Prośba o pomoc. Testament. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-02, 21:05   #1
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11

Prośba o pomoc. Testament.


Witajcie,
Wiem,że na forum są użytkowniczki, które zajmują się prawem - mam nadzieję,że będziecie mogły spojrzeć na sytuację profesjonalnym okiem.
Deweloper chce mnie i moją rodzinę usunąć z naszej własnej działki ( i tym samym domu) - właścicielkami oprócz mnie są pozostałe 2 siostry. Po podzieleniu się na trzy części, dla mnie to nie będzie wystarczająca kwota aby kupić za to mieszkanie (mam 2-kę dzieci, niepełnosprawną krewną która z nami mieszka, psa). Obie siostry mają luksusowe mieszkania, jedna wyprowadziła się ponad 35 lat temu, druga 25 lat. Stąd pytanie - czy mam szansę zdobyć prawa do ziemi poprzez zasiedzenie w złej wierze? Zasiedzenie odbywa się po 30 latach, ale co w sytuacji gdy jedna siostra nie mieszka ponad 30 ale druga mniej niz 30, czy mogę złożyć wniosek aby wydziedziczyć jedną z nich? Bardzo proszę o odpowiedź. (Próbowałam się dogadać polubownie - tzn, że spłacę je, ale najpierw priorytetem jest zapewnienie bytu moim dzieciom,jednak ich nie ochodzi nasz los).

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-07-03 o 05:35
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 21:48   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

nic nie zrozumiałam.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 21:52   #3
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Trochę namotałam, wybacz.
Ja i moje 2 siostry (jesteśmy współwłaścicielkami) dostałyśmy list od dewelopera o natychmiastowe wyniesienie się (okres 14 dni), z powodu budowy drogi w tym miejscu. Oferują nam odkup tej ziemi, i to idzie na 3 osoby - ja za swoją część nie będę w stanie kupić mieszkania wystarczającego dla swojej rodziny.
Siostry od wielu lat nie mieszkają już w tym domu - odkąd się wyprowadziły to ja opłacam rachunki, płace za opał itd
Wiem,że istnieje coś takiego,że można osoby usunąć z testamentu z powodu zasiedzenia w złej wierze. To oznacza,że współwłaściciele przez ponad 30 lat nie mieszkali w tym domu, nie interesowali się rachunkami. Jedna siostra wymeldowała się ponad 30 lat, jednak druga niecałe 30. Czy można zlożyc wniosek i wykluczyć tylko jedną osobę?.

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-07-03 o 05:35
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 21:56   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy .
po prostu wynajmij i zapracuj sobie na mieszkanie. czy dom. nie rozumiem, przerpaszam, gdzie jest problem. masz rodzeństwo. to nie jest twój dom, każdy chciałby dostawać nieruchomości, ale tak nie ma. na zdrowy rozsądek, czy gdyby miało ci przejść koło nosa kilkadziesiąt tysięcy, to byś im pozwoliła przejść? pewnie nie, więc twoje siostry nie odpuszczą. wtf.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 21:59   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Woman_Blue Pokaż wiadomość
Trochę namotałam, wybacz.
Ja i moje 2 siostry (jesteśmy współwłaścicielkami) dostałyśmy list od dewelopera o natychmiastowe wyniesienie się (okres 14 dni), z powodu budowy drogi w tym miejscu. Oferują nam odkup tej ziemi, i to idzie na 3 osoby - ja za swoją część nie będę w stanie kupić mieszkania wystarczającego dla swojej rodziny.
Siostry od wielu lat nie mieszkają już w tym domu - odkąd się wyprowadziły to ja opłacam rachunki, płace za opał itd
Wiem,że istnieje coś takiego,że można osoby usunąć z testamentu z powodu zasiedzenia w złej wierze. To oznacza,że współwłaściciele przez ponad 30 lat nie mieszkali w tym domu, nie interesowali się rachunkami. Jedna siostra wymeldowała się ponad 30 lat, jednak druga niecałe 30. Czy można zlożyc wniosek i wykluczyć tylko jedną osobę?
Siostry są współwłaścicielkami ziemi. Co z tego, że płacisz za opał? Z ziemią to nie ma nic wspólnego. Nie masz żadnego prawa kogokolwiek "wydziedziczać". Z jakiej niby racji? Bo one sobie lepiej radzą w życiu? Z czyjego testamentu chcesz je niby usuwać? Przecież spadek już dawno został przyjęty. Mylisz chyba pojęcia.

