ale od przyszlego roku drugi kierunek chce wlasnie wziac w trybie zaocznym.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 13:24   #6
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Oj było, było
Agniesia547 - proszę o korzystanie z wyszukiwarki

Łączę wątki
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 13:51   #7
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez rambo Pokaż wiadomość
Oj było, było
Agniesia547 - proszę o korzystanie z wyszukiwarki

Łączę wątki
nie wiem czy to dobry pomysl laczyc watki o roznej tematyce: z jednej strony dylemat panstwowa/prywatna, a z drugiej dzienne/zaoczne. to wg mnie dwa rozne zagadnienia
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 13:57   #8
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Przepraszam, rzeczywiście pomyliłam wątki - jako, że w pierwszym poście jest także pytanie o systemy dzienne i zaoczne Już rozłączam, chociaż i tak na wizażu dyskusje na ten temat już były

np.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ennie+zaocznie
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 14:02   #9
anega
Wtajemniczenie
 
Avatar anega
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 961
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
a ja slyszalam, ze juz nikt nie patrzy czy dzienne czy zaoczne tylko jakie masz doswiadczenie i umiejetnosci, a wiadomo, ze latwiej doswiadczenie nabyc gdy sie studiuje zaocznie. ja co prawda studiuje dziennie, ale od przyszlego roku drugi kierunek chce wlasnie wziac w trybie zaocznym.
zgadzam się że teraz pracodawcy nie patrzą na to czy skończyłaś studia dzienne czy zaoczne tylko na czy coś umiesz, bo mozesz skończyć studia dzienne i niestety nie mieć zbyt dużej wiedzy
anega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 14:05   #10
kala507
Rozeznanie
 
Avatar kala507
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 659
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Podpisuje sie pod wyowiedziami dziewczyn, wydaje mi sie że przyszły pracodawaca bedzie bardziej patrzył na doświadczenie a nie w jakim systemie skończyłaś szkołe
__________________
A każdy krok zaprowadzi nas, szybciej, wolniej lecz ku sobie...
kala507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 14:20   #11
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Przez pół roku studiowałam zaocznie, ale zrezygnowalam, bo nie dawałam sobie rady z pracą i szkołą...ale od października zaczynam studia na nowym kierunku oczywiście też zaocznie zaoczne studia to dobry wybór...chociaż jest bardzo ciężko
oczywiście życze Ci, żebyś się dostała na dzienne
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 16:00   #12
agniesia547
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Post Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Dziekuje za Wasze odpowiedzi. Bardzo mi one pomogły, bo bałam sie ze jednak patrza na to, czy ucze sie w systemie zaocznym czy dziennym.

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziekuje
agniesia547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 16:06   #13
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

a gdzie pracodawca ma to zobaczyc???na dyplomie nic takiego nie ma
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 08:33   #14
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

rowniez wybieram sie na studia zaoczne poniewaz chce zdobc jakies doswiadczenie zawodowe wiadomo,ze potem latwiej dostac jakas lepsza prace gdy zdobedzie sie doswiadczenie podczas studiow,raczej nikt nie chce zatrudniac zoltodzioba
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 08:40   #15
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
a gdzie pracodawca ma to zobaczyc???na dyplomie nic takiego nie ma
teraz już chyba jest, w każdym bądź razie ma być.
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 07:37   #16
sylvia7
Raczkowanie
 
Avatar sylvia7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 67
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

po pierwsze musisz sobie zadac pytanie ile chcesz umiec? Na zaocznych, nie oszukujmy sie, niestety otrzymuje sie za malo wiedzy i trzeba samemu bardzo duzo pracowac i sie doksztalcac. Oczywiscie wszystko zalezy tez od kierunku studiow. Ja np. wybieram sie na matme ogolna i nie wyobrazam sobie jakbym mogla tylko raz na tydz albo na dwa tyg. jezdzic na wyklady. Oczywiscie tez zalezy od zasobow materialnych. Musisz sama podjac decyzje. :/
__________________
http://unperfect-circle.eblog.pl/

uczciwa firma, zarabiaj nawet 30 $!!!!
Klikaj Klikaj Klikaj
sylvia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 07:50   #17
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

mój historyk powiedział, że dyplomy zaocznych uczelni będziemy mogli sobie o kant d**y rozbić i że na próżno nasze poszukiwania pracy

ja sama myśle, że studia zaoczne są dla facetów chcących uciec przed wojskiem. choć z drugiej strony... lepiej te niż żadne!

