Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-24, 14:51   #1
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme

Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!


Cześć Dziewczyny, czy któraś z Wasm ma aobitny plan wydania na świat swojej Kruszyny gdzieś w okolicy końcal lutego bądź poczatkiem marca? jeśli tak, to chetnie pogawożę z Wami, ja mam dwa terminy na 26.02 wg ostatniej miesiaczki i 05.03.06 wg USG sprzed ponad miesiaca. Piszcie!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 18:10   #2
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Meme, na forum jest kilka marcowych mamus (miedzy innymi ja ), tu jest "nasz" niestety mało uczęszczany wątek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=marcowe
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 18:23   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Talking Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

ja raczej nie urodze w przyszlym roku, ale urodzilam w tym hihihi. Mialam termin na 1.03.2005 w urodziny meza, a urodzilam dzien wczesniej 28.02.2005. A co bedzie, chlopak czy dziewczynka?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 19:22   #4
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

ja jeszcze nie znam płci choc az mnie skręca z ciekawosci... niestety dzidzia jest ułożona pupką w dół i nie chce się ujawnic. A tak przy okazji - kiedy Wasze dzidzie sie obróciły głowka na dół? Moja lekarka powiedziała mi ze co prawda jest jeszcze czas (24 tc) ale mam sie liczyc z tym ze byc może konieczne będzie cesarskie ciecie , bo dzidzia w zasadzie juz powinna byc odpowiednio ułożona.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 21:23   #5
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Ja jestem w 27 tygodniu i dopiero w poniedziałek dowiem się cos więcej o ułozeniu mojego Babelka, wtedy mam USG. Ostatnie mialam ok. 17.10.05, więc to juz prawie 1,5 miesiaca. A kiedy dzidzia powinna się obrócić? Bo pamietam, ze wlasnie jak bylam ostatnio, to lekarka mi mówiła, że maly - będzie Chopcyk! - już się obrócił. No ale może ja coś pokićkalam. Kasiulka na kiedy masz termin? Ja jak pisalam wcześniej mam juz dwa i nie wiem czy to dobrze, trochę mnie "zbija z tropu", bo ostatnoi jak byłam na USG 21/22 tydz. to wykazało, że nasz Bąbelek ma 20 tyg. dlatego teraz strasznie się denerwuje co tym razem sie okaże. Wiem, ze tydzień różnicy, to nie duzo, ale zawsze jakś wątpliwość.... A jak jesy u WAs? No własnie i jeszcze jedno? Ile przytylyscie? Wiem, ze to bardzo 'tendencyjne pytanie", ale bardzo proszę o odpowiedź. U mnie tylko 3.5 kg, w porywach 4, jak sie "objem" dzień wcześniej. Nie wiem czy to nie dlatego Bąbelek ostatnio taki byl malutki, ważył 400 g w 20 tyg. Sama juz nie wiem...chyba mnie nerwy zjedzą do cna! Piszcie dziewczyny, bo ja kompletnie nie mam z kim na te tematy pogadać! Dziewuchy ze "styczniowych mamuś" skupiaja się na nadchodzących porodach (nie ma sie im co dziwić), a w moim otoczeniu żadna kumpela nie jest w ciaży. Pozdrawiam!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 08:15   #6
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez Meme
Ja jestem w 27 tygodniu i dopiero w poniedziałek dowiem się cos więcej o ułozeniu mojego Babelka, wtedy mam USG. Ostatnie mialam ok. 17.10.05, więc to juz prawie 1,5 miesiaca. A kiedy dzidzia powinna się obrócić? Bo pamietam, ze wlasnie jak bylam ostatnio, to lekarka mi mówiła, że maly - będzie Chopcyk! - już się obrócił. No ale może ja coś pokićkalam. Kasiulka na kiedy masz termin? Ja jak pisalam wcześniej mam juz dwa i nie wiem czy to dobrze, trochę mnie "zbija z tropu", bo ostatnoi jak byłam na USG 21/22 tydz. to wykazało, że nasz Bąbelek ma 20 tyg. dlatego teraz strasznie się denerwuje co tym razem sie okaże. Wiem, ze tydzień różnicy, to nie duzo, ale zawsze jakś wątpliwość.... A jak jesy u WAs? No własnie i jeszcze jedno? Ile przytylyscie? Wiem, ze to bardzo 'tendencyjne pytanie", ale bardzo proszę o odpowiedź. U mnie tylko 3.5 kg, w porywach 4, jak sie "objem" dzień wcześniej. Nie wiem czy to nie dlatego Bąbelek ostatnio taki byl malutki, ważył 400 g w 20 tyg. Sama juz nie wiem...chyba mnie nerwy zjedzą do cna! Piszcie dziewczyny, bo ja kompletnie nie mam z kim na te tematy pogadać! Dziewuchy ze "styczniowych mamuś" skupiaja się na nadchodzących porodach (nie ma sie im co dziwić), a w moim otoczeniu żadna kumpela nie jest w ciaży. Pozdrawiam!

