Poważne kłamstwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 13:51   #1
mulan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25

Poważne kłamstwo


Piszę do was z prośbą o mądre rady.. jestem z TŻ ponad rok, on jest na studiach. Zanim tam poszedł ustaliliśmy, że nie będziemy bez siebie chodzić na żadne dyskoteki. Wyjścia z przyjaciółmi na piwo itp. jak najbardziej jednak jak impera to tylko wspólnie, jak się jednak okazało TŻ mnie ostatnio wstrętnie okłamał. Podczas jednego z takich wyjść poszedł na dyskotekę o czym mnie nie poinformował (co prawda było to już późno w nocy) ale ja i moja o dziwo chyba "intuicja" obudziła mnie w nocy i zadzwoniłam do niego gdzie jest. On początkowo nie odbierał i powiedział że nie słyszał, że tam chodzą po mieście itp. Następnego dnia również pytałam czy był na imprezie a on że nie, że wymyślam, żebym mu zaufała bo on nie robi nic złego. Niestety coś mnie podkusiło i oglądałam zdjecia z tego klubu z dnia w którym Tż wychodził, jak się okazało był w tym klubie. Nie wiem co mam zrobić, on mówi mi że to się nie powtórzy i tego typu teksty a ja mu już nie wierzę.. Kochane co byście zrobiły na moim miejscu ? Myślicie że jest sens dawać drugą szansę? Czy takie kłamstwa to "norma" ?

Edytowane przez mulan
Czas edycji: 2011-03-01 o 14:18
mulan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:09   #2
hanutka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 67
Dot.: Poważne kłamstwo

szczerze...dla mnie takie ustalenie jest chore, widać ze nie macie do siebie zaufania skoro nie pozwalacie sobie nawzajem nigdzie wychodzic bez siebie,..ja mu sie nie dziwie... on ma sam siedzieć jak palec w mieszkaniu/akademiku kiedy znajomi baluja? jestescie mlodzi i powinniscie szaleć ale wiadomo z umiarem, jeśli zależy mu na Tobie i Cie kocha to napewno nie bedzie Cie zdradzał...
hanutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:12   #3
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Piszę do was z prośbą o mądre rady.. jestem z TŻ ponad rok, on jest na studiach. Zanim tam poszedł ustaliliśmy, że nie będziemy bez siebie chodzić na żadne dyskoteki. Wyjścia z przyjaciółmi na piwo itp. jak najbardziej jednak jak impera to tylko wspólnie, jak się jednak okazało TŻ mnie ostatnio wstrętnie okłamał. Podczas jednego z takich wyjść poszedł na dyskotekę o czym mnie nie poinformował (co prawda było to już późno w nocy) ale ja i moja o dziwo chyba "intuicja" obudziła mnie w nocy i zadzwoniłam do niego gdzie jest. On początkowo nie odbierał i powiedział że nie słyszał, że tam chodzą po mieście itp. Następnego dnia również pytałam czy był na imprezie a on że nie, że wymyślam, żebym mu zaufała bo on nie robi nic złego. Niestety coś mnie podkusiło i oglądałam zdjecia z tego klubu z dnia w którym Tż wychodził, jak się okazało był w tym klubie. Nie wiem co mam zrobić, on mówi mi że to się nie powtórzy i tego typu teksty a ja mu już nie wierzę.. Kochane co byście zrobiły na moim miejscu ? Myślicie że jest sens dawać drugą szansę?
nie rozumiem takich wątków... wyciągacie potem średnią z głosów i postępujecie zgodnie z więkoszością?
Ja bym nic nie zrobiła, bo w ogóle nie wyobrażam sobie jak można drugiej osobie zabraniać gdzieś iść...
ale jak tak bardzo Cię to zabolało to z nim zerwij...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:15   #4
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Poważne kłamstwo

Poważny związek dwojga ludzi nie polega na ograniczeniach i "przykuwaniu" do "kaloryfera" a na wzajemnym zaufaniu.
Nie rozumiem stawiania takich warunków i odizolowywania kogoś od ludzi (bo niczym innym są właśnie takie zakazy wychodzenia).
Przy takim braku zaufania i zakładani "kajdanek" partnerowi nie wróże ze ten związek długo jeszcze wytrzyma.
Nie wiem jaki to ma cel umartwianie się samej i zmuszanie do tego drugiej osoby.

