Rodzice chłopaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-30, 10:04   #1
Kroliczka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12

Rodzice chłopaka


Jestem z chłopakiem od 4 lat. Aktualnie mieszkamy z jego rodzicami (kwestie finansowe). Niby wszystko jest ok ale nie przepadam za jego ojcem. Jest przemądrzały, złośliwy. Żarty to lubi sobie stroić ze mnie i ze swojej żony a jak ktoś powie coś na niego to jest wściekły. Do tego się wydziera jak mu coś nie pójdzie no i przykro mi patrzeć jak jest złośliwy dla swojej żony. Mój chłopak na to nie reaguje a ja w domu zostałam nauczona, że starszym należy się szacunek, ale mam ochotę wydrzeć się na niego żeby się zamknął. Do tego wcina się we wszystko i uważa,że wszystko wie lepiej. Dyskredytuje wszystko co robię. A najgorzej mnie zranił kiedy zmarł mój tata(luty). Jechaliśmy wcześniej na lotnisko a on z przekąsem do mnie,że co tak wcześnie,że jedziemy na zakupy do centrum. Rozumiecie to w takim momencie?? Ale do swojej zony się żali,że to ja go nie lubię, ale jak można lubić takiego człowieka. JA się po prostu do niego odzywam tylko kiedy muszę. Sama nie wiem co mam robić.
Kroliczka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 10:32   #2
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Rodzice chłopaka

Cytat:
Napisane przez Kroliczka1988 Pokaż wiadomość
Jestem z chłopakiem od 4 lat. Aktualnie mieszkamy z jego rodzicami (kwestie finansowe). Niby wszystko jest ok ale nie przepadam za jego ojcem. Jest przemądrzały, złośliwy. Żarty to lubi sobie stroić ze mnie i ze swojej żony a jak ktoś powie coś na niego to jest wściekły. Do tego się wydziera jak mu coś nie pójdzie no i przykro mi patrzeć jak jest złośliwy dla swojej żony. Mój chłopak na to nie reaguje a ja w domu zostałam nauczona, że starszym należy się szacunek, ale mam ochotę wydrzeć się na niego żeby się zamknął. Do tego wcina się we wszystko i uważa,że wszystko wie lepiej. Dyskredytuje wszystko co robię. A najgorzej mnie zranił kiedy zmarł mój tata(luty). Jechaliśmy wcześniej na lotnisko a on z przekąsem do mnie,że co tak wcześnie,że jedziemy na zakupy do centrum. Rozumiecie to w takim momencie?? Ale do swojej zony się żali,że to ja go nie lubię, ale jak można lubić takiego człowieka. JA się po prostu do niego odzywam tylko kiedy muszę. Sama nie wiem co mam robić.

Nie pasuje, wyprowadź się. Tyle można doradzić. Nie wtrącaj się w relacje rodziców chłopaka.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 10:41   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Rodzice chłopaka

wybacz ale to nie twoja sprawa. mozesz porozmawiac z tztem ale skoro on nie reaguje...

mieszkasz u nich wiec nie wchodz na wojenna sciezke z tym chlopem bo co ci to da. najwyzej kaze ci sie wyprowadzic.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:03   #4
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Rodzice chłopaka

Mieszkasz u kogoś = akceptujesz jego zasady i nie wchodzisz mu w drogę. Jeśli ojciec Twojego TŻ niewłaściwie odnosi się do swojej żony, to ona powinna coś z tym zrobić, a nie Ty - niestety. Młoda dziewczyna nie nauczy starego chłopa szacunku, jeśli w domu go tego nie nauczono. Jedyne co możesz zrobić według mnie to po prostu nie dawać się, kiedy to do Ciebie coś ma. Broń się w kulturalny sposób, bez krzyków albo docinków, wymagaj szacunku do siebie i to wszystko. Możesz też powiedzieć swojemu TŻ żeby to on porozmawiał ze swoim ojcem na temat jego relacji z żoną, bo to jego rodzice, a nie Twoi. Nie jestem fanką stwierdzenia, że we własnym domu każdy może robić co mu się żywnie podoba, ale dopóki nie dzieje się nic, co jest niezgodne z prawem, to Ty możesz ewentualnie powyklinać teścia w duchu i nic więcej. Zwłaszcza, że jesteś częściowo na jego utrzymaniu.

Swoją drogą na Twoim miejscu zastanowiłabym się, dlaczego Twój TŻ nie reaguje na to. Prawdziwy facet broni bliskich sobie kobiet, a nie obserwuje bezczynnie jak ktoś w niewłaściwy sposób z nich żartuje i okazuje im brak szacunku. Nawet jeśli to jego ojciec.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2012-07-30 o 11:05
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:11   #5
imperfect_girl
Raczkowanie
 
Avatar imperfect_girl
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 111
Dot.: Rodzice chłopaka

Skoro mieszkasz u chłopaka, to znaczy, że planujecie najpewniej jakieś wspólne życie? Jeśli tak - pogadaj z nim na temat postawy "teścia", bo de facto jego tata jest takim teściem dla Ciebie (mimo, że nie jesteście po ślubie). Powinniście to jakoś rozwiązać. On powinien - jako Twój chłopak - rozmówić się ze swoim ojcem i tę sprawę skierować na nieco inne tory.
imperfect_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:19   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rodzice chłopaka

nie pasuje to sie wyprowadz.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:31   #7
Kroliczka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Rodzice chłopaka

