Strach przed porodem??!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Chciałabym rodzić w:
szpitalu przy wyszkolonej kadrze 33 86,84%
w domowym zaciszu przy jak njamniejszej ilosci obcych osób 5 13,16%
obojętnie 0 0%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 23:47   #1
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa

Strach przed porodem??!!


Witajcie przyszłe i świeżo upieczone mamy!
Mam do Was pyanie macie lub miałyście jakieś obawy przed porodem??
Ja najwiekszy strach miałam w 5 i 6 miesiącu teraz już mniej bo wiem że bliżej do spotkania z maleństwem.
Jednak boję sie porodu i samego pobytu w szpitalu (jeszcze nigdy nie lezalam w szpitalu
Dużo też słyszałam o niezbyt przyjaznym personeluKtory ma przecież pokazać mlodej mamie co i jak..a nie wrzeszczeć(dosłownie).
Boję sie że moj facet nie zdąży przyjechać i oddałabym wszystko żeby rodzić w domu
A jak Wy to widzicie??
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 06:47   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Strach przed porodem??!!

Ja się bałam kiedyś, gdy byłam młoda i zupełnie do tego nie przygotowana. Teraz już nie. Przeżywają to setki tysięcy kobiet co rok to i ja przeżyję.

W szpitalu byłam parę razy, więc się go nie boję.

A personel... no cóż, jeśli ktoś na mnie wydrze mordę, to ja mu tym samym odpłacę. Położna ma być mi pomocna, jeśli będzie wredna, cały szpital mnie usłyszy. Nie pozwolę się wydzierać na siebie jakiejś obcej babie, a już na pewno nie w czasie porodu...

Poza tym zamierzam zabrać ze sobą męża, więc niech się boją i siedzą cicho.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:06   #3
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: Strach przed porodem??!!

Ja narazie o tym nie mysle wogole ... jestem w piatym miesiacu a nie nachodza mnie takie mysli... wiem jednak ze ja bede sama rodzila bo mu malz niestety nie nadaje sie do roli pomocy przy porodzie takze bede musiala dac sama rade...

a ogolnie kobieta jest tak stworzona ze urodzi... takze bedzie bolalo wiadomo ale kazda musi to przezyc takze powodzenia i bez strachu
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:20   #4
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Strach przed porodem??!!

Cytat:
Napisane przez JamaJeczKa Pokaż wiadomość
Witajcie przyszłe i świeżo upieczone mamy!
Mam do Was pyanie macie lub miałyście jakieś obawy przed porodem??
Ja najwiekszy strach miałam w 5 i 6 miesiącu teraz już mniej bo wiem że bliżej do spotkania z maleństwem.
Jednak boję sie porodu i samego pobytu w szpitalu (jeszcze nigdy nie lezalam w szpitalu
Dużo też słyszałam o niezbyt przyjaznym personeluKtory ma przecież pokazać mlodej mamie co i jak..a nie wrzeszczeć(dosłownie).
Boję sie że moj facet nie zdąży przyjechać i oddałabym wszystko żeby rodzić w domu
A jak Wy to widzicie??
Rodziłam 2,5 miesiąca temu, im bliżej było do porodu, tym bardziej się bałam . Przeżyłam i wspominam bardzo dobrze . Boli, nie ma się co oszukiwać, ale synek położony na mojej piersi sprawił, że tamten ból już się nie liczył.
Od początku był ze mną Mąż, w naszym przypadku to była słuszna decyzja, te chwile nas bardzo do siebie zbliżyły.
Też przerażał mnie pobyt w szpitalu i bałam się nieżyczliwych położnych. Te na porodówce były super, te na oddziale poporodowym na początku były okropne, ale gdy miarka się przebrała po prostu nie wytrzymałam i powiedziałam co myślę ich przełożonej. I zmieniły swoje zachowanie o 180 stopni.
Prawda jest taka, że gdy masz już dziecko bo drugiej stronie brzucha, wszystko nabiera nowego wymiaru.

Będzie dobrze
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:22   #5
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Strach przed porodem??!!

