choroba psychiczna a sex - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 23:08   #1
melunia21
Raczkowanie
 
Avatar melunia21
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 138

choroba psychiczna a sex


hej dziewczynki

Chciałam zapytac was o zdanie, na temat faceta który niema ochoty na sex (nie prawdopodobne?a jednak..) wiec tak po krótce ,facet ma 26 lat,super laske,21 lat . W SIERPNIU tamtego roku chłopak miał załamanie nerwowe,wylądował w szpitalu psychiatrycznym,byl tam ok 2miesiące,dziewczyna była cały czas przy nim,nie opuszczała go na krok, po wyjściu ze szpitala dochodzil do siebie w domu,powolutku,wydawalo sie ze wszystko wraca do normy, w grudniu okazalo sie ze ma shizofremie ,chodzi do lekarza bierze leki. Jest juz maj a on niby normalnie sie zachowuje,ale przestał traktować ją jak dziewczyne. Przestał zwracac na nią uwage,traktuje jak siostre,buzi na powitanie , czasem . nawe tego niema .Chłopak wprost powiedzial jej ze nie czuje do niej pociągu,niema ochoty sie z nia kochać . Ostatni raz kochali sie na tamtych wakacjach. On wie ze Ona niema juz sily ,i mysli o tym by go zostawic.On wie i nic sobie ztego nie robi,nie walczy o nią ...ostatnio wysłała do niego widomosc mam wolna chate, oraz wielka ochote na Ciebie ,na co on odpisal "milo mi " po prostu rece nam sie załamały, Ona jest moją przyjaciółka, ja niewiem co jej radzic, a ona sie poprostu boi ze tak bedzie wygladalo jej zycie z nim juz do konca, ze jego choroba jest winna tego co sie teraz dzieje,i ze tak bedzie zawsze. Czy to mozliwe ze przez załamanie nerwowe,facet nie czuje pociągu do kobiety?to jest normalne? Jest z nim od 5 lat ,do niedawna byla pewna ze to milosc jej zycia a teraz jej serce milczy ....
__________________
Love is in the air
melunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 23:24   #2
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: choroba psychiczna a sex

Cytat:
Napisane przez melunia21 Pokaż wiadomość
hej dziewczynki

Chciałam zapytac was o zdanie, na temat faceta który niema ochoty na sex (nie prawdopodobne?a jednak..) wiec tak po krótce ,facet ma 26 lat,super laske,21 lat . W SIERPNIU tamtego roku chłopak miał załamanie nerwowe,wylądował w szpitalu psychiatrycznym,byl tam ok 2miesiące,dziewczyna była cały czas przy nim,nie opuszczała go na krok, po wyjściu ze szpitala dochodzil do siebie w domu,powolutku,wydawalo sie ze wszystko wraca do normy, w grudniu okazalo sie ze ma shizofremie ,chodzi do lekarza bierze leki. Jest juz maj a on niby normalnie sie zachowuje,ale przestał traktować ją jak dziewczyne. Przestał zwracac na nią uwage,traktuje jak siostre,buzi na powitanie , czasem . nawe tego niema .Chłopak wprost powiedzial jej ze nie czuje do niej pociągu,niema ochoty sie z nia kochać . Ostatni raz kochali sie na tamtych wakacjach. On wie ze Ona niema juz sily ,i mysli o tym by go zostawic.On wie i nic sobie ztego nie robi,nie walczy o nią ...ostatnio wysłała do niego widomosc mam wolna chate, oraz wielka ochote na Ciebie ,na co on odpisal "milo mi " po prostu rece nam sie załamały, Ona jest moją przyjaciółka, ja niewiem co jej radzic, a ona sie poprostu boi ze tak bedzie wygladalo jej zycie z nim juz do konca, ze jego choroba jest winna tego co sie teraz dzieje,i ze tak bedzie zawsze. Czy to mozliwe ze przez załamanie nerwowe,facet nie czuje pociągu do kobiety?to jest normalne? Jest z nim od 5 lat ,do niedawna byla pewna ze to milosc jej zycia a teraz jej serce milczy ....
Ups, to mają problem. Już nie chodzi o sam sex, ale w ogóle o relacje. One jakoś wyglądają, czy ON jest zawsze i ciągle objętny na nią?
Wydaję mi się, że dziewczyna nie wytrzyma jego hm, obojętności i go zostawi w końcu ileż można, a on chyba nie do końca sobie zdaje sprawę z powagi sytuacji, a ja wie co go czeka to może (nie)świadomie to ignoruje, w obawie... taka dziwna sprzeczność.

