Polscy rasisci za granica ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 21:28   #1
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Angry

Polscy rasisci za granica !


Mieszkam w Italii,wczoraj po raz drugi w ciagu mojego 7 letniego pobytu tutaj mialam okazje spotkac polakow tak jak ja mieszkajacych w Rzymie ,bylo to osoby mniej wiecej w wieku od 29-40 lat ,spotkalam ich w pubie ,ktory znajduje sie niedaleko mojego domu,bylam tam ze znajomymi,to oni zaczepili ich z czystej ciekawosci ... pomysleli tez ,ze bedzie mi milo porozmawiac troche z rodakami ... nie bylo milo....
Wsrod moich znajomych ,sa osoby pochodzace z roznych stron swiata,oczywiscie oprocz wlochow,sa to latynosi,niemcy,francuzi. ....
i kilku iranczykow,jeden z nich jest dla mnie jak brat,dlatego byl bardzo zadowolony,ze mogl poznac innych polakow ,niestety jednak on nie spodobal sie im... i choc nie mowi po polsku (zna troche slow ,w tym przeklenstwa - nie odemnie ! ) mysle,ze nie trudno bylo mu sie domyslec,ze zle o nim mowili ...
Mowili mi,ze nie powinnam sie z takimi smieciami zadawac (iranczykami) i,ze lepiej dla mnie bedzie jak te znajomosc z nimi zakoncze,bo to swinie,brudasy i zle traktuja kobiety te muzulmanskie .... i tu cala wiazanka (pomine juz fakt,ze moi przyjaciele pochodza z niemuzulmanskiej czesci Iranu ,jeden z nich jest buddysta) ,moj kolega przysluchiwal sie rozmowie z zainteresowaniem starajac sie cos zrozumiec,lub wylapac jakies interesujace slowa,ale po jego minie widzialam,iz domyslal sie o o chodzi.... (zreszta potem ciegle mnie o to pytal,ale co mu mialam powiedziec ? ) ,bylo mi przykro z powodu tego ,co mowili i z powodu mojego przyjaciela.... nie wiem jak ktos smie oceniac kogokolwiek w taki sposob,to byl brak szacunku wobec mnie ,za to ,ze zle sie wyrazali o moich przyjaciolach widzac ich pierwszy raz na oczy ....
Pozniej zaczelo sie obrazanie wlochow,wloch i wszystkiego co wloskie... przy czym byli strasznie wulgarni (zreszta jak cale ich zachowanie,a slownictwo,ktorego uzywali przyprawialo mnie o mdlosci),zastanawiam,sie co ktos robi za granica przez 5,10 czy wiecej lat skoro nienawidzi kraju,w ktorym mieszka i ludzi,ktorzy go otaczaja ? skoro wyraza sie o nich z taka pogarda i obrzydzeniem ?
Ja nienawidze Rzymu,w ktorym mieszkam i nie cierpie rzymian ,ale moja nienawisc nie ma nic z rasizmem wspolnego,nie czuja do nikogo pogardy ani obrzydzenia tak jak oni ....
Zdecydowalam sie zamieszkac we Wloszech,bo sie tutaj dobrze czuje,bo odpowiada mi mentalnosc ludzi ,kultura.... jest wiele rzeczy,ktorych tu nie znosze,ktore mi sie nie podobaja.... ale tak bylo tez i w Polsce,bo nie istnieje zaden raj na ziemi ...
zastanawiam sie jak oni tu funkcjonuja na codzien,skoro wszystko tu im przeszkadza,nic im sie nie podoba,skoro darza wlochow taka nienawiscia....
nie latwiej bylo by stad wyjechac ? ,jesli sa tu tylko z powodow pracy,to mysle,ze jest wiele innych miejsc,gdzie pod tym wzgledem jest tysiac razy lepiej.... zwlaszcza,ze kazda z tych osob jest tu sama,nie ma zon,mezow i rodzin.....
po co sie tak meczyc w miejscu,ktore sie nienawidzi ....
Skoro zdecydowali sie na zycie we wloszech,to powinny miec szacunek do kultury i ludzi mieszkajacych tutaj ,my zawsze bedziemy tu tylko emigrantami,nigdy nie bedziemy czuli sia jak w domu tak na 100% ,bo poprostu wychowalismy sie gdzie indziej,mi tez czesto wlosi dzialaja na nerwy,bo sa ignorantami,bo sa slabo wyksztalceni ,niczego nie wiedza... (to generalizujac),ale to nie jest powod do palania do nich taka bezgraniczna nienawiscia i to pewnych rasistowskich komentarzy ....
Dla mnie czlowiek,ktory uwaza sie za lepszego tylko z racji pochodzenia,koloru skory ,statusu materialnego ... ecct. nie jest wiele wart
Wracajac do polakow przezemnie spotkanych .... oczywiscie wszystcy pijani ,5 mezczyzn i jedna dziewczyna .. (ona najbardziej wulgarna z nich wszystkich) ,zachowywali sie bardzo glosno i nie wiedziec czemu rozmawiali ze soba po wlosku ,tylko bluzgi po polsku bylo slychac..... nie wiem czy chcieli wlochow udawac,czy jak....ale powinni sie wstydzic,tym bardziej ,ze po tylu latach w Italii z ich wloskim bylo srednio,wiec jesli juz chca udawac wlochow (swoja droga to ciekawe,bo przeciez ich tak nienawidza) to niech sie najpierw porzadnie jezyka naucza....
Tak mnie wkurzylo to ich zachowanie ,rasistowskie komentarza i zle potraktowanie mojego przyjaciela,ze az mnie trzesie ze zlosci !
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 22:44   #2
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Te wszystkie pytania powinnas byla im zadac, spytalas ?
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 00:04   #3
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Wszedzie mozna znaleśc takowe osoby ( moze nie od razu rasisci) , nawet na walsnym 'podwórku'.
Ty akurat natrafiłaś na Polaków, wiec jako,ze sama Polką jestes i że sytuacja była taka a nie inna to skupiłaś sie na tym kryterium.

