Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-12, 18:32   #1
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Exclamation

Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..


Witam,( piszę z konta siostry ponieważ nie mam własnego)

Okazało się że mam 2 krechy na teście. Cieszyłabym się gdyby nie choroba na którą się leczę. Mianowicie- epilepsja.
Napady praktycznie nie mają miejsca jednak biorę leki Orfiril Long 500
Ciąża była nieplanowana . Z zaskoczenia.
Kiedyś dawno jak miałam 13 lat moja mama wróciła od lekarza i przekazala mi że absolutnie nie mogę pozwoli ć sobie na ciąże ponieważ dziecko urodzi się chore( zespół Downa itp.)
Dziewczyny co ja mam myślec? Wizyta za 2 Tyg dopiero a ja kłębek nerwów. Czy branie tych leków równa się dziecko z wadami? Pomocy błagam bo nie wyrabiam ..
__________________
Walka z pęcherzem
Trening ciałka przed sezonem bikini !
Kupić sobie kootka
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 18:47   #2
Ewelka90
Raczkowanie
 
Avatar Ewelka90
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 172
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Idź prywatnie do lekarza! Powiedź, że to pilne. W tej sytuacji to nieodpowiedzialne czekać 2 tygodnie!! Porozmawiaj z mamą, pewnie wie więcej na ten temat niż Ty, skoro rozmawiałaś z nią o tym tylko mając 13 lat???
Ewelka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 18:57   #3
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Cytat:
Napisane przez Ewelka90 Pokaż wiadomość
Idź prywatnie do lekarza! Powiedź, że to pilne. W tej sytuacji to nieodpowiedzialne czekać 2 tygodnie!! Porozmawiaj z mamą, pewnie wie więcej na ten temat niż Ty, skoro rozmawiałaś z nią o tym tylko mając 13 lat???
Pójdę prywatnie. Tak się boję że będę miała chore dziecko..... ehh Nie wyrabiam. Byłam raz u ginekologa i spytała czy faktycznie tak jest to powiedziała żebym zmienila lekarza lepiej bo miała już kobiety z epilepsją co rodziły zdrowe dzieci i brały leki. Mam mętlik
__________________
Walka z pęcherzem
Trening ciałka przed sezonem bikini !
Kupić sobie kootka
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:09   #4
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Cytat:
Napisane przez Madmuaselle Pokaż wiadomość
Pójdę prywatnie. Tak się boję że będę miała chore dziecko..... ehh Nie wyrabiam. Byłam raz u ginekologa i spytała czy faktycznie tak jest to powiedziała żebym zmienila lekarza lepiej bo miała już kobiety z epilepsją co rodziły zdrowe dzieci i brały leki. Mam mętlik
przede wszytkim konsultacja u lekarza, ni eczekaj dwa tygodni etylko umów si ena wizye jak najszybciej, na pewno dobry specjalista jets w stanie powiedzieć ci wszytko co i jak i jak sie sprawy mają
miedzy 12-14 tyg możesz tez wykonać badania prenatalne wraz z testem papa, które może wykazać choroby genetyczne , jeśli coś z tego badania wskaże że z dzieckiem jest coś nie tak na pewno lekarz zaleci amniopunkcje w celu zdiagnozowania wad genetycznych jakimi obarczony może być płód

Tak naprawde powinnas udać sie do lekarza i z nim wszytko omówić, z tego co wiem to teraz gwałtowne odstawienie leku może byc dla Ciebie niebezpieczne -może spowodowac napady padaczkowe-groźne dla Ciebie, dlatego moja rada nie czekaj tylko jak najszybciej umów sie na wizyte, sama bądz na forum nic nie zdziałasz, a lekarz moze pomóc
powodzenia

Edytowane przez aa2
Czas edycji: 2012-05-12 o 20:13
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:20   #5
Tygrysiczka
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 110
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Koniecznie idź jak najszybciej do apteki po kwas foliowy a następnie do lekarza!!!

Branie lekarstw przeciwpadaczkowych po prostu wypłukuje z organizmu tak cenny dla kobiet w ciąży kwas foliowy - stąd największe zagrożenie dla rozwoju dziecka (tak mówił mi mój gin).