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy .
po prostu wynajmij i zapracuj sobie na mieszkanie. czy dom. nie rozumiem, przerpaszam, gdzie jest problem. masz rodzeństwo. to nie jest twój dom, każdy chciałby dostawać nieruchomości, ale tak nie ma. na zdrowy rozsądek, czy gdyby miało ci przejść koło nosa kilkadziesiąt tysięcy, to byś im pozwoliła przejść? pewnie nie, więc twoje siostry nie odpuszczą. wtf.
Ja również nie rozumiem. Autorka myśli, że może sobie dowolnie wykluczać wybrane osoby z ich (współ)własności, bo ma gorzej w życiu. Wow.

Ps. "Deweloper" (czyli niby kto? Jan Kowalski Spółka z o.o.? Raczej Zarząd Dróg Publicznych, albo coś w ten deseń - organ państwowy) na pewno nagle Ci nie wysłał pisma z 14-dniowym okresem "wyniesienia się".

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-07-02 o 22:01
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:00   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
spłacę je, ale najpierw priorytetem jest zapewnienie bytu moim dzieciom,jednak ich nie ochodzi nasz los
podejrzewam że są realistkami bo nie spłacisz ich nigdy.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:02   #7
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Nie napisałam wszystkiego - ja naprawdę nie jestem darmozjadem.
Wszystkie 3 dorastałyśmy w tym domu - pierwsza wyszła za mąż i nasz ojciec kupił jej mieszkanie, następnej też dał pieniądze na lepszy start, ja nie dostałam nic,ale nie przeszkadzało mi to,ponieważ nie miałam problemu z zostaniem w domu rodzinnym. (Wszystkie te pieniądze, które tata dał siostrom - jest na to dowód, dokumenty podpisane przez notariusza).
Zostały spłacone, mimo to roszczą sobie prawa do tej ziemi - powiedzcie, czy to nie jest bez serca?
Czy są Wizażanki,które mogłyby pomóc pod względem prawnym?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-07-03 o 08:50 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 22:04   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Woman_Blue Pokaż wiadomość
Nie napisałam wszystkiego - ja naprawdę nie jestem darmozjadem.
Wszystkie 3 dorastałyśmy w tym domu - pierwsza wyszła za mąż i nasz ojciec kupił jej mieszkanie, następnej też dał pieniądze na lepszy start, ja nie dostałam nic,ale nie przeszkadzało mi to,ponieważ nie miałam problemu z zostaniem w domu rodzinnym. (Wszystkie te pieniądze, które tata dał siostrom - jest na to dowód, dokumenty podpisane przez notariusza).
Zostały spłacone, mimo to roszczą sobie prawa do tej ziemi - powiedzcie, czy to nie jest bez serca?
Czy są Wizażanki,które mogłyby pomóc pod względem prawnym?
Nikt Ci tu nie udzieli wiążącej porady prawnej. Czemu nie idziesz z tym do prawnika (z wszystkimi dokumentami itd.)? Czemu czekałaś tak długo, aż do pisma pt. 14 dni na opuszczenie terenu?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:05   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

