szybka poprawa sylwetki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-19, 23:01   #1
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204

szybka poprawa sylwetki


Zwracam sie tutaj glownie do specjalistek w dziedzinie
Mam plan..krociutki..bo dwumiesieczny ( w sensie ze po 2 miesiacach tzw. deadline bardzo chcialabym widziec efekt ale zamierzam potem kontynuowac trening).
wzrost 173,waga 66 glowne problemy dotycza partii brzucha, posladkow, ud i ramion (haha niewiele zostalo)
Mam aktualnie fitness i silownie w nieograniczonym dostepie i chcialam prosic o jakies rady jak ulozyc trening. Jakis maly szkic koncepcyjny .
rano codziennie chcialam chodzic na silownie, w tym miec 30 min na stepperze i potem cwiczenia na rozne partie, raz w tyg. taniec brzucha (podobno robi swoje ) i raz w tygodniu joga - zebym nie zwariowala do tego mam prawie wszystkie cwiczenia standardowe do wyboru tylko nie wiem co kiedy i ile.
nie znalazlam takiego posta ktory by ukladal trening zarowno na silownie jak i na fitness i taniec itp.
widomo zalezy mi na utracie tkanki tluszczowej i wyrobieniu miesni z naciskiem na pupa braziliana

moze macie jakies pomysly?
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 00:26   #2
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Re: szybka poprawa sylwetki

oops
__________________

Tell from my attitiude that I'm most definitely

Nakarm zwierzeta w schroniskach ZA DARMO

Edytowane przez CaliDreamin
Czas edycji: 2008-12-31 o 07:56
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 18:48   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Re: szybka poprawa sylwetki

Najlepiej byłoby skorzystać z wyszukiwarki i poczytać trochę o redukcji, planach treningowych itd. Ćwiczenie codziennie 30 minut na stepperze + trening siłowy jest bez sensu i nie pomoże Ci w osiągnięciu celów, o których piszesz. Najskuteczniejszymi wspomagaczami odchudzania są trening siłowy i trening interwałowy (ale nie codziennie i nie jedno po drugim oczywiście). No i jak wiadomo, najważniejszy jest sposób odżywiania, trening ma znaczenie drugorzędne.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 12:29   #4
aggaa
Raczkowanie
 
Avatar aggaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 40
Dot.: szybka poprawa sylwetki

ja juz się gubię z tymi treningami co po czym i kiedy...
aerobów nie można łączyć z siłką?? raz jest napisane tak raz inaczej.. teraz przeglądałam wątek na sfd (link z wizażu) i tam jest że p[oo siłowych najlepiej 30 -60 minut aerobów..cytuje:
Jeżeli Twoim celem jest praca nad poprawą wyrazistości mięśni oraz redukcja tkanki tłuszczowej-zaplanuj:

Trening na rzeźbę(redukcyjny)-tutaj zalecana jest większa liczba treningów(nawet do 6 tygodniowo)-każdą grupę mięśniową trenujemy nawet 2 razy w tygodniu. Treningi krótkie, bardzo intensywne(przerwy pomiędzy seriami zmniejszamy do 60-30 sekund) z dużą różnorodnością ćwiczeń(dodajemy więcej ćwiczeń izolowanych, jak np. rozpiętki w leżeniu, krzyżowanie linek wyciągów, ćwiczenia na maszynach treningowych). Operujemy na obciążeniach w granicach 50-60% CM (ciężaru maksymalnego-tj. takiego, z jakim jesteśmy w stanie wykonać tylko 1 poprawne powtórzenie). Można stosować superserie, serie łączone(2 ćwiczenia na tę samą grupę wykonywane w minimalnych odstępach), serie potrójne (3 ćwiczenia na tę samą grupę wykonywane w minimalnych odstępach), gigantserie(powyżej 3 ćwiczeń na tę samą grupę wykonywanych w minimalnych odstępach)-oczywiście w miarę zaawansowania ćwiczącego. Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze10-7 serii-ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12. Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego(30-60 minut).
Czas trwania: 4-8 tygodni.


i kolejne pytanie: chodzę na fitness i z reguły jest tak, że jest jakieś 20-25 min aerobów później ćwiczenia na poszczególne partie ciała.. czy takie coś jest ok??
aggaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 20:42   #5
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: szybka poprawa sylwetki

Mam podobny problem, tzn za 2 miesiace uderzam na mega wakacje wiec mam malo czasu na poprawe sylwetki.

Powiedzcie mi szczerze dziweczyny - nie wystarczy po prostu biegac? Na poczatku co 2 dni a pozniej czesciej? W moim przypadku dojdzie jeszcze troszeczke pilatesu i tanca, ale to tylko 2 dni w tygodniu.

Ja mam tak ze jestem raczej zwolenniczka bardziej naturalnych sportow, tzn. bieganie, plywanie, taniec, .... srednio lubie cwiczenia na maszynach.