Zapytam tak. A gdzie rasistów tudziez ludzi pozbawionych tolerancji nie ma??????
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 00:13   #4
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Wszedzie mozna znaleśc takowe osoby ( moze nie od razu rasisci) , nawet na walsnym 'podwórku'.
Ty akurat natrafiłaś na Polaków, wiec jako,ze sama Polką jestes i że sytuacja była taka a nie inna to skupiłaś sie na tym kryterium.

Zapytam tak. A gdzie rasistów tudziez ludzi pozbawionych tolerancji nie ma??????
Tu nawet nie chodzi o sam rasizm i ich zachowanie wobec moich przyjaciol,ale tez o fakt,ze mieszkajac za granica pala sie jakas chora nienawiscia do kraju,w ktorym sie mieszka... wiec co tu robia ,po co tu sa skoro tak bardzo im sie nie podoba ,chodza po ulicach o obrazaja wlochow ... jesli tak ich nie znosza ,to niech stad wyjada ...
denerwuje mnie cosa takiego
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 00:26   #5
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Tu nawet nie chodzi o sam rasizm i ich zachowanie wobec moich przyjaciol,ale tez o fakt,ze mieszkajac za granica pala sie jakas chora nienawiscia do kraju,w ktorym sie mieszka... wiec co tu robia ,po co tu sa skoro tak bardzo im sie nie podoba ,chodza po ulicach o obrazaja wlochow ... jesli tak ich nie znosza ,to niech stad wyjada ...
denerwuje mnie cosa takiego
Bardzo duzo ludzi mieszkajacych za granicami kraju tak sie zachowuje...Ja tego tez nie rozumiem ale tez sie juz z tym nie raz spotkalam...
__________________
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 00:29   #6
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Katia25 Pokaż wiadomość
Bardzo duzo ludzi mieszkajacych za granicami kraju tak sie zachowuje...Ja tego tez nie rozumiem ale tez sie juz z tym nie raz spotkalam...
Przeciez nikt ich tam sila nie trzyma .... wiec nie rozumiem tego
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 00:49   #7
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Pozniej zaczelo sie obrazanie wlochow,wloch i wszystkiego co wloskie... przy czym byli strasznie wulgarni (zreszta jak cale ich zachowanie,a slownictwo,ktorego uzywali przyprawialo mnie o mdlosci),zastanawiam,sie co ktos robi za granica przez 5,10 czy wiecej lat skoro nienawidzi kraju,w ktorym mieszka i ludzi,ktorzy go otaczaja ? skoro wyraza sie o nich z taka pogarda i obrzydzeniem ?
Ja nienawidze Rzymu,w ktorym mieszkam i nie cierpie rzymian ,ale moja nienawisc nie ma nic z rasizmem wspolnego,nie czuja do nikogo pogardy ani obrzydzenia tak jak oni ....
(...)mi tez czesto wlosi dzialaja na nerwy,bo sa ignorantami,bo sa slabo wyksztalceni ,niczego nie wiedza... (to generalizujac),ale to nie jest powod do palania do nich taka bezgraniczna nienawiscia i to pewnych rasistowskich komentarzy ....
Dobre, jak widac, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 01:45   #8
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dobre, jak widac, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia
Wyciagnelas/es ? tylko to co Ci pasowalo i to na dodatek kompletnie wyrwane z kontekstu,moze skup sie bardziej na tym co nie jest pogrubione .... to zaczniesz wtedy myslec....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 07:12   #9
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Polscy rasisci za granica !

A ja zwróciłam uwage na to samo co Wyrak. I może dlatego, że własnie myślimy
I ogólnie, nie obraź się, ale jak patrze na ten watek i poprzedni który założyłaś to tak mi się jakoś wydaje, że Ty ciągle masz do kogos jakies pretensje i ciągle widzisz u ludzi same najgorsze wady. Tak u obcokrajowców jak i u Polaków. Strasznie trudno tak chyba żyć?

Przykro mi, że ktoś obraził Twoich przyjaciól, ale... na drugi raz nie przysiadaj sie do pijanych i głosnych ludzi jakiejkolwiek narodowosci.
A tak ogólnie:
Postaraj sie troche bardziej polubić świat, to może on się odpłaci tym samym.