Nie pochwalam tego ze Twój partner skłamał, ale będąc w jego sytuacji pewnie bym postąpiła tak samo wiedząc ze jesteś tak bardzo przeciwna jakimkolwiek rozrywkom.

Co ja bym zrobiła? Ja na pewno bym nie stawiała takich "niemądrych" ograniczeń. A czy dasz chłopakowi 2 szanse zależy od Ciebie. Pytanie tylko czy on będzie chciał tej 2 szansy i życia w ascezie?
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2011-03-01 o 14:19
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:16   #5
mulan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25
Dot.: Poważne kłamstwo

Tu nie chodzi o zabranianie wychodzenia tylko o to jak zapierał się że nigdzie nie był, o to jak kłamał
mulan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:18   #6
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Poważne kłamstwo

Dziwne, Twoja intuicja podpowiedziała Ci też w środku nocy do którego konkretnie klubu poszli?

To mam do Ciebie pytanie - czy nasi na Euro wyjdą z grupy?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:19   #7
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Piszę do was z prośbą o mądre rady.. jestem z TŻ ponad rok, on jest na studiach. Zanim tam poszedł ustaliliśmy, że nie będziemy bez siebie chodzić na żadne dyskoteki. Wyjścia z przyjaciółmi na piwo itp. jak najbardziej jednak jak impera to tylko wspólnie, jak się jednak okazało TŻ mnie ostatnio wstrętnie okłamał. Podczas jednego z takich wyjść poszedł na dyskotekę o czym mnie nie poinformował (co prawda było to już późno w nocy) ale ja i moja o dziwo chyba "intuicja" obudziła mnie w nocy i zadzwoniłam do niego gdzie jest. On początkowo nie odbierał i powiedział że nie słyszał, że tam chodzą po mieście itp. Następnego dnia również pytałam czy był na imprezie a on że nie, że wymyślam, żebym mu zaufała bo on nie robi nic złego. Niestety coś mnie podkusiło i oglądałam zdjecia z tego klubu z dnia w którym Tż wychodził, jak się okazało był w tym klubie. Nie wiem co mam zrobić, on mówi mi że to się nie powtórzy i tego typu teksty a ja mu już nie wierzę.. Kochane co byście zrobiły na moim miejscu ? Myślicie że jest sens dawać drugą szansę? Czy takie kłamstwa to "norma" ?

Z doświadczenia wiem, że głupotą jest "ustalanie", że nie ma sie własnego życia, własnych rozrywek, że wszystko z drugą osobą, bo później wystarczą zaborczy koledzy i jedna strona leci, przez co "okłamuje" drugą...




Powinnaś okazac niezadowolenie, ale wybaczyć. Skoro to pierwszy taki raz. Ustalcie jakieś nowe zasady w tym Waszym związku.

Edytowane przez lily92920
Czas edycji: 2011-03-01 o 14:21
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 14:20   #8
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Poważne kłamstwo

Fakt naruszył Twoje zaufanie do Niego. Pytanie, na ile Ty Mu ufasz? I co miało na celu to ustalenie?
Jak jest róznica między "domówką", a dyskoteka?
Ufałaś swojemu chłopakowi?Jezeli tak- to po ytakie ustalenia? Jezeli nie- to nie zawiódł Cie, bo i tak Mu nie ufałaś.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:23   #9
mulan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem, że głupotą jest "ustalanie", że nie ma sie własnego życia, własnych rozrywek, że wszystko z drugą osobą, bo później wystarczą zaborczy koledzy i jedna strona leci, przez co okłamuje drugą...




Powinnaś okazac niezadowolenie, ale wybaczyć. Skoro to pierwszy taki raz. Ustalcie jakieś nowe zasady w waszym związku.
Właśnie zdarzały się kłamstwa, niby "drobne" ale jednak
mulan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:45   #10
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: Poważne kłamstwo

