Czy centrum Krakowa jest bezpieczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-20, 16:37   #1
antisa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3

Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?


Chciałabym się zwrócić do mieszkańców Krakowa z pytaniem, czy w centrum tego miasta jest bezpiecznie? Muszę tu zamieszkać na co najmniej kilka miesięcy, i moje sprawy będę w centrum, więc postanowiłam, wynająć mieszkanie w centrum, i czy mogę czuć się tu bezpiecznie? Czy można spokojnie chodzić, po okolicy wieczorami, czy nocami, np wracając skądś? Czy lepiej pieszo nie? Dodam że ze mną przyjechałby mój chłopak, i o niego też się martwię. Mnie chyba nie pobija? Ale jego już bardziej.....jak jest w tym mieście z bezpieczeństwem, a zwłaszcza w rejonie centrum-stare miasto. ?

Dziękuje
antisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 16:45   #2
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Na małym rynku zaatakował nas nożownik. Innych incydentów nie pamiętam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 16:46   #3
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Od kilkunastu lat mieszkam w Krakowie i chodzę o sama pieszo o każdej porze dnia i nocy. Nigdy mnie nic złego nie spotkało.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 16:55   #4
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Nie wiem do końca jaki rejon masz na myśli pisząc centrum, ale jeśli chodzi o stare miasto to raczej jest bezpiecznie - kręci się dużo ludzi, często na rynku można zobaczyć policję, straż miejską, zwłaszcza w weekendy. Ale w mieście jak to w mieście - zawsze może się coś wydarzyć. Ogólnie nie ma się co przejmować, bo by człowiek wcale z domu nie wychodził.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 17:25   #5
fragile_27
Zadomowienie
 
Avatar fragile_27
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 310
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Mi też się nigdy nie przydarzyła jakaś niebezpieczna sytuacja w centrum, często wracałam sama.
__________________
'Baby we both know
That the nights were mainly made
For saying things that you can't say tomorrow day'
fragile_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 18:11   #6
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Mieszkam i pracuję w Krakowie, w centrum i zawsze czułam się bezpiecznie. Chodzę prawie tylko na piechotę, codziennie z rynku na Kazimierz i z Kazimierza na rynek i najbliższe okolice, najcześciej wieczorem i w nocy i nigdy nie zdarzyła mi się jakaś niebezpieczna sytuacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 19:59   #7
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Czuje sie bezpiecznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-20, 20:02   #8
owieczka258
Raczkowanie
 
Avatar owieczka258
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 358
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Tak na prawdę nawet na najbardziej spokojnym osiedlu na świecie może Cię coś złego spotkać. Wszędzie trzeba uważać. Jednak wydaje mi się, że skoro to centrum, to musi kręcić się dużo ludzi. Także powinno być bezpiecznie.
__________________
Deliver me into my fate
If I'm alone I cannot hate
owieczka258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 20:37   #9
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Moim zdaniem tak, nie bałam się nigdy chodzić w nocy po Krakowie.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 20:42   #10
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

co masz na myśli pisząc Centrum?
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 21:33   #11
arrow789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 48
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Ile razy to włóczyłam się nawet sama o różnych porach, po Starym Mieście i okolicach i nigdy ni złego mi się nie przytrafiło
arrow789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 21:59   #12
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

w każdym mieście może przytrafić się coś niefajnego- tysiące osób przewali się przez rynek i 99,99% stwierdzi, że jest bezpiecznie, a na jedną osobę napadną
mieszkam tu piąty rok i sama osobiście nie miałam żadnej nieciekawej sytuacji, a zdarzało mi się wracać po nocy do domu
__________________
położna
nasz blog
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 22:33   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez antisa Pokaż wiadomość
Chciałabym się zwrócić do mieszkańców Krakowa z pytaniem, czy w centrum tego miasta jest bezpiecznie? Muszę tu zamieszkać na co najmniej kilka miesięcy, i moje sprawy będę w centrum, więc postanowiłam, wynająć mieszkanie w centrum, i czy mogę czuć się tu bezpiecznie? Czy można spokojnie chodzić, po okolicy wieczorami, czy nocami, np wracając skądś? Czy lepiej pieszo nie? Dodam że ze mną przyjechałby mój chłopak, i o niego też się martwię. Mnie chyba nie pobija? Ale jego już bardziej.....jak jest w tym mieście z bezpieczeństwem, a zwłaszcza w rejonie centrum-stare miasto. ?

Dziękuje
Nigdy nic mnie złego nie spotkało na rynku w Krakowie. A chodziłam regularnie po nocach bez ochroniarzy płci męskiej.

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez owieczka258 Pokaż wiadomość
Tak na prawdę nawet na najbardziej spokojnym osiedlu na świecie może Cię coś złego spotkać. Wszędzie trzeba uważać. Jednak wydaje mi się, że skoro to centrum, to musi kręcić się dużo ludzi. Także powinno być bezpiecznie.
Na rynku innego miasta w centrum przy ludziach facet próbował mnie wciągnąć do samochodu. Więc zawsze trzeba uważać, nawet z oświetleniem, policją za rogiem, etc.

Ale to się może zdarzyć wszędzie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 14:58   #14
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nigdy nic mnie złego nie spotkało na rynku w Krakowie. A chodziłam regularnie po nocach bez ochroniarzy płci męskiej.

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------


Na rynku innego miasta w centrum przy ludziach facet próbował mnie wciągnąć do samochodu. Więc zawsze trzeba uważać, nawet z oświetleniem, policją za rogiem, etc.