Meme, spokojnie, nie stresuj sie bo to może dzidzi zaszkodzic .
Jesli lekarz powiedział Ci ze malenstwo juz sie obrócilo to na pewno tak jest. Mnie moja lekarka powiedziała ze juz powinno byc obrócone (ale nie wiem kiedy dokładnie to następuje, pewnie różnie), a skoro nie jest to może byc konieczne cc. Ale sie tym nie przejmuję bo i tak na to wpływu żadnego nie mam. Twoj dzidzius wcale nie jest taki znowu malutki, mój w 20 tygodniu miał 380 g, czyli nawet mniej, a to że jest różnica miedzy tym co usg pokazuje a wiekiem ciaży wg ostaniej miesiaczki to jest normalne, u mnie tez są różnice, (ponoc jesli róznica wynosi powyżej 2 tyg. to mozna zaczac sie martwic).
A co do przytycia to tempo w jakim tyjemy nie ma wiele wspólnego z tempem rosniecia dzidziusia. Ja niestety utyłam sporo, szacuje ze jakies 8 -9 kilo (ostatnio ważyłam sie 2 tyg. temu i był 7,5 na plusie )... ale moje głowne zajecie ostatnio to kombinowanie co by tu zjeść, wiec nic dziwnego ze tyje... . Na szczescie jakos tego (podobno) po mnie nie widac, no i nie jestem nalana, ani opuchnięta, a nawet twarz mi zeszczuplała. Za to zrobił mi sie taki cellulit ze hohoho.. bedzie z czym walczyc po ciąży
A jaki masz brzuszek? Bo mnie sie w zeszłym tygodniu zrobił naprawde całkiem spory (a wczesniej mało go było widac), najpier przez 2 dni bolało mnie podbrzusze tak ze prawie chodzic nie umiałam (chyba sie wiazadła rozciągały) a po kilku dniach ból ustał a brzuch mi wypchnęło do przodu

No i mam bardzo ruchliwego malucha, kopie mnie jak szalony, a co gorsza skacze też po pęcherzu i to juz takie fajne nie jest. . No i mecza mnie mdłosci, zgagi i tym podobne atrakcje . A Ty jak sie czujesz? Robiłas juz test na tolerancje glukozy? Ja robie w przyszłym tyg. troche sie martwie bo od tygodnia czuje sie strasznie zmeczona, non-stop spię, mam nadzieje ze test wyjdzie pozytywnie...

Aha, termin mam na 14 marca (prawie w moje urodziny).
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 09:15   #7
Ula77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cześć Mamuśki!
Kasiulka, faktycznie tamten wątek nam coś nie wypalił.
U mnie to wygląda tak, termin ten pierwszy jest na 8 marca, wg USG na 2 lub 5.Jednak na luty też się nastawiam
Niestety nie wiem w jakim położeniu jest mój synek, ostatnie badanie miałam w 22 tyg. ale lekarz nic mi nie mówił na ten temat. A odnośnie wagi to chyba to na prawdę nie ma wpływu na rozwój dziecka. W 22 tyg. miałam 3 kg na plusie a dzieciątko ważyło już 0,518 dkg, więc było bardzo duże jak na swój wiek. Ale przecież to się codziennie zmienia! A teraz w 26 t.c. mam 5 kg do przodu. Meme nie przejmuj się twoje dziecko na pewno jest zdrowe i prawidłowo się rozwija. To chyba jest tak samo jak z naszą wagą, jedna utyje więcej inna mniej, tak samo jest z dziećmi niektóre po porodzie są większe inne malutkie ale tak samo zdrowe Powinnaś się cieszyć, że tak mało przytyłaś, będziesz miała mniej pracy ze swoim ciałem po porodzie (gdzieś czytałam, że lepiej dla dziecka przytyć mniej niż mieć nadwagę).
Odnośnie przypadłości ciążowych to kilka dni temu bolały mnie wiązadła, czasami ciężko mi w nocy znaleźć sobie miejsce bo chyba pobolewa mnie już w krzyżu. A ze zgagą jest różnie, miesiąc temu strasznie mi dokuczała, ale teraz tylko lekko i sporadycznie, na szczęście.
Buziaczki dla Was
Ula77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 09:39   #8
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez Ula77
Cześć Mamuśki!
Kasiulka, faktycznie tamten wątek nam coś nie wypalił.
U mnie to wygląda tak, termin ten pierwszy jest na 8 marca, wg USG na 2 lub 5.Jednak na luty też się nastawiam
Niestety nie wiem w jakim położeniu jest mój synek, ostatnie badanie miałam w 22 tyg. ale lekarz nic mi nie mówił na ten temat. A odnośnie wagi to chyba to na prawdę nie ma wpływu na rozwój dziecka. W 22 tyg. miałam 3 kg na plusie a dzieciątko ważyło już 0,518 dkg, więc było bardzo duże jak na swój wiek. Ale przecież to się codziennie zmienia! A teraz w 26 t.c. mam 5 kg do przodu. Meme nie przejmuj się twoje dziecko na pewno jest zdrowe i prawidłowo się rozwija. To chyba jest tak samo jak z naszą wagą, jedna utyje więcej inna mniej, tak samo jest z dziećmi niektóre po porodzie są większe inne malutkie ale tak samo zdrowe Powinnaś się cieszyć, że tak mało przytyłaś, będziesz miała mniej pracy ze swoim ciałem po porodzie (gdzieś czytałam, że lepiej dla dziecka przytyć mniej niż mieć nadwagę).
Odnośnie przypadłości ciążowych to kilka dni temu bolały mnie wiązadła, czasami ciężko mi w nocy znaleźć sobie miejsce bo chyba pobolewa mnie już w krzyżu. A ze zgagą jest różnie, miesiąc temu strasznie mi dokuczała, ale teraz tylko lekko i sporadycznie, na szczęście.
Buziaczki dla Was
CZeć Dziewczyny!

