super ciezkie garnki - wasze opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-02, 12:43   #1
patii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 368

super ciezkie garnki - wasze opinie


.

Edytowane przez patii
Czas edycji: 2010-02-03 o 13:17
patii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 13:42   #2
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: super ciezkie garnki - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez patii Pokaż wiadomość
planuje zakupic komplet garnkow na allegro, maja byc ciezkie, z wbudowanym termometrem na pokrywce, podwojne dno, mozliwosc gotowania na parze etc zauwazylam ze jest sporo firm i nazw, komplety roznia sie cena, iloscia elementow i jestem w kropce podaje link do przykladowego kompletu: http://www.allegro.pl/item187544244_...6205_s_hq.html

moze ktoras gotuje w takich albo podobnych i moze powiedziec cos na ich temat??
Mam podobne, bez termometru ale coś w tym stylu, ciężkie z grubym dnem. Jak dla mnie rewelacja, nie to co garnuszki z cienkim dnem, w których się wszystko przypala i doszorować nie można. Ale dla mojej mamy są za ciężkie i nieraz narzeka, że nie ma siły podnieść. Ja jednak uważam że garnek powinien być konkretny, tak jak i patelnia, im cięższa tym lepsza. Trudniej przypalić, dobrze ciepło rozprowadza i dłużej trzyma. Jak np. ugotujesz ziemniaki a jeszcze smażysz coś to nie ostygną tak natychmiast tylko mogą spokojnie parę minut poczekać w takim garnku i nadal są gorące.

Co do firmy i jakości akurat tych się nie wypowiem bo się nie znam, ale ten typ garnków polecam.
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 14:55   #3
patii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 368
Dot.: super ciezkie garnki - wasze opinie

aha dzieki chyba jedyna roznica jest tylko w cenie i w nazwach.. na te garnki uparla sie moja mama - koniecznie z termometrem, funkcja gotowania na parze i zeby uchwyty sie nie nagrzewaly. troche tylko mnie przeraza ta ich "ciezkosc"
patii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 23:09   #4
similka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Dot.: super ciezkie garnki - wasze opinie

Od 1998 roku, czyli zaraz po ślubie kupiliśmy takie, to były niemieckie Solingeny, praktycznie do dzisiaj jak nowe. Jedyny mankament to te termometry - niedokładne i szybko przestają w ogóle działać. To tylko gadzet, mnie akurat nie zależało na tym, bo po co. Ale grube dno, tak jak powiedziały poprzedniczki, jest rewelacja. W rondelku zawsze gotuję ziemniaki - łatwo odcedzić jedną reka. Ale prawdziwym hitem jest nadstawka na parę - używam jej prawie codziennie, do gotowania warzyw, ryby, kurczaka i do odgrzewania np. pieczonego kurczaka z poprzedniego dnia. Tylko w moim zestawie to dziurkowane dno ma szerszą powierzchnię. Ogólnie polecam!
similka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 00:45   #5
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: super ciezkie garnki - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez patii Pokaż wiadomość
aha dzieki chyba jedyna roznica jest tylko w cenie i w nazwach.. na te garnki uparla sie moja mama - koniecznie z termometrem, funkcja gotowania na parze i zeby uchwyty sie nie nagrzewaly. troche tylko mnie przeraza ta ich "ciezkosc"
wydaje mi się, że różnica może być nie tylko w cenie; mam porównanie garnków zeptera i garnków z hipermarketu - te drugie mają termometry tylko dla ozdoby, "rozklekotały się" (termometr i uchwyty nie są stabilnie przymocowane), a uchwyty po nagrzaniu garnka śmierdzą topionym plastikiem
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 06:32   #6
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: super ciezkie garnki - wasze opinie

http://www.allegro.pl/item190548557_...er_gratis.html

kupilam dokladnie te tefala, nawet u tego gościa, x czasu temu (z dwa lata?)

garnki nie do zdarcia

w media markt były za 499,99
to byl prezent dla mojej mamy
na poczatku mielismy zostawic te stare, bo duzo roznych objetosci (bergmann albo berghoff nie pamietam) ale to nie byly garnki tylko jakies blaszanki
czlowiek sie szybko przyzwyczaja do wygody

akurat te maja taką powłokę, że KOMPLETNIE NIC nie przywiera, a jak zapomnisz o kurczaku i spali sie na czarno, to oblecisz zmywakiem i są lśniące
technologia na 5+
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 10:48   #7
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: super ciezkie garnki - wasze opinie

Ja również polecam ten typ garnków tzn.ze stali szlachetnej,z grubym dnem,z termometrem
zwłaszcza z kuchnią,w której jest płyta indukcyjna-duża oszczędność czasu i pieniędzy
nakładka do gotowania na parze używana codziennie,tak jak i inne garnki
jestem baaaardzo zadowolona
wręcz nie wyobrażam sobie już życia bez nich

osobiście mam Berghoffa,mają już ok5lat i nadal jak nowe
moi rodzice mają Zeptera już ok.13lat i też nadal nic się nie dzieje,no oprócz 2 termostatów,które im padły jak widać i Zepter nie jest niezniszczalny.
ale termostaty można łatwo wymienić-co też nie każda firma ma

rozglądając się za takimi garnkami trzeba przede wszystkim trzeba uważać na podróby.jest to produkt coraz bardziej doceniany i poszukiwany i dlatego wiele firm produkuje buble za niższą cenę-co nie zawsze się opłaca.
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 12:30   #8
atrix_familiada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: super ciezkie garnki - wasze opinie

dawno temu przepłaciło się za Zeptera, ale w sumie do dzisiaj wygląda prawie jak nowy! Mimo zmywarek i wielokrotnego przypalania w nim zupy. Powiem tak: jak rosół to tylko w Zepterze, a inne w pozostałych (nawet babcinych emaliach, ale to była inna liga, nie dzisiejsza Ultra-kuchnia)
__________________
Nierdzewne granki zachowują miłość w kuchni na dłużej!
atrix_familiada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.