ciąża czy jakaś choroba? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-02, 11:09   #1
Kara93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23

ciąża czy jakaś choroba?


Witam serdecznie.
Będzie trochę długo, bo chce przybliżyć dokładnie swój problem. Z góry dziękuje za wysłuchanie i wszelką pomoc
Otóż zawsze byłam osobą dosyć szczupłą i zazwyczaj jadłam po prostu normalnie, nigdy w życiu się nie odchudzałam, bo po prostu nie muszę - akceptuje swoje ciało. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od blisko 5 lat. Pół roku temu zostały mi zmienione na "Femoden". Zażywam je regularnie wręcz jak w wojsku; dziennie godz. 21:00 tabletka. Przerwę w tabletkach robię co trzy miesiące. Teraz minęły dwa i ją zrobiłam, bo bałam sie, że może jednak to ciąża.. Jednakże okres normalnie się pojawił.
I tym samym przechodzimy do problemów jakie się pojawiły.
Czemu myślałam, że może to być ciąża? Ponieważ dokładnie 18 dni temu zaczęło mi być niedobrze.. Odruchy wymiotne przy zwykłym porannym szczotkowaniu zębów. Jakakolwiek ingerencja w jamie ustnej - odruch. Zwymiotowalam tylko raz. Pojawił się brak apetytu. Początkowe dni te pierwsze to w ogóle nie czułam głodu i wmuszałam w siebie kęsy.. Funkcjonowałam bardziej z przymusu. Z czasem jest gorzej. Doszły okropne bóle głowy, mam migrenę, ale to co teraz się pojawia po prostu przewyższa wszystko. Jestem ciągle zmęczona mimo, że nic nie robię. Zero chęci do czegokolwiek. Każdy ma zawroty głowy gdy za szybko wstanie.. Ale u mnie to już są mroczki przed oczyma i musze się czegoś przez chwilę przytrzymać. Raz nawet pojawiły się lekkie bóle w klatce piersiowej. Od jakiegoś czasu już zaczęłam odczuwać głód, ale i tak nie jem tyle ile powinnam - czuję to i mój organizm również, ale nie jestem w stanie. Mam niemal białe spojówki. Pojawiła się biegunka (często ją miewam - problemy z żołądkiem, ale teraz się to nasiliło) zamiast normalnego załatwienia się. nie jakaś non stop, ale co zjem to mam wrażenie, że przeze mnie przelatuje.. Jestem cały czas okrutnie zmęczona. Skóra mimo balsamów i kremów jest masakrycznie sucha.
Zapytacie czemu nie poszłam do lekarza? Otóż nie stac mnie na to, jestem nie ubezpieczona, a dopiero w poniedziałek zaczynam pracę. W środę udam się do lekarza. Zignorowałam te objawy, bo ja zawsze nie wiele jadłam i myślałam, że mi przejdzie. Wiem! Głupota, ale cóż już właśnie taką osobą jestem, zę zawsze czekam,bo, a nuż przejdzie albo sobie sama z tym poradzę (zosia samosia..)... Ale dwa dni temu zadzwonili w sprawie pracy i boje się, że po prostu te 8 godzin w fabryce już mnie wcale wykończy, a tak się na nią cieszę (i zarazem boję, bo to moja pierwsza praca).
Bałam się strasznie, że to ciąża, ale zrobiłam przerwę i dostalam okres normalnie. A może jednak mimo okresu to może być ciąża? Wybrałabym się do ginekologa do którego chodzę prywatnie i regularnie raz w roku, ale godziny pracy mi na to nie pozwolą, a on bardzo krótko przyjmuje
A ja zaczęłam się trochę jednak bać tych objawów. Wiem, zę nie dostanę tu zbawiennej odpowiedzi, ale bardziej potrzebuje otuchy.. Ciąża, nie ciąża? A może to jakiś początek depresji, ponieważ długo siedzę na bezrobociu? W zasadzie to jak mi przechodzi troszkę to zastanawiam się czy w ogóle warto zawracać cztery litery lekarzowi. Może jednak przesadzam i mi nic nie jest? Nigdy jednak nie panikowałam ani nie użalałam się nad sobą. Czuje, że mówię jak jakieś małe dziecko i jestem na siebie strasznie zła na to.
Dziękuje jeśli ktoś dotrwał do końca
Kara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 11:17   #2
Deenz
Raczkowanie
 