Faktycznie świetny mieli pomysł Twoi znajomi, żeby zaczepiac pijanych ludzi i jeszcze sądzili, że będzie Ci przyjemnie z pijakami rozmawiać... A poza tym gratuluję znajomym czułego ucha, bo jesli tamci rozmawiali po włosku (nawet jesli kaleczyli) to poznac, ze sa z Polski jest sztuką i tak.
W Twoim poście jest tyle sprzeczności, że aż muszę go zacytowac, żeby nie zginął
Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Mieszkam w Italii,wczoraj po raz drugi w ciagu mojego 7 letniego pobytu tutaj mialam okazje spotkac polakow tak jak ja mieszkajacych w Rzymie ,bylo to osoby mniej wiecej w wieku od 29-40 lat ,spotkalam ich w pubie ,ktory znajduje sie niedaleko mojego domu,bylam tam ze znajomymi,to oni zaczepili ich z czystej ciekawosci ... pomysleli tez ,ze bedzie mi milo porozmawiac troche z rodakami ... nie bylo milo....
Wsrod moich znajomych ,sa osoby pochodzace z roznych stron swiata,oczywiscie oprocz wlochow,sa to latynosi,niemcy,francuzi. ....
i kilku iranczykow,jeden z nich jest dla mnie jak brat,dlatego byl bardzo zadowolony,ze mogl poznac innych polakow ,niestety jednak on nie spodobal sie im... i choc nie mowi po polsku (zna troche slow ,w tym przeklenstwa - nie odemnie ! ) mysle,ze nie trudno bylo mu sie domyslec,ze zle o nim mowili ...
Mowili mi,ze nie powinnam sie z takimi smieciami zadawac (iranczykami) i,ze lepiej dla mnie bedzie jak te znajomosc z nimi zakoncze,bo to swinie,brudasy i zle traktuja kobiety te muzulmanskie .... i tu cala wiazanka (pomine juz fakt,ze moi przyjaciele pochodza z niemuzulmanskiej czesci Iranu ,jeden z nich jest buddysta) ,moj kolega przysluchiwal sie rozmowie z zainteresowaniem starajac sie cos zrozumiec,lub wylapac jakies interesujace slowa,ale po jego minie widzialam,iz domyslal sie o o chodzi.... (zreszta potem ciegle mnie o to pytal,ale co mu mialam powiedziec ? ) ,bylo mi przykro z powodu tego ,co mowili i z powodu mojego przyjaciela.... nie wiem jak ktos smie oceniac kogokolwiek w taki sposob,to byl brak szacunku wobec mnie ,za to ,ze zle sie wyrazali o moich przyjaciolach widzac ich pierwszy raz na oczy ....
Pozniej zaczelo sie obrazanie wlochow,wloch i wszystkiego co wloskie... przy czym byli strasznie wulgarni (zreszta jak cale ich zachowanie,a slownictwo,ktorego uzywali przyprawialo mnie o mdlosci),zastanawiam,sie co ktos robi za granica przez 5,10 czy wiecej lat skoro nienawidzi kraju,w ktorym mieszka i ludzi,ktorzy go otaczaja ? skoro wyraza sie o nich z taka pogarda i obrzydzeniem ?
Ja nienawidze Rzymu,w ktorym mieszkam i nie cierpie rzymian ,ale moja nienawisc nie ma nic z rasizmem wspolnego,nie czuja do nikogo pogardy ani obrzydzenia tak jak oni ....
Zdecydowalam sie zamieszkac we Wloszech,bo sie tutaj dobrze czuje,bo odpowiada mi mentalnosc ludzi ,kultura.... jest wiele rzeczy,ktorych tu nie znosze,ktore mi sie nie podobaja.... ale tak bylo tez i w Polsce,bo nie istnieje zaden raj na ziemi ...
zastanawiam sie jak oni tu funkcjonuja na codzien,skoro wszystko tu im przeszkadza,nic im sie nie podoba,skoro darza wlochow taka nienawiscia....
nie latwiej bylo by stad wyjechac ? ,jesli sa tu tylko z powodow pracy,to mysle,ze jest wiele innych miejsc,gdzie pod tym wzgledem jest tysiac razy lepiej.... zwlaszcza,ze kazda z tych osob jest tu sama,nie ma zon,mezow i rodzin.....
po co sie tak meczyc w miejscu,ktore sie nienawidzi ....
Skoro zdecydowali sie na zycie we wloszech,to powinny miec szacunek do kultury i ludzi mieszkajacych tutaj ,my zawsze bedziemy tu tylko emigrantami,nigdy nie bedziemy czuli sia jak w domu tak na 100% ,bo poprostu wychowalismy sie gdzie indziej,mi tez czesto wlosi dzialaja na nerwy,bo sa ignorantami,bo sa slabo wyksztalceni ,niczego nie wiedza... (to generalizujac),ale to nie jest powod do palania do nich taka bezgraniczna nienawiscia i to pewnych rasistowskich komentarzy ....
Dla mnie czlowiek,ktory uwaza sie za lepszego tylko z racji pochodzenia,koloru skory ,statusu materialnego ... ecct. nie jest wiele wart
Wracajac do polakow przezemnie spotkanych .... oczywiscie wszystcy pijani ,5 mezczyzn i jedna dziewczyna .. (ona najbardziej wulgarna z nich wszystkich) ,zachowywali sie bardzo glosno i nie wiedziec czemu rozmawiali ze soba po wlosku ,tylko bluzgi po polsku bylo slychac..... nie wiem czy chcieli wlochow udawac,czy jak....ale powinni sie wstydzic,tym bardziej ,ze po tylu latach w Italii z ich wloskim bylo srednio,wiec jesli juz chca udawac wlochow (swoja droga to ciekawe,bo przeciez ich tak nienawidza) to niech sie najpierw porzadnie jezyka naucza....
Tak mnie wkurzylo to ich zachowanie ,rasistowskie komentarza i zle potraktowanie mojego przyjaciela,ze az mnie trzesie ze zlosci !
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-04-23 o 07:22
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 08:12   #10
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A ja zwróciłam uwage na to samo co Wyrak. I może dlatego, że własnie myślimy
I ogólnie, nie obraź się, ale jak patrze na ten watek i poprzedni który założyłaś to tak mi się jakoś wydaje, że Ty ciągle masz do kogos jakies pretensje i ciągle widzisz u ludzi same najgorsze wady. Tak u obcokrajowców jak i u Polaków. Strasznie trudno tak chyba żyć?

Przykro mi, że ktoś obraził Twoich przyjaciól, ale... na drugi raz nie przysiadaj sie do pijanych i głosnych ludzi jakiejkolwiek narodowosci.
A tak ogólnie:
Postaraj sie troche bardziej polubić świat, to może on się odpłaci tym samym.