dzięki za słowa otuchy! A propos "naszych obecnych wag"...przecież Wy tez bardzo malo przytylście! 5 i 8 kg , jak na ten moment ciąży, to wydaje mi się jak najbardziej w normie! I nie macie sie czym zamartwiać! Co do rozstępów i celulitu, to ja to miałam jeszcze przed ciażą, więc teraz niestety nie zniknęły...ale stosuję krem na rzstępy i ujędrniający jednocześnie Gerber i powiem Wam, że skóra, jest po nim suuupper!Naprawde napięta, tak, że cieżko ja nawet uszczypnąć. nie mówię o brzuszku, bo teraz to w ogole jest mo go cieżko szczypnąć...
Co do "wybrzuszenia" to miałam bardzo podobnie. W 5 miesiacu w pracy nikt nie wiedzial, ze jestem w ciąży, no moze lekka banieczka byla, ale cały czas chodzilam w "normalnych ciuchach", aż tu nagle, któregos pieknego dnia, mój mąż mówi, "ale nasz Bąbelek urósl!" Patrzę i faktycznie! Bańka, ni z gruszki ni z pietruszki! I też mnie te cale wiązadla bolały i krzyże, nawet tak, ze ledwo chodzilam....teraz w sumie męczą mnie tylko bóle krzyży czy całych pleców no i kosć ogonowa! Okrutnie! Tak jakby sie "podwinęła" i po dluższym siedzeniu po prostu mnie trafia. Zgagi na szczęscie nie miewam, jedynie mdlosci mnie meczyly dosć długo, do 4,5 mies. a i teraz jak cos zjem to też wracają. a wlasnie, nie macie czasem wrażenia, ze Wam sie zoładek skurczyl?
bo o pęcherzu nie wspomne....mój zawsze mial przekrój groszka, ale teraz osiagnal rozmiary mikroskopijne...a jak jeszcze Babelek urzadza sobie na nim tance i swawole, to ledwo żyję. W nocy obowiazkowo kilka razy do WC. nie wiem jak wy, ale ja bardzo źle sypiam. Mimo, że jestem zmeczona, nie moge zasnać, jak zasne budze sie w srodku nocy, bo mi duszno, to znowu niewygodnie, to znowu mne cos przydusza,w sumie zasypiam nad ranem i to jest dla mnie najlepszy sen.
A propos kopania jeszcze. Babelek szalał jak wariat, kopał po żebrach i pecherzu, ale od kilku dni zauważyłam, ze jaoś się uspokoił i nie "daje tak czadu" po całym brzuchu, tylko w dolnej części "cos kombinuje". Też nie wiem , czy to dobrze? Moze powinien być cały czas tak samo aktywny?
A jak jest u Was?
jeśli Wasz poprzedni watek nie wypalił, to może z tym cos sie uda zrobić?

Pozdrawiam Was i Wasze Maleństwa!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 10:01   #9
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez Meme
CZeć Dziewczyny!

dzięki za słowa otuchy! A propos "naszych obecnych wag"...przecież Wy tez bardzo malo przytylście! 5 i 8 kg , jak na ten moment ciąży, to wydaje mi się jak najbardziej w normie! I nie macie sie czym zamartwiać! Co do rozstępów i celulitu, to ja to miałam jeszcze przed ciażą, więc teraz niestety nie zniknęły...ale stosuję krem na rzstępy i ujędrniający jednocześnie Gerber i powiem Wam, że skóra, jest po nim suuupper!Naprawde napięta, tak, że cieżko ja nawet uszczypnąć. nie mówię o brzuszku, bo teraz to w ogole jest mo go cieżko szczypnąć...
Co do "wybrzuszenia" to miałam bardzo podobnie. W 5 miesiacu w pracy nikt nie wiedzial, ze jestem w ciąży, no moze lekka banieczka byla, ale cały czas chodzilam w "normalnych ciuchach", aż tu nagle, któregos pieknego dnia, mój mąż mówi, "ale nasz Bąbelek urósl!" Patrzę i faktycznie! Bańka, ni z gruszki ni z pietruszki! I też mnie te cale wiązadla bolały i krzyże, nawet tak, ze ledwo chodzilam....teraz w sumie męczą mnie tylko bóle krzyży czy całych pleców no i kosć ogonowa! Okrutnie! Tak jakby sie "podwinęła" i po dluższym siedzeniu po prostu mnie trafia. Zgagi na szczęscie nie miewam, jedynie mdlosci mnie meczyly dosć długo, do 4,5 mies. a i teraz jak cos zjem to też wracają. a wlasnie, nie macie czasem wrażenia, ze Wam sie zoładek skurczyl?
bo o pęcherzu nie wspomne....mój zawsze mial przekrój groszka, ale teraz osiagnal rozmiary mikroskopijne...a jak jeszcze Babelek urzadza sobie na nim tance i swawole, to ledwo żyję. W nocy obowiazkowo kilka razy do WC. nie wiem jak wy, ale ja bardzo źle sypiam. Mimo, że jestem zmeczona, nie moge zasnać, jak zasne budze sie w srodku nocy, bo mi duszno, to znowu niewygodnie, to znowu mne cos przydusza,w sumie zasypiam nad ranem i to jest dla mnie najlepszy sen.
A propos kopania jeszcze. Babelek szalał jak wariat, kopał po żebrach i pecherzu, ale od kilku dni zauważyłam, ze jaoś się uspokoił i nie "daje tak czadu" po całym brzuchu, tylko w dolnej części "cos kombinuje". Też nie wiem , czy to dobrze? Moze powinien być cały czas tak samo aktywny?
A jak jest u Was?
jeśli Wasz poprzedni watek nie wypalił, to może z tym cos sie uda zrobić?