Avatar Deenz
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 30
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

myślę, że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie
zrób sobie test ciążowy, z apteki lub z krwi (pewniejszy)

czemu robisz przerwę w tabletkach co 3 miesiące? ile trwa ta przerwa?
Deenz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 11:21   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Rany julek a wystarczy zarejestrować się w UP i ma się ubezpieczenie. Jeśli nagle byś trafiła do szpitala, to masz przewalone, wszystko z własnej kieszeni płacisz. Ciąża to twój najmniejszy w takiej sytuacji problem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 11:29   #4
Kara93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Hmm.. Na badanie krwi nie będę mieć czasu. Test kupię w poniedziałek wracając z pracy.
Mój ginekolog powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby przerwa między tabletkami odbywała się co trzy miesiące czyli trzy opakowania tabletek. Jest to często stosowana metoda, chociaż i negowana, ponieważ może uszkodzić płód w razie ciąży o której możemy po prostu nie wiedzieć. Ja jednak się zgodziłam. Przerwa wynosi tyle ile powinna normalnie czyli 7 dni. Wygląda to tak:
21 tabletek, brak przerwy biorę tabletki dalej, mija 21 dni, kolejne 21 i wtedy robię 7-dniową przerwę i znowuż tabletki normalnie.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47556072]Rany julek a wystarczy zarejestrować się w UP i ma się ubezpieczenie. Jeśli nagle byś trafiła do szpitala, to masz przewalone, wszystko z własnej kieszeni płacisz. Ciąża to twój najmniejszy w takiej sytuacji problem.[/QUOTE]

Echh.. Zarejestrowanie się w UP to jak napisanie sobie na czole "tak jestem beznadziejna i nie umiem znaleźć sobie sama pracy".. Rozumiem, że to złe podejście, bo ubezpieczenie jest ważniejsze niż jakaś własna duma i uprzedzenia, ale.. Pracę znalazłam. W poniedziałek podpisuję umowę zatem ten kłopot mam już z głowy.
Kara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 11:58   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Kara, powiem tyle - to nie napisanie na czole, tylko czysta głupota. Znajomy w maju, nieubezpieczony, NAGLE upadł na budowie (na czarno). 2mce w szpitalu, na OIOMie, okazało się, że nagle choroba przewległa go siekła, nie wnikając w szczegóły - do zapłaty 58 tysięcy. Rachunek za szpital
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 12:03   #6
Kara93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

No dobrze - mój błąd. Na szczęście (odpukać) znikąd nie spadłam i nic mi się nie stało, a tak jak mówię w pon podpisuje umowę o pracę i ubezpieczenie mieć będę. Jeśli cokolwiek nie wypali z tą pracą rejestruje się w urzędzie.
Kara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 12:48   #7
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47556445]Kara, powiem tyle - to nie napisanie na czole, tylko czysta głupota. Znajomy w maju, nieubezpieczony, NAGLE upadł na budowie (na czarno). 2mce w szpitalu, na OIOMie, okazało się, że nagle choroba przewległa go siekła, nie wnikając w szczegóły - do zapłaty 58 tysięcy. Rachunek za szpital [/QUOTE]
:O Chyba bym się zapłakała na śmierć....
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 22:48   #8
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

A może po prostu zareagowałaś tak na zmianę tabletek antykoncepcyjnych?

Co do migren (migren a nie zwykłych bólów głowy) to są one przeciwwskazaniem do stosowania jakichkolwiek hormonów antykoncepcyjnych. Zwiększa się ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej czego konsekwencją może być udar mózgu albo zawał.

Ten okres był normalny czy bardzo skąpy? W przypadku krwawień w ciąży, które mogą się pojawić w okresie kiedy powinna przypadać miesiączka to podobno są one bardzo skąpe, jasnoczerwone i brak w nich skrzepów.

Na Twoim miejscu wybrałabym się do ginekologa i powiedziała o tych wszystkich dolegliwościach.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 23:16   #9
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Super masz podejście do ludzi zarejestrowanych w urzedzie. Tak naprawdę oni są bardziej dojrzali,odpowiedzialni niż ty.