Wygląda na to, że po tym załamaniu i w obliczu choroby facet zaczął, zachowuje się irracjonalnie co dla zdrowo psychicznie i fizycznie kobiety dobre nie jest.
Szczerze-nie łudziłabym się na jej miejscu że go wskrzesi, ale owszem, zachęcam do prób, a nuż się udadzą. Czasami warto próbować.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 06:13   #3
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: choroba psychiczna a sex

Rozumiem, że on dalej bierze leki.
Z tego co wiem, neuroleptyki u wielu chorych sprowadzają libido na poziom podłogi.

Niestety, przy schizofrenii bierze się leki do końca życia (o ile to schizofrenia, bo pisałaś też coś o załamaniu nerwowym a to 2 różne sprawy).
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 06:42   #4
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: choroba psychiczna a sex

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że on dalej bierze leki.
Z tego co wiem, neuroleptyki u wielu chorych sprowadzają libido na poziom podłogi.

Niestety, przy schizofrenii bierze się leki do końca życia (o ile to schizofrenia, bo pisałaś też coś o załamaniu nerwowym a to 2 różne sprawy).
Faktycznie niski poziom libido może mieć związek z kekarstwami.
Njalepiej skonsultować się z lekarzem psychiatrą i zastanowić się nad zmiana leków.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 07:41   #5
minimint
Raczkowanie
 
Avatar minimint
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 110
Dot.: choroba psychiczna a sex

jeśli chodzi o sex to może faktycznie leki, ale co z traktowaniem? rozumiem, że pewnie dziewczyna poczuwa się do "obowiązku"zajmowania się nim, ale powinni porozmawiać szczerze bo może po prostu choroba jest wymówką i z jego strony to co było się skończyło i on nie chce już tego związku?
minimint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 07:58   #6
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: choroba psychiczna a sex

Te leki ogólnie zobojętniają człowieka nie tylkow sensie seksualnym.
Tak jak napisała luna, tak głębokie skutki uboczne powinno się przedstawić lekarzowi i zastanowić się wspólnie nad zmianą leków.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 08:00   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: choroba psychiczna a sex

Nie byłoby problemu, gdyby chłopak sam chcial zwrocic się do lekarza z tym probleme, poprosić o zmiane leków, cokolwiek. On tymczasem wychodzi z założenie, że nie i już i ma gdzieś potrzeby partnerki, ktoa nawiasem mówiąc, wydaje sie być osobą cierpliwą, ale do czasu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 08:21   #8
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: choroba psychiczna a sex

hmmm.. wiadomo ze w zwiazku nie chodzi tylko o sex ale moim zdaniem partner powinien patrzec na potrzeby swojej dziewczyny i czasami sie zmusic..
pomijając fakt ze tutaj chłopak jet chory, to i tak zachowuje sie nie fair. Gdy kobieta nie chce się kochać to ze strony partnera od razu wielka obraza, ale jak to my chcemy, a facet nie chce to juz tak musi byc, bo on ma prawo byc zmeczony, chory itp. ...
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 09:31   #9
melunia21
Raczkowanie
 
Avatar melunia21
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 138
Dot.: choroba psychiczna a sex

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Nie byłoby problemu, gdyby chłopak sam chcial zwrocic się do lekarza z tym probleme, poprosić o zmiane leków, cokolwiek. On tymczasem wychodzi z założenie, że nie i już i ma gdzieś potrzeby partnerki, ktoa nawiasem mówiąc, wydaje sie być osobą cierpliwą, ale do czasu.
dokładnie tak jest...
Ona rozmawia z nim na ten temat, dosłownie prosi go aby porozmawiał o tym z lekarzem , bo bardzo mozliwe ze to przez leki które nadal bierze i tak jak tutaj mowicie bedzie brał do konca zycia...On natomiast twierdzi ze "to minie kochanie " jakos sie ułoży/ a ja jej powtarzam że takie rzeczy same sie nie układaja, trzeba coś z tym zrobić Najgorsze jest to że jej samoocena strasznie spadła, mówi ze czuje sie jak worek kartofli, skoro nie jest traktowana przez faceta jak kobieta , przestaje sie czuć kobietą , na razie tylko w jego toważystwie,ale co bedzie dalej z nią? niechce takiego życia dla mojej przyjaciółki. A z drugiej strony jeśli to prawdziwa miłość to powinna trwać w niej w chorobie i w zdrowiu... Ale ona jest jeszcze taka młoda ...
__________________
Love is in the air
melunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:36   #10
6agi
Raczkowanie
 
Avatar 6agi
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 111
Dot.: choroba psychiczna a sex

Brak ochoty na sex może być skutkiem "ubocznym" branych leków.
Ja bym poczytała o tych lekach na internecie - jakieś opinie które by powiazały te leki z brakiem ochoty na sex.