jak dla mnie na studiach dziennych są same małoprzyszłościowe kierunki kompletnie nie dla mnie. po co mam więc na siłę pchać się na państwową uczelnię?? po to, żeby ludzie nie gadali proszę Was. mieszkam na takiej dzielnicy gdzie wkokoło mam skupisko studentów z PG i UG. to co widzę każdego dnia zniechęca mnie do startu na te studia jeszcze bardziej. (nie mam ochoty być w tym doborowym, przemądrzałym i jakże ynteligentym towarzystwie)

zauważyłam też, że niekiedy praktyka jest ważniejsza od edukacji i można naprawdę nieźle skończyć bez znajomości i układów
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 08:53   #18
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
mój historyk powiedział, że dyplomy zaocznych uczelni będziemy mogli sobie o kant d**y rozbić i że na próżno nasze poszukiwania pracy
to ten historyk bardzo nie na czasie jest... wszyscy wiedza jak wyglada student dzienny: nieustajac libacja w akademiku, czasem pojawi sie na zajeciach, ale ogolnie studia to jedna wielka impreza (no chyba ze pracuje, ale to juz jest student dzienny pracujacy i na takiego inaczej sie patrzy); a student zaoczny nie dosc, ze pracuje to jeszcze z wlasnych ambicji dowala sobie godzin i weekendy poswieca na nauke. wszystko ze soba godzi. ma i wiedze i doswiadczenie. a nie oszukujmy sie - wiele przedmiotow na dziennych jest poprostu do niczego nie potrzebne... student zaoczny moze tez byc odbierany za lepiej zorganizowanego, bo jak juz ktos napisal - na zaocznych trzeba wiele samemu zrobic, przeczytac, bo w czasie zjazdow nie ma czasu.

oczywiscie wszystko tez zalezy jaki to kierunek. dla mnie studiowanie medycyny, stomatologii etc na zaocznych nie ma sensu
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:17   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Zaocznie studiowałam pedagogikę, spokojnie można. Tym bardziej, że i tak wszystko wychodzi w praniu - czyli dopiero wtedy, kiedy zaczyna sie pracę Studia zaoczne znakomicie uczą wyszukiwania informacji.

I są też różne tryby zaoczne: na peirwszych studiach jeździłąm co 2 tygodnie, na pierwszej podyplomówce raz na 3-4 tygodnie piątek, sobota i niedziela, a na informatyce miałam zajęcia co tydzień + miesiąc wakacji zajęty.
Te 2-3 tygodnie odstępu miedzy zajęciami to naprawdę nie jest dużo. Zawsze miałam do przygotowania referaty, prace zaliczeniowe, kolokwia. I do tego łapałam prace: w barze, ulotki, potem wolontariat w pełnym wymiarze godzin w szkole - ale właśnie tak nabrane doświadczenie czasem decyduje o przyjęciu do pracy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 09:25   #20
malijka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 850
GG do malijka
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
to ten historyk bardzo nie na czasie jest... wszyscy wiedza jak wyglada student dzienny: nieustajac libacja w akademiku, czasem pojawi sie na zajeciach, ale ogolnie studia to jedna wielka impreza (no chyba ze pracuje, ale to juz jest student dzienny pracujacy i na takiego inaczej sie patrzy); a student zaoczny nie dosc, ze pracuje to jeszcze z wlasnych ambicji dowala sobie godzin i weekendy poswieca na nauke. wszystko ze soba godzi. ma i wiedze i doswiadczenie. a nie oszukujmy sie - wiele przedmiotow na dziennych jest poprostu do niczego nie potrzebne... student zaoczny moze tez byc odbierany za lepiej zorganizowanego, bo jak juz ktos napisal - na zaocznych trzeba wiele samemu zrobic, przeczytac, bo w czasie zjazdow nie ma czasu.

