Doodling - photoshop - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-27, 21:11   #1
kati16
Raczkowanie
 
Avatar kati16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 417

Doodling - photoshop


Stwiedziłam że założe wątek dotyczący bezpośrednio doodlingu, szukałam w wyszukiwarce ale wątku dotyczącego bezpośrednio doodling'u nie znalazłam. Bardzo mnie ciekawi ta metoda-tzw. gryzmołów i jeżeli ktoś z was posiada informacje, tutoriale jak tak przyozdobić fotki np. na photoshopie to piszcie..

Edytowane przez kati16
Czas edycji: 2008-06-28 o 10:02
kati16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 00:43   #2
T42
Raczkowanie
 
Avatar T42
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 256
Dot.: Doodling - photoshop

Te bazgroły, to nie są przypadkiem zwykłe brushe, które można ściągnąć z Internetu?
(w tym niektóre ze stylem warstwy inner glow/ blask wewnętrzny)

Jak samemu wykonać takie zdobienia? Najlepiej zaprzyjaźnić się z narzędziem piórka (pen tool). Później wystarczy wyobraźnia prowadzenia kształtu
T42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 07:22   #3
romask
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: Doodling - photoshop

albo mozna skorzystac z darmowych, często zamieszczanych na stronkach poświęconych scrapbookowi,
romask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 10:05   #4
kati16
Raczkowanie
 
Avatar kati16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 417
Dot.: Doodling - photoshop

Cytat:
Napisane przez T42 Pokaż wiadomość
Te bazgroły, to nie są przypadkiem zwykłe brushe, które można ściągnąć z Internetu?
(w tym niektóre ze stylem warstwy inner glow/ blask wewnętrzny)

Jak samemu wykonać takie zdobienia? Najlepiej zaprzyjaźnić się z narzędziem piórka (pen tool). Później wystarczy wyobraźnia prowadzenia kształtu
Masz rację wczoraj siedziałam do 3 w nocy przy kompie...brushe...ściągni ęcie brush'y i zainstalowanie ich wszystko proste...ale nie wczytuje mi ich Photoshop...
kati16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 11:17   #5
T42
Raczkowanie
 
Avatar T42
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 256
Dot.: Doodling - photoshop

Cytat:
Napisane przez kati16 Pokaż wiadomość
Masz rację wczoraj siedziałam do 3 w nocy przy kompie...brushe...ściągni ęcie brush'y i zainstalowanie ich wszystko proste...ale nie wczytuje mi ich Photoshop...
Jeśli brushe nie działają (zostały po prostu stworzone w starszych lub nowszych wersjach niż twoja) zawsze wyjściem są stampsy. Mogłabym poszukac i ewentualnie podrzucić trochę na wizażu, wtedy na podstawie stampsa robisz brush sama (po zaznaczeniu wybranego obszaru (np lassem), z ktorego ma powstac brush - edit > define brush present/edycja > zdefiniuj pędzel). Brush powinien pojawić się na liście wszystkich dostępnych pędzli

Edycja:
Dodałam więc stampsy w załącznikach.

Edytowane przez T42
Czas edycji: 2008-06-28 o 12:12
T42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 12:20   #6
kati16
Raczkowanie
 
Avatar kati16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 417
Dot.: Doodling - photoshop

Nie nie nie, to nie wersja, a jeżeli by było coś z wersją to by można było trial ściągnąć...ale już doszłam o co "kaman" i jest oki ... a co do tworzenia to jakoś nie próbowałam...chcę jakoś fajnie fotki przerobić...jest dużo pomysłów tylko trzeba poświęcić dużo czasu na szukanie.

i trzeba mieć trochę zmysłu artystystycznego żeby coś ciekawego wyszło
kati16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 14:58   #7
Sandra1993
Rozeznanie
 
Avatar Sandra1993
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 618
Dot.: Doodling - photoshop

Zmysł artystyczny rzeczywiście się przydaje ja mam i muszę stwierdzić, że bardzo ułatwia mi życie, pracę w photoshopie i wogóle masę innych czynności a co do brush'y to chyba nawet mam te które są na pierwszym czerwonym zdjęciu też podoba mi się taka technika, ja z kolei mam inny problem. Posiadam strasznie dużo pędzli i rozwijają mi się chyba 4 listy przy ich wyborze ale niektóre nie są już widoczne (od literki "T") starałam się zredukować tę ilość ale nie potrafię. Spróbuję połączyć po kilka zestawów w jeden większy i tak pozapisywać, chyba że może macie jakiś inny pomysł, jeśli tak to help me.
Sandra1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.