pokazał gdzie ma ograniczenia - i słusznie.
związek troche nie na tym polega żeby nakładać sobie kajdanki. widzisz do czego to prowadzi
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:47   #11
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
i. Niestety coś mnie podkusiło i oglądałam zdjecia z tego klubu z dnia w którym Tż wychodził, jak się okazało był w tym klubie.
może specjalnie podstawił się do aparatu
akurat tego wieczora pstrykali zdjęcia klubu,to miałaś szczęście,że go akurat w tym dniu nakryłaś
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 14:50   #12
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Piszę do was z prośbą o mądre rady.. jestem z TŻ ponad rok, on jest na studiach. Zanim tam poszedł ustaliliśmy, że nie będziemy bez siebie chodzić na żadne dyskoteki. Wyjścia z przyjaciółmi na piwo itp. jak najbardziej jednak jak impera to tylko wspólnie, jak się jednak okazało TŻ mnie ostatnio wstrętnie okłamał. Podczas jednego z takich wyjść poszedł na dyskotekę o czym mnie nie poinformował (co prawda było to już późno w nocy) ale ja i moja o dziwo chyba "intuicja" obudziła mnie w nocy i zadzwoniłam do niego gdzie jest. On początkowo nie odbierał i powiedział że nie słyszał, że tam chodzą po mieście itp. Następnego dnia również pytałam czy był na imprezie a on że nie, że wymyślam, żebym mu zaufała bo on nie robi nic złego. Niestety coś mnie podkusiło i oglądałam zdjecia z tego klubu z dnia w którym Tż wychodził, jak się okazało był w tym klubie. Nie wiem co mam zrobić, on mówi mi że to się nie powtórzy i tego typu teksty a ja mu już nie wierzę.. Kochane co byście zrobiły na moim miejscu ? Myślicie że jest sens dawać drugą szansę? Czy takie kłamstwa to "norma" ?
Ja bym radziła poważnie pogadać z TŻ-em. Powiedzieć mu, że jego złamanie ustalonych zasad i późniejsze kłamanie są niedopuszczalne. Że bardzo Cię zraniły i sprawiły, że masz już mniejsze zaufanie do niego.

Chyba, że wiesz, że nie będziesz w stanie już zaufać swojemu facetowi. Wtedy wiadomo jakie jest wyjście.

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dziwne, Twoja intuicja podpowiedziała Ci też w środku nocy do którego konkretnie klubu poszli?
Też mnie to zastanawia
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:52   #13
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
może specjalnie podstawił się do aparatu
akurat tego wieczora pstrykali zdjęcia klubu,to miałaś szczęście,że go akurat w tym dniu nakryłaś
też o tym pomyślałam ale postanowiłam to zakryć zasłoną milczenia
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:58   #14
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dziwne, Twoja intuicja podpowiedziała Ci też w środku nocy do którego konkretnie klubu poszli?

To mam do Ciebie pytanie - czy nasi na Euro wyjdą z grupy?


ściemando i prowokejszyn.
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:06   #15
mulan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja bym radziła poważnie pogadać z TŻ-em. Powiedzieć mu, że jego złamanie ustalonych zasad i późniejsze kłamanie są niedopuszczalne. Że bardzo Cię zraniły i sprawiły, że masz już mniejsze zaufanie do niego.

Chyba, że wiesz, że nie będziesz w stanie już zaufać swojemu facetowi. Wtedy wiadomo jakie jest wyjście.



Też mnie to zastanawia
Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nagle w środku nocy się obudziłam z wielkim biciem serca i takim przekonaniem że coś jest nie tak
mulan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:23   #16
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nagle w środku nocy się obudziłam z wielkim biciem serca i takim przekonaniem że coś jest nie tak
Tak czy inaczej, jeżeli historia jest prawdziwa- pogadaj ze swoim facetem. Powiedz mu, że ustaliliście pewne zasady i razem zobowiązaliście się ich przestrzegać. Ty przestrzegałaś, a on nie. Mógł spokojnie zapytać wcześniej o to czy coś się stanie jak pójdzie na dyskotekę. Mógł też dać znać, że chciałby zmienić zasady, bo obecne mu nie pasują. Nie musiał do tego po cichu łamać obietnicy, a potem jeszcze kłamać żeby nie wyszło na jaw, że poszedł na dyskotekę, mimo że obiecał, że tego nie zrobi
Poinformuj go, że poprzez takie działanie sprawił, że straciłaś do niego zaufanie. Że teraz nie będziesz w stanie spokojnie i bez wątpliwości mu uwierzyć, bo cały czas będzie Ci się przypominało, że już raz Cię poważnie okłamał. Niech teraz on się stara odbudować zaufanie, które stracił niejako na własne życzenie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:27   #17
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Poważne kłamstwo