oczywiscie wszystko tez zalezy jaki to kierunek. dla mnie studiowanie medycyny, stomatologii etc na zaocznych nie ma sensu
Jak na mój gust generalizujesz ... nie kazdy student dzienny ciągle imprezuje i udziela się w akademickich libacjach. Może to zależy od studiów kierunków specjalizacji jakkolwiek ....
W każdym razie akurat ten tekst mnie dotknął :/


EDIT: Studiuję dziennie pedagogikę specjalną, wolontariuszuję na 2 świetlicach w szkole specjalnej i środowiskowej. Co pół roku mam ciągłą praktykę, a w ciągu roku zajęcia terenowe (również wlicza się w to prowadzenie zajęć).
Nie powiem, żeby się nie zdarzyło, że nie poszłam na jakieś zajęcia, ale nie ma takiego studenta, któremu by się nie zdarzyło z konkretnych powodów.
__________________
"Każde życie trwa tyle samo. Nawet to bardzo długie i to bardzo krótkie. W każdym razie z punktu widzenia wieczności."
malijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:36   #21
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

ale ogólnie można dać sobie radę z pogodzeniem studiów zaocznych, pracą i obowiązkami? czy naprawdę dużo trzeba czytać, uczyć się etc?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:39   #22
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Wydaje mi sie, ze studiujac dziennie (gdzie również musisz przygotowac się do zajeć) a zaocznie + praca, czas masz tak samo zajęty. A na zabawę zawsze znajdzie się wolne, nie martw się
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:40   #23
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Z pkt. widzenia tego co się dzieje na rynku pracy to zaoczne+praca to najlepszy wybór, bo mało ktory pracodawca patrzy na to czy studia byly zaoczne czy dziennie bo dla niego najwazniejsze jest DOŚWIADCZENIE ewentualnie staż pracy.

Pogodzić zaoczne z pracą jest cholernie ciężko bynajmniej na moim kierunku, bo caly tydzien w pracy- nauka po nocach, weekend w szkole ale i tak sie ciesze bo 1 weekend w miesiącu mam wolny.

Można isc na dziennie i praktyke zdobywać po studiach ( mowie o praktyce na zasadzie umowy o pracy,etc. nie o wolontariacie bo to dwie różne bajki). Ja wybrałam i nie żałuję, i mimo możliwości przeniesienia się na studia dzienne nie mam zamiaru tego zmieniać.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 10:17   #24
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
mój historyk powiedział, że dyplomy zaocznych uczelni będziemy mogli sobie o kant d**y rozbić i że na próżno nasze poszukiwania pracy

ja sama myśle, że studia zaoczne są dla facetów chcących uciec przed wojskiem. choć z drugiej strony... lepiej te niż żadne!

jak dla mnie na studiach dziennych są same małoprzyszłościowe kierunkiproszę Was. kompletnie nie dla mnie. po co mam więc na siłę pchać się na państwową uczelnię?? po to, żeby ludzie nie gadali mieszkam na takiej dzielnicy gdzie wkokoło mam skupisko studentów z PG i UG. to co widzę każdego dnia zniechęca mnie do startu na te studia jeszcze bardziej. (nie mam ochoty być w tym doborowym, przemądrzałym i jakże ynteligentym towarzystwie)

zauważyłam też, że niekiedy praktyka jest ważniejsza od edukacji i można naprawdę nieźle skończyć bez znajomości i układów
, przepraszam Cię, ale nie ma jak na dzień dobry zdrowo się pośmiać.
Proszę Cię, pocieszaj się dalej.

