AZS, alergia?? pomocy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-29, 13:01   #1
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271

AZS, alergia?? pomocy...


Ostatnio w zagięciach łokci pojawiły mi sie taki suche swędzące placki, pomyslałam ze to pewnie od truskawek. Ale jako, ze mam kontakt z lekarzami, zapytalam o to panią dermatolog. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu dostalam leki tylko na receptę i o ile dobrze przeczytalam jest to maść Clobetasol (silnie sterydowa!) i jakieś tabletki antyhistaminowe. Doktor bardzo wystaraszyła mnie alergią, AZS...puchnięciem twarzy..itp

Czy to jest normalne, że od razu przpisuje sie takie silne leki? (wiem jak dzialaja sterydy i wolałabym ich nie uzywać. Nigdy wczesniej nie milam takich problemów, chociaż jako dziecko mialam uczulenia na proszek do prania, przeszłam poważny stan zapalny (ropny chyba) skóry (pamietam jak byłam w jednym wielkim strupie, bo błędnie leczyli mnie na ospę), ale na tym się skonczyło.
Dzisiaj mam 26 lat, cera tłusta, skłonna do wyprysków, które udało mi sie wyleczyc, na ciele natomiast sucha, ale zawsze byla bezproblemowa...
A teraz AZS, alergia?
Jesli chodzi o alegię, to czasami przeszła mi mysl, ze mogę ją mieą, bo w niektóre słoneczne dni (zwykle podczas jazdy na rowerze) tak łzawią mi oczy, ze nie moge ich otworzyć.
A może to uczulenie na wywar z bratka, który ostatnio pijam (i cera mi sie przestała tak przetłuszczac)? Odżywiam sie bardzo zdrowo i nic ostatnio nie zmieniałam w swojej diecie (oprócz truskawek).
Nie wiem co robic, nie chce sie smarować tym sterydem, ani brać tych tabletek, boję sie jednak, ze to wszystko może sie nasilić. Kupilam sobie masc z witaminą A i tym smaruję te suche miejsca...co robic, bardzo prosze o jakąs radę.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 16:51   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: AZS, alergia?? pomocy...

Trzeba założyć, że lekarz na podstawie badania postawił włściwe rozpoznanie i wtedy takie radyklne działanie jest konieczne. Preparaty steroidowe stodowane we właściwy sposób na niewielkie powierzchnie skóry nie są szkodliwe, byle nie stosować ich przewlekle. Leki doustne antyhistaminowe stosuje się nawet z powodu znacznie mniej poważnych dolegliwości i też nie trzeba się ich obawiać (choć zdrza się senność i skłonnoc do przybierania na wadze). Maść z witaminą A może niestety nie pomóc.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 17:10   #3
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: AZS, alergia?? pomocy...

Jakie tabletki antyhistaminowe? Pytam, bo czasem, nie wiem czemu, lekarze przepisuja jeszcze te starej generacji ;/ te faktycznie powoduja sennosc, moga powodowac tycie.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 17:31   #4
girlka
Raczkowanie
 
Avatar girlka
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 343
Re: AZS, alergia?? pomocy...

Panie doktorze proszę coś więcej napisać o stosowaniu maści steroidowej, ja stosuje od kilku dni bedicort i wysypka uczuleniowa zaczyna mniej swędzieć, ale za to pozostają te ochydne czerwone plamy. Wiem tylko że tej maści nie można stosować na twarz.
__________________
„Moda jest kosztowna, styl – nie”
girlka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 21:51   #5
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Re: AZS, alergia?? pomocy...

Ja dostałam Clamitine (loratadyna, Aleric), drugiej generacji, które raczej nie powinny powodowac sennosci i chyba nie mam juz obaw przed ich zazywaniem, zwlaszcza, ze problem chyba sie nasila. Zastanawiam sie czy moje często łzawiące pod wpływaem światła i czesto czerwone oczy (zwykle pod koniec dnia), moge wiązać z ta alergią?
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.