Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-12, 08:53   #1
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531

Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie


witam,
chcialabym zasiegnac opinii osob mieszkajacych w Rzeszowie na temat pracy i tamtejszego zycia. Po zakonczeniu semestru zamierzam szukac pracy i w zwiazku z tym mam pytanie: czy w Rzeszowie jest sporo ofert pracy dla informatykow? jakie sa stawki? wiem ze mozna sobie obejrzec oferty na roznych portalach jednak wolalabym zasiegnac Waszej opinii, moze macie znajomych z tej branzy
druga sprawa: jakie sa ceny wynajmu mieszkan/ kawalerek?
i czy ogolnie polecacie to miasto
z gory dzieki za wszelkie opinie
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 10:12   #2
AntenkA86
Rozeznanie
 
Avatar AntenkA86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Błękitna Chmurka
Wiadomości: 543
GG do AntenkA86
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

Wiola ja mieszkam w Rzeszowie i bardzo lubię to miasto, życie tutaj nie ucieka tak szybko ja w Krakowie czy Warszawie. Nie trzeba stać w korkach po 2h, jest gdzie wyjść na spacer, na większe zakupy, są kina, dobre restauracje, kluby itd. Miasto jest czyste i zadbane.
Jeśli chodzi o mieszkania to niestety Ci nie pomogę, bo nie mam zielonego pojęcia jeśli chodzi o ceny :/ Mogę Ci jedynie napisać że obecnie powstaje wiele fajnych i nowoczesnych osiedli.
A praca informatyka mój Tż będzie się bronił niedługo, a właśnie studiuje informatykę. Był na praktykach w Asseco i tam chciałby pracować (w firmie tej jest okropna rotacja, i pieniądze też nie są jakieś duże na początku. Jednak jeśli uda się pozostać w firmie i awansować to pieniądze są niezłe)
Pracował też w mniejszej firmie jako wdrożeniowiec ( był po licencjacie). Początkowo na okresie próbnym zarabiał minimalną, potem 1200zł, potem 1500zł, a po 6mieciącach jak chciał się już zwolnić to zaproponował mu szef 2000zł.
__________________
21.08.2010
"
Ślubuję Ci miłość..."



AntenkA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 12:18   #3
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

Cytat:
Napisane przez AntenkA86 Pokaż wiadomość
Wiola ja mieszkam w Rzeszowie i bardzo lubię to miasto, życie tutaj nie ucieka tak szybko ja w Krakowie czy Warszawie. Nie trzeba stać w korkach po 2h, jest gdzie wyjść na spacer, na większe zakupy, są kina, dobre restauracje, kluby itd. Miasto jest czyste i zadbane.
Jeśli chodzi o mieszkania to niestety Ci nie pomogę, bo nie mam zielonego pojęcia jeśli chodzi o ceny :/ Mogę Ci jedynie napisać że obecnie powstaje wiele fajnych i nowoczesnych osiedli.
A praca informatyka mój Tż będzie się bronił niedługo, a właśnie studiuje informatykę. Był na praktykach w Asseco i tam chciałby pracować (w firmie tej jest okropna rotacja, i pieniądze też nie są jakieś duże na początku. Jednak jeśli uda się pozostać w firmie i awansować to pieniądze są niezłe)
Pracował też w mniejszej firmie jako wdrożeniowiec ( był po licencjacie). Początkowo na okresie próbnym zarabiał minimalną, potem 1200zł, potem 1500zł, a po 6mieciącach jak chciał się już zwolnić to zaproponował mu szef 2000zł.
dziekuje bardzo za odpowiedz jesli chodzi o stawki to widze ze troche lepiej niz w lublinie


ciekawe jeszcze jak z cenami mieszkan, moze ktos ze studentow powie
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 12:37   #4
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

Komputery są teraz niezbędne w każdej dziedzinie, więc dla informatyka praca się znajdzie W Rzeszy jest konkurencja, bo ma parę uczelni, na których kształcą informatyków, ale jeden drugiemu nierówny - technik, programista, grafik itp. Mój kolega zajmuje się tam komórkami - serwis, oprogramowanie. Teraz ogólnie nie jest łatwo z pracą w całym kraju i trzeba mieć jakieś doświadczenie, a większość informatyków pracuje gdzieś na studiach i mają lepszy start niż ci, którzy je skończyli i nigdzie nie pracowali.

Miasto przestrzennie nie podoba mi się, jest płaskie i rozległe, dużo w nim wielkich osiedli z blokami, w których ściany między mieszkaniami są tak cienkie, że słychać jak sąsiad otwiera colę (na własne uszy słyszałam na Nowym Mieście koło Tesco wszystko o czym opowiadali sąsiedzi...). Ma potencjał, coś się w nim dzieje. Życie nie mija tak prędko jak w metropoliach, nie traci się tyle czasu na dojazdy. Jest lotnisko Ogólnie sympatyczne miasto.