lol
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:36   #18
ariadna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 464
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez hanutka88 Pokaż wiadomość
szczerze...dla mnie takie ustalenie jest chore, widać ze nie macie do siebie zaufania skoro nie pozwalacie sobie nawzajem nigdzie wychodzic bez siebie,..ja mu sie nie dziwie... on ma sam siedzieć jak palec w mieszkaniu/akademiku kiedy znajomi baluja? jestescie mlodzi i powinniscie szaleć ale wiadomo z umiarem, jeśli zależy mu na Tobie i Cie kocha to napewno nie bedzie Cie zdradzał...
jak wyżej
Fakt, okłamał Cię,mogło Ci byc przykro. Ale widzisz do czego prowadzą takie zakazy. Przecież Twój facet to nie dziecko,któremu stawia się nakazy i zakazy.
ariadna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:38   #19
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nagle w środku nocy się obudziłam z wielkim biciem serca i takim przekonaniem że coś jest nie tak
A cóż jest takiego "nie tak" w pójściu do klubu na imprezę? Zmieńcie lepiej zasady, bo są dziwne, jak na związek, w którym partnerzy sobie ufają. I czemu piwo z kumplami (a i kumpelki są na studiach) - może być, a większa impreza już nie? Czy sądzisz, że gdyby twój partner chciał szukać "zabawy na boku" to poza klubem czy dyskoteką jej nie znajdzie?
Pewnie, że byłoby lepiej, gdyby nie kłamał, ale czy gdyby zapytał, czy może pójść, to porozmawiałabyś z nim o tym spokojnie? Czy może zmieniłabyś zdanie, czy też nie ma takiej opcji?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 15:41   #20
forumkowiczka
Zadomowienie
 
Avatar forumkowiczka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 059
Dot.: Poważne kłamstwo

Moze ja jestem inna, ale uwazam, ze po prostu Cie oklamal. Fakt, takie ustalanie ze nigdzie sami nie pojdziemy,ze to czy tamto jest chore i nie sprawdza sie na dluzsza mete. W zwiazku trzeba miec zaufanie,bo to jest podstawa.

Ale mysle,ze masz do niego sluszne pretensje. Tez bylabym wsciekla wiedzac ze moj facet poszedl na dyskoteke sam beze mnie!!! A jeszcze bardziej wscieklabym sie, gdyby mi klamal w zywe oczy. Co innego kiedy pyta ciebie czy chcesz isc albo mowi ze umowil sie z kumplami-calkiem inna sytuacja. Jednak tak nie zrobil.

Usiadz i porozmawiaj z nim szczerze,powiedz ze czujesz sie oszukana. Prawda jest taka ze nic zlego nie zrobil,przeciez nie zabil, ale mimo wszystko mogl powiedziec CI prawde, a nie perfidnie klamac.

Nie jest to dla mnie powod do rozstania, jednak bylabym na prawde wsciekla i czekala na przeprosiny. oczywiscie za klamstwo-nie za to ze poszedl sam.
__________________
,,Wiesz Prosiaczku...miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy...za bardzo"
forumkowiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:41   #21
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Poważne kłamstwo

Chore czy nie chore były te ustalenia- facet autorki wątku przystał na nie. A później ich nie przestrzegał. A tak się nie robi
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:43   #22
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Poważne kłamstwo

A ja uważam, że facet postąpił podle i bezczelnie i słusznie Autorka ma mu za złe.

Zgodził się na takie zasady w związku? Zgodził. Autorka go ani nie przymuszała, ani nie szantażowała, ani nie groziła. Ustalili sobie takie zasady w związku, że bez siebie na imprezy nie chodzą, wiele par tak ustala i nikomu nic do tego, czy to ustalenie jest dobre, czy złe.

Jak facetowi nie pasuje, to mógł się na takie zasady w związku nie zgadzać, zaproponowac coś innego, dojsć do kompromisu z dziewczyną albo się z nią rozstać, ale wybrał fantastyczne, tchórzowskie wyjście - oszustwo i kłamstwo. A wy to jeszcze pochwalacie? Mówicie "zrobiłabym tak samo"?

Jak ktoś jest dorosły to powinien umieć zachować się dojrzale, ma buzię, to niech mówi, że to i to mu nie pasuje. Oszustwo i kłamstwo jest obrzydliwe.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:56   #23
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
A ja uważam, że facet postąpił podle i bezczelnie i słusznie Autorka ma mu za złe.

Zgodził się na takie zasady w związku? Zgodził. Autorka go ani nie przymuszała, ani nie szantażowała, ani nie groziła. Ustalili sobie takie zasady w związku, że bez siebie na imprezy nie chodzą, wiele par tak ustala i nikomu nic do tego, czy to ustalenie jest dobre, czy złe.