Tak ogólnie to nie ma się co bać.Ja już raz rodziłam i ten cały strach przed porodem to jest grubo przereklamowany,jak np.matura.Bez przesady

Jak już się wszystko zaczyna to nie myśli się już o strachu i o tym,że coś może pójść nie tak tylko o tym bólu co nam dokucza.
Trzeba jednak słuchać położnej i jej rad podczas porodu,bo one naprawdę działają.Nie byłam w żadnej szkole rodzenia,bo uważałam,że mnie to akurat jest nie potrzebne.Instynkt naturalny zadziałał bez problemu i o dziwo wiedziałam co należy robić.Poza tym na personel to tak naprawdę to nie mamy chyba wpływu.Ewentualnie po wyjściu ze szpitala można go obsmarować.
Ja rodziłam w Wejherowie,ale nie mogę narzekać na personel.Może dlatego,że szef oddziału trzyma wszystko w garści
Pobyt w szpitalu po urodzeniu nie jest aż taki straszny,bo to zaledwie 3 dni.Wtedy sprawdzają lekarze czy z Tobą wszystko jest OK i z dzieckiem,co jest ważne.A jak nie ma żółtaczki w jakimś tam ich stopniu to puszczą,a jak nie to kolejne dni trzeba być w szpitalu z dzidzią.Generalnie źle nie jest.
Żeby się oswoić z porodem,to ja bym polecała filmy z youtube.Tzn teraz je oglądam czasami,bo te 3 lata temu na to nie wpadłam....może to i dobrze .Ale same zobaczycie,że nie taki diabeł straszny jak go malują.Pomyśl sobie,że nie jesteś jedyna która będzie rodziła.Kobieta jakoś daje radę od lat wypchnąć arbuza przez dziurkę od klucza .Być może to brzmi niewiarygodnie,ale wszystko dzieje się tak jak ma się dziać.
Życzę powodzenia za te kilka miesięcy na porodówce.A same zobaczycie,że to zdarzenie nigdy wam z pamięci nie uleci

Acha,a na poród w domu nigdy bym się nie zdecydowała.Nie jestesmy w stanie przewidzieć co się będzie działo np podczas parcia gdy dziecko wychodzi.W szpitalu to raz dwa i cesarka w razie czego,a w domu????Nim dojedzie ambulans,nim wszystko zostanie zorganizowanie to czas leci i może być nieszczęście.Także ja osobiście tylko w szpitalu
__________________
......Myśli stają się rzeczami....

Edytowane przez Sensuel
Czas edycji: 2009-10-14 o 08:26
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:29   #6
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Strach przed porodem??!!

Ja też już jeden poród mam za sobą i nie było tak źle, urodziłam bardzo szybko, bo 45 minut od momentu przyjęcia na izbę przyjęć, więc skurcze nie zdążyły mnie wymęczyć.
Następny poród czeka mnie w styczniu i na razie jeszcze o nim jakoś nie myślę.
Co do personelu, to też nie mogę narzekać. Na początku miałam problem z samodzielnym przystawianiem synka do piersi i musiałam prosić pielęgniarki o pomoc - raz tylko jedna powiedział żebym poczekała na następną zmianę (czyli jakieś 15 minut), a tak były pomocne.
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:50   #7
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Strach przed porodem??!!

nie ma co sie bac porod to rzecz naturalna istneje wiele metod lagodzenia bolu a zapewne nie ma nic przyjemniejszego niz trzymanie dzidzi w ramionach tuz po porodzie to pewnie najszczesiwsze chwile ja osobiscie porodu sie nie boje wiem ze maz ktory bedzie przy mnie nie da nam zrobic krzywdy no i bedzie przy mnie caly czas polozna taka moja prywatna bardzo dobra znajoma mojej mamy wiec opieke bede miala dobra co do pobytu w szpitalu to tam nie jest az tak zle wydaje mi sie ze wszystko zalezy od podejscia nas samych oczywiscie jesli ktos sie bedzie wymadrzal albo niepotrzebnie mnie stresowal oberwie po uszach chociaz slyszalam ze w szpitalu w ktorym zamierzam rodzic jest bardzo sympatyczny personel
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 09:18   #8
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Strach przed porodem??!!

Dzieki dziewczyny za takie wypowiedzi. Tego mi trzeba
W lutym czeka mnie mój 1 poród i moj strach chyba rośnie w w miare trwania ciąży.
Po tym co czytam to zaczynam wierzyc ze nie bedzie tak źle
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 09:32   #9
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Strach przed porodem??!!

