krótkowzroczność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-31, 18:28   #1
eesia
Raczkowanie
 
Avatar eesia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82
Question

krótkowzroczność


Witam!
Jestem krótkowidzem i jak większość krótkowidzów nosze okulary. Zastanawiam się, czy któraś z Was, Dziewczyny, stosowała jakieś inne metody na poprawę wzroku? Jakieś zabiegi operacyjne, masaże, ćwiczenia? Czy to w ogóle jest skuteczne?????
Pozdrawiam
__________________
I'm just a girl in the world...
That's all that you'll let me be!
eesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 18:34   #2
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: krótkowzroczność

ja lykam tabletki klarin, musze powiedziec, ze calkiem niezle wyostrzaja wzrok, co prawda nie widze fenomenalnie, ale jest poprawa (co nie oznacza, ze sie poprawia sama wada)
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 18:43   #3
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: krótkowzroczność

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
ja lykam tabletki klarin, musze powiedziec, ze calkiem niezle wyostrzaja wzrok, co prawda nie widze fenomenalnie, ale jest poprawa (co nie oznacza, ze sie poprawia sama wada)
ja tez łykałam klarin i rzeczywiscie pomaga troche. Niestety dalej jak dojeżdza autobus na przystanek to widze dopiero jego numer jak stoi centralnie przedemną a jazda samochodem bez okularow w moim wykonaniu stanowi zagrozenie na drodze i to powazne
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:09   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: krótkowzroczność

Był tutaj już wątek o operacjach-laserowej korekci wzroku,więc poszukaj w wyszukiwarce.Poza tym mamy pośród siebie specjalistę z tej dziedziny.Jak znajdziesz tamten wątek to będziesz wiedziała o kogo mi chodzi
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:14   #5
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: krótkowzroczność

Cytat:
Napisane przez agulla
ja tez łykałam klarin i rzeczywiscie pomaga troche. Niestety dalej jak dojeżdza autobus na przystanek to widze dopiero jego numer jak stoi centralnie przedemną a jazda samochodem bez okularow w moim wykonaniu stanowi zagrozenie na drodze i to powazne
Dziewczyny, co to jest ten klarin?
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 09:17   #6
mayka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: krótkowzroczność

Cytat:
Napisane przez euphemia
Dziewczyny, co to jest ten klarin?
Tabletki na oczka. Znalazłam taką stronę: http://czytelnia.esculap.pl/pf/2001/02/07.html
mayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 09:22   #7
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: krótkowzroczność

ja nie noszę okularów, tylko soczewki :P
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-01, 09:24   #8
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: krótkowzroczność

Ale na poprawę wzroku są też soczewki, które nakłada się chyba na noc...korygujące rogówkę oka, zastanawiłam się czy warto w nie zainwestować... ale póki co tego nie zrobiłam tu masz linka: http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51209,793139.html
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 09:37   #9
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: krótkowzroczność

Cytat:
Napisane przez eesia
Witam!
Jestem krótkowidzem i jak większość krótkowidzów nosze okulary. Zastanawiam się, czy któraś z Was, Dziewczyny, stosowała jakieś inne metody na poprawę wzroku? Jakieś zabiegi operacyjne, masaże, ćwiczenia? Czy to w ogóle jest skuteczne?????
Pozdrawiam
hm....calkiem interesujace te nocne soczewki...ale z pewnoscia ich cena w Polsce poki co jest mniej ciekawa ;] Ja nosze na zmiane okulary i soczewki, ale musze przyznac, ze czasem krotkowzrocznosc daje mi popalic, mimo ze jestesmy razem juz od tylu lat
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 10:10   #10
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: krótkowzroczność

