Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-01, 18:14   #1
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49

Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017


Cześć wszystkim
Ponieważ oficjalnie dziś zaczął się nowy rok szkolny, dla rocznika '97 klasa maturalna to uważam, że czas najwyższy założyć nowy wątek o studiach w UK. Zapraszam wszystkich, którzy chcą w tym roku aplikować na studia do Anglii, Szkocji, Irlandii, Walii o wypowiadanie się w tym właśnie wątku.
Razem zawsze raźniej, możemy sobie na wzajem pomóc! Również dziewczyny z wątku Studia w Anglii 2015/2016 prosimy o wypowiadanie się. Jako doświadczone już-niedługo studentki brytyjskich uczelni, od czasu do czasu jeśli będzie Wam się chciało podrzućcie jakąś złotą myśl!
Pierwsze moje pytanko - co chcielibyscie studiować i czy macie już na oku jakieś uniwerki??
Zapraszam i pozdrawiam
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 07:57   #2
JaninaDaily
Raczkowanie
 
Avatar JaninaDaily
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 36
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Studiowałam w Szkocji, więc jakby ktoś też miał taki pomysł, to służę pomocą. Był to najlepszy pomysł w moim życiu, więc warto się starać!

W tej chwili uczę na uniwersytecie w Irlandii, więc w tej kwestii też mogę pomóc.
JaninaDaily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 07:55   #3
VickyD
Raczkowanie
 
Avatar VickyD
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: York, UK
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Zaczynam za miesiąc Biomedical Sciences with a year in industry na University of York, jeśli będę mogła w czymś pomóc młodszym koleżankom to bardzo chętnie
VickyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 17:09   #4
angelikna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Cześć
Plan jest ambitny marzy mi się Aberdeen albo Edynburg. Ale zobaczymy jak wyjdzie
Pakahi piszesz już personal statement czy coś ?

Edytowane przez angelikna1
Czas edycji: 2015-09-10 o 17:11
angelikna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 20:57   #5
borntobehappy_xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Cześć Wam Ja również mam ambitne plany pt "studia w UK" jednakże nie wiem co mi z tego wyjdzie ;( chcę studiować dziennikarstwo, myślałam przede wszystkim o Westminster no ale też nie jestem w 100% przekonana ;/ od kiedy powinnyśmy składać aplikację na uczelnie ? I być może ktoś z was jest w stanie doradzić mi jakąś pozytywną uczelnię o tym kierunku ?
borntobehappy_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 05:15   #6
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

angelikna1 właśnie chyba powoli zacznę Aczkolwiek na mój kierunek - Fizjoterapie, ludzie z admissions jednej uczelni którą jestem zainteresowana odpisali mi, że oczekują, jednym słowem, idealnego PS'a w którym zawre moje doświadczenie i odczucia nt. kierunku, na który chcę zaaplikować i , że najlepiej takei doświadczenie mogę zdobyć obserwując/odbywając staż. I to mnie szczerze troszkę podłamało, bo z tego co wiem nie mam zadnych szans odbycia stażu/praktyk jako maturzystka Pozostaje mi tylko obserwacja, więc aktualnie szukam, miejsca gdzie swobodnie moglabym obserwować

Co do uczelni to myślę o Robert Gordon University i Queen Margaret University, kierunek fizjoterapia, chociaż nie wiem czy pozostałych trzech nie wybiore Sports Science

Jeżeli chodzi o aplikacje, to startuje jakoś we wrześniu( przyznam się nie znam dokładnej daty) a totalny deadline jest 15.01 z tym, że każda uczelnia ma prawo do ustalenia swojego, na kierunki medyczne też czas na aplikację jest krótszy
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 07:11   #7
VickyD
Raczkowanie
 
Avatar VickyD
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: York, UK
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Pakachi - pamietaj, ze do twojej aplikacji bedzie zalaczony jeden PS, dlatego jesli moge cos doradzic wybierz jeden kierunek na wszystkich uczelniach bo wtedy mozna opisac czemu chcesz studiowac akurat to. Jesli wybierzesz 2 kierunki ciezej bedzie napisac dobry i spojny PS chociaz nie jest to niemozliwe. Jesteś pewna, że z tym doświadczeniem cie nie postraszyli troszke? Normalnie w PS niby powinno sie zamiescic cos o doswiadczeniu ale bez tego powinno tez przejsc - ja nie mialam zadnego, i na wszystkie uczelnie ktore wybralam sie dostalam. Ale moze na fizjoterapii jest inaczej, nie wiem
VickyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 13:45   #8
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

VickyD dzięki za poradę, wiedziałam już wcześniej o tym, że można napisać tylko 1 PS :/ Ewentualnie poszukam może jakichś uni w Anglii z fizjoterapią.. Co do tego doświadczenia, to kurcze też mam taką nadzieje, że to tylko straszenie, aczkolwiek nawet na jakiejś stronie właśnie widziałam informacje o tym, że lepiej to mieć w PS'ie ... Z drugiej strony jestem w klasie biologiczno - medycznej i mamy zajęcia w szpitalu więc na pewno o tym napiszę..