Faktycznie świetny mieli pomysł Twoi znajomi, żeby zaczepiac pijanych ludzi i jeszcze sądzili, że będzie Ci przyjemnie z pijakami rozmawiać... A poza tym gratuluję znajomym czułego ucha, bo jesli tamci rozmawiali po włosku (nawet jesli kaleczyli) to poznac, ze sa z Polski jest sztuką i tak.
W Twoim poście jest tyle sprzeczności, że aż muszę go zacytowac, żeby nie zginął
Z podkreslonym sie wybitnie nie zgodze. Bedac juz chwile za granicą bardzo łatwo mozna poznac narodowosc po akcencie.
Ja byłam tylko 7 tygodni na Sycylii, a nie miałam problemu z odróznieniem Polaków mowiacych po włosku. A to tylko 7 tyg. było.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 08:34   #11
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Z podkreslonym sie wybitnie nie zgodze. Bedac juz chwile za granicą bardzo łatwo mozna poznac narodowosc po akcencie.
Ja byłam tylko 7 tygodni na Sycylii, a nie miałam problemu z odróznieniem Polaków mowiacych po włosku. A to tylko 7 tyg. było.
Poznasz Irańczyka mówiącego po włosku?
Ja tez rozpoznam Polaków. Ale np. takiego Irańczyka który mówi po niemiecku nie bede potrafiła przypasować. Nawet jak kaleczy język.
A przypominam, że to znajomi autorki wątku zaczepili tych Polaków, bo mysleli, że będzie jej miło pogadać z rodakami. Czyli to chyba ci znajomi (którzy Polakami nie są) rozpoznali Polaków w osobach mówiących po włosku.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-04-23 o 08:44
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 08:38   #12
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Mieszkam w Italii,wczoraj po raz drugi w ciagu mojego 7 letniego pobytu tutaj mialam okazje spotkac polakow tak jak ja mieszkajacych w Rzymie ,bylo to osoby mniej wiecej w wieku od 29-40 lat ,spotkalam ich w pubie ,ktory znajduje sie niedaleko mojego domu,bylam tam ze znajomymi,to oni zaczepili ich z czystej ciekawosci ... pomysleli tez ,ze bedzie mi milo porozmawiac troche z rodakami ... nie bylo milo....
Wsrod moich znajomych ,sa osoby pochodzace z roznych stron swiata,oczywiscie oprocz wlochow,sa to latynosi,niemcy,francuzi. ....
i kilku iranczykow,jeden z nich jest dla mnie jak brat,dlatego byl bardzo zadowolony,ze mogl poznac innych polakow ,niestety jednak on nie spodobal sie im... i choc nie mowi po polsku (zna troche slow ,w tym przeklenstwa - nie odemnie ! ) mysle,ze nie trudno bylo mu sie domyslec,ze zle o nim mowili ...
Mowili mi,ze nie powinnam sie z takimi smieciami zadawac (iranczykami) i,ze lepiej dla mnie bedzie jak te znajomosc z nimi zakoncze,bo to swinie,brudasy i zle traktuja kobiety te muzulmanskie .... i tu cala wiazanka (pomine juz fakt,ze moi przyjaciele pochodza z niemuzulmanskiej czesci Iranu ,jeden z nich jest buddysta) ,moj kolega przysluchiwal sie rozmowie z zainteresowaniem starajac sie cos zrozumiec,lub wylapac jakies interesujace slowa,ale po jego minie widzialam,iz domyslal sie o o chodzi.... (zreszta potem ciegle mnie o to pytal,ale co mu mialam powiedziec ? ) ,bylo mi przykro z powodu tego ,co mowili i z powodu mojego przyjaciela.... nie wiem jak ktos smie oceniac kogokolwiek w taki sposob,to byl brak szacunku wobec mnie ,za to ,ze zle sie wyrazali o moich przyjaciolach widzac ich pierwszy raz na oczy ....
Pozniej zaczelo sie obrazanie wlochow,wloch i wszystkiego co wloskie... przy czym byli strasznie wulgarni (zreszta jak cale ich zachowanie,a slownictwo,ktorego uzywali przyprawialo mnie o mdlosci),zastanawiam,sie co ktos robi za granica przez 5,10 czy wiecej lat skoro nienawidzi kraju,w ktorym mieszka i ludzi,ktorzy go otaczaja ? skoro wyraza sie o nich z taka pogarda i obrzydzeniem ?
Ja nienawidze Rzymu,w ktorym mieszkam i nie cierpie rzymian ,ale moja nienawisc nie ma nic z rasizmem wspolnego,nie czuja do nikogo pogardy ani obrzydzenia tak jak oni ....
Zdecydowalam sie zamieszkac we Wloszech,bo sie tutaj dobrze czuje,bo odpowiada mi mentalnosc ludzi ,kultura.... jest wiele rzeczy,ktorych tu nie znosze,ktore mi sie nie podobaja.... ale tak bylo tez i w Polsce,bo nie istnieje zaden raj na ziemi ...
zastanawiam sie jak oni tu funkcjonuja na codzien,skoro wszystko tu im przeszkadza,nic im sie nie podoba,skoro darza wlochow taka nienawiscia....
nie latwiej bylo by stad wyjechac ? ,jesli sa tu tylko z powodow pracy,to mysle,ze jest wiele innych miejsc,gdzie pod tym wzgledem jest tysiac razy lepiej.... zwlaszcza,ze kazda z tych osob jest tu sama,nie ma zon,mezow i rodzin.....
po co sie tak meczyc w miejscu,ktore sie nienawidzi ....
Skoro zdecydowali sie na zycie we wloszech,to powinny miec szacunek do kultury i ludzi mieszkajacych tutaj ,my zawsze bedziemy tu tylko emigrantami,nigdy nie bedziemy czuli sia jak w domu tak na 100% ,bo poprostu wychowalismy sie gdzie indziej,mi tez czesto wlosi dzialaja na nerwy,bo sa ignorantami,bo sa slabo wyksztalceni ,niczego nie wiedza... (to generalizujac),ale to nie jest powod do palania do nich taka bezgraniczna nienawiscia i to pewnych rasistowskich komentarzy ....
Dla mnie czlowiek,ktory uwaza sie za lepszego tylko z racji pochodzenia,koloru skory ,statusu materialnego ... ecct. nie jest wiele wart
Wracajac do polakow przezemnie spotkanych .... oczywiscie wszystcy pijani ,5 mezczyzn i jedna dziewczyna .. (ona najbardziej wulgarna z nich wszystkich) ,zachowywali sie bardzo glosno i nie wiedziec czemu rozmawiali ze soba po wlosku ,tylko bluzgi po polsku bylo slychac..... nie wiem czy chcieli wlochow udawac,czy jak....ale powinni sie wstydzic,tym bardziej ,ze po tylu latach w Italii z ich wloskim bylo srednio,wiec jesli juz chca udawac wlochow (swoja droga to ciekawe,bo przeciez ich tak nienawidza) to niech sie najpierw porzadnie jezyka naucza....
Tak mnie wkurzylo to ich zachowanie ,rasistowskie komentarza i zle potraktowanie mojego przyjaciela,ze az mnie trzesie ze zlosci !
mieszkasz w Italii czy we Włoszech?? piszesz, ze nie lubisz jak polacy udają włochów, a sama po polsku nie piszesz
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 11:55   #13
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Polscy rasisci za granica !