Książeczkę z ćwiczeniami na poprawę wzroku można sobie kupić w księgarni. Choć niektórzy specjaliści uważają, że ćwiczenia nie pomagają, ale zawsze można spróbować. Mam taką książeczkę, ale nigdy nie mam czasu, ani chęci, a ćwiczyć trzeba codziennie .
Tak, te soczewki na noc są bardzo ciekawe. Już jakiś czas temu się nimi interesowałam. Cena rzeczywiście była duża, nie pamiętam ile, ale nie tylko to mnie zniechęciło klinika, która prowadziła pacjentów była we Wrocławiu (jeśli pamięć mnie nie myli), a ja jestem z Warszawy
Za jakiś czas może będzie mnie na to stać, ale nie teraz…
To nie na temat, ale może kogoś to zainteresuję i będzie go na to stać… są aparaty na zęby wewnętrzne, których prawie nie widać z przodu zębów. Cena też była duża i oczywiście tylko jedna klinika w Polsce robi coś takiego, bo personel musi się szkolić za granicą i elementy aparatu są sprowadzane z U.S.A. stąd takie trudności i cena.
Tak sobie myślę… może ktoś ma lub miał taki aparat, albo takie soczewki i może się podzielić wrażeniami. Ja chętnie skorzystam z doświadczeń tej osoby.

Pozdrawiam
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 10:32   #11
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: krótkowzroczność

Dziewczyny, czy możecie napisać, ile kosztuje Klarin?

Mam teraz ciężki okres. Całymi dniami siedzę przed komputerem pisząc pracę magisterską. Jestem krótkowidzem i z dnia na dzień zauważam, że widzę coraz gorzej. Wczoraj musiałam przerwać pisanie, bo już prawie nic nie widziałam na ekranie. Przydałyby mi się takie tabletki.
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-01, 16:48   #12
eesia
Raczkowanie
 
Avatar eesia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82
Dot.: krótkowzroczność

Witam!
Zamiasta lasera chodziło mi o mniej inwazyjne metody. Cóż, moja mało zaawansowana wada od 3 lat oscyluje wokół -0,5 D . Ale mimo tego, to boli.
Ile ja się naprzepraszałam znajomych za ich niepoznawanie, ile razy wsiadło mi się nie do tego autobusu...
Zastanawiałam się czy ktoś próbował np ćwiczeń, bo ciekawe czy toto choć trochę skuteczne.
I kolejne pytanie słyszał ktoś o Arturze Smutko, który ponoć ma znakomite efekty w leczeniu krótkowidzów????
Pozdrawiam
__________________
I'm just a girl in the world...
That's all that you'll let me be!
eesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 17:19   #13
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: krótkowzroczność

Cytat:
Napisane przez dioska
hm....calkiem interesujace te nocne soczewki...ale z pewnoscia ich cena w Polsce poki co jest mniej ciekawa ;]

Nie chciałabym Cię okłamać, bo gdzieś czytałam o tych soczewkach ich cena 2.000 (para), można nosić 2 lata!! Zakłada się je początkowo (przez 3 pierwsze miesiące) na każdą noc, a później co 3 noc . Wiesz, wcale nie śa takie drogie!! Przypuśćmy, że ktoś kupuje miesięczne za 50 zł*12 miesięcy* 2 lata=1200zł, tylko, że zwykłe nie poprawią Ci wzroku . Buziaki
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 17:22   #14
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: krótkowzroczność

Ah i jeszcze dodam, że w naszym wspaniłym kraju jest tylko jeden ośrodek,w którym można takie soczewki zakupić
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:00   #15
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: krótkowzroczność

Cytat:
Napisane przez euphemia
Dziewczyny, czy możecie napisać, ile kosztuje Klarin?

Mam teraz ciężki okres. Całymi dniami siedzę przed komputerem pisząc pracę magisterską. Jestem krótkowidzem i z dnia na dzień zauważam, że widzę coraz gorzej. Wczoraj musiałam przerwać pisanie, bo już prawie nic nie widziałam na ekranie. Przydałyby mi się takie tabletki.
jejku ja bralam to jakies 3 lata temu i nie pamietam a nie chce cie okłamać, mi zapisala to okulistka po wizycie, ale wydaje mi sie ze to mozna tez dostac bez recety, chociaz nie jestem pewna, zapomniałam poprostu .
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:13   #16
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: krótkowzroczność