Mam pytanko czy swój PS dawałaś do sprawdzenia jakiemuś specjaliście, czy nauczycielowi?
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 13:49   #9
VickyD
Raczkowanie
 
Avatar VickyD
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: York, UK
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

No bo na stronach jest napisane zazwyczaj, żeby dawać doświadczenie w PS, ale nie każdy je ma, trzeba to jakoś wtedy obejść

Ja mój PS sprawdzałam z moją panią korepetytorką, pewnie jeśli poprosisz nauczyciela ze szkoły to też ci z tym pomoże
VickyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 16:30   #10
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Mojego PS nikt nie sprawdzał ;D

Ja aplikowalam do RGU ale sie nie dostałam. Nie z powodu PS ale dlatego ze zdawałam 2 rozszerzenia tylko i wiedziałam ze mam małe szanse ;D


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 14:14   #11
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Dziewczyny a kiedy wysyłałyście swoją aplikację? I wgl czy same zaczynałyście z tą rejestracją czy ktoś Wam pomagał?? Bardzo to skomplikowane?
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 14:27   #12
VickyD
Raczkowanie
 
Avatar VickyD
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: York, UK
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Ja wyslalam 2 dni przed deadlinem, lepiej sie zajac tym wczesniej bo musisz zalatwic sobie referencje od nauczyciela. Aplikacja jest latwa, wszystko jest wyjasnione, jak czegos nie wiesz mozesz spytac na forum.
VickyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 14:31   #13
kina0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Ja mam zamiar aplikować na Bristol, Southampton(na wszelki wypadek, mam tam rodzinę), UCL, no i jeszcze 2 uni w Londynie których nie jestem pewna, może QMUL, King's, albo coś jak Westminster na wszelki wypadek (?), kierunek ekonomia lub ekonomiczno-podobny Także jeżeli jest tu ktoś z tych uni, albo LSE (nie sądzę żebym miała szanse się dostać ale popytać można) to docenię informacje z pierwszej ręki
kina0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 13:48   #14
kayox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Cytat:
Napisane przez kina0 Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar aplikować na Bristol, Southampton(na wszelki wypadek, mam tam rodzinę), UCL, no i jeszcze 2 uni w Londynie których nie jestem pewna, może QMUL, King's, albo coś jak Westminster na wszelki wypadek (?), kierunek ekonomia lub ekonomiczno-podobny Także jeżeli jest tu ktoś z tych uni, albo LSE (nie sądzę żebym miała szanse się dostać ale popytać można) to docenię informacje z pierwszej ręki
Mocno interesuje się tymi topowymi uniwerkami i z tego co się dowiedziałem to jeżeli nie masz doświadczenia to możesz od żadnego nie dostać oferty a nawet jeżeli dostaniesz to 80/90 % overall i tyle samo z każdego rozszerzenia (minimum 3) ja o ile o dostanie oferty się nie boje to mam obawy ze roz tak ładnie nie napisze....
kayox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 18:44   #15
kina0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Właśnie przez długi czas myślałam, że wybiorę Szkocję dlatego nie orientuję się aż tak w tych Londyńskich rejonach. Jak jest postrzegany QMUL? Jest z tych 'topowych' czy już raczej poza? Doświadczenie w sensie pracy gdzieś, czy jakiekolwiek zajęcia związane z kierunkiem? Bo mam certyfikat project management fundamentals (zarządzanie mini projektami, z olimpiady zwolnionych z teorii), będę miała certyfikat ukończenia e-learningowego kursu wiedzy o giełdzie (SIGG), + ukończyłam coś takiego jak 'business week' (w skrócie w 10-osobowych grupach prowadzi sie przez tydzień firmę). Czy takie certyfikaty coś pomogą?
kina0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 19:19   #16
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