Pozdrawiam Was i Wasze Maleństwa!
Meme a Ty do pracy normalnie chodzisz? Ja jestem na zwolnieniu, prawie od samego początku (z małą przerwą), ale praca mi w ciązy wybitnie nie służyła , po powrocie do domu padałam na pysk i ogolnie zle sie czułam wiec dałam sobie spokój. Zreszta mam przedwczesne skurcze wiec musze na siebie bardziej uważac. Z mdłosciami miałam podobnie, własciwie nadal je mam, ale przynajmniej juz nie wymiotuje 4 razy dziennie, za to do kibelka - non stop. Aż strach z domu wyjsc zeby mnie gdzies po drodze nie dopadło ...
Meme ja mysle ze to normalne ze dzidzius z czasem jest mniej aktywny bo przeciez rosnie i coraz mniej miejsca ma. A co do boli krzyża to polecam chodzenie na basen (oczywiscie jeżeli nie masz jakis przeciwskazan), pływanie b. odciaza kregosłup i pomaga, ja miałam juz raz taki atak ze az płakałam z bólu, nie mogłam ani siedziec ani leżec normalnie, basen bardzo pomógł, nawet w jacuzzi sie taplałam. Zreszta jutro tez sie wybieram troche popływac bo ogólnie jestem dosc nieruchawa w ciąży. . Nie cwicze (nie chce mi sie ), dłuższe spacery odpadają bo brzuch zaraz zaczyna bolec, ogolnie to stwór kanapowo-lodówkowy sie ze mnie zrobił.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 10:20   #10
Ula77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Na szczęście nie wiem co to mdłości A co do pęcherza to jest tragedia, w ciągu dnia po kilkanaście razy, najgorsze jest to, że z trudem powstrzymuję mocz. Jeszcze w domu to pal licho, ale w gościach to trudno co 5 min. biegać z zaciśniętymi nogami do toalety Jedno co mnie zastanawia to w ogóle nie wstaję w nocy do wc! W okolicach 3-4 miesiąca wstawałam raptem kilka nocek i to wszystko.
Pracowałam prawie do końca 4 mies. i powiem Wam, że jestem chuda i brzuszek w 4 m było już widać. Może nie tak strasznie ale jednak, w piątym natomiast to już było widać co nie co Bardzo denerwowały mnie słowach znajomych, które twierdziły, że one w 5 mies były jeszcze płaskie, a ja już taka duża (a miałam na prawdę mały brzuch). Później się okazało, że ta co najbardziej się dziwiła, mimo że 5 m brzuch płaski, to na koniec 30 kg do przodu, a ja nie sądzę abym miała do dobić do takiej wagi! A jak to jest u Was? były jakieś dziwne komentarze, które doprowadzały Was do szału?
Mójego synusia czuję w ciągu dnia bardzo często, jednak tak na prawdę jest bardzo spokojny. Rusza się delikatnie, jedynie przed wieczorkiem czasem ostrzej kopie. Zauważyłam, że jeśli jestem bardziej zmęczona czy mnie coś boli to ON też jest bardziej ruchliwy. Jeśli mam spokojny dzień to brzuszek też spokojniutko się rusza.
Całuję
Ula77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 11:50   #11
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Wink Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

no to ja tez sie wypowiem jako juz nie ciezarna. Dzewuchy 5-8 kg. jak ja wam zazdroszcze. ja chcialam przytac 15 kg. Bylo b ywszystko ok gdyby w 6 m-cu nie zaczela mi slodycze smakowac. na kazdy miesiac przytylam 2 kg, a wtedy 4kg i na poczatku 7 m-ca mialam 15 kg. Przestalam sie objadac slodyczami(a czulam ze tak bedzie, bo spodnie popuszczalam co tydzien hihihi) i ostatnie 3 m-ce przytylam 3 kg. kazdy sie dziwil, bo wtedy sie najwiecej tyje, a ja tylko 1 kg na miesiac. jak szlam do porodu mialam 18kg wiecej , a wazylam 93 kg. Po porodzie odrazu 10 kg lzejsza i brzuch jak w 4 m-cu. Jak synek skonczyl 6 m-cy to i mi te pozostale 8 kg zniklo. Z celulitem bylo dziwnie, bo musialam odstawic wszystko co uzywalam przed ciaza i w pierwszych tygodniach zaczely sie znow doly robic, a potem nagle sie wygladzilam i bylo tak gdzies do miesiaca po porodzie. teraz mam ale troche, a nie dbam az tak jak przed ciaza.
Cieszcze sie ze tak malo przytylyscie. Nie liczy sie ile sie przytyje tylko trzeba sie zdrowo odzywiac, nie ilosc sie liczy. jak dziecki idzie dobrze to nie ma sie czym przejmowac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 12:33   #12
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Dziewczyny ale Wam zazdroszcze ze znacie luz płec dzidziusia... też bym juz chciała, a najbliższe usg dopiero za 2,5 tygodnia
Co do głupich komentarzy to ja za bardzo nie doświadczyłam, na szczescie, bo pewno bym sie wkurzyła. Ale odwiedziła mnie ostatnio znajoma (wczesniej z nią gadałam przez tel. i mowiłam jej ze jestem dosc gruba) - no i wyraźnie sie rozczarowała ze jednak nie wyglądam jak mały słonik ... odnoszę wrażenie niektóre baby to chyba wrecz lubią jak sie cieżarówka posypie... jest o czym gadać .
Moni ze mnie tez sie zrobił ostatnio słodyczo-maniak (a przez pierwsze 3 miesiące mnie mogłąm nawet patrzec na słodkie), choc u mnie o tej porze roku to normalne i chyba niezależne od ciąży.
Wagą staram sie nie marwic i absolutnie sie nie ograniczam, no way .Mam znajomą która w ciąży przytyła 20 kilo (urodziła w lipcu tego roku), po 2 miesiacach wróciła do wagi sprzed ciązy i wygląda super ! A moja ginka, bardzo zgrabna babka przyznała mi sie ostatnio ze w drugiej ciąży przytyła 28 kilo - jak dla mnie absolutny rekord - i że mam sie nie marwic wagą
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 14:43   #13
Ula77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Macie zupelną rację dziewczyny! Najważniejsze są nasze zdrowe dzieciaczki, a nasza waga... eee kiedyś może spadnie Takie są uroki bycia w ciąży i cieszmy się z tego, że w niej jesteśmy
Ula77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 19:21   #14
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Pozdrawiam wszystkie lutowe mamusie!!!
Ja mam termin na 16 lutego. Bede mieć córeczke. Co do postępów z tyciem to ja przbrałam koszmarnie bo aż 14 kg (gdzie tu do końca!!!) Mam straszny apetyt i nie umiem nad tym zapanować. Byłam wczoraj na szkole rodzenia i zwiedzaliśmy blok porodowy. Troche mnie przeraziło to wszystko. Lepiej się czułam jak tego nie oglądałam. Do tego u mnie w szpitalu nie ma mowy o znieczuleniu bo nie mają dodatkowego anestezjologa. A co będzie jak nie wytrzymam bólu???
Macie już przygotowaną wyprawke dla bobasa czy jeszcze czekacie?
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 21:18   #15
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Meme a Ty do pracy normalnie chodzisz? Ja jestem na zwolnieniu, prawie od samego początku (z małą przerwą), ale praca mi w ciązy wybitnie nie służyła , po powrocie do domu padałam na pysk i ogolnie zle sie czułam wiec dałam sobie spokój. Zreszta mam przedwczesne skurcze wiec musze na siebie bardziej uważac. Z mdłosciami miałam podobnie, własciwie nadal je mam, ale przynajmniej juz nie wymiotuje 4 razy dziennie, za to do kibelka - non stop. Aż strach z domu wyjsc zeby mnie gdzies po drodze nie dopadło ...
Meme ja mysle ze to normalne ze dzidzius z czasem jest mniej aktywny bo przeciez rosnie i coraz mniej miejsca ma. A co do boli krzyża to polecam chodzenie na basen (oczywiscie jeżeli nie masz jakis przeciwskazan), pływanie b. odciaza kregosłup i pomaga, ja miałam juz raz taki atak ze az płakałam z bólu, nie mogłam ani siedziec ani leżec normalnie, basen bardzo pomógł, nawet w jacuzzi sie taplałam. Zreszta jutro tez sie wybieram troche popływac bo ogólnie jestem dosc nieruchawa w ciąży. . Nie cwicze (nie chce mi sie ), dłuższe spacery odpadają bo brzuch zaraz zaczyna bolec, ogolnie to stwór kanapowo-lodówkowy sie ze mnie zrobił.
Cześć Kasiulka!