Jestem krotkowidzem od dawna i kiedys marzyla mi sie operacja laserem. Jednak ostatnio dioptrie jakby stanely w miejscu lub tez leciutko sie powiekszyly. Rozmawialam z okulistami i wyglada na to, ze z wiekiem krotkowzrocznosc moze sie zmiejszyc. Gdy osoby z dobrym wzrokiem zaczynaja miec poczatki dlugowzrocznosci i np. potrzebuej okularow do czytania, krotkowiedzom moze sie wada znacznie pomniejszyc, na co licze. Poki co podobno na wzrok pomagaja borowki (czy tez jagody, zalezy gdzie mieszkasz i jak nazywasz te niebieskie ) oraz marchewka.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:49   #17
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: krótkowzroczność

od wczoraj u nas( w Polsce po raz 1), w Sosnowcu w szpitalu nr1, mozna poddac się zabiegowi wszczepienia usuwalnej soczewki na dno oka. zabieg ten polecany jest dla osób głównie ze średnią i dużą wadą wzroku czyli powyżej -+5 dioptrii, ponieważ zabieg laserowy nie jest jeszcze u takich osób wskazany. efekty uboczne moga bardzo utrudnic zycie. W przypadku tego zabiegu- mozliwy jest powrót do stanu przedoperacyjnego jeśli metoda u pacjenta nie sprawdzi się. Zabieg trwa30-40 min, kosztuje ok 1000 zł(jedna soczewka), nie jest refundowany
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 08:45   #18
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: krótkowzroczność

Witam zainteresowanych pozbyciem się krótkowzroczności.
1. Klarin jest preparatem będącym wyciągiem z borówek, który to dość nieźle odżywia siatkówkę (ma działanie regenerujące). Subiektywnie pacjent odczuwa poprawę widzenia, głównie związaną z wzmocnieniem kontrastu widzenia. Jednak preparat ten nie usówa krótkowzroczności.
2. Soczewki zakładane na noc mają na celu spłaszczenie rogówki (zmniejszenie krzywizny) przez co pacjent w ciągu dnia widzi nieco lepiej. Soczewki te stosuje się jedynie u osób z niewielką krótkowzrocznością i też nie likwidują wady na stałe.
3. Ćwiczenia zaś mają na celu zmianę napięcia mięśnia ciała rzęskowego, co zwalnia akomodację, a soczewka jest "mniej napięta". Tą metodą można przejściowo zgubić ok. -0,5 D do 1,0 D.
4. Co do posta Muron, zabiegi te polegają na wszczepianiu tzw. soczewek fakijnych, wszczepianych przed torebką wewnątrzgałkową, a nie na dno oka. Tak więc pacjent ma 2 soczewki w oku - biologiczną i sztuczną o pewnej wartości optycznej.
Pozdrawiam wszystkie "ślepe kury".
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 13:54   #19
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: krótkowzroczność

no nieprecyzyjna byłam, ba niepamietałam dokładnie gdzie;-)
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-02, 15:17   #20
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: krótkowzroczność

Bąbel mam do ciebie pytanie bo wiem, że jesteś specjalistką w tej dziedzinie Ja miałam 2 lata temu laserową korekcję wady wzroku (już kiedyś pisałyśmy w jednym wątku na ten temat) i wszystko jest cudownie tylko mam jeden problem z którym nie mogę sobie poradzić... Mam zapalenie brzegów powiek (wychodzą mi takie jakby bąbelki na brzegach górnych i dolnych powiek, od środka) i nie mogę sobie już od 2 lat z tym poradzić. Na początku regularnie czyściłam oczy pałeczkami higienicznymi i szamponem ale po jakimś czasie już miałam tego dość (ile można... ) i zaprzestałam. Miałam nadzieję, że samo przejdzie ale niestety. Strasznie mi to przeszkadza bo co chwilę wyskakuje mi taki "bąbelek" który kłuje i muszę go usuwać tą pałeczką. Nie wiem co zrobić? Iść do okulisty żeby przepisał jakąś maść czy wrócić do tego czyszczenia szamponem - myślisz, że to pomoże? I wogóle czytałam kiedyś gdzieś w internecie, że trudno się to leczy... Może coś mi doradzisz? Bardzo cię proszę... Pozdrawiam serdecznie
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 15:30   #21
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: krótkowzroczność