Ale to się może zdarzyć wszędzie.
Przepraszam za moją ciekawość, jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj, ale po prostu nie mogę sobie wyobrazić tej sytuacji. Ludzie normalnie widzieli, że facet wciąga Cię do samochodu? I to tak chamsko, na siłę? Dla mnie przerażające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 19:46   #15
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Jak nie chodzisz tuż przy lokalach gdzie bywają np. kibice z Nowej Huty to w miarę bezpiecznie. Kilka lat temu było dużo bezpieczniej, ale teraz też nie jest źle.
Pewne rejony są niezbyt ciekawe, ale ogólnie na pewno bezpieczniej niż w innych dużych polskich miastach. Różne bójki, rozboje to raczej okolice dyskotek, bójki różnych grup kibiców między sobą, czasem okolice lokali dla studentów, do których nie tyle studenci chodzą co małolaty na sfałszowanych dokumentach. Przeciętna osoba mieszkająca w centrum i prowadząca normalny, niezbyt rozrywkowy tryb życia nie ma się czego bać. Bardziej bałabym się ryzyka potrąceń przez samochody w okolicach centrum niż jakiejś napaści.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 20:15   #16
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
Przepraszam za moją ciekawość, jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj, ale po prostu nie mogę sobie wyobrazić tej sytuacji. Ludzie normalnie widzieli, że facet wciąga Cię do samochodu? I to tak chamsko, na siłę? Dla mnie przerażające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no, chwycił do uliczki, a każdy zapatrzony w swoje sprawy. Ja nie krzyczałam z przerażenia, tylko się wyrwałam i uciekłam. Myślę, że krzykiem by się zainteresowali.

Teraz mogę opowiadać, ale tuż po przyszłam do domu i butelkę wina duszkiem obaliłam. Do dziś sobie wyrzucam, że nie zapamiętałam rejestracji. Mam nadzieję, że nie padło na następną dziewczynę, bo ja nie mogłam tego podać policji.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 20:22   #17
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez antisa Pokaż wiadomość
Chciałabym się zwrócić do mieszkańców Krakowa z pytaniem, czy w centrum tego miasta jest bezpiecznie? Muszę tu zamieszkać na co najmniej kilka miesięcy, i moje sprawy będę w centrum, więc postanowiłam, wynająć mieszkanie w centrum, i czy mogę czuć się tu bezpiecznie? Czy można spokojnie chodzić, po okolicy wieczorami, czy nocami, np wracając skądś? Czy lepiej pieszo nie? Dodam że ze mną przyjechałby mój chłopak, i o niego też się martwię. Mnie chyba nie pobija? Ale jego już bardziej.....jak jest w tym mieście z bezpieczeństwem, a zwłaszcza w rejonie centrum-stare miasto. ?

Dziękuje
Mnie jakiś bezdomny prawie napadł, ale to nawet nie centrum, tylko niedaleko od centrum, w nocy, jak nikogo nie było w pobliżu.
Mam kolegę co został pobity w okolicach rynku, ale on ma chyba tendencje do nadużywania alko, więc podejrzewam, że sam coś
się stawiał. Poza tym nic się za bardzo nie dzieje - wiadomo, jak lubisz wyjść wieczorem to przy takiej liczbie ludzi łatwo trafić na jakiś "problem", człowiek zawsze się trochę boi w nowym miejscu, ale akurat centrum to sporo policji, sporo ludzi i raczej bezpiecznie. Koleżanka mieszkała praktycznie w samym centrum 5 lat i nic się nie działo ;-)
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 20:28   #18
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Jakiś rok temu słyszałam, że popularne stają się biegi z maczetami, ale na ile to wieść gminna a na ile faktyczne zagrożenie nie wiem.

W każdym razie w Krakowie na pewno bałabym się smogu
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 22:00   #19
ShortHandedGoal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Sankt Petersburg 1917
Wiadomości: 57
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Powiem Ci tak, jak dotąd, podkreślam 'jak dotąd' jest bezpieczniejsze niż centrum: Berlina, Barcelony, Londynu, Madrytu, Nicei, Paryża i jeszcze kilku innych dużych miast w Europie. Nie ma tutaj islamskich bandytów. To już jest jakiś plus, choć czy ci zwyrodnialcy na gościnne występy nie przybędą np. z Frankfurtu nad Odrą to tego nie wiemy. Ale nawet na tzw. festiwalu przystanku miłości, pokoju i wolności na którym jest 300 tys ludzi zdarzają się rabunki gwałty i pobicia. Z tego co jest mi wiadomo to Kraków liczy sobie koło 900 tys ludzi więc różnie może być.
P.S. Ja mam taki mokry sen, że w Polsce ludzie będą mogli nosić broń jak w USA, swego czasu jedynym,prawdziwie wolnym kraju. Wówczas Kraków będzie naprawdę miastem bezpiecznym, wtedy to nawet ze świrem w ciężarówce zrobimy porządek, nie tylko w Krakowie, ale w Warszawie, Łodzi Wrocławiu, Poznaniu a nawet w Gliczarowie. Nie obrażając mieszkańców Gliczarowa, bo to piękne miejsce. No ale są czasem dni wyjątkowe czy one się zbliżają i pomarzyć zawsze można.

Edytowane przez ShortHandedGoal
Czas edycji: 2017-08-22 o 22:09
ShortHandedGoal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-24, 11:40   #20
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7652325 6]Jakiś rok temu słyszałam, że popularne stają się biegi z maczetami, ale na ile to wieść gminna a na ile faktyczne zagrożenie nie wiem.

W każdym razie w Krakowie na pewno bałabym się smogu [/QUOTE]
z maczetami na przypadkowych ludzi nie napadają. Zazwyczaj są to osobiste porachunki.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 13:43   #21
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czy centrum Krakowa jest bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
z maczetami na przypadkowych ludzi nie napadają. Zazwyczaj są to osobiste porachunki.
Zgadza się, ale lepiej nie być świadkiem, bo można przy okazji oberwać.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-24 14:43:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.