taka polska mentalność... ale chyba nie tylko polska... nie szukając daleko. byłam na wakacjach w tunezji i spotkałam paru hiszpanów któży bardzo niewybrednie skomentowali mnie i mojego faceta. ich pech że znam język dość dobrze i mogłam im odpowiedzieć co o nich sądzę. miny im zrzedły. ale ogólnie to na głupotę niestety nie ma rady :/
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 12:03   #14
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
mieszkasz w Italii czy we Włoszech?? piszesz, ze nie lubisz jak polacy udają włochów, a sama po polsku nie piszesz
to już jest typowe czepilastwo... skoro dziewczyna mieszka ileś czasu za granicą to jakieś słówko może jej się pomylić bądź może być przyzwyczajona do mówienia Italia a nie Włochy i tyle...

Na pewno takie zachowanie rodaków jest przykre, ale nie należy się tym tak bardzo przejmować. Wszędzie są tacy ludzie niestety.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 14:47   #15
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Polscy rasisci za granica !

no tak.. ja to rozumiem. ale dziewczyna tez sie czepia innych polaków o praktycznie to samo.. wiec nie widze sensu..

poza tym moja ciotka od okolo 20 lat jest w stanach i jakos nigdy nie plącze polskiego z angielskim.. niewiem ile autorka wątku jest za granicą ale wkurzają mnie takie osoby co pojadą na 5miesięcy do innego kraju a jak wrócą do Polski to już mówią z innym akcentem i używają obcych słów..
i proszę nie zarzucać mi czepialstwa, bo poprostu stwierdzam fakty i takie jest moje zdanie.. ale każdy może mieć inne..
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 15:40   #16
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A ja zwróciłam uwage na to samo co Wyrak. I może dlatego, że własnie myślimy
I ogólnie, nie obraź się, ale jak patrze na ten watek i poprzedni który założyłaś to tak mi się jakoś wydaje, że Ty ciągle masz do kogos jakies pretensje i ciągle widzisz u ludzi same najgorsze wady. Tak u obcokrajowców jak i u Polaków. Strasznie trudno tak chyba żyć?

Przykro mi, że ktoś obraził Twoich przyjaciól, ale... na drugi raz nie przysiadaj sie do pijanych i głosnych ludzi jakiejkolwiek narodowosci.
A tak ogólnie:
Postaraj sie troche bardziej polubić świat, to może on się odpłaci tym samym.

Faktycznie świetny mieli pomysł Twoi znajomi, żeby zaczepiac pijanych ludzi i jeszcze sądzili, że będzie Ci przyjemnie z pijakami rozmawiać... A poza tym gratuluję znajomym czułego ucha, bo jesli tamci rozmawiali po włosku (nawet jesli kaleczyli) to poznac, ze sa z Polski jest sztuką i tak.
W Twoim poście jest tyle sprzeczności, że aż muszę go zacytowac, żeby nie zginął

Gdyby tak bylo ,dawno wyjechalabym z Italii ,bo jaki to mialoby sens ... odkad mieszkam w Rzymie ,miescie multikulturowym widza pewne rzeczy z innej strony .... niektore zaczely mi przeszkadzac,chociaz wczesniej nie zwracalam na nie zbytniej uwagi ... mnie drazni miasto,chaos jaki tu panuje,nie podoba mi sie mentalnosc ludzi ... ,ale jak juz wspomnialam,to jest generalizowanie,bo nie wszystcy sa tacy sami ,do nie ma nic wspolnego z rasizmem czy uprzedzeniami,a w watek,ktory zalozylam wlasnie do tego sie odnosi ,poprostu zaszokowalo mnie zachowanie moich rodakow i ich nienawisc do calych wloch,wlochow ....
zyja uprzedzeniami,kieruja sia rzeczami dla mnie niepojetymi ....
uwazaja ,ze ja przyjazniac sie z iranczykami czy latynosami przynosze wstyd polakom ...dlaczego ?, a co jest z nimi nie tak ?....
ja szukam ludzi otwartych,dobrych,intelig entnych,sympatycznych ....
i nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia skad pochodza....
dlaczego mam uciekac od .... na przyklad argentynczyka ? ,chociaz jej wspaniala osoba ? bo co ?.... jest gorszy od wlocha ?,polaka ?....
Ludzie sa tolerancyjni poki nie postawi sie ich w sytuacji,w ktorej ta tolerancja moze zostac wystawiona na probe....
Ja po 7 latach nie stalam sie rasistka ,nie stalam sie mniej tolerancyjna....
Mnie meczy zycie w Rzymie ,tak ogolnie ,bo to trudne miasto,bo mieszkaja tu trudni ludzie,ale zawsze staralam sie i staram otaczac przez takich ludzi jacy mi odpowiadaja .... i tak tez jest .
O moje lubienia swiata nie musisz sie martiwc,gdybym go nie lubila to dawno wrocilabym do polski i zaszyla sie w domu ,a jestem tu gdzie jestem bo mimo wszystko znalazlam moje miejsce na ziemi i za nic na swiece bym go nie zmienila .... no,moze Rzym zamienilbym na Turyn ,ale nie Italie .... na zaden inny kraj