Z tego, co widzę przyjmujesz większą dawkę walproinianu sodu, bo jest to 500mg, ale na pocieszenie: jest to lek nowej generacji wśród leków przeciwpadaczkowych, więc bezpieczniejszych dla dziecka. Ja przyjmuję Tegretol 200 (1-0-1), który zawiera karbamazepinę...


Niestety często nie wchodzę na wizaż ale dziś chciałam założyć temat właśnie dla kobiet z epilepsją pragnących dziecka... Wiem, że przynajmniej 3 miesiące przed staraniem się o dziecko kobieta musi przyjmować kwas foliowy... I może któraś z Was, Kobietki urodziła dziecko mimo brania leków???

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
przede wszytkim konsultacja u lekarza, ni eczekaj dwa tygodni etylko umów si ena wizye jak najszybciej, na pewno dobry specjalista jets w stanie powiedzieć ci wszytko co i jak i jak sie sprawy mają
miedzy 12-14 tyg możesz tez wykonać badania prenatalne wraz z testem papa, które może wykazać choroby genetyczne , jeśli coś z tego badania wskaże że z dzieckiem jest coś nie tak na pewno lekarz zaleci amniopunkcje w celu zdiagnozowania wad genetycznych jakimi obarczony może być płód

Tak naprawde powinnas udać sie do lekarza i z nim wszytko omówić, z tego co wiem to teraz gwałtowne odstawienie leku może byc dla Ciebie niebezpieczne -może spowodowac napady padaczkowe-groźne dla Ciebie, dlatego moja rada nie czekaj tylko jak najszybciej umów sie na wizyte, sama bądz na forum nic nie zdziałasz, a lekarz moze pomóc
powodzenia
Napady padaczkowe są groźniejsze dla dziecka niż leki przeciwpadaczkowe, ale wszystko i tak powinnaś skonsultować z lekarzem
Tygrysiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:29   #6
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Cytat:
Napisane przez Tygrysiczka Pokaż wiadomość
Koniecznie idź jak najszybciej do apteki po kwas foliowy a następnie do lekarza!!!

Branie lekarstw przeciwpadaczkowych po prostu wypłukuje z organizmu tak cenny dla kobiet w ciąży kwas foliowy - stąd największe zagrożenie dla rozwoju dziecka (tak mówił mi mój gin).

Z tego, co widzę przyjmujesz większą dawkę walproinianu sodu, bo jest to 500mg, ale na pocieszenie: jest to lek nowej generacji wśród leków przeciwpadaczkowych, więc bezpieczniejszych dla dziecka. Ja przyjmuję Tegretol 200 (1-0-1), który zawiera karbamazepinę...


Niestety często nie wchodzę na wizaż ale dziś chciałam założyć temat właśnie dla kobiet z epilepsją pragnących dziecka... Wiem, że przynajmniej 3 miesiące przed staraniem się o dziecko kobieta musi przyjmować kwas foliowy... I może któraś z Was, Kobietki urodziła dziecko mimo brania leków???

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------



Napady padaczkowe są groźniejsze dla dziecka niż leki przeciwpadaczkowe, ale wszystko i tak powinnaś skonsultować z lekarzem
dziecko tez miałam na mysli, ni edopisałam bo dla mnei to rozumienie oczywiste

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

dlatego cały czas tez podkreślam lekarz i lekarz i to nie tylko ginekolog, ale przydałaby sie konsultacja róznież neurologiczna
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:49   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Jako pedagog specjalny zapewniam - ZD z epilepsją nie ma nic wspólnego

Nie znaczy to, że nie może tak się przytrafić = ale ZD jest chorobą GENETYCZNĄ, nie występuje wskutek powikłań epileptycznych.

13 marca moja szwagierka-epileptyczka urodziła przez cc chłopca, 10pktów Całą ciążę tegretol brała, inne leki miała odstawione. Oczywiście, ciągła opieka gina i neurologa. A, mało tego, piersią normalnie karmi, wszak dziecko całą ciążę do leku przyzwyczajone było. Miała 3 lekkie ataki, świadome.