nie zostały wcale spłacone. to co kupili im rodzice to sprawa między nimi a rodzicami. jak też coś chciałaś, to było to załatwiać za życia rodziców, no teraz to sobie kpisz chyba.
spłata = ty dajesz im równowartość ich części
zakup mieszkania przez rodziców/x kasy na start z okazji zamążpójścia =/= niespłata
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:10   #10
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie zostały wcale spłacone. to co kupili im rodzice to sprawa między nimi a rodzicami. jak też coś chciałaś, to było to załatwiać za życia rodziców, no teraz to sobie kpisz chyba.
spłata = ty dajesz im równowartość ich części
zakup mieszkania przez rodziców/x kasy na start z okazji zamążpójścia =/= niespłata
więc, rozumiem,że gdybyś Ty była w takiej sytuacji że za 1/3 wartości ziemi nie mogłabyś zapewnić rodzinie dachu nad głową - nie miałabyś pretensji do sióstr, które dostały od taty pieniądze na mieszkanie? Mam się tułać,ale najważniejsze że siostry mają mieszkanie. Nie rozumiem Twojej logiki.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nikt Ci tu nie udzieli wiążącej porady prawnej. Czemu nie idziesz z tym do prawnika (z wszystkimi dokumentami itd.)? Czemu czekałaś tak długo, aż do pisma pt. 14 dni na opuszczenie terenu?
Byłam u prawniczki w sprawie zmiany decyzji pod zabudowę drogi - ale powiedziała,że zastosowana ustawa jest nie do podważenia.
dopiero teraz (będąc postawiona pod ścianą) zaczęłam myśleć że muszę walczyć,nie mogę zostawić swoich dzieci na pastwę losu.
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:11   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
więc, rozumiem,że gdybyś Ty była w takiej sytuacji i za 1/3 wartości ziemi nie mogłabyś zapewnić rodzinie dachu nad głową - nie miałabyś pretensji do sióstr, które dostały od taty pieniądze na mieszkanie? Mam się tułać,ale najważniejsze że siostry mają mieszkanie. Nie rozumiem Twojej logiki.
nie. miałabym pretensje do siebie, że za życia rodziców nie usiadłam jak człowiek z całą rodziną i nie dogadałam kwestii spadkowej.
skoro siostry faktycznie coś dostały - pierwsza mieszkanie, druga "coś" - czemu nie rozporządziliście majątkiem rodziców za ich życia tylko czekasz dosłownie z nożem na gardle do ostatniej możliwej chwili?
serio w tym momencie możesz mieć pretensje do siebie, bo nikt normalny w ramach dobrego serduszka kilkudziesięciu tysięcy nie odda, jeśli nie musi. a twoje dzieci, to twój problem... one też pewnie dzieci mają.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 22:14   #12
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez drabineczka;5196055 6
nie. miałabym pretensje do siebie, że za życia rodziców nie usiadłam jak człowiek z całą rodziną i nie dogadałam kwestii spadkowej.
skoro siostry faktycznie coś dostały - pierwsza mieszkanie, druga "coś" - czemu nie rozporządziliście majątkiem rodziców za ich życia tylko czekasz dosłownie z nożem na gardle do ostatniej możliwej chwili?
serio w tym momencie możesz mieć pretensje do siebie, bo nikt normalny w ramach dobrego serduszka kilkudziesięciu tysięcy nie odda, jeśli nie musi. a twoje dzieci, to twój problem... one też pewnie dzieci mają.
tutaj przyznam,że to moja wina - zawsze starałam się im schodzić z drogi (siotrom), obie są bardziej zdecydowane, konkretne - mi tej siły przebicia zawsze brakowało i po prostu bałam się zacząć wcześniej rozmowy o pieniądzach. Teraz mam do siebie pretensje. Masz rację, polubownie się nie zgodzą. Jestem zdesperowana i nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-07-03 o 08:51 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:16   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

w tej chwili się uspokój, zbierz to na co masz dokumenty, to, co możesz udowodnić... i idź po poradę prawną. nie mam wykształcenia prawniczego, ale tak na chłopski rozum może masz szansę ugrać coś z siostrą nr 1. a jak nie, to przecież pod mostem nie zamieszkasz, tylko złożysz wniosek o mieszkanie socjalne.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:23   #14
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez drabineczka;5196058 7
w tej chwili się uspokój, zbierz to na co masz dokumenty, to, co możesz udowodnić... i idź po poradę prawną. nie mam wykształcenia prawniczego, ale tak na chłopski rozum może masz szansę ugrać coś z siostrą nr 1. a jak nie, to przecież pod mostem nie zamieszkasz, tylko złożysz wniosek o mieszkanie socjalne.
Jutro umówię się na wizytę do prawnika - do tej pory tego nie zrobiłam (w sprawie z siostrami), bo chyba bałam się tego wszystkiego co się zacznie, jeśli będę próbować się z nimi dogadać - bałam się że na mnie naskoczą, zakrzyczą - to był mój największy problem.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-07-03 o 08:52 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:24   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