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
to już jest typowe czepilastwo... skoro dziewczyna mieszka ileś czasu za granicą to jakieś słówko może jej się pomylić bądź może być przyzwyczajona do mówienia Italia a nie Włochy i tyle...

Na pewno takie zachowanie rodaków jest przykre, ale nie należy się tym tak bardzo przejmować. Wszędzie są tacy ludzie niestety.
W polsce na Wlochy rowniez mowi sie Italia ,jakbys nie wiedziala
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2009-04-23 o 15:44
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 15:53   #17
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Polscy rasisci za granica !

ale po polsku to nie jest =]
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 16:12   #18
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
ale po polsku to nie jest =]
A masz z tym jakis problem ?

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Poznasz Irańczyka mówiącego po włosku?
Ja tez rozpoznam Polaków. Ale np. takiego Irańczyka który mówi po niemiecku nie bede potrafiła przypasować. Nawet jak kaleczy język.
A przypominam, że to znajomi autorki wątku zaczepili tych Polaków, bo mysleli, że będzie jej miło pogadać z rodakami. Czyli to chyba ci znajomi (którzy Polakami nie są) rozpoznali Polaków w osobach mówiących po włosku.
Moi znajomi slyszeli jak przeklinali,a oni znaja wszystkie brzydkie slowa po polsku ... pozatym czesto mowili Forza Polonia ,zreszta mowilam im che tu chyba polacy sa ... (bo slyszalam polskie przeklenstwa)

Ja owszem,zawsze poznam cudoziemca jak mowi po wlosku ,bardzo czesto tez wiem skad pochodzi ,po akcencie,sposobie "przekrecania" slow .... nawet jak mowi dobrze,poprawnie gramatycznie,to rozpoznam po akcencie,jest niewiele osob,ktore mowia bez akcentu ...nie wiem z czego to wynika
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 23:42   #19
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
A masz z tym jakis problem ?

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------



Moi znajomi slyszeli jak przeklinali,a oni znaja wszystkie brzydkie slowa po polsku ... pozatym czesto mowili Forza Polonia ,zreszta mowilam im che tu chyba polacy sa ... (bo slyszalam polskie przeklenstwa)

Ja owszem,zawsze poznam cudoziemca jak mowi po wlosku ,bardzo czesto tez wiem skad pochodzi ,po akcencie,sposobie "przekrecania" slow .... nawet jak mowi dobrze,poprawnie gramatycznie,to rozpoznam po akcencie,jest niewiele osob,ktore mowia bez akcentu ...nie wiem z czego to wynika
Chyba potrafie sobie wyobrazic ludzi o ktorych mowisz. Na nieszczescie jest ich duzo w Anglii tez. "Mozna ich poznac po tym ze zawsze jak ida to przeklinaja. " (nie wiem juz ile razy jak slyszalam Polakow to jedyne slownictwo jakim sie poslugiwali bylo wulgarne ).
Coz ja tez mam wiele zlego do powiedzenia na temat Anglikow i Anglii, wiele rzeczy nie lubie, no ale mieszkam tu i staram sie znajdowac wiecej cech pozytywnych niz negatywnych. A juz na pewno nie twierdze (jak ci ludzie) ze nienawidze Anglii czy Anglikow, bo inaczej by mnie tu nie bylo. Zreszta tak samo jak i Romanaccia, ja wiem jacy sa rzymianie, od jednego z nich, ktory min z tego powodu z Rzymu wyjechal i nie kwapi sie tam wrocic, ale np z tego samego powodu nie mieszkamy tez w Londynie.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-25, 21:34   #20
maya23
Raczkowanie
 
Avatar maya23
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 75
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Prawda stoi gdzies po srodku!
We wloszech spotkalam wielu rodakow-takich ,ktorych lepiej omijac z daleka i takich z ktorymi jestem w dobrych stosunkach kolezenskich (choc jest to mala grupa)
Jedno co mnie wkurza to ,to ze narzekaja na tych makaronòw,obgaduja a potem jak co do czego przyjdzie to im d.... liza!
wierni sludzy swoich panow!
maya23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 08:50   #21
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Zdecydowalam sie zamieszkac we Wloszech,bo sie tutaj dobrze czuje,bo odpowiada mi mentalnosc ludzi ,kultura....
Odpowiada mi mentalnosc ludzi...

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
nie podoba mi sie mentalnosc ludzi ...
No to w koncu jak?...
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 15:32   #22
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Odpowiada mi mentalnosc ludzi...

