"Nie jedz węglowodanów po 17"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-24, 18:37   #1
qrczaque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15

"Nie jedz węglowodanów po 17"?


Taką poradę wyczytałam w jakimś babskim pisemku. Czy to taka sama bzdura jak to, że nie powinno się w ogóle jeść po tej godzinie?
Na wszelki wypadek wklejam od razu na KZ, bo do tego forum bardzo pasuje tytuł całości artykułu: "Triki które odchudzą cię bez ćwiczeń i diety." Chyba w ogóle cud miód i magia jakaś...
Pozdrawiam!
qrczaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:30   #2
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: "Nie jedz węglowodanów po 17"?

Bzdura, chociaż nie do końca. Ogólnie w redukcjach poleca się białkowe kolacje, wiadomo że jak się zje węgle to świat się nie zawali, ale białko wolnoprzyswajalne powstrzymuje nocny katabolizm mięśni, można je jeść nawet tuż przed snem.
Więc rozsądnym wyjściem jest jedzenie mniejszej ilości węgli wieczorem, z przewagą białka. Ale tą 17 to wzięli chyba z tego samego kosmosu co 18 po której nie powinno się nic jeść
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 22:27   #3
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: "Nie jedz węglowodanów po 17"?

Kolacja białkowa - nawet 0,5 godziny przed snem
Kolacja węglowa - 2-3 godziny przed snem.

Więc ja nie wiem, co oni w tych gazetach albo się uczepili 17 , albo 18 skoro prawie nikt o 20,21 spać nie chodzi
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 15:25   #4
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: "Nie jedz węglowodanów po 17"?

no dokladnie
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 23:22   #5
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 364
Dot.: "Nie jedz węglowodanów po 17"?

Przeciez ta zasada iz ostatni posilek powinno sie jesc przed 18 juz dawno poszla w niepamiec. Ale moze chodzi o to,ze weglowodany najlepiej spozywac w pierwszej czesci dnia a dalsze posilki powinny byc bialkowo warzywne. CHociaz ja chodze na fitness ok. 20 wiec pozniej tez jem sobie weglowodany wtedy lepiej mi sie cwiczy. A jak zjem bialkowo warzywny to szybciej odczuwam glod i nie mam silyby cwiczyc. Tak wiec wszystko zalezy, trzeba dostosowywac do swojego trybu zycia i dnia.
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.