no więc ja tez normalnie pracuję, ale obecnie od 26.09. jestem na zwolnieniu. Wcześniej, czyli do 5 mies. normalnie pracowalam z jednym malym L4 na samym początku spowodowanym ogólnie bardzo zlym stanem zdrowia. Teraz dokucza mi nadcisnienie i podobnie jak ty, bardzo xle czulam sie w pracy, po pworocie do domu, po prostu padalam na pysk! A teraz sobie "odpoczywam". Pisze w "", bo ja ogólnie to jestem typ malo siedzacy. Muszę coś robić, bo mnie skręca, choć teraz, jak jestem w ciaży, to troche poluzowalam. Ale cieszę się ze jestem w domu, bo wreszcie mam czas na to wszystko na co nnie miałam go czesniej. poza tym jestem typem domotara i pilnujacej ogniska domowego "matki Polki", więc na razie jest mi dobrze.
A propos bólów brzucha - ja ostatnoi zauważyłam, ze mi jakos brzuch opadł i taki "ciężko-wiszacy" sie zrobił. Mialaś cos podobnobnego? No i jeszcze jeden mały szczegół. pt. plamki na bieliźnie. Parę razy to zauwazyłam, w sumie to bardzo malutkie i w bardzo malej ilości: 2-3. Czy to cos złego? A jak Twoje Maleństwo? Szaleje czy poszedł juz spać? Mój zaczyna brykac zawsze wtedy, kiedy ja sobie siadę! odezwij sie! pozdrawiam!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 21:36   #16
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Słuchajcie dziewczyny, ja mam ze słodyczami taką samą akcje! Jakby ktoś posmarowal ścianę czekoladą, to pewnie bym się przegryzła....ale staram sie nad soba panować z kilku powodów:1) boję, się ze nadmiernie sie "otłuszczę" a 2) wstydliwy problem...zaparcia. Okropność!!Zadne domowe sposoby i dieta na mnie nie dizałaja, musiałam sięgnać po "wspomagacze", boję sie tylko zeby tak nie zostalo po ciaży!A jak jest u Was? Tylko nie mówcie, ze jestem sama z tym problemem...Co do slodyczy jeszcze, to też mi sie wydaje, że to taka pora roku. Ja zawsze jak robi się zimniej zaczynma sie "futrować" słodyczami! Wiecie, z jednej strony sobie myślę," a olać to wszystko! jestem w ciaży, wolno mi poszaleć i jeść to , co chę i na co mam tylko żywnie ochote!" a zaraz na drugi dziń staję na wadzę i zmieniam podejscie. Ja to się całe życie odchudzam...o własnie! A powiedzcie mi jeszcze gdzie Wam siadają "bonusiki wagowe"? U mnie długo nie bylo widać brzuszka, potem nagle się pojawił balonik i teraz rosnie i rosnie. Ale dodatkowo zauważyłam jeszcze ze zaczynaja mi sie boczki zaokrąglają, albo mi się juz sieje w oczach, bo jak się rośnie to chyba wszedzie przybywa, nie? W każdym razie nogi mi zostały s\po staremu i pupa też, tylko biodra cos mi ostatnoi sie nie podobają.....
A jeśli chodzi o zlośliwe komentarze, to u mnie chyba nic takiego nie bylo.
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 21:46   #17
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
Pozdrawiam wszystkie lutowe mamusie!!!
Ja mam termin na 16 lutego. Bede mieć córeczke. Co do postępów z tyciem to ja przbrałam koszmarnie bo aż 14 kg (gdzie tu do końca!!!) Mam straszny apetyt i nie umiem nad tym zapanować. Byłam wczoraj na szkole rodzenia i zwiedzaliśmy blok porodowy. Troche mnie przeraziło to wszystko. Lepiej się czułam jak tego nie oglądałam. Do tego u mnie w szpitalu nie ma mowy o znieczuleniu bo nie mają dodatkowego anestezjologa. A co będzie jak nie wytrzymam bólu???
Macie już przygotowaną wyprawke dla bobasa czy jeszcze czekacie?
Hej Joasiaa,