kinaO na moją logikę jak wspomnisz w PS'ie o tym, to na 100% postawi Cię to w bardzo dobrym świetle i na dobrej drodze do otrzymania oferty od uczelni
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 22:28   #17
angelikna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Wcześniej myślałam że mam szanse na 3 rozszerzenia powyżej 80% ale z każdym dniem wierze w to co raz mniej ;/
angelikna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 23:29   #18
kayox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Na pewno Ci to dużo da, ja na ten przykład mam zamiar wpisać
egzamin zawodowy technik logistyk (zawsze jakoś tam związany z biznesem :P) Certyfikat znajomości języka włoskiego, projekt z UE (3 tygodniowe praktyki za granicą) miesięczne praktyki w Polsce no i wspomnę im o olimpiadzie ogólnopolskiej, dobrze że logistyka jest jakoś z biznesem związana bo bym nie miał co wpisać.... a co do rozszerzeń to mam to samo..... miałem się od sierpnia po 4/5 h dziennie uczyć a dopiero teraz zacząłem się uczyć po 2h.... i mam taki zapał że szkoda gadać oby lepiej było jak już dostane jakieś oferty zawsze to jakaś motywacja.
kayox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 17:31   #19
angelikna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Ja jeszcze teraz zabrałam się za robienie prawo jazdy więc mam całkowite zamieszanie ;/
angelikna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-15, 20:18   #20
kina0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Ja na razie najbardziej martwię się tym, że nauczyciele nie wystawią mi takich 'przewidywanych wyników' jakie bym chciała, szczególnie z matematyki i nie bardzo wiem jak udowodnić moje zdolności, bo matura próbna będzie tylko z podstawy, a według mojej nauczycielki matematyki podstawa a rozszerzenie to niebo a ziemia...
kina0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 20:43   #21
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Hehe, ja też dziś dokładnie zaczęłam prawo jazdy Totalnie nie wiem jak zabrać się za pisanie PS'a
Co do matematyki, to faktycznie (przynajmniej moim zdaniem) różnica między podstawą a rozszerzeniem jest przeogromna.. Sama miałam okazję chodzić trochę na zajęcia z rozszerzeniem i .. szybko się z nich wypisałam xd
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 21:08   #22
Modelinowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Hej Również zamierzam aplikować w przyszłym roku z tym,że nie mam narazie pojęcia na jaki kierunek ... A powoli pasowałoby się zająć aplikacją
Modelinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 21:58   #23
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Modelinowa a w jakiej klasie jestes (profil)? Jakieś zainteresowania? Może damy radę jakoś pomóc/nakierować Cię
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 16:52   #24
amelijaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Cześć
Ja w tym roku też mam zamiar aplikować na studia w UK. Matura już za mną, ale wszystko w tym roku pokręciłam (niezdecydowanie co do przedmiotu itd.) i tym sposobem będę aplikować jeszcze raz. Co do wyboru uniwerków to na pewno wybieram Kings'a, Bristol, Nottingham, a co do reszty się jeszcze zastanawiam pomiędzy Manchester, York, QMUL, Aberdeen i Lancaster. A i jeśli chodzi o kierunek to prawo, co niestety wiąże się ze zdawaniem LNATa, ale mam nadzieję, że dam jakoś radę. Może ktoś jeszcze planuje zdawać na te uniwersytety albo kierunek?
amelijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 08:40   #25
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Słuchajcie a orientuje się może ktoś jak to wygląda później po aplikacji? Jak mamy np. te 5 uniwerków ustawionych po kolei, to jeżeli ten nr.1 nas odrzuca to automatycznie nasza aplikacja spada na ten nr.2 i oni ją rozpatrują (coś jak w systemie rekrutacyjnym do liceum)? Czy jak to się odbywa?
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 08:45   #26
VickyD
Raczkowanie
 
Avatar VickyD
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: York, UK
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Nie ma znaczenia w jakiej kolejności ustawisz uniwerki teraz. Oferty przyjdą w losowej kolejności od wszystkich (oferty lub odpowiedź, że nie mają dla ciebie miejsca)

Dopiero kiedy dostaniesz odpowiedź od wszystkich uni wybierasz z nich 2 - firm choice i insurance choice. Jeśli spełnisz wymagania oferty swojego firm choice - jesteś automatycznie przyjęta tam. Jeśli nie spełnisz a zależy ci, możesz się kontaktować z uni i pytać czy mimo to nie mogą cię przyjąć. Jeśli nie spełnisz oferty firm choice i nic nie zrobisz, automatycznie przyjmują cię do twojego insurance choice.
VickyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 20:12   #27
kina0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

A co się stanie jeżeli nie spełnimy też warunków insurance choice?
kina0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 20:15   #28
VickyD
Raczkowanie
 
Avatar VickyD
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: York, UK
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Chyba zostaje wam aplikowanie przez clearing bodajze. Albo proszenie insurance zeby was zaakceptowali. Ja bym po prostu na insurance wybrala ten uni co do ktorego macie pewnosc ze spelnicie oferte.
VickyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 15:19   #29
Pakachi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Słuchajcie, jak sie rejestrowałyście na UCAS to wmiejscu gdzie trzeba podać adres, podawałyście go po polsku? Czy przetłuymaczony np. Wesoła Street itd?
Pakachi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 16:48   #30
VickyD
Raczkowanie
 
Avatar VickyD
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: York, UK
Wiadomości: 38
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Po polsku wszystko.
VickyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-02 05:41:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.