Wiec zakladajac ze tego ruchu bedzie dosc duzo, za to malo lub prawie wogole silki, mam jakies szanse???

pozdr.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 14:33   #6
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: szybka poprawa sylwetki

Up Moze jednak ktos sie skusi i odpowie na pytanko .....
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 15:13   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: szybka poprawa sylwetki

Dziewczyny, litości - ile razy można pisać to samo? Na forum jest bardzo dużo wątków, gdzie piszemy, że 1) do odchudzania służy ujemny bilans kaloryczny, trening jest narzędziem pomocniczym; 2) u kobiet uprawiających sport rekreacyjnie najskuteczniej do spalania tłuszczu przyczynia się trening siłowy na zmianę z treningiem interwałowym, ewentualnie aerobowym. Skorzystajcie z wyszukiwarki, jeśli Was to interesuje.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 08:32   #8
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: szybka poprawa sylwetki

no to nie jest do konca to samo.. ja pytalam na jakie cwiczenia mam chodzic i w jaki sposob powiazac to z silownia. Pisalam o jaki efekt mi chodzi ale nie pytalam o odchudzanie, poniewaz pytam o to co mam robic na tej silowni , nna jaki fitness mam chodzic zeby w krotkim czasie doprowadzic sie do porzadku. nie znam do konca tych cwiczen i nie wiem czy jak pojde na step to czy to jest interwal. Teraz przeczytalam kilka postow Midi i innych i dowiedzialam sie ciekawych rzeczy, ktore pewnie zaraz zastosuje. Ale czasem jest tak ze jedne uwagi wykluczaja drugie i niewiadomo ktore sa prawdziwe przez to ze jest maly balagan, jak to na forum i dlatego powielaja sie pytania bo nie mozna znalezc JEDNOZNACZNEJ odpowiedzi...
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:40   #9
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: szybka poprawa sylwetki

Wiesz co, smigalam sobie po roznych forach zeby sie dowiedziec czegos wiecej i generalnie odpowiedz wyglada tak:

- Dieta przedewszystkim, ćwiczenia są bardzo ważnym dodatkiem. Dieta nie musi być na bilansie ujemnym by chudnąć, jednak zaleca sie by je obniżać, gdyż zazwyczaj jest mocno zawyżona (wartosc kaloryczna). Ważniejszym z początku aspektem jest zmiana produktów żywnościowych.

- Trening; siłowy, aerobowy, interwałowy.
Każdy ma swoje zalety i najlepszy jest bez wątpienia ten pierwszy. Można zrobić tak, iż w 3 dni tygodnia trening siłowy a resztę aerobowo/interwałowy.

Mam nadzieje ze to ci pomoze. A jeszcze odnosnie silki, ponoc cwiczac na redukcje powinno sie wykonywac wieksza ilosc cwiczen z mniejszym obciazeniem (jesli komus zalezy na masie to odwrotnie).

pozdr.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 07:41   #10
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: szybka poprawa sylwetki

One down!

dziekuje , bardzo sie przyda

a tak wogole to myslalam sobie po cichu ze moze jakis znawca umiesci tutaj porzadne info na ten temat. czyli jak powinien wygladac trening zeby szybko osiagnac efekt. bo jest w sumie i watek na to i nawet tytul jest ok.... ale to tak niesmialo sobie pomyslalam
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 09:14   #11
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: szybka poprawa sylwetki

Trening siłowy 3 razy w tygodniu: na całe ciało, jedno ćwiczenie na każdą dużą grupę mięśni, krótkie przerwy pomiędzy seriami. Całość ok. 40 minut + 5 minut rozgrzewka na początku.
Trening interwałowy 2 razy w tygodniu, polecam bieganie.
Oczywiście te treningi wykonujemy w różne dni. 2 dni w tygodniu wolne.
Do tego prawidłowo skomponowane posiłki okołotreningowe.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 16:24   #12
nailew
Raczkowanie
 
Avatar nailew
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 51
Dot.: szybka poprawa sylwetki

No niestety ja też nie do końca rozumiem to co piszą osoby tutaj bardziej doświadczone. Niestety nie każdy wie, np. co to są interwały... hehe
__________________
I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56


http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008101601001030.png
nailew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:16   #13
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: szybka poprawa sylwetki

Cytat:
Napisane przez nailew Pokaż wiadomość
No niestety ja też nie do końca rozumiem to co piszą osoby tutaj bardziej doświadczone. Niestety nie każdy wie, np. co to są interwały... hehe
Jasne, że nie każdy wie, ale jak ktoś się chce dowiedzieć, to wystarczy to słowo wpisać w wyszukiwarkę.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 21:16   #14
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: szybka poprawa sylwetki

Dzieki Midi za info
Juz mam mniej wiecej ustalony trening, ktorego staram sie trzymac, bo jesli chodzi o diete to... hmm choćby skały sra.. nie poswiece sie
I mam codziennie bieznie rano po jakies pol godziny, co drugi dzien silownie popoludniu plus jakies tam zajecia fitness.
na silowni powiedziano mi ze najlepszy jest trening "ogolnorozwojowy" czyli cwiczenie wszystkich grup miesni. Na spalanie tkanki tluszczowej dzialaja cwiczenia wykonywane powoli i dokladnie. seria 25 powtorzen i male przerwy miedzy seriami. Cwiczy sie naprzemiennie grupy miesniowe, jesli jest cwiczenie na brzuch to potem niech bedzie np na rece, a nie dwa pod rzad na ta sama grupe miesni.
i tak standardowo wyglada trening: 10-15 min rozgrzewki np na rowerku, potem cwiczenia na silowni 15 do 40 minut ( w zaleznosci od zaawansowania i ilosci serii) a potem jak bozia sily dala to mozna isc np na bieznie sie dobić ... bo dopiero po 40 minutach treningu spalana jest tkanka tluszczowa a nie sniadanie...
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 14:07   #15
FasolkaMi
Przyczajenie
 
Avatar FasolkaMi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 7
Dot.: szybka poprawa sylwetki

JA mogę polecić 4 minutowy trening Tabata, który wykonuje się 2-3 razy w tygodniu. Działa na mnie wyśmienicie, szybko poprawiłam sylwetkę oraz kondycję. Zobacz tu jak to wygląda: <reklama>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2015-03-22 o 07:58 Powód: Reklama witryny
FasolkaMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 15:07:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.