Z mieszkaniami jest różnie. Moi znajomi mieszkają w 2-pokojowym (nie było umeblowane) za 600zł/mc za całość (w Krakowie ciężko znaleźć 1 pokój w większym mieszkaniu za mniej niż 700zł), ale to chyba ewenement. Na studiach zaoszczędzili trochę mieszkając w akademiku (teraz mają z tego meble i auto), potem wynajmowali mieszkanie 3-pok. za 1000-1200zł za całość, czyli z rachunkami 300zł od osoby. Od pół roku nie orientuję się w tamtejszych cenach, więc nie wiem czy podskoczyły. Mogę Ci podrzucić namiary na pokój w domu takiej nowoczesnej pani, może będzie mieć wolne.

Skąd takie pytanie u Lublinianki?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 13:15   #5
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

pytam dlatego ze koncze studia i chce opuscic Lublin ( szukam pracy od jakiegos czasu i stawki jakie mi proponuja nie wystarcza na zycie :// ja nie lubie programowac a tutaj to tylko programisci maja szanse zarobic max 2000 ) ale nie bede wylewac swoich zali ogolnie dla mnie Lublin to miasto do studiowania pozniej trzeba sie zmyc do WArszawy nie chce, do Krakowa za daleko
mieszkania tez sa strasznie drogie ale to chyba wszedzie
dzieki dziewczyny za odp
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 13:58   #6
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

Oj, to z Lublina może być z deszczu pod rynnę... Jaką masz specjalność?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 16:59   #7
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

to nie bedzie tak ze koncze sem. i od razu wyjezdzam, dam sobie jeszcze troche czasu na poszukanie czegos tutaj. poki co orientuje sie czy wlasnie w Rzeszowie nie bedzie tez taka sytuacja jak tu, bo mysle o tym miescie ale nie tylko nim
a moja specjalnosc to narzedzia gospodarki elektronicznej...
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-12, 17:04   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

Oj, nie znam branży, ale kolega po elektronice (pod kątem informatycznym, więc może coś podobnego) znalazł pracę od razu, ale to było 3 lata temu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 19:04   #9
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

Pracowałam w branży informatycznej na stanowisku Asystentki Zarządu jakieś 3-4 lata temu. Pracowałam w paru już firmach i powiem ci, że włściciele firm kombinują jak mogą. Większość zatrudnia Cie za minimalną (oczywiscie na umowie) by płacic jak najmniejszy Zus reszte kasy dostajesz pod stołem. Ogólnie dla informatyków praca jest jak zawsze ale kasa w porównaniu np. z Wawą marna, tyle, że zycie spokojne i przyjemne.
Tu masz linka do przykładowej strony z ogloszeiami np. wynajmu http://www.rzeszowiak.pl/
Powodzenia
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 13:19   #10
M80M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

W Rzeszowie z pracą jest ciężko. Bo nawet jeśli się już ją dostanie to raczej stawki są kiepskie. Nawet w środowisku informatyków czy programistów. Podkarpacie jest jeszcze długo w tyle jezeli chodzi o kaskę, ale to chyba tylko i wyłącznie wina ludzi z tego rejonu. Bo wyznają filozofię, że lepiej całowac po rękach za 1500zł niż powiedzieć nie i wyjechać do miasta gdzie ktoś za takaą sama pracę da Ci lepsze warunki.
M80M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-17, 08:36   #11
bros123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2
Dot.: Rzeszów - praca, zycie - prosba o opinie

Trudno się nie zgodzić z przedmówcami. Rzeszów to nie jest najwybitniejsze miejsce do poszukiwania dobrze płatnej pracy. Pierwsze na co się tutaj patrzy podczas rekrutacji to oczekiwania finansowe, jak są małe to dopiero zwracają uwagę na to co umiesz. Więc jak przebijesz ceną konkurencje to już jesteś jedną noga w firmie.

Najlepiej mają tu programiści bo mogą pracować zdalnie, więc nie musza pracować w Rzeszowie a jednocześnie mogą tu mieszkać, więc jeśli masz taka możliwość to takie rozwiązanie polecam.

Plus jest na pewno taki, że jest tu sporo ciekawych miejsc. Rzeszów to urocze miasto i sporo się tu dzieje. Nie brakuje wydarzeń i innych atrakcji. https://rzeszowpodkarpackie.com/ Pod tym względem polecam.
bros123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-17 09:36:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.