Problemy z mówieniem u 4latki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-02, 13:48   #1
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Exclamation

Problemy z mówieniem u 4latki!


Witam, mam pewien problem a widzę tutaj tyle mam zaprawionych w boju że mam nadzieję na pomoc.
Nie chodzi tutaj o moje dziecko, bo jeszcze go nie posiadam ale o moją siostrę, w listopadzie tego roku skończy 4 lata, ogólnie jest dość bystrą dziewczynką i dużo a właściwie wszystko rozumie ale bardzo mało mówi, ostatnio się to dość poprawia ale jak zauważyłam na swój wiek mówi bardzo mało, pojedyncze słowa jak "mama", "tata", "baba", "dziadzia" z trudniejszych niewiele jakieś "nie mam", "jem", "pije"... Zdań nie potrafi składać w ogóle a jeśli już to np w złej kolejności słowa coś w stylu "jem ja to", nie umie wypowiedzieć swojego imienia... Znam inne 4letnie dzieci i mówią już dużo i płynnie, języczek ma ok, był sprawdzany, dużo mówi tak "po swojemu" jakieś niezrozumiałe sylaby.
Nie mogę namówić mojego ojca i jego żony na wizytę u logopedy, bo że niby "ma ciężką wymowę". Czy któraś z waszych pociech ma taki problem? Jak sobie z tym radzić?
Dziękuję za porady.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:27   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Córka koleżanki zaczęła mówić, jak skończyła 4 lata. Jeśli mała rozwija się prawidłowo, nic się nie dzieje, to może należy do tych dzieci, które mówić zaczynają późno. Moi synowie zaczęli mówić, gdy skończyli 3 lata.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 09:58   #3
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Koleżanki synek ma 3,5 roku i również mówi pojedyncze słowa. Nie umie nawet powiedzieć auto-ciągle mówi titi. Była u lekarza,który stwierdził ,że wszystko ok. Moja córka w styczniu skończyła 2 latka i pięknie mówi -słówka wszystkie powtórzy,zna wierszyki.
Ale ja bardzo dużo czasu na to poświęciłam. Np jeden wierszyk powtarzałam po 50 razy Codziennie wieczorem piosenek słuchała. Na początku aby zaczęła mówić pojedyncze słówka,imiona (miała wtedy 1,5 roku) uczyłam przez zabawę. Np jak dobrze powiedziała to skakałyśmy,tańczyłyśmy .
Dziecko trzeba zachęcić
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:23   #4
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Cytat:
Napisane przez natalor Pokaż wiadomość
Koleżanki synek ma 3,5 roku i również mówi pojedyncze słowa. Nie umie nawet powiedzieć auto-ciągle mówi titi. Była u lekarza,który stwierdził ,że wszystko ok. Moja córka w styczniu skończyła 2 latka i pięknie mówi -słówka wszystkie powtórzy,zna wierszyki.
Ale ja bardzo dużo czasu na to poświęciłam. Np jeden wierszyk powtarzałam po 50 razy Codziennie wieczorem piosenek słuchała. Na początku aby zaczęła mówić pojedyncze słówka,imiona (miała wtedy 1,5 roku) uczyłam przez zabawę. Np jak dobrze powiedziała to skakałyśmy,tańczyłyśmy .
Dziecko trzeba zachęcić
Próbowałam ją uczyć przez zabawę, bo naszego ojca ciągle nie ma a jej matka woli TV czy komputer od zabawy z nią więc mała przez większą część czasu siedzi i ogląda bajki. :/ ale no co ja sama mogę? Też mam szkołę i swoje zajęcia więc jej nie dopilnuje.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 12:42   #5
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Witam, mam pewien problem a widzę tutaj tyle mam zaprawionych w boju że mam nadzieję na pomoc.
Nie chodzi tutaj o moje dziecko, bo jeszcze go nie posiadam ale o moją siostrę, w listopadzie tego roku skończy 4 lata, ogólnie jest dość bystrą dziewczynką i dużo a właściwie wszystko rozumie ale bardzo mało mówi, ostatnio się to dość poprawia ale jak zauważyłam na swój wiek mówi bardzo mało, pojedyncze słowa jak "mama", "tata", "baba", "dziadzia" z trudniejszych niewiele jakieś "nie mam", "jem", "pije"... Zdań nie potrafi składać w ogóle a jeśli już to np w złej kolejności słowa coś w stylu "jem ja to", nie umie wypowiedzieć swojego imienia... Znam inne 4letnie dzieci i mówią już dużo i płynnie, języczek ma ok, był sprawdzany, dużo mówi tak "po swojemu" jakieś niezrozumiałe sylaby.
Nie mogę namówić mojego ojca i jego żony na wizytę u logopedy, bo że niby "ma ciężką wymowę". Czy któraś z waszych pociech ma taki problem? Jak sobie z tym radzić?
Dziękuję za porady.
Jeśli chcecie sprawdzić czy wszystko ok to trzeba sprawdzić
1 Czy dziecko nie ma wad aparatu mowy - stomatolog
2 Czy dziecko nie ma wady słuchu- laryngolog
3 Jeśli nie ma wyżej wymienionych przyczyn, trzeba zgłosić się do psychiatry , psychologa lub pedagoga
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 12:59   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Jeśli chcecie sprawdzić czy wszystko ok to trzeba sprawdzić
1 Czy dziecko nie ma wad aparatu mowy - stomatolog
2 Czy dziecko nie ma wady słuchu- laryngolog
3 Jeśli nie ma wyżej wymienionych przyczyn, trzeba zgłosić się do psychiatry , psychologa lub pedagoga
+ logopeda

