Czy jest sens wysyłać jeszcze formularz do OFE (przed ZUSowskim losowaniem) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-13, 19:38   #1
AsiaXY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Exclamation

Czy jest sens wysyłać jeszcze formularz do OFE (przed ZUSowskim losowaniem)


Witam

Chciałabym się poradzić, czy wg Was czy zdąże przyłączyć się do OFE przed ZUSowskim losowaniem 29 stycznia 2010r.?

Otóż 8 stycznia wypełniłam i wydrukowałam formularz przystąpienia do funduszu ze strony https://secure.pzuci.pl/newMember/startPdf.do?kind=0 i pomyślałam, że żeby było szybciej zamiast wysyłać ten formularz listem do centrali PZU to zaniosłam do najbliższej placówki PZU w moim mieście. Tam pani podpisała i poinformowała, że potwierdzenie z centrali PZU przyjdzie pocztą. Dzisiaj dzwoni i mówi, że to nie taki jednak formularz wypełniłam, że dla osób które po raz pierwszy przystępują do funduszu to jest inny formularz bla bla bla i że jeśli dzisiaj nie przyjdę do niej przepisać ponownie wniosku, to ZUS mnie wylosuje. (oczywiście nie było to możliwe w związku z tym, że jestem aktualnie na wyjeździe).

Ja upieram się, że wypełniony formularz jest dobry skoro musiałam zgodzić się chociażby z tym warunkiem:
Cytat:
Ja, niżej podpisana/y oświadczam, iż:
- dotychczas nie uczestniczyłam/em i nie pozostaję w stosunku członkostwa z żadnym otwartym funduszem emerytalnym
Wydaje mi się, że ta pani coś ściemnia w związku z tym mam zamiar wysłać listem poleconym ten wydrukowany formularz tak jak i zalecają na stronie internetowej bezpośrednio co centrali PZU:
CIG PZU SA
ul. Matuszewska 14
03-876 Warszawa

Pytanie tylko czy jest jeszcze sens to robić? Może któraś z Was ma do czynienia z funduszami i mogłaby coś poradzić.
(Na wypełnionym przeze mnie formularzu jest "data złożenia deklaracji: 8 stycznia 2010", jak wyśle listem jutro to na początku przyszłego tygodnia powinni powinni dostać moje papiery, czyli zostają 2 tygodnie do Zusowskiego losowania).

Także jak myślicie czy jest sens jeszcze wysyłać formularz czy pozwolić się wylosować?
AsiaXY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 09:46   #2
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Czy jest sens wysyłać jeszcze formularz do OFE (przed ZUSowskim losowaniem)

Witam!!!
Masz jeszcze czas na znalezienie odpowiedniego OFE, na twoim miejscu poszłabym do placówki wybranej przez ciebie tam od reki podpiszesz deklaracje członkowska i po sprawie, jeśli nie wiesz jaki masz do wyboru polecam strone http://www.ing.pl/1/u235/navi/47009 - oczywiście nie chce niczego nażucać ani robić reklamy, ale z tego co się orientuje jest to jeden z najlepszych funduszy na rynku osiąga dobre wyniki jest dużo stron gdzie możesz sprawdzić który jest najlepszy.
Zwykle zdarza sie ,że OFE znajduje się w banku np. Pekao czy Pocztylion.
Zastanów się jaki będzie najlepszy i jaki szybko znajdziesz w swoim mieście.
Nie pozwól aby cię wylosowali z tego co wiem losują między tymi gorszymi funduszami a te najlepsze są w pierwszej 3 gdzie napewno nie trafisz!!!

Pozdrawiam
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 10:26   #3
Anastazja86
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 8 016
Dot.: Czy jest sens wysyłać jeszcze formularz do OFE (przed ZUSowskim losowaniem)

oczywiście że jest sens wysyłać formularz zgłoszeniowy, ja wysłałam w ostatnim terminie i dzięki temu nie zostałam wylosowana
Anastazja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.