2 lata temu koleżanka z wizażu dzień po mnie córkę

Tygrysiczko, każda kobieta 3mce przed planowanym zajściem powinna brać kw. foliowy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 20:50   #8
Tygrysiczka
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 110
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Przy okazji przestrzegam wszystkich chorujących na padaczkę, żeby wymagali od lekarzy specjalistycznych badań oprócz EEG, czyli badań obrazowych rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Przez ponad 15 lat miałam niezliczone wizyty u neurologów, w sumie miałam jakieś 7 napadów zawsze podczas snu - oprócz dwóch pierwszych tylko takie przy próbach odstawienia leków lub dużych emocji przed snem. Jedynym badaniem na jakie kierowali mnie neurolodzy było EEG wykonywane podczas czuwania. A gdy 6 lat temu zmieniłam neurologa na pierwszej wizycie był mega zdziwiony "To nie miała pani nigdy robionej tomografii"?. Skierowania na badanie mimo moich późniejszych próśb nie dał...

I tak oto w wieku 25 lat, cztery miesiące temu, gdy w końcu poszłam prywatnie do neurologa i otrzymałam skierowanie na TK wynik był jak kubeł zimnej wody - guz mózgu.

Przez tyle lat trułam organizm psychotropami, bo byłam dla neurologów kolejnym, schematycznym pacjentem...
Tygrysiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:59   #9
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Moja sasiadka chora na epilepsje urodzila zdrowe dziecko.
Trzymam kciuki,zeby u ciebie tez bylo wszystko dobrze!
Nie zwlekaj z pojsciem do lekarza.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 22:11   #10
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34081070]Jako pedagog specjalny zapewniam - ZD z epilepsją nie ma nic wspólnego

Nie znaczy to, że nie może tak się przytrafić = ale ZD jest chorobą GENETYCZNĄ, nie występuje wskutek powikłań epileptycznych.
[/QUOTE]

też mi nie grało, ale ja bałam się odezwać
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 22:24   #11
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;34083199]też mi nie grało, ale ja bałam się odezwać[/QUOTE]

tu ni ema sie co bać tylko odzywac

Najczęstsze wady rozwojowe występujące w związku z lekami przeciwpadaczkowymi to:

rozszczep wargi i podniebienia,
wady serca,
niewielkie defekty dłoni i stóp,
wady kręgosłupa.

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

bede sie powtarzac i zalecac: LEKARZ
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 07:03   #12
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

moja mama z tą chorobą urodziła 2 dzieci- mnie i brata, nie mamy żadnych wad genetycznych, a wtedy nie było tak nowoczesnych nieobciążających leków
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 08:08   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
tu ni ema sie co bać tylko odzywac

Najczęstsze wady rozwojowe występujące w związku z lekami przeciwpadaczkowymi to:

rozszczep wargi i podniebienia,
wady serca,
niewielkie defekty dłoni i stóp,
wady kręgosłupa.

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

bede sie powtarzac i zalecac: LEKARZ
Co oczywiście nie znaczy, że wady wystąpią
Na pewno lekarz powinien zmienić dawkowanie lub zmienić leki na mniej inwazyjne/słabsze.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 11:52   #14
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34081070]Jako pedagog specjalny zapewniam - ZD z epilepsją nie ma nic wspólnego

Nie znaczy to, że nie może tak się przytrafić = ale ZD jest chorobą GENETYCZNĄ, nie występuje wskutek powikłań epileptycznych.

13 marca moja szwagierka-epileptyczka urodziła przez cc chłopca, 10pktów Całą ciążę tegretol brała, inne leki miała odstawione. Oczywiście, ciągła opieka gina i neurologa. A, mało tego, piersią normalnie karmi, wszak dziecko całą ciążę do leku przyzwyczajone było. Miała 3 lekkie ataki, świadome.

2 lata temu koleżanka z wizażu dzień po mnie córkę

Tygrysiczko, każda kobieta 3mce przed planowanym zajściem powinna brać kw. foliowy [/QUOTE]

To w takim wypadku albo moja matka coś poprzekręcała albo lekarka troszkę niedouczona....dziękuję za słowa pocieszenia od Ciebie i wszystkich Was!

