Gdy suka traci młode.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 23:56   #1
wenus2029
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 389
Unhappy

Gdy suka traci młode....


Dziewczyny mam problem... Moja suczka przedwczoraj urodziła martwe pieski Od tej pory ciągle tylko chodzi o piszczy, podarła wszystkie swoje kołderki, biega i jakby szukała ich... Jak jej pomóc, bo nie mogę patrzeć jak tak się męczy

Jest już dość stara, ma 10 lat... Czy zabieg sterylizacji wchodzi w grę w jej wieku? Nie mam siły już patrzeć na to jak cierpi
__________________
Prawko
30 listopada 2009 - ZDANY!


Wybieram grupę Color!

I ja próbuję swoich sił Proszę o wsparcie

Strony internetowe Bydgoszcz
wenus2029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 10:37   #2
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Gdy suka traci młode....

Sunia tęskni a głównie cierpi z powodu niezsysanych gruczołów mlecznych, mozna to porównać do ropiejącego wrzoda, tak natura dba, aby szczeniaki się nie zaglodziły. Mam znajomego weta w Zoo i wykorzystują to zjawisko, kiedy padnie matka np. szakali, lub cos jej szwankuje z pokarmem. Suka ma odbierane szczeniaki i kiedy ma podobne objawy z sutkami, co opisałam, podtykają je owe sieroty. Inaczej by je odepchnęla, bo działa instynkt gatunkowy. Ale niech się w to bawią w ZOO, nie radzę próbować

Czy sunia rodziła co roku? Czy może to jest sunia z hodowli rasowców? Jeżeli nie, co się działo ze szczeniakami?
Pójdź do dobrego weta, na sterylizację zawsze jest pora. Moja kotka byla sterylizowana w wieku 13 lat (ale była niewychodząca i ani razu nie rodzila).

Urodziła martwe, bo to dla suni troche późno, moze jest wymęczona poprzednimi porodami? Jak jest wychodząca, to sukę sterylizuje się w wieku 6 miesięcy, aby nie dopuszczać do nieplanowych rozmnożeń (jeżeli szczeniaki są tylko w typie rasy, lub kundelki) bo i tak sporo nędzy w schroniskach a jeszcze przez to dochodzi nowa. Przeprszam za Offtop, bo nie o to pytałaś.
powodzenia. Daj znać, co tam z sunią.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2010-01-03 o 10:48
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:21   #3
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Gdy suka traci młode....

W takim wieku ja bym odradzała sterylizację, bo pies jest już stary i serduszko może nie wytrzymać narkozy a na pewno będzie to ryzykowne. Przy kolejnych cieczkach po prostu pilnuj psa. Dlaczego dopuściłaś do ciąży u 10cio letniej suki ?? Psów w tym wieku już się nie rozmnaża! Jedź do lekarza, na pewno przepisze coś na powtrzymanie laktacji i uspokającego dla suczki.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:43   #4
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
W takim wieku ja bym odradzała sterylizację, bo pies jest już stary i serduszko może nie wytrzymać narkozy a na pewno będzie to ryzykowne. Przy kolejnych cieczkach po prostu pilnuj psa. Dlaczego dopuściłaś do ciąży u 10cio letniej suki ?? Psów w tym wieku już się nie rozmnaża! Jedź do lekarza, na pewno przepisze coś na potrzymanie laktacji i uspokajającego dla suczki.
Nie żyjemy w średniowieczu ,suka przeżyła poród w wieku 10 lat to operacji nie przeżyje?Ważne jest aby podczas operacji wet używał narkozy wziewnej miał dobry sprzęt do monitoringu,w każdym momencie mozna przerwac zabieg nie obciążając serca psa. Ja jestem jak najbardziej za sterylizacją.
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:57   #5
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
Nie żyjemy w średniowieczu ,suka przeżyła poród w wieku 10 lat to operacji nie przeżyje?Ważne jest aby podczas operacji wet używał narkozy wziewnej miał dobry sprzęt do monitoringu,w każdym momencie mozna przerwac zabieg nie obciążając serca psa. Ja jestem jak najbardziej za sterylizacją.
Nie napisałam, że nie przeżyje, napisałam, że będzie to już bardziej ryzykowne niż w przypadku młodego psa i wiem, że w takim wieku unika sięwszelkiego rodzaju zabiegów o ile one nie mają na celu ratowanie życia. Myślę, że wystarczy odpowiednio przypilnować psa podczas cieszki dwa razy w roku niż w podeszłym wieku narażać ją na stres i obciążanie organizmu związane z zabiegiem. Nie zapominaj, ze to całkiem poważna operacja, a starszy pies będzie miał problemy z dościem do siebie i rekonwalescencją.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 12:16   #6
wenus2029
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 389
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Sunia tęskni a głównie cierpi z powodu niezsysanych gruczołów mlecznych, mozna to porównać do ropiejącego wrzoda, tak natura dba, aby szczeniaki się nie zaglodziły. Mam znajomego weta w Zoo i wykorzystują to zjawisko, kiedy padnie matka np. szakali, lub cos jej szwankuje z pokarmem. Suka ma odbierane szczeniaki i kiedy ma podobne objawy z sutkami, co opisałam, podtykają je owe sieroty. Inaczej by je odepchnęla, bo działa instynkt gatunkowy. Ale niech się w to bawią w ZOO, nie radzę próbować

