Jak to wkońcu jest z tym astygmatyzmem? pyt.do okulisty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 13:13   #1
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84

Jak to wkońcu jest z tym astygmatyzmem? pyt.do okulisty


Szukałam wątku o astygmatyzmie ale jedyny który znalazłam nie daje odpowiedzi na mój problem
Otóż od 2.roku życia jestem pod opieką okulistyczną (mam 26lat), zaczęło się od zeza i noszenia okularów (nosiłam "plusy"), w międzyczasie zeza udało się wyleczyc ale nastąpiło pogorszenie wzroku, szkła często zmieniałam aż doszło do takiej sytuacji że z "plusów" przeszłam na "minusy", tyle że wykryto u mnie jak to określono "niewielki" astygmatyzm i w związku z tym zalecono szkła cylindryczne
przez całe życie nosiłam normalne szkła i o ile były dobrze dobrane dioptrie to widziałam super, a do tych cylindrycznych nie mogę się przyzwyczaic wcale nie widzę w nich jakoś specjalnie rewelacyjnie, a wręcz mam wrażenie że pomniejszają obraz
odwiedziłam kilku lekarzy, jedni mówią że mam nosic "cylindry" (w których się po prostu męczę) a inni że astygmatyzm jest tak mały albo że nie ma go wcale i że wystarczą normalne szkła
efekt jest taki że chodziłam trochę w "cylindrach" a jak już nie mogłam wytrzymac to zrezygnowałam na rzecz zwykłych soczewek kontaktowych (bo ogólnie chodzenia w okularach mam już dośc)
jak to wkońcu jest-mam nosic te "cylindry" (i się męczyc) czy nie? skoro w normalnych soczewkach dobrze widzę
__________________
żonka i mama

Edytowane przez mabi84
Czas edycji: 2010-01-21 o 13:15
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 10:28   #2
Tinka*
Wtajemniczenie
 
Avatar Tinka*
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 136
Dot.: Jak to wkońcu jest z tym astygmatyzmem? pyt.do okulisty

Hejka,
ja również od 2mc noszę okulary bo dowiedziałam się ze mam bardzo mały astygmatyzm. Oprocz tego, lewe oko mam -0,25, prawe 0. Więc praktycznie mam tylko cylindry w szkłach (w lewym -0,5, prawe 0) i antyrefleksy (uzywam przede wszystkim do pracy przy kompie).
Co do jakości widzenia ja nie widzę różnicy w sumie, męczy mnie to że w ogole mam okulary ale to tylko 7h dziennie w pracy.

Okulista powiedział mi, że jeżeli widzę ok to nie muszę nosić okularów i pewnie w twoim przypadku bedzie podobnie. Jezeli nie odczuwasz pogorszenia wzroku. Widział ze byłam bardzo zawiedziona ze muszę nosić okulary chociaż kilka godz. dziennie (dla mnie antyrefleksy przy kompie to zbawienie!!) i powiedział, że może być tak że cylindry poprawią moją wadę astygmatyzmu na lepsze. Wiec to jeszcze koryguje.

Ja ogolnie w dzień widzę wszystko wyraźnie, ale po 7h pracy wychodząc nie widzę nic wyraźnie z daleka. Mam tak zamazany obraz ze nie widzę twarzy innych czasem. Odkad noszę chociaż na trochę okulary to polepszyło mi się, nie za duzo, ale chyba chodzi o to, że wzrok się tak nie męczy. Aha i zakładam do samochodu wieczorem jak prowadzę i do kina, bo nie widzę dobrze napisów... są dość zamazane.. ale trudno

Pozdrawiam
Tinka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 13:08   #3
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: Jak to wkońcu jest z tym astygmatyzmem? pyt.do okulisty

Tinka* oj to widzę że nie masz co narzekac bo z moimi oczami jest dużo gorzej niż z twoimi. U mnie odstawienie całkowicie okularów jest niemożliwe i nierealne bo ja mam zamazany obraz już z odległości1-2m.Poza tym z "minusów" się podobno już nie da pozbyc okularów. Tak że wiem że ja w okularach/soczewkach chodzic będę bo muszę tylko kwestia w jakich? zwykłych czy cylindrycznych (w których czuję się gorzej)
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.