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------



No to w koncu jak?...
Nie podoba mi sie mentalnosc ludzi w Rzymie ...

wloska mentalnosci ogolnie pasuje mi jak najbardziej ....

wlasnie tak ...
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 16:50   #23
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Ja z poczatku pelna bylam optymizmu widzac auto na polskich rejestracjach lub slyszac polska mowe. Niestety to juz minelo i musze bardzo podziekowac szczegolnie panom polskiego pochodzenia. TZ nie kumajac o co chodzi czesto sie pyta czy nie chce podejsc, zagadac ale ja nie chce. Slyszac ta cala lacine, brutalnosc z jaka sie wyrazaja i zwykle grubianstwo - sie odechciewa. Nie bagatelizuje ze wszyscy ale gruba czesc rodakow w Norwegii zachowuje sie jak pies spuszczony ze smyczy i myslac ze nikt ich nie rozumie klnie na potege. Ni wspomne juz o epizodze z samolotu kiedy piani panowie wracajac do kraju, nabuchani piwskiem az buczalo zaczeli na caly samolot wyzywac stewardesy od grubych k...w, chwalic sie ze zonka zacznie mu ob...ac i tak dalej. Az przykro sie robi. I tak ,idzie rodaka rozpoznac z daleka i to nie tylko po akcencie i nie ma co sie obruszac bo wlasnie duza czesc spoleczenstwa polskiego po za granicami kraju tak sie zachowuje. A jak sie slyszy za plecami niewybredne teksty na temat siebie lub znajomych to sie udaje ze sie nie rozumie i tyle, ja juz kilka razy odpowiedzialam po polsku i nic fajnego z tego nie mialam, nawet satysfakcji bo po nich to jak woda po kamieniu i nie bylo zadnego zawstydzenia. Dodatkowo dolaczam sie do stwierdzenia ze Polacy to rasisci - nie wszyscy ale wielu - slyszysz ciagle czarnuch, brudas, pakistan, roznosza choroby, nieroby i tak dalej. Juz ni bede sie rozpisywac ze wiele osob z Polski ktore spotkalam nie nawidzi wszystkieg co norweskie, norwegow, kazdego i wszystkiego. Wiec po co tu siedza jak tacy nie szczesliwi?
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:14   #24
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polscy rasisci za granica !

[quote=norka27;12062732]Ja z poczatku pelna bylam optymizmu widzac auto na polskich rejestracjach lub slyszac polska mowe. Niestety to juz minelo i musze bardzo podziekowac szczegolnie panom polskiego pochodzenia. TZ nie kumajac o co chodzi czesto sie pyta czy nie chce podejsc, zagadac ale ja nie chce. Slyszac ta cala lacine, brutalnosc z jaka sie wyrazaja i zwykle grubianstwo - sie odechciewa. Nie bagatelizuje ze wszyscy ale gruba czesc rodakow w Norwegii zachowuje sie jak pies spuszczony ze smyczy i myslac ze nikt ich nie rozumie klnie na potege. Ni wspomne juz o epizodze z samolotu kiedy piani panowie wracajac do kraju, nabuchani piwskiem az buczalo zaczeli na caly samolot wyzywac stewardesy od grubych k...w, chwalic sie ze zonka zacznie mu ob...ac i tak dalej. Az przykro sie robi. I tak ,idzie rodaka rozpoznac z daleka i to nie tylko po akcencie i nie ma co sie obruszac bo wlasnie duza czesc spoleczenstwa polskiego po za granicami kraju tak sie zachowuje. A jak sie slyszy za plecami niewybredne teksty na temat siebie lub znajomych to sie udaje ze sie nie rozumie i tyle, ja juz kilka razy odpowiedzialam po polsku i nic fajnego z tego nie mialam, nawet satysfakcji bo po nich to jak woda po kamieniu i nie bylo zadnego zawstydzenia. Dodatkowo dolaczam sie do stwierdzenia ze Polacy to rasisci - nie wszyscy ale wielu - slyszysz ciagle czarnuch, brudas, pakistan, roznosza choroby, nieroby i tak dalej. Juz ni bede sie rozpisywac ze wiele osob z Polski ktore spotkalam nie nawidzi wszystkieg co norweskie, norwegow, kazdego i wszystkiego. Wiec po co tu siedza jak tacy nie szczesliwi?[/quote]

Zgadzam sie dokladnie to samo obserwoje we wloszech,nawet jak podrozuje z Wloch do Polski to czesto slysze od ludzi ,ze makaroniarze to makaroniarze tamto.... nienawidza ich ,nienawidza wszystkiego co wloskie ,nienawidza inny emigrantow ....
czasem az przykro tego sluchac ....
Rozumiem ,ze czasem ktos moze sobie ponarzekac .... ,takie sa uroki emigracji ,nie ma latwo,ale taka chora nienawisc jest dla mnie zupelnie niezrozumiala,gdybym ja tak wloch nienawidzila to juz dawno by mnie tutaj nie bylo,bo po co mialabym sie meczyc....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 22:00   #25
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Romanaccia rozumiem,że to musiało być niemiłe doświadczenie.
Nie rozumiem jednak tej generalizacji dotyczącej rasizmu.
Ludźmi rządzą stereotypy i uprzedzenia oraz (czasami) świadomość faktów).
Moim zdaniem niezbyt umiejętnie posługujesz się pojęciem rasizm.
To,że ktoś powie o mieszkańcu Włoch- makaroniarz ma tylko tak negatywny wydźwięk jak kontekst, w którym jest postawiony.

MOzna się czuć urażonym ,ale nie trzeba...


Norka cóż emigracja przebiega falami, jedna z fal obejmuje ludzi prostych dość i bez ogłady, którzy często przynoszą wstyd.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 23:21   #26
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Romanaccia rozumiem,że to musiało być niemiłe doświadczenie.
Nie rozumiem jednak tej generalizacji dotyczącej rasizmu.
Ludźmi rządzą stereotypy i uprzedzenia oraz (czasami) świadomość faktów).
Moim zdaniem niezbyt umiejętnie posługujesz się pojęciem rasizm.
To,że ktoś powie o mieszkańcu Włoch- makaroniarz ma tylko tak negatywny wydźwięk jak kontekst, w którym jest postawiony.