dziecko chodzi do przedszkola?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 13:08   #7
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
+ logopeda

dziecko chodzi do przedszkola?

O dzięki że przypomniałaś
logopeda na końcu ,zresztą każdy ze specjalistów powinien go zaproponować jeśli będzie potrzeba
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 18:25   #8
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
+ logopeda

dziecko chodzi do przedszkola?
Gdyby to zależało ode mnie to biorę ją i dzisiaj... Ale to jest moja siostra a jej rodzice uważają, że wszystko jest ok i tylko się denerwują jak słyszą o jakimś lekarzu :/
Twierdzą, że po prostu zacznie później mówić i tyle no "żaden problem" jak dla nich... Ale ja się o nią martwię, bo widzę że dzieci w jej wieku już mówią poprawnie...
Sama wzięłabym ją do lekarza, ale musiałabym mieć odpowiednie dokumenty jej książeczkę itp a to wszystko trzymają gdzieś jej rodzice jej mama i nasz wspólny ojciec.
Do przedszkola nie chodzi, bo twierdzą, że jeszcze czas i to lepiej jak dziecko dłużej pobędzie w domu, a ja jestem innego zdania bo może jej mowa uległaby poprawie przy kontakcie z rówieśnikami.
Ale co ja mogę...

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2011-05-04 o 18:27
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:46   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Gdyby to zależało ode mnie to biorę ją i dzisiaj... Ale to jest moja siostra a jej rodzice uważają, że wszystko jest ok i tylko się denerwują jak słyszą o jakimś lekarzu :/
Twierdzą, że po prostu zacznie później mówić i tyle no "żaden problem" jak dla nich... Ale ja się o nią martwię, bo widzę że dzieci w jej wieku już mówią poprawnie...
Sama wzięłabym ją do lekarza, ale musiałabym mieć odpowiednie dokumenty jej książeczkę itp a to wszystko trzymają gdzieś jej rodzice jej mama i nasz wspólny ojciec.
Do przedszkola nie chodzi, bo twierdzą, że jeszcze czas i to lepiej jak dziecko dłużej pobędzie w domu, a ja jestem innego zdania bo może jej mowa uległaby poprawie przy kontakcie z rówieśnikami.
Ale co ja mogę...
Idż prywatnie ,żadnej książeczki itp nie potrzeba.
dziwne ,że pediatra nie zwraca na to uwagi ale co można zauważyć przy 5 minutowej wizycie :/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:58   #10
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Problemy z mówieniem u 4latki!

Spróbuje, tylko muszę ją jakoś z domu wykręcić bo najbliższy prywatny gabinet mamy 14 km od naszego domu...
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.