Widzę że się rozhulał temat jaki wytworzylam mam nadzieje, że wielu kobietkom pomoże.
__________________
Walka z pęcherzem
Trening ciałka przed sezonem bikini !
Kupić sobie kootka
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:59   #15
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Nie wiem, ale ZD na mur beton nie powstanie w wyniku wad neurologicznych. Nawet wikipedia poprawne i szczegółowe dane podaje:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Downa
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:00   #16
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Hej,

Ja mam epilepsję i dwuletnią córeczkę - całaaa zdrowa!!
Zachorowałam w wieku dojrzewania, niewiadomo co było powodem..dość sporo w życiu miałam ataków, jednakże były to ataki tylko z rana (epi przysenna).. W końcu ustały tak na 2 lata...jednak zaszłam w ciążę i znów się pojawiły, a nawet się nasiliły..Zaczęłam brać leki (do obecnej chwili Lamitrin - ponoć najbezpieczniejsze w ciąży)..i tak się troszkę męczyłam przez te 9 ms, tzn. wsumie przez 6, bo zaczęły się od ok 3 ms. Przeżyłam, parę razy byłam na patologii i w końcu przy ostatnim pobycie zdecydowano, że będzie cesarka.. To i tak już był mój termin. Urodziłam 4 dni wcześniej.
Córeczka dostała 10pkt, żadnych nieprawidłowości, wszystko na swoim miejscu..bez problemów neurologicznych..i tak do tej pory..!!!
Kobiety mające epi, mogą mieć zupełnie zdrowe dzieci.. Kto takie bzdury naopowiadał Twojej mamie, że nie możesz mieć dziecka i że będzie miał ZD...!

Anyway, ponownie jestem w ciąży i mam nadzieję, że tym razem będzie troszkę łagodniej. Ograniczyłam colę i nie piję kawy, a to wiem, że miało też wpływ na ataki.
Ostatni atak miałam w listopadzie 2010.
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:09   #17
Tygrysiczka
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 110
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Hej,

Ja mam epilepsję i dwuletnią córeczkę - całaaa zdrowa!!
Zachorowałam w wieku dojrzewania, niewiadomo co było powodem..dość sporo w życiu miałam ataków, jednakże były to ataki tylko z rana (epi przysenna).. W końcu ustały tak na 2 lata...jednak zaszłam w ciążę i znów się pojawiły, a nawet się nasiliły..Zaczęłam brać leki (do obecnej chwili Lamitrin - ponoć najbezpieczniejsze w ciąży)..i tak się troszkę męczyłam przez te 9 ms, tzn. wsumie przez 6, bo zaczęły się od ok 3 ms. Przeżyłam, parę razy byłam na patologii i w końcu przy ostatnim pobycie zdecydowano, że będzie cesarka.. To i tak już był mój termin. Urodziłam 4 dni wcześniej.
Córeczka dostała 10pkt, żadnych nieprawidłowości, wszystko na swoim miejscu..bez problemów neurologicznych..i tak do tej pory..!!!
Kobiety mające epi, mogą mieć zupełnie zdrowe dzieci.. Kto takie bzdury naopowiadał Twojej mamie, że nie możesz mieć dziecka i że będzie miał ZD...!

Anyway, ponownie jestem w ciąży i mam nadzieję, że tym razem będzie troszkę łagodniej. Ograniczyłam colę i nie piję kawy, a to wiem, że miało też wpływ na ataki.
Ostatni atak miałam w listopadzie 2010.

Takie wpisy pocieszają mnie, że naprawdę mam szansę urodzić zdrowe dzieci... Jak wyjaśni się sprawa guza mózgu (neurochirurg najpierw chce wykluczyć naczyniaka), który jest przyczyną mojej padaczki, to będziemy przygotowywać się do starania się o dzidziusia.

Niech Twoje maleństwa zdrowo rosną!
Tygrysiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:19   #18
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Cytat:
Napisane przez Tygrysiczka Pokaż wiadomość
Takie wpisy pocieszają mnie, że naprawdę mam szansę urodzić zdrowe dzieci... Jak wyjaśni się sprawa guza mózgu (neurochirurg najpierw chce wykluczyć naczyniaka), który jest przyczyną mojej padaczki, to będziemy przygotowywać się do starania się o dzidziusia.