ja na szkołe rodzenia, jakos nie moge się wybrać i chyba juz się nie wybiorę...jakoś brak mi zapału...i też tak sobie myślę, że chyba wolę wcześniej nie widzieć tych rzeczy. Wyprawki nie mam jeszcze, zabieram sie za to ok. stycznia. Z tego co mi wiadomo, to moja babcia już jest bardzo zaangazowana w zbieractwo, a po resztę wybieram sie z mamą. raz a porządnie się kupi wszystko a jak czegos się zapomni, to mam jeszcze męża.
Nad znieczuleniem się nie zastanawialam, u nas w szpitalu woj. podobno pierwiastkom nie dają, bo wolą jak kobieta, która jeszcze nie rodziła dała się kierować intuicją, bo nie zna jeszcze reakcji swojego ciała w takiej sytuacji. Tak slyszałam. Ale nie martw si.ę na zapas! Na pewno wytrzymasz i raz dwa bedziezs miała Dziddzię przy sobie!A skąd jesteś, jeśli można? Może w takiej sytuacji, gdy zależy Ci na znieczuleniu, wybieżesz inny szpital? Ja stacjonuję w Bielsku!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 22:37   #18
Ula77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Witaj Joasiaa! Myślę, że zajęcia w szkole rodzienia nauczą Cię jak mniej się bać porodu. Dziś na zajęciach w szk. rodz. dowiedziałam się, że takie znieczulenie dawane jest prawie przy całkowitym rozwarciu i powoduje tak na prawdę przedłużenie porodu. Dlatego nie ma sensu go brać. Czyba, że na prawdę nie będziesz mogła wytrzymać. Ale będzie dobrze, zobaczysz.
Meme, co do plamek na bieliźnie, to radziłabym porozmawiać o tym z lekarzem. Też miałam coś takiego, później przerodziło się to u mnie w ostre krwawienie i okazało się, że mam przodujące łożysko. Lekarz zagwarantował, że po miesiącu podniesie się, ale przez ten czas zero seksu U mnie teraz już wszystko wróciło do normy, biorę leki i wszystko jest ok. Może Tobie dolega coś innego jednak warto to skonsultować z lekarzem, bo to nie jest normalne zjawisko. Dodam jeszcze, że mój brzuch był wtedy bardzo twardy.
Jeśli chodzi o zaparcia też je mam jeśli Cię to pocieszy. Staram się jeść dużo owoców, najlepiej pomagają mi zmiksowane jabłka.
Odnośnie tycia to u mnie poszło tylko i wyłącznie w brzuch! Na bioderkach mam nawet niezłe wcięcia, prawie tak jak przed ciążą. Zobaczymy czy dalej też będzie tak pięknie. A za wyprawką będę się powoli rozglądać, porównywać ceny. Najgorzej zapowiada się wybór wózka, im więcej o nich czytam tym mniej wiem. I już kompletnie nie wiem na który model się zdecydować.
Mam do Was dziewczyny pytanie. Na "szczycie" mojego brzucha od dłuższego już czasu robi się czasami taka czerwona plama. Czy to może być efekt rozciągania skóry? Chyba najczęściej robi mi się to po wieczornym kremowaniu. Czy któraś z Was ma takie zjawisko na swoim ciele?
Przesyłam gorące buziaczki
Ula77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 10:42   #19
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Meme ja bym te plamki na bieliznie skonsultowała z lekarzem, koniecznie. To pewnie nic wielkiego, może jakas infekcja (ja niestety cierpie na grzybice, prawie non-stop biorę nystatynę, zrobiła mi się też w ciąży nadżerka - a wczesniej nie miałam). Co do brzuszka to moj raczej idzie do góry, ale położenie brzucha to jest kwestia indywidualna i nie ma sie czym martwic, za to ciąży mi tak samo jak Tobie - jednak maluchy rosną wiec nic dziwnego. . A zaparcia miałam koszmarne, a jakże. Pomogło całkowite przerzucenie sie na razowy chleb (w ogole nie jem jasnego pieczywa), suszone śliwki, jabłka, musli, jogurty typu Activia, w cięższych przypadkach pomaga bardzo napar z siemienia lnu (ale dla mnie osobiscie to jest nie do przejscia, paskudztwo, brr).
A sadełko ? - mnie lokuje sie w dolnych partiach ciała, niestety uda, biodra i tyłek... No i biust, mogłabym nim zabijać , najgorsze ze ciagle sie powieksza i gdzie ja takie wielkie staniki dostane? Ale sie tym nie martwie bo ponoc wizualnie jest ze mną ok. (a przynajmniej mi tak wszyscy wmawiają ).

Ula, ja plamy na brzuszku nie mam (mysle ze to może byc od rozciągania sie skóry ), ale swędzi mnie okropnie, smaruję oliwką ze słodkich migdałów i pomaga. Za to zrobiła mi sie tzw. "kresa" pionowa, na razie mała i niewiele widoczna na szczescie, bo jakos nie chce miec takiej "dekoracji" brzucha
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-26, 15:17   #20
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Witam Mamusie!jak sie dzis miewacie? Ja własnie skonczyłam sobotnie porządki i ldewo zyję....
a tak poza tym to zdrowo mnie nastraszyłyście tymi plamkami! teraz to juz w ogóle mam stresa przed poniedziałkowa wizyta u lekarki!
Co do problemu z zaparciami, to wszystkie wymienione pzrez Was sposoby, niestety nie skutkują. Owoce pożeram kilogramami, czekolady nie tykam, mimo ze ją uwilebiam....ogólnie kiszka.
Jeżu, dziewczyny, jak ja się teraz boję, ze te plamki to coś poważnego! 1,5 roku temu spędziłam na ginekologii prawie miesiac, nie chce znowu isc do szpitala!!! A leżenia plackem też sobie nie wyobrażam! Ula, czym sie jeszcze objawia, to przodujace łożysko?!
Co do "plamy na brzuchu" to chyba dlatego że skóra się naciąga, ale nie jestem pewna. A jeśli chodzi o ta "krechę" to ja tego jeszcze nie mam. kiedy to się powinno pojawić? No to mam po weekendzie...Ula, wracając do "tych plamek", często to mialaś i duzo? U mnie zdarzylo sie 3-4 razy i to w ilości 1-3 max. mam po weekendzie....
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 15:26   #21
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Meme spokojnie . Nie stresuj sie tak, po prostu jak bedziesz u lekarki to nie zapomnij jej o tym powiedziec. Tak jak pisałam to może byc wskutek jakiejs infekcji grzybicznej czy cos, a to przecież nic groźnego. A przodujace łożysko owszem sie zdarza i trzeba to kontrolowac, a jak jest zdiagnozowane to z tego co wiem trzeba dużo leżec, ale tez nie ma powodów do paniki , naprawde