Jak facetowi nie pasuje, to mógł się na takie zasady w związku nie zgadzać, zaproponowac coś innego, dojsć do kompromisu z dziewczyną albo się z nią rozstać, ale wybrał fantastyczne, tchórzowskie wyjście - oszustwo i kłamstwo. A wy to jeszcze pochwalacie? Mówicie "zrobiłabym tak samo"?

Jak ktoś jest dorosły to powinien umieć zachować się dojrzale, ma buzię, to niech mówi, że to i to mu nie pasuje. Oszustwo i kłamstwo jest obrzydliwe.
Amen.

Zasady głupie czy niegłupie, ale razem je ustalili. I powinni się ich trzymać, a nie okłamywać.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 16:04   #24
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Chore czy nie chore były te ustalenia- facet autorki wątku przystał na nie. A później ich nie przestrzegał. A tak się nie robi
co racja to racja...

ale ja osobiście uważam, że jak ludzie nie mają problemów to sobie ich na siłę szukają...

a może chłopak był z kolegami na piwie i potem wszyscy chcieli wejść do klubu, a on co miał zrobić? Zacząć uciekać z krzykiem, bo to miejsce zakazane?
Albo grzecznie powiedzieć "sory chłopaki, ale ja nie mogę tam wejść, wracam do domu?" - no dziwne po prostu... sama nie wiedziałabym jak postąpić w takiej sytuacji mimo reguł...

Ale nie znamy autorki - może urządzała mu awantury i wolał w ogóle o tym nie mówić...
Sama już nie wiem, ale dla mnie jest to sytuacja z kosmosu

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2011-03-01 o 16:06
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 16:25   #25
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Właśnie zdarzały się kłamstwa, niby "drobne" ale jednak
No to skoro "ciągle" Cię okłamuje, to po co z nim jeszcze jesteś? :/



Śmierdzi prowokacją :/

Edytowane przez lily92920
Czas edycji: 2011-03-01 o 17:41
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 16:52   #26
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Poważny związek dwojga ludzi nie polega na ograniczeniach i "przykuwaniu" do "kaloryfera" a na wzajemnym zaufaniu.
Nie rozumiem stawiania takich warunków i odizolowywania kogoś od ludzi (bo niczym innym są właśnie takie zakazy wychodzenia).
Przy takim braku zaufania i zakładani "kajdanek" partnerowi nie wróże ze ten związek długo jeszcze wytrzyma.
Nie wiem jaki to ma cel umartwianie się samej i zmuszanie do tego drugiej osoby.

Nie pochwalam tego ze Twój partner skłamał, ale będąc w jego sytuacji pewnie bym postąpiła tak samo wiedząc ze jesteś tak bardzo przeciwna jakimkolwiek rozrywkom.

Co ja bym zrobiła? Ja na pewno bym nie stawiała takich "niemądrych" ograniczeń. A czy dasz chłopakowi 2 szanse zależy od Ciebie. Pytanie tylko czy on będzie chciał tej 2 szansy i życia w ascezie?
Oczywiscie, ze powazny zwiazek polega na ograniczeniach i ustaleniach zasad. Jak sobie wyobrazasz zwiazek bez ograniczeń? Róbta co chceta?

Cytat:
Napisane przez vainilla Pokaż wiadomość
pokazał gdzie ma ograniczenia - i słusznie.
związek troche nie na tym polega żeby nakładać sobie kajdanki. widzisz do czego to prowadzi
Nie wiem gdzie niektórzy wyczytali, ze autorka zmusiła chłopaka do swoich zasad, moze nalezałoby wziac pod uwagę, ze cos ustalili wspolnie,przy czym on sie tego nie trzymał, a do tego perfidnie kłamał
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 16:56   #27
Mr Spock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 63
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez mulan Pokaż wiadomość
Czy takie kłamstwa to "norma" ?
Kłamstwo nigdy nie jest normą, tym bardziej jeśli występuje w relacji, która z założenia ma być oparta na zaufaniu.

Edytowane przez Mr Spock
Czas edycji: 2011-03-01 o 16:58
Mr Spock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 16:58   #28
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
ale ja osobiście uważam, że jak ludzie nie mają problemów to sobie ich na siłę szukają...
święta racja...