\mówisz a, to powiedz b. najwyzej zerwą kontakt i nie będą chciały gadać, ale chyba przeżyjesz.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:30   #16
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Myślę,że gdyby chodziło tylko o mnie nadal bym nie miała odwagi tego zrobić,jednak gdy w grę wchodzą dzieci, które nic nie zawiniły to nie mam wyjścia.
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:36   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Woman_Blue Pokaż wiadomość
(...)
Byłam u prawniczki w sprawie zmiany decyzji pod zabudowę drogi - ale powiedziała,że zastosowana ustawa jest nie do podważenia.
dopiero teraz (będąc postawiona pod ścianą) zaczęłam myśleć że muszę walczyć,nie mogę zostawić swoich dzieci na pastwę losu.
Dopiero teraz zaczęłaś myśleć - przynajmniej to przyznajesz. No cóż, będziesz musiała pomyśleć jak zagospodarować pieniądze, które zostaną Ci z podziału ziemi (chyba, że prawnik stwierdzi, iż da się coś zrobić w sprawie zmiany podziału majątku; pamiętaj jednak o tym, że i siostry mogą wziąć dobrego prawnika - sprawa się może ciągnąć i nikt kasy nie zobaczy miesiącami i co wtedy? pomyśl o tym). Mieszkania są w różnej cenie na terenie Polski. O ile praca Cię nie trzyma, to możesz zmienić miejsce zamieszkania, skoro na Twoim terenie mieszkania są drogie. Możesz też wynająć - przecież nie musisz od razu kupować. Nie mówię, że to będzie łatwe, ale musisz kombinować, skoro tak się sprawy potoczyły.

O swój własny los należy mieć pretensje tylko do siebie (poza przypadkami mega losowymi, typu ciężka choroba itp.).

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
w tej chwili się uspokój, zbierz to na co masz dokumenty, to, co możesz udowodnić... i idź po poradę prawną. nie mam wykształcenia prawniczego, ale tak na chłopski rozum może masz szansę ugrać coś z siostrą nr 1. a jak nie, to przecież pod mostem nie zamieszkasz, tylko złożysz wniosek o mieszkanie socjalne.
Im wcześniej, tym lepiej.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-07-02 o 22:37
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:36   #18
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Woman_Blue Pokaż wiadomość
Jutro umówię się na wizytę do prawnika - do tej pory tego nie zrobiłam (w sprawie z siostrami), bo chyba bałam się tego wszystkiego co się zacznie, jeśli będę próbować się z nimi dogadać - bałam się że na mnie naskoczą, zakrzyczą - to był mój największy problem.
Za dwa tygodnie wylądujesz na bruku, ale twoim największym problemem jest to, że siostry cię zakrzyczą? Dziewczyno, przestań być sierotą...


O ZRIDzie nie powiadamia się nagle, zwłaszcza że najpierw muszą powstać całe projekty inwestycji, żeby ZRID poszedł w ruch, boję się myśleć ile czasu zmarnowałaś... obawiam się, że teraz może być już za późno na załatwianie takich rzeczy.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:39   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Za dwa tygodnie wylądujesz na bruku, ale twoim największym problemem jest to, że siostry cię zakrzyczą? Dziewczyno, przestań być sierotą...


O ZRIDzie nie powiadamia się nagle, zwłaszcza że najpierw muszą powstać całe projekty inwestycji, żeby ZRID poszedł w ruch, boję się myśleć ile czasu zmarnowałaś... obawiam się, że teraz może być już za późno na załatwianie takich rzeczy.
No raczej nie dostaje się od razu pisma pt. 14 dni na opuszczenie terenu.

Tylko jeszcze raz: kasa nie spłynie na konto w kilka dni, więc co w międzyczasie? Pomyślałaś o tym, autorko? Masz jakieś oszczędności, zabezpieczenie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 22:43   #20
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Mam trochę oszczędności,mój ojciec mi zaproponował abyśmy się wprowadzili do niego na czas dopóki nie wypłacą nam odszkodowania (okres 120 dni). Potem 1/3 plus moje oszczędności, mam nadzieję że to starczy na chociaż małe mieszkanie, miałam nadzieję również na kredyt,jednak nie wiem jaką kwotę mogłabym mieć przyznaną.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-07-03 o 08:52 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:44   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Woman_Blue Pokaż wiadomość
Mam trochę oszczędności,mój ojciec mi zaproponował abyśmy się wprowadzili do niego na czas dopóki nie wypłacą nam odszkodowania (okres 120 dni). Potem 1/3 plus moje oszczędności, mam nadzieję że to starczy na chociaż małe mieszkanie, miałam nadzieję również na kredyt,jednak nie wiem jaką kwotę mogłabym mieć przyznaną.
Twój ojciec żyje? To po kim odziedziczyłyście tą ziemię? Po matce?