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
to ten historyk bardzo nie na czasie jest... wszyscy wiedza jak wyglada student dzienny: nieustajac libacja w akademiku, czasem pojawi sie na zajeciach, ale ogolnie studia to jedna wielka impreza (no chyba ze pracuje, ale to juz jest student dzienny pracujacy i na takiego inaczej sie patrzy); a student zaoczny nie dosc, ze pracuje to jeszcze z wlasnych ambicji dowala sobie godzin i weekendy poswieca na nauke. wszystko ze soba godzi. ma i wiedze i doswiadczenie. a nie oszukujmy sie - wiele przedmiotow na dziennych jest poprostu do niczego nie potrzebne... student zaoczny moze tez byc odbierany za lepiej zorganizowanego, bo jak juz ktos napisal - na zaocznych trzeba wiele samemu zrobic, przeczytac, bo w czasie zjazdow nie ma czasu.

oczywiscie wszystko tez zalezy jaki to kierunek. dla mnie studiowanie medycyny, stomatologii etc na zaocznych nie ma sensu
Najlepsze, że nie kpisz.

Nic, tylko pomniki tym zaocznym wystawiać; że tacy z nich super goście.
------------------

A studia jak studia, zależy przede wszystkim, na co idziesz.
I fakt, doświadczenie w pracy - cenna rzecz.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 10:26   #25
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez malijka Pokaż wiadomość
Jak na mój gust generalizujesz ... nie kazdy student dzienny ciągle imprezuje i udziela się w akademickich libacjach. Może to zależy od studiów kierunków specjalizacji jakkolwiek ....
W każdym razie akurat ten tekst mnie dotknął :/
nie kazdy, ale wiekszosc. przynajmniej ja tak to widze. a czy zalezy od kierunku, specjalizacji... sama jestem studentka dzienna i widze na takich imprezach ludzi z wszelakich kierunkow poczynajac od medycyny, farmacji na politologii, prawie i biotechnologii konczac. wystarczy sie wybrac na miasteczko AGH w niedzielny poranek - wszyscy skacowani leza leniwie na lawkach, trawnikach i sie nawadniaja ale jesli cie urazilam to przepraszam, nie to bylo moim zamiarem. studenci zaoczni tez imprezuja, ale jednak dzienni maja na to wiecej czasu i z moich obserwacji wynika, ze korzystaja z tego jak moga. a zaoczni coz... ida do pracy...

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
:
Nic, tylko pomniki tym zaocznym wystawiać; że tacy z nich super goście.
nie super goscie. poprostu czesto lepiej przygotowani po studiach do pracy niz dzienni. podkreslilas na niebiesko 'i wiedze'. uwazasz, ze zaoczni nie maja po studiach wiedzy?
powiem tak: bylam na zaocznych, po roku przenioslam sie na dzienne. na zaocznych mialam wiecej nauki niz na dziennych. takie moje subiektywne odczucie...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 10:32   #26
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
student zaoczny moze tez byc odbierany za lepiej zorganizowanego, bo jak juz ktos napisal - na zaocznych trzeba wiele samemu zrobic, przeczytac, bo w czasie zjazdow nie ma czasu.

A u nas na dziennych nie trzeba wiele samemu zrobić, mało trzeba przeczytać, na zajęciach mamy na to czas Student dzienny w ogóle nie jest zorganizowany

Tak jak istnieją leniwi studenci dzienni, ta samo leniwi zaoczni. Studenci dzienni też pracują i też mogą mieć mało czasu. Na studiach dziennych też nam mnóstwo zajęć przepada. Na zaocznych też potrafią "przekosić" towarzystwo. Można obijać się i na dziennych i na zaocznych. Na zaocznych możesz siedzieć od 8 do 20. Na dziennych też się zdarza nierzadko. Student dzienny może olewać studia bo za nie nie płaci. Student zaoczny może je olewać dlatego, że płaci i uważa że w związku z tym przynajmniej 3 mu się należy bez wysiłku i że jak zapłaci to go nie wywalą. Student dzienny może czytać znacznie obszerniejsze teksty niż zaoczny, gdy ten drugi przeczyta tylko esencję tego, co tamten. Nie generalizujmy, że dzienni są be, zaoczni cacy albo na odwrót.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 10:34   #27
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
nie kazdy, ale wiekszosc. przynajmniej ja tak to widze. a czy zalezy od kierunku, specjalizacji... sama jestem studentka dzienna i widze na takich imprezach ludzi z wszelakich kierunkow poczynajac od medycyny, farmacji na politologii, prawie i biotechnologii konczac. wystarczy sie wybrac na miasteczko AGH w niedzielny poranek - wszyscy skacowani leza leniwie na lawkach, trawnikach i sie nawadniaja ale jesli cie urazilam to przepraszam, nie to bylo moim zamiarem. studenci zaoczni tez imprezuja, ale jednak dzienni maja na to wiecej czasu i z moich obserwacji wynika, ze korzystaja z tego jak moga. a zaoczni coz... ida do pracy...