Bellissa, odpowiedziałam na prv.
Mogę jeszcze dodać, że czasami samo mycie oczek i usuwanie złogow i guzków niestety nie wystarczy. Niekiedy trzeba stosować p/bakteryjne maści lub środki sterydowe działające miejscowo. Dobrze, żeby jednak jakiś medyk na to spojrzał.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 15:58   #22
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: krótkowzroczność

bąbel
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 15:12   #23
Ja1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: krótkowzroczność

hej ile trzeba nosic okulary korekcyjne zeby wzrok sie wyleczył.?
ja nosze 4 mies.;(
;d
wiem ze to mało
a w jakiej pozycji nalezy czytac książki.?/\
pomocy
Ja1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 15:26   #24
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: krótkowzroczność

soczewki kontaktowe Day and Night Focus.

kiedys nosilam okulary - wada powiekszala mi sie z roku na rok.
w 3 klasie liceum - mialam wade -2,25 na obu oczach.

wtedy postanowilam zainwestowac w soczewki- z powodu sportu.
takie zakladane na caly miesiac - trzeba je zdejmowac raz w miesiacu, noc bez nich i nastepnego dnia zalozyc nowe, na miesiac.

oczy sa suche - dlatego rano i wieczorem je zakrapiam-problemu wlasciwie nie ma.

a co najlepsze - teraz mam 24 lata - a moja wada (od 6sciu lat) to nadal -2.25....
moja przyjacilkoa, ktora w tym samym czasie zdecydowala sie na soczewki (ale takie ktore zdejmuje co noc) - niestety wade ma wieksza - soczewki nie pomogly - od liceum powiekszylo sie do -5,5...

moze to kwestia tego, ze moje mam caly czas na oczach...

naprawde polecam takie soczewki...mozna w nich robic wszystko..nie wypadaja. trzeba sie tylko przyzwyczaic do zdejmowania i zakladania (ale raz na miesiac to nawet jesli to zajmie pol godzny to nie ma dramatu). i na basenie czy w morzu - trzeba zakladac okulary do plywania..

koszt miesiecznych soczewek to okolo 60zl - czasem sa promocje i mozna je kupic za 40zl.

buteleczka kropelek - 20 zl - starczaja na poltora miesiaca.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
Bąbel mam do ciebie pytanie bo wiem, że jesteś specjalistką w tej dziedzinie Ja miałam 2 lata temu laserową korekcję wady wzroku (już kiedyś pisałyśmy w jednym wątku na ten temat) i wszystko jest cudownie tylko mam jeden problem z którym nie mogę sobie poradzić... Mam zapalenie brzegów powiek (wychodzą mi takie jakby bąbelki na brzegach górnych i dolnych powiek, od środka) i nie mogę sobie już od 2 lat z tym poradzić. Na początku regularnie czyściłam oczy pałeczkami higienicznymi i szamponem ale po jakimś czasie już miałam tego dość (ile można... ) i zaprzestałam. Miałam nadzieję, że samo przejdzie ale niestety. Strasznie mi to przeszkadza bo co chwilę wyskakuje mi taki "bąbelek" który kłuje i muszę go usuwać tą pałeczką. Nie wiem co zrobić? Iść do okulisty żeby przepisał jakąś maść czy wrócić do tego czyszczenia szamponem - myślisz, że to pomoże? I wogóle czytałam kiedyś gdzieś w internecie, że trudno się to leczy... Może coś mi doradzisz? Bardzo cię proszę... Pozdrawiam serdecznie

2 lata i nie bylas z tym u okulisty?!?!?!?!?!?!?!?!? ! ja bym przerazona za pierwszym razem popędzila! przeciez to s a oczy!!!
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:03   #25
Marta4342
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: krótkowzroczność

Pomocy w ciągu 4/3 lat(nie pamiętam dokładnie od kiedy mam wade) mam wade lewe-5,25 prawe 5,00.i mam wrazenie że ewciąż mi się pogarsza.Biore klarin i nie widze efektów.jeżeli ktoś zna jakies sposoby by ja zatrzynac lub nawet troszkę zmniejszyć bede wdzięczna. p.s. czy ktos wie cos o soczewkach nocnych i na jak duża wade maja one wpływ?prosze o pomoc
Marta4342 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:49   #26
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: krótkowzroczność