Cytat:
Napisane przez gooha3 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za takie wypowiedzi. Tego mi trzeba
W lutym czeka mnie mój 1 poród i moj strach chyba rośnie w w miare trwania ciąży.
Po tym co czytam to zaczynam wierzyc ze nie bedzie tak źle

Nie to ,że nie będzie TAK źle.Po prostu źle nie będzie i tyle .Będziesz miała ochotę pozabijać wszystkich podczas skurczów i TŻ dostanie się po uszach za wszystkie krzywdy świata,ale momonet w którym synuś wychodzi,a lekarz mówi "ma pani pięknego zdrowego synka 3500g i 56cm,10 pkt apgar" to wynagrodzi Ci wszystko i gwarantuje,że zapomnisz o tym co było chwilę temu
__________________
......Myśli stają się rzeczami....
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 09:49   #10
kesita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 147
Dot.: Strach przed porodem??!!

W pierwszej ciąży też się bałam, bo nie wiedziałam co mnie czeka. W szpitalu też nigdy nie leżałam. Fakt, że boli, ale szybko się zapomina o tym, potem już maleństwo jest najważniejsze. Mi odeszły wody w domu, ale zero skurczy, pojechałam z mężem do szpitala, od razu wzięli na porodówkę i wywoływali, jak mnie już wymęczyli tymi skurczami, bo podobno po kroplówce mocniej boli, to na koniec i tak zrobili cesarkę.
Obawiałam się też personelu, bo różne opinie słyszałam, ale byłam miło zaskoczona. Na porodówce położna super, potem na oddziale też fajne pielęgniarki, jedna tylko była troszkę obcesowa, ale chyba miała zły dzień.
Tak więc głowa do góry, wszystko będzie dobrze. Ból do przeżycia, a czasy wrednych pielęgniarek się już skończyły.
W lutym czeka mnie drugi poród i już wiem, że jakoś dam radę.
kesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:19   #11
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Dot.: Strach przed porodem??!!

Cytat:
Napisane przez gooha3 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za takie wypowiedzi. Tego mi trzeba
W lutym czeka mnie mój 1 poród i moj strach chyba rośnie w w miare trwania ciąży.
Po tym co czytam to zaczynam wierzyc ze nie bedzie tak źle
zgodze się dzięki za trochę otuchyJa nie boje się bólu tylko samego szpitala nie wiem czemu..
Ale jak myślę o tym całym strachu to pocieszam sie myślą że po tym wszystkim położą mi moje maleństwo na piersi i wiem że rozryczę się jak bóbr ze wzruszenia
a i mam nadzieję że mój przyszły mąż nie będzie mi działał na nerwy podczas porodu hehe...a jak było u Was??
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 13:20   #12
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Strach przed porodem??!!

Każda kobieta chyba odczuwa mniejszy lub większy strach, czy ma jakieś obawy, szczególnie jak rodzi pierwszy raz. Ja rodziłam w szpitalu i personel był bardzo przyjazny - zarówno lekarze jak i położne (z drobnymi, bardzo drobnymi wyjątkami), dlatego też zagłosowałam na poród w szpitalu (tylko chciałabym urodzić i następnego dnia już wyjść, a leżałyśmy 5 dni ) Poród miał być rodzinny, ale jak już się mi zaczęły skurcze, to poprosiłam, by mąż wszedł tylko na chwilę, by mu powiedzieć, że nie chce już rodzinnego porodu i teraz wiem, że nigdy bym się nie zdecydowała już na taki poród
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:49   #13
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Strach przed porodem??!!

Spoora...Jak chcesz być krótko w szpitalu po porodzie to zapraszam do Danii .Tutaj mi powiedzieli,że po 4h po porodzie mogę iść do domu o ile będzie wszystko OK.Moja koleżanka po cesarce wyszła już następnego dnia

JamaJeczKa...Przy moim porodzie nie było TŻ,bo musiał niestety 3 dni wcześniej jechać już do pracy do Danii.Wówczas tu nie mieszkaliśmy razem jeszcze.Teraz mam nadzieje,że będziemy rodzić razem
__________________
......Myśli stają się rzeczami....
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:30   #14
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Strach przed porodem??!!

Sensuel chętnie bym się przeniosła
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:56   #15
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Strach przed porodem??!!