Czy sunia rodziła co roku? Czy może to jest sunia z hodowli rasowców? Jeżeli nie, co się działo ze szczeniakami?
Pójdź do dobrego weta, na sterylizację zawsze jest pora. Moja kotka byla sterylizowana w wieku 13 lat (ale była niewychodząca i ani razu nie rodzila).

Urodziła martwe, bo to dla suni troche późno, moze jest wymęczona poprzednimi porodami? Jak jest wychodząca, to sukę sterylizuje się w wieku 6 miesięcy, aby nie dopuszczać do nieplanowych rozmnożeń (jeżeli szczeniaki są tylko w typie rasy, lub kundelki) bo i tak sporo nędzy w schroniskach a jeszcze przez to dochodzi nowa. Przeprszam za Offtop, bo nie o to pytałaś.
powodzenia. Daj znać, co tam z sunią.

Nie, nie rodziła co roku, ale już parę razy. Zawsze pieski trafiały do dobrych domów, tylko ostatnio też dwa umarły. Pilnowaliśmy jej, ale wiadomo jak to jest, otwarte przez nieuwagę drzwi i nieszczęście gotowe...
Mamy w domu jeszcze psa, yktóry jest od niej młodszy i to do niego ucieka. Ma 6 lat, może to jego wykastrować?

Mam jeszcze takie pytanie, czy nic jej teraz nie grozi po takim nieszcześciu? Jest jak moja córeczka...
__________________
Prawko
30 listopada 2009 - ZDANY!


Wybieram grupę Color!

I ja próbuję swoich sił Proszę o wsparcie

Strony internetowe Bydgoszcz
wenus2029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 12:26   #7
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Gdy suka traci młode....

Też wysterylizować. On się nie będzie denerwował a jak ucieknie , będzie pewność, ze nikogo nie uszczęśliwi.
Sukę koniecznie sterylizować, jeżeli jest problem z upilnowaniem. No i też uniknie już w tym wieku obciążającej fizycznie rui.
Jeżeli chodzi o inne szczeniaki, to zapytalam dlatego, bo tu na forum panuje (sluszna !!!!!) opinia i grzmi też towarzystwo opieki nad zwierzętami, aby nie dopuszczać do rozmnożeń (chyba, ze ma się rodowodową, rejestrowaną hodowlę), a jeżeli ktoś chce kota/psa/królika/, to ze schroniska.

Nic jej nie grozi, spróbuj odwracać jej uwagę zabawkami, a moja znajoma w takiej sytuacji postarala się o szczeniaka i suka wychowała go jak wlasne dziecko . Chociaż to też różnie być może , więc tylko na marginesie o tym piszę.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2010-01-03 o 12:29
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 12:28   #8
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez wenus2029 Pokaż wiadomość
Nie, nie rodziła co roku, ale już parę razy. Zawsze pieski trafiały do dobrych domów, tylko ostatnio też dwa umarły. Pilnowaliśmy jej, ale wiadomo jak to jest, otwarte przez nieuwagę drzwi i nieszczęście gotowe...
Mamy w domu jeszcze psa, yktóry jest od niej młodszy i to do niego ucieka. Ma 6 lat, może to jego wykastrować?