Cytat:
Napisane przez agulla Pokaż wiadomość
ja tez łykałam klarin i rzeczywiscie pomaga troche. Niestety dalej jak dojeżdza autobus na przystanek to widze dopiero jego numer jak stoi centralnie przedemną a jazda samochodem bez okularow w moim wykonaniu stanowi zagrozenie na drodze i to powazne
tak rozumiem nie raz było mi głupio gdy jakaś staruszka pytała mnie o numer autobusu, a później się okazywało, że widzi go wcześniej ode mnie (żeby nie było noszę okulary cały czas)

Cytat:
Napisane przez Marta4342 Pokaż wiadomość
Pomocy w ciągu 4/3 lat(nie pamiętam dokładnie od kiedy mam wade) mam wade lewe-5,25 prawe 5,00.i mam wrazenie że ewciąż mi się pogarsza.Biore klarin i nie widze efektów.jeżeli ktoś zna jakies sposoby by ja zatrzynac lub nawet troszkę zmniejszyć bede wdzięczna. p.s. czy ktos wie cos o soczewkach nocnych i na jak duża wade maja one wpływ?prosze o pomoc
może najbezpieczniej było by skonsultować się z okulistą?
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 12:24   #27
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: krótkowzroczność

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Tak, te soczewki na noc są bardzo ciekawe. Już jakiś czas temu się nimi interesowałam. Cena rzeczywiście była duża, nie pamiętam ile, ale nie tylko to mnie zniechęciło klinika, która prowadziła pacjentów była we Wrocławiu (jeśli pamięć mnie nie myli), a ja jestem z Warszawy
Za jakiś czas może będzie mnie na to stać, ale nie teraz…
Tak, jest tylko we Wrocławiu.
Parę lat temu zastanawiałam się nad takimi soczewkami. Pojechałam do Wrocławia, byłam na wstępnym badaniu, ale okazało się, że nie przeszłam przez 'wstępną kwalifikację'. Możliwość noszenia takich soczewek wyklucza np. astygmatyzm, wada powyżej bodajże 5 dioptrii.

A z tabletek mnie na przykład pomogły trochę I-Caps, tyle że nie są zbyt tanie (ok. 30 zł/opakowanie).
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski

Edytowane przez srebrnykot
Czas edycji: 2010-03-12 o 12:26
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:44   #28
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: krótkowzroczność

Cześć Dziewczyny
Czy któraś z Was posiada może takie cudo: http://www.wzrok.net/ppw.htm ? Zastanawiam się nad zakupem, ale najpierw wolałabym się upewnić czy warto
A widziałyście gdzieś w necie może jakieś ćwiczenia na oczy, bo ja szukam i szukam i nic znaleźć nie mogę...
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:49   #29
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: krótkowzroczność

Wpisz sobie w google joga oczu albo kup książkę Włodzimierza Lewina lub Williama Batesa - to w zasadzie to samo, ale Bates to lekarz, który odkrył ciekawe rzeczy o oczach, m.in. to, że wzmocnienie mięśni wpływa na akomodacje i że ich ćwiczenie poprawia wzrok.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 13:33   #30
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: krótkowzroczność

Mi bardzo pomogło łykanie preparatu pod nazwą pryzmin. Zawiera on wyciąg z borówki, która regeneruje i wzmacnia oczy. W każdym razie wada stanęła mi teraz w miejscu, a wcześniej bardzo szybko leciała, tak że w przeciągu 1 roku z -2 wyszło -5. Może miałam taki okres, sama nie wiem... ale teraz przynajmniej mi stoi i się z tego cieszę. Szklanek nosić bym nie mogła
Pryzmin zawiera borówkę z luteiną i witaminy: A + E;

I jego działanie:
Pryzmin
- regeneruje barwnik odpowiadający za zdolność widzenia
o zmierzchu
- wzmacnia ściany naczyń włosowatych
- posiada właściwości przeciwutleniające
- chroni plamkę żółtą przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego Produkt przeznaczony dla osób:
- z zaburzeniami widzenia o zmierzchu
- pracujących przy komputerze
- pracujących w złych warunkach oświetleniowych
- narażonych na pogorszenie wzroku związane z wiekiem

Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.