Czemu zatem nie idziesz do banku dowiedzieć się o swoją zdolność kredytową?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:46   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

wtf. teraz się zgubiłam
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:46   #23
Woman_Blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Ojciec nadal żyje - ziemia jest zapisana nam, wnuczkom, po pradziadku,czyli jego ojcu.
Woman_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:50   #24
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
No raczej nie dostaje się od razu pisma pt. 14 dni na opuszczenie terenu.
Ja już pomijam informację prawną... takie inwestycje zwykle rozwijają się przez lata - od kupna terenu przez dewelopera (tylko jaki związek ma deweloper ze ZRIDem?), składanie WZtek, tworzenie planów co tam zbudować, rozmów w kwestii ubezpieczeń wypłacanych mieszkańcom... nakaz opuszczenia terenu jest na samiutkim końcu. W moim sąsiedztwie szykuje się inwestycja związana z ZRIDem i wszyscy, nawet ludzie mieszkający w pewnym oddaleniu interesują się sprawą, bo to wpływa na funkcjonowanie osiedla, zaś mieszkańcy budynków które MOGĄ (acz nie jest to pewne) znaleźć się na trasie intensywnie działają, żeby wyjść z sytuacji jak najlepiej.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:56   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Woman_Blue Pokaż wiadomość
Ojciec nadal żyje - ziemia jest zapisana nam, wnuczkom, po pradziadku,czyli jego ojcu.
Ojciec Twojego ojca to chyba raczej Twój dziadek, a nie pradziadek. Czyli dostałyście coś ekstra od dziadka, nie od rodziców. Nie wiem czemu w takiej sytuacji siostry miały Ci oddawać swoją część.

Sama w końcu napisałaś, że jednak wcale nie masz takiej złej sytuacji: możesz przemieszkać u własnego ojca, masz oszczędności, jak spłyną pieniądze z 1/3 ziemi, to kupić skromne mieszkanie. Więc o co tak naprawdę chodzi? Że siostry mają lepiej, to trzeba im odebrać, czy o co?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-07-02 o 23:00
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 00:39   #26
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Dżizas, serio, z tych urywków kompletnie nie da się zorientować, o co chodzi. Idź do jakiegoś punktu pomocy prawnej z dokumentami, dziewczyno, bo najważniejsze jest KIEDY, PO KIM ILE OSÓB dziedziczyło. Terminy lecą szybciutko i wbrew pozorom często na odwrócenie skutków jest za późno.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 09:29   #27
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Woman_Blue Pokaż wiadomość
Nie napisałam wszystkiego - ja naprawdę nie jestem darmozjadem.
Wszystkie 3 dorastałyśmy w tym domu - pierwsza wyszła za mąż i nasz ojciec kupił jej mieszkanie, następnej też dał pieniądze na lepszy start, ja nie dostałam nic,ale nie przeszkadzało mi to,ponieważ nie miałam problemu z zostaniem w domu rodzinnym. (Wszystkie te pieniądze, które tata dał siostrom - jest na to dowód, dokumenty podpisane przez notariusza).
Zostały spłacone, mimo to roszczą sobie prawa do tej ziemi - powiedzcie, czy to nie jest bez serca?
A sepienie darmowych porad prawnych nie jest bez serca?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 10:48   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Woman_Blue Pokaż wiadomość
więc, rozumiem,że gdybyś Ty była w takiej sytuacji że za 1/3 wartości ziemi nie mogłabyś zapewnić rodzinie dachu nad głową - nie miałabyś pretensji do sióstr, które dostały od taty pieniądze na mieszkanie? Mam się tułać,ale najważniejsze że siostry mają mieszkanie. Nie rozumiem Twojej logiki.
pretensje możesz mieć tylko do rodziców, którzy w ten sposób dysponowali swoją kasą.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 10:57   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
pretensje możesz mieć tylko do rodziców, którzy w ten sposób dysponowali swoją kasą.
Z drugiej strony pewnie logika była taka, że tamte siostry opuszczają dom rodzinny, a autorka wątku zostaje i dostaje dom. I dlatego rodzice im dofinansowali / sfinansowali mieszkania.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 11:23   #30
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Prośba o pomoc. Testament.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Z drugiej strony pewnie logika była taka, że tamte siostry opuszczają dom rodzinny, a autorka wątku zostaje i dostaje dom. I dlatego rodzice im dofinansowali / sfinansowali mieszkania.
logika to jedno a prawo to drugie. nawet gdyby została w tym domu to siostrom należy się zachowek po rodzicach. tak czy siak musiałaby dać jakąś kasę siostrom.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-04 14:10:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.