A ten len na zaparcia próbowałas juz ? Jesli nie to spróbuj koniecznie bo to działa jak diabli, gdyby nie ten paskudny maźglaty wygląd to bym to tonami żarła ... Kresa na brzuszku niekoniecznie sie musi pojawic, niektóre dziewczyny nie mają, o ile wiem to ma związek z pigmentacją skóry.

Ale przede wszystkim - nie denerwuj sie, zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 15:51   #22
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Dzięki Kochana, ze mnie uspokajasz...ja to juz za chwilę w jakaś paranoję
wpadnę....
Lnu nie próbowałam, ale bedę musiała skoro tak zachwalasz! A propos oliwki z mogdałów, co to takiego? Jakiś nowy specyfik? Mnie co prawda brzuch już nie swędzi, ale piersi znowu zaczęły. Wlasnie, zaobserwowałaś juz u siebie siarę? Ja nie, w ogóle, to ja jakaś "lelawa" z ta swoja ciążą jestem! Piersi, mi urosly, ale może o jeden rozmiar, krechy nie mam, brzuch mi wisi i ciagnie do ziemi, zakorkowana chodzę, nie no tragedia... Aaa...czuje sie fatalnie. Co do oliwek to mam oliwkę z Johnson'a ale męczy mnie to "froterowanie samej siebie", a potem przyklejam sie do ścian i nie tylko...
skąd u Ciebie Kasiulka te nawroty grzybicy? Ja na to cierpiałam bardzo często, kiedy brałam pigulki, od czasu jak ostawiłam, miałam raz w zeszłym roku w zimie, z powodu zmęczenia organizmu i obnizonej odpornosci. Ale najlepsze co na to może być, to Pimafucin - globułki. Z teg co kojarzę, można stosować w ciązy. Nystatyna, jest za słaba, zwłaszcza przy takich nawrotach, wierz mi, wiem coś o tym. Moja lkarka zawsze mi to przepisywała i zawsze jak ręką odjął!Może tego spróbój? Zapytaj swojego lekarza, albo skonsultuj sie z innym, bo to przecież jest okropne! Że nie wspomnę o całkowitym braku sexu wtedy...mowię Ci, zapytaj o to swojego lekarza!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 16:32   #23
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Witaj Olu Meme i marcowe Mamusie po tej stronie Mamusia styczniowa
Meme odnośbnie tych plamek- przestań się stresować- przecież w poniedizałek idziesz do ginki, wszystkiego sie dowiesz, a martwien ie się na zapas może tylko pogorszyć sprawę! mam Ci tłumaczyć, że nie mozesz się stresować bo szkodzi to Filipkowi? chcesz mieć małego nerwuska?? na pewno to nic takiego, lekarka na pewno zaradzi coś- nikt przecież nie przechodzi ciąży idealnie (książkowo) zawsze cosik tam musi być nie tak, mniej lub bardziej, a z tego co czytam to MACIE RACZEJ Z GÓRKI
a propos szkoły rodzenia- byliśmy wczoraj z mężem po raz drugi- to się przydaje, szczególnie gimnastyka, nauka oddychania przeponowego, to świetnie dotlenia Maluszka teraz a potem przy porodzie podobno lagodzi ból..
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 17:25   #24
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Meme oliwka z migdałów jest dla mnie idealna bo raz - jest całkowicie bezzapachowa i naturalna (a ja mam w ciąży wstręt do zapachów i przez to praktycznie nie używam kosmetyków ), a dwa bo ma działanie anty-rozstępowe (ale czy tak jest naprawde to sie dopiero okaże ). Zamawiam na www.pachnidlo.pl.

Co do Nystatyny to moja lekarka jednak obstaje przy niej bo jest całkowicie nieszkodliwa w ciąży, a moja ginka jest zagorzałą przeciwniczką używania leków przez ciężarówki, nawet apap-u mi zabroniła brać jak miałam problemy z migreną, mimo że wiele lekarzy uwaza ze jest nieszkodliwy. Mam do niej zaufanie wiec trzymam sie tego co mi radzi.

Siary nie mam, ale z tego co kojarze na to chyba jeszcze dużo za wczesnie?
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 17:32   #25
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Siary nie mam, ale z tego co kojarze na to chyba jeszcze dużo za wczesnie?
Kasiulka ja też nie mam jeszcze siary, a mam termin na 11 stycznia bądź wcześniej (tylko Bóg raczy znać mój termin - chyba nawet mój gin zamotał się w liczeniu tygodni ciąży)- nie ma się czym martwić podobno
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 18:23   #26
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Talking Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

[QUOTE=kasiulka]Meme oliwka z migdałów jest dla mnie idealna bo raz - jest całkowicie bezzapachowa i naturalna (a ja mam w ciąży wstręt do zapachów i przez to praktycznie nie używam kosmetyków ), a dwa bo ma działanie anty-rozstępowe (ale czy tak jest naprawde to sie dopiero okaże ). Zamawiam na www.pachnidlo.pl.