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość
Kobieta jakoś daje radę od lat wypchnąć arbuza przez dziurkę od klucza
Ale się uśmiałam...

Ja jestem jakoś wyjątkowo spokojna...
Nie denrwuję się wcale porodem...
Może dlatego, że za bardzo nie mamy wyboru...
Jak małe wlazło, to i musi wyleźć
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:58   #16
agnezzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: i tu i tam
Wiadomości: 5
Cool Dot.: Strach przed porodem??!!

Rodziłam 4 miesiące temu...
Wszystko da się przeżyć, na początku jest strach. Natomiast jak masz już tak wielki brzuch jak balon, myślisz tylko o tym, żeby urodzić jak najszybciej.
Ja odkąd się zaczął 9 mc już czekałam na skurcze ale nie przyszły. Miałam wywoływany poród 2 razy, jakoś poszło... Miałam cesarkę i przyszedł na świat On.. 4200g żywej wagi. Nieważne jak było, najgorsze jest czekanie, potem się zapomina.
Życzę nieczytania stron o tym, jak było... nie warto, większy strach.
3mam kciuki za przyszłe mamusie
agnezzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:09   #17
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Dot.: Strach przed porodem??!!

zgodze sie z poprzedniczką co do nieczytania... Dużo się też słyszy do mam i babć jak to kiedyś było..tylko jak one nas rodziły to były inne czasy..ale mam znajome ktore rodziły nie tak dawno temu i też nie wspominają pobytu w szpitalu zbyt miło..
Może po prostu nie powinno sie kierować przeżyciami innych...???
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:17   #18
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Strach przed porodem??!!

Ja ogólnie mam w sobie spokój wewnętrzny.
Wcześniej, kiedy naczytałam się różnej literatury, to byłam przerażona, więc gdzieś od połowy ciąży przestałam czytać cokolwiek fachowego

Teraz jest ok, w szpitalu, gdzie będę rodzić jest bardzo miła atmosfera i rodzinne podejście do sprawy. Chcę też rodzić z mężem i w wodzie, ale to zależy czy wanna będzie wolna jak wylądujemy na porodówce

A denerwować się nie mam czym, bo ból i tak będzie, a zawsze mogę zawołać o znieczulenie. Natomiast jakby coś się złego działo, to sala operacyjna jest zaraz obok, więc wiem, że będę w dobrych rękach.
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:41   #19
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Strach przed porodem??!!

Cytat:
Napisane przez JamaJeczKa Pokaż wiadomość
Dużo się też słyszy do mam i babć jak to kiedyś było..tylko jak one nas rodziły to były inne czasy...
Może mnie też uspokaja, to że mama miała oba porody bardzo lekkie, szybkie i prawie bezbolesne? Ja mam podobną budowę miednicy, czyli szerszą, więc mam nadzieję, że u mnie też tak będzie...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 17:33   #20
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Strach przed porodem??!!

cześć
ja jestem w trzecim miesiącu i na razie staram sie nie myśleć o porodzie a już tym bardziej nie czytać, teraz najważniejsza moja dzidzia w środku więc po co się stresować no ale jak to w życiu bywa są życzliwi znajomi którzy zaczynają opowiadać jak to było źle itd...ale na razie się nie zamierzam przejmować
no i wiem jedno na pewno, nie pozwole nikomu na siebie krzyczeć, obrażać się(słyszałam że czasem tak sie dzieję) itd...prawa pacjęta są bardzo szeroko opisane i w razie czego złożę skargę

pozdrawiam
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 17:57   #21
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Strach przed porodem??!!

Jamajeczka ja rodziłam w Chełmży jeśli chcesz sie czegoś dowiedzieć prosze na PW
z Torunia to niedaleko(rodza tu nawet z Gołubia)
pozdrawiam
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:06   #22
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Dot.: Strach przed porodem??!!