MOzna się czuć urażonym ,ale nie trzeba...


Norka cóż emigracja przebiega falami, jedna z fal obejmuje ludzi prostych dość i bez ogłady, którzy często przynoszą wstyd.
ja nie mowie tylko o rasizmie ,to swoja droga .... mam glownie na mysla te cala nienawisc to wszystich i wszystkiego co nie polskie ...
tacy ludzie mieszkaja za granica ,w krajach,ktorych nienawidza,wsrod ludzi,ktorych nie znosza...
mowia o nich jak o jakis podgatunku czlowieka... nie rozumiem tego
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 06:52   #27
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
ja nie mowie tylko o rasizmie ,to swoja droga .... mam glownie na mysla te cala nienawisc to wszystich i wszystkiego co nie polskie ...
tacy ludzie mieszkaja za granica ,w krajach,ktorych nienawidza,wsrod ludzi,ktorych nie znosza...
mowia o nich jak o jakis podgatunku czlowieka... nie rozumiem tego
Polacy jako naród mają tenedencje do czucia się wyjątkowymi.
Wyjeżdżają na emigracje głównie ze względów ekonomicznych.
Różnice kulturowe trudno zaakceptować, zwłaszcza luziom, którzy nie znają języka.
POjawiają się lęk i frustacja, które mają ujście w takich niezbyt przyjemnych sytuacjach.
ZDarzyło mi sie być świadkiem przykrej sytuacji, gdy Polak kupował bilet w autobusie (UK) i w momencie, gdy cos poszło nie po jego myślizaczął zwymyślać kierowcę po polsku (choć jego angielski był wystarczający, by kupić bilet).
Zwróciłam mu uwagę... i przez 20 minut podrózy słuchałam niezbyt przyjemne uwagi na swój temat.

Chamstwo jest wszędzie, rasizm również- jego objawy mogą cię spotkać ze strony obyatela każdego kraju.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 15:48   #28
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: Polscy rasisci za granica !

Chamstwo jest wszędzie, rasizm również- jego objawy mogą cię spotkać ze strony obyatela każdego kraju.[/quote]

Dokladnie.
Moj maz jest czarnoskory,mial taka sytuacje w pracy.Pracowal z jakims anglikiem i nagle slyszy:
-"Czarny chlopaku,podaj mi tamto biale cos"na to moj TZ:
-"cos Ty powiedzial?"a on dalej to samo powtorzyl.Uslyszal to ich menager i sie pyta mojego Tz czy on dobrze uslyszal?
a moj Tz mowi ze nie(nie chcial wszczynac klotni)a menager na to"To dobrze,bo juz myslalem ze nazwal Cie czarnym chopakiem,wtedy to od razu bym go zwolnil"
Po pracy ten anglik podchodzi do meza,klepie go po plecach i mowi"jednak spoko jestes".
Tak wiec rasizm jest wszedzie...w Polsce to juz calkiem tragedia z tolerancja.A zachowania niektorych polakow nie bede komentowac bo szkoda mi tak pieknego dnia na nerwy
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 10:29   #29
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Polscy rasisci za granica !

przeczytalabym twoj post romancia ale jest napisany tak niewyraznie... kurysywa i ta trzcionka czynia krzywde moim oczom.

a rasizm... no coz, wczoraj czarnoskory chlop naskoczyl na dziewczyne ze jest rasistka, wyzwal ja od bialych dziwek i innych. a dziewczyna poprosila zeby sie przesunal bo z wozkiem nie moze przejechac. i jemu juz rasizmu nie mozna zarzucic w jego mniemaniu

rasisci sa wszedzie. mam kilku znajomych, ktorym stala sie osobista krzywda (przynajmniej oni tak postrzegaja to, co sie stalo) i caly swoj zal i niechec przelewaja na nacje, narod. niepotrzebnie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 18:32   #30
babelot
Raczkowanie
 
Avatar babelot
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 52
Dot.: Polscy rasisci za granica !

przyłączm się do Katakumba, Romanaccia daj sobie spokój z twoimi doświadczeniami z klawiaturą, nowymi czcionkami, kursywą i temu tam...
Tak na mój gust to pomieszały się tu trochę pojęcia. Rasista to osoba, grupa osób mająca idee odmienności rasowej, religijnej, kulturowej, obyczajowej dyskryminujące osoby nie podzielające takowych przekonań. To o czym pisze Romanaccia to czyste chuligaństwo. Jeżeli miałabym dodać temu jakąś filozofie, to nie nazwałabym tego rasizmem, ale raczej ksenofobią. Właśnie w mieście Romanacci w mitycznym autobusie linii 64 we wczesnych godzinach porannych byłam świadkiem kontroli biletów. Jedyny, jak się okazało bez takowego był Marokańczyk. Zareagowal agresją wyzywając kontrolera od rasistów /wszak biały miał bilet, czarny zaś nie/. Historyjka zakończyła się interwencją rasistowskiej białej policji. Wszystkim zaś się dostało za brak tolerancji wobec nieeuropejczyków. I kto tu jest rasista?

Co zaś sie tyczy polskich emigrantów to ów "rasizm" polega na nietolerancji wobec wszystkiego co inne. Co tu dużo ukrywać większość spotkań naszych rodaków polega na wzajemnej konfrontacji. Kto ma więcej,"lepiej się ustawił" ten jest gorszy. Kto ma gorzej, można nim sie dowartościować. Biada temu, kto jest inny. Frustracja znalezienia się z dala od swojego kraju, często rozczarowanie zastaną rzeczywistością powodują takie reakcje. Mogłabym tu mnożyć przykłady, ale pewnie każda z Was ma swoje historyjki. Nie jest to niestety powód do dumy.
babelot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.