Dziewczyny, ja kupowalam specjlane oliwki bez parafiny np. Frei Öl , albo pod koniec ciazy Weleda. Nie wiem czy w PL kupicie, ale mozna sobie smemu zrobic. Najlepszy jest olejek pszeniczny zawiera duzo wit. E , a tu wlasnie o ta witamienke chodzi, bo ma duze zdolnosci naprawcze skory i to juz w poczatkowym stadium, kiedy jeszcze nic nie widac. Oczywiscie , kiedy juz widac, tez sie dobrze sprawuje. Nalezy wymieszac olejek migdalowy i z pszeniczny mozna dodac jeszcze wit. E w kapsulkach, oczywiscie przekuc i wycisnac. Weleda wlasnie byl taki prostym olejekiem, bo Frei Öl mial jeszcze wyciagi roslinne. Po tego typu olejkach wogole sie nie lepicie, mozna odrazu zakladac ubranko.

Wiecie, czytam i czytam i tak sie zastanawiam, jak to bylo rok temu.... ale sie rozmarzylam. teraz mam 9 miesiecznego szkraba, ktory probuje sie do plyt CD dobierac hihihi. Maz mu dal stara klawiature bo tez chce pisac, wiec niech wali, jak popsuje to szkoda nie bedzie, gorzej z ta co urzywamy hihihi.

A oddychanie przeponowe pomyga nie tylko w czasie porodu dotlenic dziecko i macice(dotlenione miesnie mniej bola i lepiej pracuja wiec akcja porodowa idzie szybciej), ale takze pomaga przy bolesnych miesiaczkach
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 18:44   #27
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
A oddychanie przeponowe pomyga nie tylko w czasie porodu dotlenic dziecko i macice(dotlenione miesnie mniej bola i lepiej pracuja wiec akcja porodowa idzie szybciej), ale takze pomaga przy bolesnych miesiaczkach
Moni dobrze wiedzieć, że na bolesną miesiączkę też to oddychanie pomaga, ale własnie Twój post uświadomił mi, że już prawie od 9 miesięcy okresu nie miałam no i nie wiadomo kiedy będę miała, oj ale fajnie
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 18:55   #28
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

a jak dostaniesz wkoncu miesiaczke i nawet nie bedziesz wiedzic kiedy, to bedzie fajnie hihihi. Moje sa calkiem bezbolesne. Pierwsza miesiaczke po porodzie dostalam jak myla mial 4 m-ce i teraz mniej lub bardzie regularnie sa. Przed ciaza mialam 2 dni wczeniej, albo pozniej, lub idelanie w terminie, a po musialo sie to wszystko unormowac. Czasami byla 4 dni po termine, wlasnie jestem w trakcjie kolejnych dni i dostalam dzien wczesniej. Wczesniej nic nie czulam , poszalam do kibelka na siusiu i co widze , wkladka czerwona, teraz mialam to dziwne uczucie ciagniecia w dole brzucha, ale zadnych boli. No miodzio. Mam nadziej, ze juz tak pozostanie, nawet nie czuje sie taka wydeta i ociezala jak przed ciaza. Mowiono mi, ze po ciazy to miesiaczki nie beda tak bolesne lub wogole nie bedzie bolec, ale ja nie wiezylam, a tu prosze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 19:04   #29
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez Meme
Słuchajcie dziewczyny, ja mam ze słodyczami taką samą akcje! Jakby ktoś posmarowal ścianę czekoladą, to pewnie bym się przegryzła....ale staram sie nad soba panować z kilku powodów:1) boję, się ze nadmiernie sie "otłuszczę" a 2) wstydliwy problem...zaparcia.
Cześć dziewczyny!
Jak przez pierwsze miesiące cieszyłam się ze mam totalny wstręt do słodkiego to teraz zabiłabym za kawałek czekolady albo jakiegoś cukierka. To jest strasznie, nie do opanowania. Muszę i już. Nawet jak dzisiaj rano byłam w szkole to kupiłam na wynos ciasto bo nie mogłam się powstrzymać.
Mam od kilku dni strasznie twardy brzuch. Poza tym nic nie czuję ale nie wiem czy to jest normalne. Siary też jeszcze nie mam ale to chyba tak jest że u jednych wcześniej u drugich później.
Meme nie martw się na zapas tymi plamieniami, może dowiesz się że to nic poważnego. Ja jestem z Kalisza.
A co myslicie o zakpuie maty edukacyjnej dla dzidziusia? Czy taka zabawka może się przydać? Ja się ciągle zastanawiam. Boje się że nie trafie a troche to kosztuje.
Pozdrawiam
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-26, 19:06   #30
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Dot.: Lutowo marcowe mamusie - zgłoście się!

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
a jak dostaniesz wkoncu miesiaczke i nawet nie bedziesz wiedzic kiedy, to bedzie fajnie hihihi. Moje sa calkiem bezbolesne. Pierwsza miesiaczke po porodzie dostalam jak myla mial 4 m-ce i teraz mniej lub bardzie regularnie sa. Przed ciaza mialam 2 dni wczeniej, albo pozniej, lub idelanie w terminie, a po musialo sie to wszystko unormowac. Czasami byla 4 dni po termine, wlasnie jestem w trakcjie kolejnych dni i dostalam dzien wczesniej. Wczesniej nic nie czulam , poszalam do kibelka na siusiu i co widze , wkladka czerwona, teraz mialam to dziwne uczucie ciagniecia w dole brzucha, ale zadnych boli. No miodzio. Mam nadziej, ze juz tak pozostanie, nawet nie czuje sie taka wydeta i ociezala jak przed ciaza. Mowiono mi, ze po ciazy to miesiaczki nie beda tak bolesne lub wogole nie bedzie bolec, ale ja nie wiezylam, a tu prosze.
no właśnie Moni, to będzie jakbym miała dostać pierwsza w życiu miesiączkę, bo nie będę znała dnia ani godziny. niezły cyrk
fajnie, że jest szansa, że będą mniej bolesne i b. regularne pocieszyłaś mnie
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.