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
Jamajeczka ja rodziłam w Chełmży jeśli chcesz sie czegoś dowiedzieć prosze na PW
z Torunia to niedaleko(rodza tu nawet z Gołubia)
pozdrawiam
właśnie słyszałam ze w chełmży jest Ok
rozmyślam nad tą opcją...
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 19:13   #23
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Strach przed porodem??!!

w chełmży jest oki mały oddział 13 łózek sale 2-3 osobowe super opieka(polecam trafić na panią Dorotkę zwaną Aniołem albo panią Elę) lekaeze aż 4 w tym ordynator zastępca i 2 babki generalnie opieka ze mucha nie siada dzieciaczek od razu z mamą
są tylko 2 mankamenty---jedzenie)i niestety jeden kibelek ale to sie naprawdę da przeżyć....
życze ci powodzenia nic sie nie bój gdziekolwiek byś rodziła dasz radę
acha i w chełmży poród rodzinny bezpłatny można jeść i pić podczas porodu z tego co widziałam osoby towarzyszące coś tam dostawały do jedzenia i picia....ale musisz jeśli chcesz sie zorientować bo ja rozdiłam 15 miesięcy temu więc mogło sie coś zmienić)
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:52   #24
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Strach przed porodem??!!

hej. ja jestem w 5 miesiacu ciazy i powiem wam ze tez sie troche boje.. kurcze slyszalam juz rozne rzeczy o porodzie moja mama mowila ze miala zawsze lekki porod ( a urodzila nas3) i ze ja mam szerokie biodra i ze bedzie lżej. pozatym planuje w wodzie rodzić a to ułatwia i rozluźnia.. codo męża to on chyba nie bedzie przy porodzie- powiedzial ze to nie dla niego hehe ale myśle że dam rade. kobiety od lat rodzą i żyją. kiedyś sie w domu rodziło samemu.. teraz mamy lekarzy położne itp.. jest lepiej.. będzie dobrze.. damy rade.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 21:41   #25
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Strach przed porodem??!!

SugarbabyLove ja chcę rodzić z mamą... Mój mąż się jakoś nie pali, a ja go zmuszać nie będę...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 10:33   #26
Aerita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Bogatynia woj. Dolnoslaskie
Wiadomości: 2
Dot.: Strach przed porodem??!!

Jesli chodzi o mnie to moglabym rodzic nawet na ulicy byleby tylko dziecku sie nic nie stalo.
Jednak smiertelnie boje sie samego porodu. Nie pielegniarek czy szpitali. Boje sie bolu i tego ze nie wytrzymam zwlaszcza rozcinania.
Jestem z natury strachliwa i poteznie nie znosze bolu. Blagam mamy ktore macie juz to za soba, czy jest jakis sposob na to by nie zemdlec na stole podczas porodu?

Znajac siebie istnieje mozliwosc ze bede prubowala uciekac ze spanikuje.
Dla mnie przytrzasniecie palca drzwiami to potworne pamietliwe przezycie a porod prawdopodobnie umywa kazdy inny nawet bardzo ciezki bol!!

Czasami zastanawiam sie dlaczego my kobiety musimy tak cierpiec a nie mezczyzni.
Aerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 11:04   #27
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Dot.: Strach przed porodem??!!

Cytat:
Napisane przez Aerita Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o mnie to moglabym rodzic nawet na ulicy byleby tylko dziecku sie nic nie stalo.
Jednak smiertelnie boje sie samego porodu. Nie pielegniarek czy szpitali. Boje sie bolu i tego ze nie wytrzymam zwlaszcza rozcinania.
Jestem z natury strachliwa i poteznie nie znosze bolu. Blagam mamy ktore macie juz to za soba, czy jest jakis sposob na to by nie zemdlec na stole podczas porodu?

Znajac siebie istnieje mozliwosc ze bede prubowala uciekac ze spanikuje.
Dla mnie przytrzasniecie palca drzwiami to potworne pamietliwe przezycie a porod prawdopodobnie umywa kazdy inny nawet bardzo ciezki bol!!

Czasami zastanawiam sie dlaczego my kobiety musimy tak cierpiec a nie mezczyzni.
Jeszcze nie wiem czy to działa ale słyszałam że pomaga,żeby samej lub za pomocą partnera rozciagać sobie krocze, żeby uniknąć rozcięcia.
nasmarować palce oliwka i naciskac wejscie pochwy na dół w strone odbytu.naciskac az bedzie sie czuło lekkie pieczenie i tak codziennie po kilkanaście minut, po jakimś czasie 2 palce potem 3 a potem 4 palce. w ten sposób można rozciągnąć nawet do 2/3 wielkośći główki maleństwa (podobno)
ja zaczełam niedawno zobaczymy czy poskutkuje
Także miłego rozciągania
co do tych facetów- oni nie moga doświadczyc tego cudu kiedy maleństwo sie rusza w brzuszku
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 13:36   #28
ich bin ich
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
GG do ich bin ich
Dot.: Strach przed porodem??!!