Nie jestem na jego utrzymaniu raczej on na utrzymaniu naszej trójki on nie pracuje od ponad 3 lat .
Kroliczka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 12:36   #8
imperfect_girl
Raczkowanie
 
Avatar imperfect_girl
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 111
Dot.: Rodzice chłopaka

Cytat:
Napisane przez Kroliczka1988 Pokaż wiadomość
Nie jestem na jego utrzymaniu raczej on na utrzymaniu naszej trójki on nie pracuje od ponad 3 lat .
Tym bardziej.
Pogadaj z chłopakiem i niech on pogada z ojcem.
imperfect_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:56   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Rodzice chłopaka

Cytat:
Napisane przez Kroliczka1988 Pokaż wiadomość
Nie jestem na jego utrzymaniu raczej on na utrzymaniu naszej trójki on nie pracuje od ponad 3 lat .
- a nie pracuje , bo??? Wiesz, to źle wygląda, jak młody facet nie pracuje od 3 lat, bo są możliwości chociażby dorobienia (budowa)- dla mnie to kosmos: 3 lata facet nie pracuje, mieszka z rodzicami, gdzie ja czuję się źle- kosmos.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 14:52   #10
burrito_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 302
GG do burrito_
Dot.: Rodzice chłopaka

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- a nie pracuje , bo??? Wiesz, to źle wygląda, jak młody facet nie pracuje od 3 lat, bo są możliwości chociażby dorobienia (budowa)- dla mnie to kosmos: 3 lata facet nie pracuje, mieszka z rodzicami, gdzie ja czuję się źle- kosmos.
Ja zrozumiałam tak, ze to ojciec TŻ nie pracuje od 3 lat
burrito_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 15:38   #11
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Rodzice chłopaka

skoro oboje pracujecie to dlaczego się nie wyprowadzicie? wynajmijcie jakiś pokój na początek.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 15:44   #12
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Rodzice chłopaka

Cytat:
Napisane przez Kroliczka1988 Pokaż wiadomość
Nie jestem na jego utrzymaniu raczej on na utrzymaniu naszej trójki on nie pracuje od ponad 3 lat .
To gdzie te korzyści finansowe, które nakłoniły Was do zamieszkania z rodzicami?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 16:23   #13
imperfect_girl
Raczkowanie
 
Avatar imperfect_girl
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 111
Dot.: Rodzice chłopaka

okej, ale wyjaśnijmy sprawę. kto kogo utrzymuje? bo już nie zaczaiłam:

- ojciec jest na waszym utrzymaniu
- czy wy na utrzymaniu tego ojca?
imperfect_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 23:03   #14
Kroliczka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Rodzice chłopaka

Ojciec na naszym utrzymaniu a to dlatego że on nie może pracować bo ma chore plecy. A zamieszkaliśmy z nimi bo mama mojego chłopaka sama nie dałaby rady. Mieszkamy w Anglii i dom wynajeliśmy w czwórkę więc to nie jest tak że my mieszkamy u nich.
Z jednej strony mi go żal, że jest chory, ale czy to daje mu przyzwolenie,żeby być złośliwym?Gryzę się w język codziennie i szczerze mam dosyć bo i matka chłopaka narzeka na męża i mówi to do mnie zamiast do syna. A mój facet nie lubi konfrontacji i jak mu mówię o tym to on tylko :,,olej".
Kroliczka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 07:16   #15
burrito_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 302
GG do burrito_
Dot.: Rodzice chłopaka

Cytat:
Napisane przez Kroliczka1988 Pokaż wiadomość
Ojciec na naszym utrzymaniu a to dlatego że on nie może pracować bo ma chore plecy. A zamieszkaliśmy z nimi bo mama mojego chłopaka sama nie dałaby rady. Mieszkamy w Anglii i dom wynajeliśmy w czwórkę więc to nie jest tak że my mieszkamy u nich.
Z jednej strony mi go żal, że jest chory, ale czy to daje mu przyzwolenie,żeby być złośliwym?Gryzę się w język codziennie i szczerze mam dosyć bo i matka chłopaka narzeka na męża i mówi to do mnie zamiast do syna. A mój facet nie lubi konfrontacji i jak mu mówię o tym to on tylko :,,olej".
To nie może Twoja matka i Wy wynająć coś osobnego? Przecież nikt jej nie każe mieszkać w wielkim domu, na który jej nie stać.
A ten ojciec taki jest i nikt go nie zmieni. Albo to zaakceptuj albo wyprowadź się z domu.
burrito_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 07:40   #16
imperfect_girl
Raczkowanie
 
Avatar imperfect_girl
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 111
Dot.: Rodzice chłopaka

Cytat:
Napisane przez Kroliczka1988 Pokaż wiadomość
Ojciec na naszym utrzymaniu a to dlatego że on nie może pracować bo ma chore plecy. A zamieszkaliśmy z nimi bo mama mojego chłopaka sama nie dałaby rady. Mieszkamy w Anglii i dom wynajeliśmy w czwórkę więc to nie jest tak że my mieszkamy u nich.
Z jednej strony mi go żal, że jest chory, ale czy to daje mu przyzwolenie,żeby być złośliwym?Gryzę się w język codziennie i szczerze mam dosyć bo i matka chłopaka narzeka na męża i mówi to do mnie zamiast do syna. A mój facet nie lubi konfrontacji i jak mu mówię o tym to on tylko :,,olej".
Wytłumacz mu że olewanie tego na dłuższą metę niszczy Cię psychicznie. Chłopak powinien chcieć Twojego dobra i powinien to zrozumieć. Z teściową też możesz porozmawiać.
imperfect_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.