Nie masz ubezpieczenia -ryzykujesz. Moja koleżanka za wycięcie wyrostka zapłaciła ponad2tys. Akurat wyrostek atakuje nagle i nie czeka aż będziesz ubezpieczona. Inne choroby rowniez. No ale twój wybor.



Biale spojówki - u mnie oznacza niedokrwistość. Ja bym sobie zrobila morfologię, nieduży koszt. Ogólnie na pewno powinnaś się udać do lekarza.



Ja nie mam zawrotów glowy przy wstawaniu...

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-08-02 o 23:19
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 10:38   #10
Kara93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Ellish Gdzie masz jakieś zdanie określające ludzi zarejestrowanych w UP? Wyraziłam swoją opinię co do swojej osoby - ja mam takie podejście do sprawy. Jak już mówiłam jutro podpisuje umowę i ubezpieczenie mam.

KrwawaMary86 Myślisz, że po pół roku braku jakichś objawów nagle się coś by zmieniło?
Miesiączka była raczej normalna. Ale rzeczywiście mniej obfita niz zwykle. Trwała normalną ilość dni.
W środę ide do lekarza rodzinnego, bo tylko wtedy zdążę po pracy się tam pojawić. Wezmę skierowanie na badanie krwi. Spróbuje się umówić z moim ginekologiem jakos po godzinach, może się zgodzi - oby.
Kara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 13:08   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Cytat:
Napisane przez Kara93 Pokaż wiadomość
Zarejestrowanie się w UP to jak napisanie sobie na czole "tak jestem beznadziejna i nie umiem znaleźć sobie sama pracy".. Rozumiem, że to złe podejście, bo ubezpieczenie jest ważniejsze niż jakaś własna duma i uprzedzenia, ale.. Pracę znalazłam. W poniedziałek podpisuję umowę zatem ten kłopot mam już z głowy.
tutaj.


Dopilnuj abys miala na pewno to ubezpieczenie i pędź do lekarza.
ps. zwykla morfologia kosztuje kilkanascie zlotych. Pisze, poniewac lekarze niechetnie daja skierowania, zwlaszcza jesli sie jest mlodym.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-08-03 o 13:10
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-04, 15:01   #12
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Cytat:
Napisane przez Kara93 Pokaż wiadomość
Ellish Gdzie masz jakieś zdanie określające ludzi zarejestrowanych w UP? Wyraziłam swoją opinię co do swojej osoby - ja mam takie podejście do sprawy. Jak już mówiłam jutro podpisuje umowę i ubezpieczenie mam.

KrwawaMary86 Myślisz, że po pół roku braku jakichś objawów nagle się coś by zmieniło?
Miesiączka była raczej normalna. Ale rzeczywiście mniej obfita niz zwykle. Trwała normalną ilość dni.
W środę ide do lekarza rodzinnego, bo tylko wtedy zdążę po pracy się tam pojawić. Wezmę skierowanie na badanie krwi. Spróbuje się umówić z moim ginekologiem jakos po godzinach, może się zgodzi - oby.
Myślę, że to możliwe. Ja po roku przyjmowania hormonów dostałam silnych migrenowych bólów głowy. Głowa potrafiła mnie boleć przez 48 godzin i żadne leki przeciwbólowe (w tym ketonal forte) nie działały. Według mojego ginekologa i neurologa winne były hormony. Odstawiłam i wszystko wróciło do normy.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 02:57   #13
anna1893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Jeśli podejrzewasz ciążę leć zrób szybko beta HCG. Znalazłam artykuł o objawach świadczących o ciąży http://www.witajmaluszku.pl/rozpoznanie-ciazy/ . Na tej stronie też był artykuł o beta HCG o normach, ale nie mogę go odszukać
anna1893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 16:49   #14
angelikalis123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 21
Dot.: ciąża czy jakaś choroba?

Ja też zrobiłabym badanie krwi. No i bez wizyty u lekarza się nie obejdzie, nie ma co lekceważyć takich objawów. Ewidentnie widać, że coś dzieje się w organizmie.
angelikalis123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-29 17:49:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.