Mam jeszcze takie pytanie, czy nic jej teraz nie grozi po takim nieszcześciu? Jest jak moja córeczka...
Nie, nie wiemy jak to jest. Sama mam dwie suki w domu i jakoś umiem ich dopilnować i domykać drzwi. Jak będziesz miała dziecko to też nie będziesz umiała go dopilnować ? Wybacz, że się uniosłam, ale taka nieodpowiedzialność ze strony właścicieli działa na mnie jak płachta na byka.. Z suką do weta i najlepiej jego zapytaj co on uważa w kwestii sterylizacji.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 12:49   #9
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez wenus2029 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem... Moja suczka przedwczoraj urodziła martwe pieski Od tej pory ciągle tylko chodzi o piszczy, podarła wszystkie swoje kołderki, biega i jakby szukała ich... Jak jej pomóc, bo nie mogę patrzeć jak tak się męczy

Jest już dość stara, ma 10 lat... Czy zabieg sterylizacji wchodzi w grę w jej wieku? Nie mam siły już patrzeć na to jak cierpi
Za pare dni jej przejdzie, jak hormony się uspokoją.
najpierw musisz trochę odczekać, żeby sunia odpoczęła po porodzie, a potem zrób jej badania krwi, najlepiej jeszcze zbadać serce (ekg, jeśli jesteś z większego miasta i masz taką możliwość) i wysterylizować.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 13:16   #10
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że nie przeżyje, napisałam, że będzie to już bardziej ryzykowne niż w przypadku młodego psa i wiem, że w takim wieku unika sięwszelkiego rodzaju zabiegów o ile one nie mają na celu ratowanie życia. Myślę, że wystarczy odpowiednio przypilnować psa podczas cieszki dwa razy w roku niż w podeszłym wieku narażać ją na stres i obciążanie organizmu związane z zabiegiem. Nie zapominaj, ze to całkiem poważna operacja, a starszy pies będzie miał problemy z dościem do siebie i rekonwalescencją.
Mój pies miał operacje wycięcia guza w wieku 10 lat połączoną z kastracją migiem doszedł do siebie ,tak więc to raczej zależy od osobnika, a należał do dużych psów czyli 10 lat to już staruszek
__________________


Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2010-01-03 o 13:20
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 13:40   #11
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Gdy suka traci młode....

wszystko zależy od dobrego weta, bo mój pies mając 9 lat został wysterylizowany,miał problemy z sercem,ale doszedł bardzo szybko do siebie i sąsiedzi nie wierzyli,że ten pies co idzie jest po zabiegu, lepsze to niż męczenie psa ciążami, które bardziej niszczą organizm, a co do zabawek, to lepiej nie dawać, bo może tylko pobudzić suczkę, przynajmniej tak się robi w czasie ciąży urojonej, że się chowa
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 19:53   #12
wenus2029
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 389
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Nie, nie wiemy jak to jest. Sama mam dwie suki w domu i jakoś umiem ich dopilnować i domykać drzwi. Jak będziesz miała dziecko to też nie będziesz umiała go dopilnować ? Wybacz, że się uniosłam, ale taka nieodpowiedzialność ze strony właścicieli działa na mnie jak płachta na byka.. Z suką do weta i najlepiej jego zapytaj co on uważa w kwestii sterylizacji.
Ty również wybacz, ale nie odpowiadam za błędy innych i nie mieszkam sama. Nie jestem w stanie siedzieć w domu 24 godziny na dobę i pilnować żeby ktoś z domowników nie otwierał drzwi, a czasem i tak się zdarza.
Jak mieszkałabym sama to tylko ja bym za to odpowiadała.
__________________
Prawko
30 listopada 2009 - ZDANY!


Wybieram grupę Color!

I ja próbuję swoich sił Proszę o wsparcie

Strony internetowe Bydgoszcz
wenus2029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:11   #13
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez wenus2029 Pokaż wiadomość
Ty również wybacz, ale nie odpowiadam za błędy innych i nie mieszkam sama. Nie jestem w stanie siedzieć w domu 24 godziny na dobę i pilnować żeby ktoś z domowników nie otwierał drzwi, a czasem i tak się zdarza.
Jak mieszkałabym sama to tylko ja bym za to odpowiadała.
A jak już wiedzieliście, że suka jest w ciąży, to dlaczego pozwoliliście jej na donoszenie i poród, zamiast już wtedy myśleć o sterylizacji połączonej z usunięciem ciąży?
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 09:42   #14
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: Gdy suka traci młode....

