Waga Yorka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-17, 09:49   #1
czarnana82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 28

Waga Yorka


Hej,
Od 2 tyg jestem posiadaczką szczeniaczka Yorka. Jest żywym, wesołym rozrabiaką. Martwi mnie tylko jedna sprawa- Gdy go odbierałam, miał 10 tyg + klika dni i jego waga wynosiła 0,83 kg Dziś ma skończone 12 tyg a jego waga się nie zmieniła. Widzę tylko, że troszkę podrósł.Ma ok 15 cm wysokości i 18 cm długości. Dostaje dziennie ok 50g Royala Czy to normalne? Przecież on teraz powinien przybierać szybko na wadze. Pies jest po rodowodowych rodzicach bez uprawnień hodowlanych. ale od zaufanych osób Rodzice ważyli po ok 2 kg. Napiszcie proszę jak ważyły/mierzyły, przybierały na wadze/rosły i ile ważą/mierzą teraz wasze psiaczki (jeśli pamiętacie). Jestem bardzo ciekawa jaki on może być duży jako dorosły. Wiem, że nie jesteście wróżkami ale może z własnego doświadczenia będzie umiały pomóc. Mam nadzieje, że jego waga w końcu ruszy.
czarnana82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:35   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Waga Yorka

a jak piesek stoi ze szczepieniami i odrobaczeniami? wiesz może jak rozwijają się jego braciszkowie i siostrzyczki? Jak dla mnie to psiak powinien ważyć tyle, co rodzice jak dorośnie, więc jeśli wcale nie przybiera na wadze, to coś z nim może być nie tak :|
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:45   #3
czarnana82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 28
Dot.: Waga Yorka

Ma już 2 szczepienia czekamy na 3 i był 2x odrobaczany Przybrał na wadze jakieś 5 deko ale to i tak nie jest pocieszające. Nie wygląda jakby było z nim coś nie tak - cały czas wariuje i jest bardzo radosny
czarnana82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:51   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Waga Yorka

skąd ta wiara że pseudohodowca cię nie oszukał co do rodziców czy wieku psa... tak czy siak ja bym się skonsultowała z wetem.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 15:20   #5
czarnana82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 28
Dot.: Waga Yorka

Czemu piszesz ze pseudohodowca. Nie ma zielonego pojęcia o tych ludziach. Ich oba psy mają rodowody ale nigdy nie chcieli ich rozmnażać i nie jeździli z nimi na wystawy. A to, że suczka zaszła w ciąże to przypadek (ogromne problemy rodzinne a przy tym niedopilnowanie psów) Piesek jest juz wykastrowany i taka sytuacja się już nie powtórzy. Ludzi bardzo dobrze znam i wiem, że tak było. Nie wszyscy są bezdusznymi "rozmnażaczami" psów
czarnana82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 16:40   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Waga Yorka

a ma apetyt? kupki są w porządku?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 16:48   #7
czarnana82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 28
Dot.: Waga Yorka

Tak apetyt ma dobry. Nie grymasi przy jedzeniu- miseczka zawsze opróżniona. Kupki małe, zwarte Wszystko wydaje się być w porządku. Może to tylko taki chwilowy zastój wagi.
czarnana82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 20:16   #8
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Waga Yorka

Podrzuć mu może od czasu do czasu gotowanego kurczaczka
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:34   #9
vitae88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Waga Yorka

Odnosnie Yorkow spobuj zywienia do woli nie wydzielaj po za tym z tego co pamietam w tym wieku powinen dostawac 75 g karmy royala w 3 -4 odpasach jak jest wszystko w porzadku to pies jest nie dozywiony radze to szybko naprawic bo zaczna sie ubytki z organizmu i nie dorozwoje pewnych partii. Zycze Ci zeby twoje szczescie bylo troche ciezsze 2,8 - 3.0 kg wtedy jest prawdopodobienstwo ze pies nie bedzie mial az tylu wad. Kolejne rzeczy pilnuj zebow yorki rzadko kiedy same je zmieniaja i przy szczepieniach pros aby weterynarz sprawdzil czy nic w stawach biodrowych nie chrobocze - zdarzaja sie dysplazje. Najlepiej wprowadz psu dodatek - gotowane mieso z ryzem i warzywami ale absolutnie zadnych kosci. twoj pies jest prawdopodobnie nie dozywiony jak piesek sprobuj zywienia do woli jak piesek bedzie zjadal za duzo karmy (powyzej 100 - 120 g na dzien) wtedy z tego zrezygnuj
vitae88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 14:16   #10
bejbeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 206
GG do bejbeee
Dot.: Waga Yorka

przez forum nikt ci nie pomoże w takiej sprawie jeśli obawiasz się ze z psiakiem może być coś nie tak idź do weterynarza, po to oni są
__________________
moja ciuchlandia

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=416164 Zapraszam !!!

Rasowy= Rodowodowy
bejbeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.