Niech Twoje maleństwa zdrowo rosną!
No pewnie, że masz szansę na normalne macierzyństwo!! Życzę Ci tego z całego serca!
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:28   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

O widzisz, tu jeszcze jedna rzecz dochodzi - że u ciebie padaczka jest wynikiem nie choroby wrodzonej, tylko powodowana przez guz, czyli jako taka nie przenoszona na dziecko u mojej szwagierki też choroba nie wrodzona, a w wyniku zapalenia opon móżgowych w dzieciństwie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 15:37   #20
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Drogie Panie/Mamy,
jestem położną, która poszukuje młodych mam lub matek z doświadczeniem, które gotowe byłyby opisać dla mnie swoje wspomnienia z okresu ciąży i porodu. Historie te opublikowałabym w formie artykułów.
Jeśli któraś z Was zechciałaby podzielić się ze mną wspomnieniami to byłabym bardzo wdzięczna. Chętnie udzielę więcej informacji mailowo: j.wajcowicz@gmail.com
Szukam ciekawych historii. Twoja też może okazać się taką!
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 21:19   #21
Tygrysiczka
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 110
Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34098788]O widzisz, tu jeszcze jedna rzecz dochodzi - że u ciebie padaczka jest wynikiem nie choroby wrodzonej, tylko powodowana przez guz, czyli jako taka nie przenoszona na dziecko u mojej szwagierki też choroba nie wrodzona, a w wyniku zapalenia opon móżgowych w dzieciństwie.[/QUOTE]

Mam żal do lekarzy, że dopiero po tylu latach zrobiono mi jakieś badanie oprócz EEG. I bach, taki wynik rezonansu a później tomografii. Przez tyle lat "guz" (w cudzysłowie, bo może to być naczyniak) urósł do 3,5cm więc nie dużo, ale też nie jest na tyle mały, żeby go ignorować ;p

W każdym bądź razie nie mam żadnych (oprócz padaczki) objawów... Nie boli mnie głowa, nie mam zawrotów głowy... No zobaczymy, czy to nowotwór łagodny na co stawia neurochirurg, czy ta tykająca bomba w głowie - naczyniak.


Dziękuję za miłe słowa ;* A sobie się dziwię, że piszę o tym tak otwarcie i... bez emocji. Nabrałam już dystansu do tego "obcego" w mojej głowie
Tygrysiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 12:58   #22
Zuziak174
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Unhappy Dot.: Epilepsja, ciąża pomocy nie wiem co robić..

Witam... mam podobny problem, jednak znajduję się w lepszej sytuacji, ponieważ w ciąży jeszcze nie jestem. Choruję na padaczkę od 7 lat, zażywam depakine 300 - 0 - 300 . Marzę o dzidziusiu ale podobnie jak autorka wątku boję się o ewentualne wady płodu. Zdrowie maleństwa jest dla mnie najważniejsze. Czy macie wiedzę na temat działania depakine chrono na płód? Moja dawka nie jest duża, jednak biorąc pod uwagę ewentualną ciąże za duża! O całe 300 - 0 - 300
Wiem, że kobiety cierpiące na padaczkę nie są pozbawione możliwości zajścia w ciążę. Dużo "padaczkowych" kobiet rodzi zdrowe dzieci mimo leków. Zatem od czego to zależy? Wiem, że przeczytam odpowiedzi typu: jak jest Ci przeznaczone zdrowe dziecko, to będzie zdrowe, jak ma być chore, takie będzie.
Być może tak jest, jednak jeżeli mogę mieć na to wpływ będę wdzięczna za rady. Od 2 miesięcy zażywam kwas foliowy, zdrowo się odżywiam, uprawiam różne sporty, mam aktualne (dobre) wyniki morfologii, jestem pod stałą opieką neurologa i ginekologa. Lekarze są zdania, że mogę zajść w ciąże przy tej dawce, jednak nie ukrywają, że jest to ryzykowne. Bardzo proszę o rozsądne rady wierzę w Was!
Zuziak174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.