Narobiliście nieszczęścia niestety... macie w domu psa i sukę, oba zwierzaki nie kastrowane... dopuściliście do mnożenia psich niszczęść (jeśli nie wiesz o czym mówimy, poszukaj sobie w swojej okolicy schronisk dla psów, są tam setki świetnych psiaków, którym Wy - rozmnażając swoje również nierasowe psy - odebraliście szansę na dom), suce w wieku 10 lat pozwoliliście urodzić szczeniaki...

Czas w końcu zacząć się zachowywać odpowiedzialnie!

Wybierz dobrego weterynarza, powinien pomóc suce - dać coś na uspokojenie i zatrzymanie laktacji.

Potem na sterylizację. Wcale nie jest za późno, tylko musi być dobry lekarz, który operację przeprowadzi minimalizując ryzyko anestezjologiczne (najlepiej narkoza wziewna, monitoring czynności życiowych psa podczas zabiegu).

To jedyna słuszna droga, jeśli naprawdę kochasz swoje zwierzaki. (a pisałaś, że sunię traktujesz jak córeczkę, nie pozwól jej więc więcej cierpieć).

Psa koniecznie wykastruj! Ucieknie Wam raz, drugi i znowu z Waszej winy w okolicy pojawią się niechciane psiaki, które potem skończą utopione w rzece, szambie, wyrzucone na ulicy, oddane do schroniska... każdy kto kocha zwierzęta zrobi co trzeba, aby choć jego pupil nie przyczyniał się do takich sytuacji!
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...


Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 14:36   #15
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Gdy suka traci młode....

Co za nieodpowiedzialni ludzie, masakra.
kto dopuszcza do tego, żeby 10letnia suka miała mlode?!
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 16:12   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Co za nieodpowiedzialni ludzie, masakra.
kto dopuszcza do tego, żeby 10letnia suka miała mlode?!
kilka dni temu ogladalam program na tvnwarszawa i tam jest program o wetach i jeden z nich odwiedzal 7 letnia suczkę ktora nigdy nie rodzila jednak wlasciciele zdecydowali sie przedłuzyc ród i zdecydowali sie na sztuczne zaplodnienie suczka urodzila przez cc.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 16:18   #17
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Gdy suka traci młode....

Głupota ludzi mnie po prostu dobija...

Żyjemy w XXI wieku, a ludzie nadal wierzą w idiotyczny mit, że suka powinna mieć chociaż raz w życiu młode, porażka.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 16:54   #18
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Gdy suka traci młode....

I z czego tu sie cieszyc
Tu raczej powinno sie plakac ze ktos byl taki durny i starszego psa rozmnozyl bo"weterynarz kazal"
Brak slow.sredniowiecze

A takich suczek co chcialy przedluzyc rod pelno w schroniskach....Nie wspominajac o ich dzieciach
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 17:01   #19
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
I z czego tu sie cieszyc
Tu raczej powinno sie plakac ze ktos byl taki durny i starszego psa rozmnozyl bo"weterynarz kazal"
Brak slow.sredniowiecze

A takich suczek co chcialy przedluzyc rod pelno w schroniskach....Nie wspominajac o ich dzieciach
Oraz metr pod ziemią..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 10:40   #20
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez wenus2029 Pokaż wiadomość
Ty również wybacz, ale nie odpowiadam za błędy innych i nie mieszkam sama. Nie jestem w stanie siedzieć w domu 24 godziny na dobę i pilnować żeby ktoś z domowników nie otwierał drzwi, a czasem i tak się zdarza.
Jak mieszkałabym sama to tylko ja bym za to odpowiadała.
Jeśli posiadasz psa to za niego odpowiadasz i nie ma żadnych usprawiedliwień. Skoro wiedzieliście, że możecie psów nie upilnować, to powinno się oba wysterylizować/wykastrować od razu.
Suczka jest za stara na młode i jak tylko dowiedzieliście się o ciąży to należało usunąć miot i od razu wysterylizować sukę.
Ponadto, zgadzam się z Iloneczką1 i Isią83, że psów nie hodowlanych (bez rodowodów i uprawnień) nie powinno się rozmnażać, bo już i tak mamy przepełnione schroniska a do tego ile psów ląduje na ulicy.... więc po co mnożyć ?

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-01-11 o 10:42
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:22   #21
_Nati_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12
Dot.: Gdy suka traci młode....