JA sie duzo nasluchałam o przerazającym porodzie bo mojja mama rodziła 45 godzin masakra stracila przytomnosc bylo za pozno na cesarke bo cos tam i mnie wyciagali vakum czy jak to sie tam pisze no ale mimo to ja sie nie boje jestem pod opieką dobrego lekarza mam nadzieje ze to on bedzie przy porodzie, wybralam fajny szpital wiec nie ma obaw w koncu jak to przejde w koncu zobacze mojego maluszka A tak na marginessie to jestem w 31 tygodniu ciazy i od miesiaca musze lezec wiec mam juz tego serdecznie dosyc i marzy mi sie urodzic... chociaz wszyscy gadaja ze mam sie cieszyc spokojem bo potem go juz nie bedzie
ich bin ich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 13:54   #29
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Strach przed porodem??!!

A ja nie mam zamiaru się oszukiwac boję sie i to jak cholera,przy pierwszym porodzie sie nie bałam,bowiem nie zdawałam sobie sprawy jak to wszystko wygląda,przezyłam traumę ból nie do opisania,straciłam przytomność sinica i inne bajery nic mnie złego nie ominęło w dodatku komplikacje porodowe dzięki którym leżałam 2 tyg w szpitalu,
Teraz jestem w 39tc i modlę się żeby nie przeżyć tego co poprzednio,ale umówmy się trzeba brac każdą ewentualność i byc przygotowanym na wszystko
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 20:58   #30
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Strach przed porodem??!!

JamaJeczKa........ posikałam się dosłownie :rot fl:
Kto Ci to powiedział? Mój TŻ mówi,że po 2 tygodniach masz sobie wtedy nogawki związać,bo Ci wątroba wypadnie przez to rozluźnienie .

Aerita....każdy ma inny próg wytrzymałości bólu.Ja też jestem straszna panikara i boli mnie nawet mocniejsze chwycenie za ramię.Ale poród to jest zupełnie inna bajka.Wtedy to całkowicie Ci się w głowie wszystko przeinacza.Żeby to zrozumieć,to trzeba przeżyć i żadna rodząca już nie jest w stanie Ci tego słowami opisać.Jedno jest pewne....nie ma się czego bać,a ból da się wytrzymać.Jak coś to zawsze można poprosić o znieczulenie,ale pamiętaj,że znieczulenie w POPie czyli zewnątrzoponowe jest to ciężkie znieczulenie głównie pod kątem neurologicznym.Wiem coś na ten temat,bo moja mama jest anestezjologiem i jak szłam do 1 porodu to ona już grubo wcześniej odradzała mi je.Głownie ze względu na fachowość lekarza lub jego brak.Niestety nie miałam możliwości w dniu kiedy rodziłam,aby znajoma mojej mamy (lekarz anestezjolog) zrobiła mi to znieczulenie,dlatego dla dobra głównie swojego nie zdecydowałam się na nie.Efektem złego zrobienia takiego znieczulenia (do kręgosłupa) jest późniejsze bezwład w kończynach dolnych.Dlatego wolałam odpuścić sobie i nie żałuję .

ich bin ich.....co prawda to prawda z tym spokojem,jeszcze zatęsknisz za spokojnym leżeniem w łóżku .Co do próżnociągu i kleszczy to jak ja byłam przyjęta do szpitala,to lekarz dał mi do podpisania kartkę,że w razie czego jakby się coś działo podczas porodu mogą użyć tych narzędzi.Trochę się o tym nasłuchała o odmówiłam.Potem ten lekarz mnie poinformował,że jakby się coś działo a konieczne byłoby użycie któregoś z tych narzędzi,a ja zgody na to nie wyraziłam to będzie moja wina.I sądzić się ewentualnie nie będę mogła.Nie pamiętam tylko czy zmieniłam zdanie i podpisałam kartkę.

ma-li-na....współczuję doświadczeń.Mam nadzieję,że tym razem będzie o niebo lepiej
__________________
......Myśli stają się rzeczami....
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.