nie super goscie. poprostu czesto lepiej przygotowani po studiach do pracy niz dzienni. podkreslilas na niebiesko 'i wiedze'. uwazasz, ze zaoczni nie maja po studiach wiedzy?
Podkreśliłam na niebiesko, ale w swojej uwadze odniosłam się do treści całego '1szego' akapitu.

Że nie ma co szufladkować, wiadomo, ale dyskusji na temat państowo czy prywatnie, dziennie - zaocznie było już wiele i mnie np. nie chce się ponownie bić piany.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 10:36   #28
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Z lekkością kierunku to jest tak, że nie każdy chleje na potęgę, nawet jeśli dżampry lubi, bo jeśli studia dzienne nie wymagają wiele zachodu a jest się choć trochę ''przedsiębiorczym'', to i tak się idzie do pracy.
Pić za coś trzeba, co nie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 12:46   #29
malijka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 850
GG do malijka
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
nie kazdy, ale wiekszosc. przynajmniej ja tak to widze. a czy zalezy od kierunku, specjalizacji... sama jestem studentka dzienna i widze na takich imprezach ludzi z wszelakich kierunkow poczynajac od medycyny, farmacji na politologii, prawie i biotechnologii konczac. wystarczy sie wybrac na miasteczko AGH w niedzielny poranek - wszyscy skacowani leza leniwie na lawkach, trawnikach i sie nawadniaja ale jesli cie urazilam to przepraszam, nie to bylo moim zamiarem. studenci zaoczni tez imprezuja, ale jednak dzienni maja na to wiecej czasu i z moich obserwacji wynika, ze korzystaja z tego jak moga. a zaoczni coz... ida do pracy...

nie super goscie. poprostu czesto lepiej przygotowani po studiach do pracy niz dzienni. podkreslilas na niebiesko 'i wiedze'. uwazasz, ze zaoczni nie maja po studiach wiedzy?
powiem tak: bylam na zaocznych, po roku przenioslam sie na dzienne. na zaocznych mialam wiecej nauki niz na dziennych. takie moje subiektywne odczucie...
Domyslam się, że nie to było zamiarem ... sporo ludzi na dziennych pracuje niejednokrotnie tuż po zajęciach plus w weekendy. Owszem można powiedzieć, że większość dziennych ma czas na imprezowanie, ale tez niekoniecznie wszyscy, mi się zdarza raz na enty czas.

Często lepiej przygotowani .... to też nie do końca jest prawda, kilka razy się spotkałam z taką postawą że płacę to się należy, dlatego w szkołach nie chcą przyjmować praktykantów, bo sporo razy słyszałam historyjki że ktoś chciał dostać 3 ale żeby nie musiał prowadzić lekcji.

Tyle ile ludzi tyle postaw wobec pewnych spraw ... debata na temat co lepsze lub gorsze wydaje się być jednak nie na miejscu
__________________
"Każde życie trwa tyle samo. Nawet to bardzo długie i to bardzo krótkie. W każdym razie z punktu widzenia wieczności."
malijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 12:47   #30
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Studia ZAOCZNE!!!

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
twszyscy wiedza jak wyglada student dzienny: nieustajac libacja w akademiku, czasem pojawi sie na zajeciach, ale ogolnie studia to jedna wielka impreza
O przepraszam, z powyższym nie mam nic wspólnego, nie uogólniajmy ani w jedną ani w drugą stronę proszę

Cytat:
oczywiscie wszystko tez zalezy jaki to kierunek. dla mnie studiowanie medycyny, stomatologii etc na zaocznych nie ma sensu
Dlatego też nie ma zaocznej medycyny Najwyżej wieczorowa, która i tak uczy się z dziennymi
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 08:40:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.