Fakt, chłopak nie dotrzymał słowa/obietnicy, jakkolwiek by tego nie nazwać, ale z drugiej strony mam wrażenie Autorko, że to ustalenie chyba wychodziło trochę z Twojej inicjatywy, taki rodzaj zabezpieczenia, no bo przecież on idzie na studia itd. A oczywistą sprawą jest, ze będzie miał czasem ochotę gdzieś wyjść i tak , jak niektórzy piszą, może po prostu był gdzieś z kumplami i ten klub wypadł spontanicznie.

Nie chce Twojego chłopaka ani krytykować, ani bronić, bo nie wiem, czy okłamał Cię perfidnie i bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia, czy po prostu znalazł się w sytuacji, w której głupio byłoby tak po prostu się ulotnić, więc tam poszedł, ale zwyczajnie bał się przyznać, bo wiedział, ze będzie awantura.

Tutaj podstawowym problemem nie jest to, ze okłamał, chociaż wiadomo, ze zrobił źle, ale to czy ufacie sobie czy nie...jeśli nie, to długo tak nie pociągniecie, bo wybaczysz mu teraz, ale ciągle bedziesz go podejrzewać i takie sytuacje będą się powtarzać.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2011-03-01 o 17:01
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 17:03   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez hanutka88 Pokaż wiadomość
szczerze...dla mnie takie ustalenie jest chore, widać ze nie macie do siebie zaufania skoro nie pozwalacie sobie nawzajem nigdzie wychodzic bez siebie,..ja mu sie nie dziwie... on ma sam siedzieć jak palec w mieszkaniu/akademiku kiedy znajomi baluja? jestescie mlodzi i powinniscie szaleć ale wiadomo z umiarem, jeśli zależy mu na Tobie i Cie kocha to napewno nie bedzie Cie zdradzał...
Jak wyżej.

Co oczywiście nie zwalnia faceta z obowiązku bycia szczerym - mimo wszystko się na to zgodził, więc powinien Ci szczerze, wprost powiedzieć, że mu to nie odpowiada. Klub, czy dyskoteka - co za różnica? Wszędzie można kogoś spotkać, ludzie są rozbawieni, towarzyscy. Jeżeli uważasz, że to jakieś zabezpieczenie przed zdradą, tym, że on kogoś pozna, to się mylisz. Takie ustalenia nie mają sensu i świadczą o braku zaufania do siebie, nawet jeżeli oficjalnie deklaruje się coś innego.

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
(...)
a może chłopak był z kolegami na piwie i potem wszyscy chcieli wejść do klubu, a on co miał zrobić? Zacząć uciekać z krzykiem, bo to miejsce zakazane?
(...)
Podejrzewam, że tak właśnie było. To nie było jakieś knucie za jej plecami, tylko spontan ze znajomymi. Tym bardziej takie rozgraniczanie "piwo w pubie tak" - "wypad do disco beee" jest bez sensu - przecież nie zawsze się wie, gdzie się zakończy wieczór. Ja czasami zaczynam w pubie, a kończę w klubie dwa miasta dalej i co? Mój TŻ nie wariuje i nie wypomina mi tego - ufa mi.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 17:45   #30
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Poważne kłamstwo

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że tak właśnie było. To nie było jakieś knucie za jej plecami, tylko spontan ze znajomymi. Tym bardziej takie rozgraniczanie "piwo w pubie tak" - "wypad do disco beee" jest bez sensu - przecież nie zawsze się wie, gdzie się zakończy wieczór. Ja czasami zaczynam w pubie, a kończę w klubie dwa miasta dalej i co? Mój TŻ nie wariuje i nie wypomina mi tego - ufa mi.
Ja w tej sytuacji piszę po prostu smsa "przenosimy się do XYZ" i oczekuję tego samego od drugiej strony. Oczywiście w wypadku przejścia z kawiarenki na dicho, bo to zmienia rangę imprezy, a nie jak zmieniają pub co 2h to muszą mnie informować Pozwala to uniknąć sytuacji, że rano dostaję smsa od koleżanki "spotkałam Twojego Józka w XYZ, ale ubaw był!" a ja w tym momencie -
Już mi się coś takiego zdarzało, dlatego proszę o krótkiego smsa w takich przypadkach. Myślę, że chłopak autorki też mógłby tak zrobić, tylko, że po takim smsie miałby niezłą awanturę (pomijając to, że ta historia jest ściemniona - teoretyzuję )
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.