Inna sprawa jest taka że brak ochoty na sex nie przyczynia się do braku ochoty na związek. Widocznie ona nie jest w jego typie - to przecież nie wina leków.

A co do facetów i sexu - oj są tacy którzy tego NIE POTRZEBUJĄ! Wydaje się niewiarygodne ale tak jest....
__________________
"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być."

"Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej."
6agi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 13:19   #11
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: choroba psychiczna a sex

ta sytuacja przypomina mój "związek", na początku świetnie, później dziwne zachowanie, brak ochoty na sex też(leków wtedy jeszcze nie brał), próbowałam ratować związek i to nei raz, ilekroć przekraczał pewne granice, rzucałam wszystko po to, by być przy nim (miał spore problemy), po jakimś czasie poszedł do psychaitry i stwierdzono depresję, zaczął brać wtedy leki (czasem też te na schizofrenię)

zobojętnienie na mnie na maxa, u mnie też tylko cmok na powitanie i pożegnanie (w ogóle podobna sytuacja z smsami co Twojej przyjaciółki), miałam wrażenie, że spotyka się ze mną tylko wtedy jak nie ma nic lepszego do roboty,
czasem miewał przebłyski i było super, ale potrafiło być też tak, że następnego dnia po rozmowie, najczęsciej tel. (bo rzadko miał czas na spotkania) przepłakiwałam noce, bo mówił same przykre rzeczy

huśtawka emocjonalna na całego

chłopak musi się leczyć, bo z tego co wiem, "samo nei przejdzie", ale on też musi tego chcieć, żeby ratować zwiazek
Twoja przyjaciółka musi się zastanowić czy da radę tak dłużej trwać przy nim, młoda jest, może ułożyć sobie życie z innym (5lat to kupa czasu, w dodatku pewnie 1sza miłość-łatwo nie będzie zdecydować)

ja po 3 latach (z przerwami) rozstałam się (tydzień temu co prawda, więc wszystko się jeszcze może zdarzyć)
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 15:51   #12
akasha5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 36
Dot.: choroba psychiczna a sex

tez bralam leki z tym ze od depresji i takze mialam niski poziom libido,nie odczuwalam zadnej przyjemnosci podczas calowania sie z chlopakiem.takze te leki na 1 pomagaja a na 2 "szkodza".jednak moim zdaniem wazniejsze jest leczenie depresji badz schizofrenii niz jakies tam libido.
akasha5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 16:39   #13
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: choroba psychiczna a sex

"Ona niema juz sily ,i mysli o tym by go zostawic.On wie i nic sobie ztego nie robi,nie walczy o nią .."

- i co? Ona w ramach uprawiania ,życiowego masochizmu ma zamiar "poświęcić się"????
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 18:11   #14
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: choroba psychiczna a sex

niech się zgłoszą do psychologa, seksuologa? W końcu 5 lat to już masę czasu
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 18:26   #15
melunia21
Raczkowanie
 
Avatar melunia21
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 138
Dot.: choroba psychiczna a sex

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
"Ona niema juz sily ,i mysli o tym by go zostawic.On wie i nic sobie ztego nie robi,nie walczy o nią .."

- i co? Ona w ramach uprawiania ,życiowego masochizmu ma zamiar "poświęcić się"????

nie, nie poswiecila sie . Rozstali sie jakos na poczatku czerwca tamtego roku..okazalo sie ze nic lepszego nie mogla zrobic. Teraz w jej zyciu jest o niebo lepiej i mam nadzieje ze teraz tylko tak bedzie bo kocham ja jak siostre
pozdrawiam wszystkich !!!!
__________________
Love is in the air
melunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 18:42   #16
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: choroba psychiczna a sex

Mądra dziewczyna
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.