Mam w domu 3 suki i psa.
Dziewczyny z racji tego,że nie posiadają rodowodów zostały wysterylizowane,dla naszej wygody(spokój z natretnymi psami) i dla ich własnego zdrowia.Tylko chłopakowi zostawiłam jajka

Najstarsza suka,york, miała w chwili sterylizacji 12 lat.Z racji podeszłego wieku nie decydowaliśmy sie na zabieg ale zmusiły nas do tego okoliczności--dostała guzów w macicy i operacja była koniecznością.Nie było żadnych problemów,bardzo szybko doszła do siebie.

Zalecam sterylizacje tym bardziej że nie jesteście w stanie suki upilnować.

Oczywiście weterynarz był niezwykle zdziwiony dlaczego chcemy "wyciąć" też młodsze suki,przecież takie ładne,nie chcielibyśmy chociaż z raz dopuścić? Bardzo szybko uświadomiliśmy mu jego rażącą niewiedze i przyznał nam rację..ale niestety,weterynarze nadal powtarzają głupote że suka powinna byc raz dopuszczona a komu mają wierzyć nieuświadomieni właściciele jak nie weterynarzowi właśnie?
_Nati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:04   #22
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Gdy suka traci młode....

Paula78, ja też oglądałam ten program na Tvn Warszawa i powiem szczerze, że czuję się zniesmaczona. Siedmioletnia suka, tym bardziej z grupy molosów rodzić nie powinna, tym bardziej że wydaje mi się, że nie miała uprawnień hodowlanych. Dziwię się weterynarzowi, który inseminował. Gdzie tu etyka zawodowa ? I dziwię się, że Tvn Warszawa, podkładając sweetaśną melodyjkę oraz lektora, który mówi o tym porodzie z taką dobrodusznością, nie zajarzyło, że tym może skłonić kilku innych właścicieli do krycia swoich suk nie pierwszej młodości. Żenada i brak kompetencji.
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 08:58   #23
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Gdy suka traci młode....

Więc - po pierwsze - trzeba zabrać suce wszelkie kocyki, prześcieradła itp., które teraz traktuje jak swoje szczeniaki. Trzeba zmniejszyć jej dawke żywieniowa, chyba, że sama ma teraz mały apetyt. Jeśli ma obrzmiały gruczoł mlekowy - to możecie początkowo robić chłodne okłady i dezynfekować jodyną (ale nie masować!!!). Ale jeśli to silne zapalenie - koniecznie do weta. Zajmijcie ją jakimiś zabawami, wychodźcie częściej i na dłużej na dwór, nawet jeśli ona chce od razu "wracać do swoich dzieci".

10-letnie suki można z powodzeniem sterylizować, nawet niekoniecznie pod narkozą wziewną, pod warunkiem, że nie jest chora, serce na zdrowe i przeglądowe wyniki badań krwi też są ok. Lepiej wysterylizować teraz niż czekać, czy przypadkiem za 3-4 lata nie przypałęta się np. ropomacicze. A wtedy ryzyko zabiegu i w ogóle powrót do zdrowia będzie mniej pewny.

Swoją drogą muszę dodać, że też miałam sukę i wiem, że można upilnować sukę w cieczce. A z tego, co napisałaś, to nie była jej jedyna ciąża, w związku z czym podejrzewam, że nie macie do tego odpowiedzialnego podejścia. Jeśli udało Wam się znaleźć właścicieli dla szczeniąt, to ok, ale jeśli nie... Mam uczulenie na teksty w stylu:"co było robić? tato poszedł utopić". Mam ochotę wtedy zabic na miejscu.
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 12:44   #24
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Gdy suka traci młode....

Cytat:
Napisane przez marcjannak Pokaż wiadomość
Więc - po pierwsze - trzeba zabrać suce wszelkie kocyki, prześcieradła itp., które teraz traktuje jak swoje szczeniaki. Trzeba zmniejszyć jej dawke żywieniowa, chyba, że sama ma teraz mały apetyt. Jeśli ma obrzmiały gruczoł mlekowy - to możecie początkowo robić chłodne okłady i dezynfekować jodyną (ale nie masować!!!). Ale jeśli to silne zapalenie - koniecznie do weta. Zajmijcie ją jakimiś zabawami, wychodźcie częściej i na dłużej na dwór, nawet jeśli ona chce od razu "wracać do swoich dzieci".

10-letnie suki można z powodzeniem sterylizować, nawet niekoniecznie pod narkozą wziewną, pod warunkiem, że nie jest chora, serce na zdrowe i przeglądowe wyniki badań krwi też są ok. Lepiej wysterylizować teraz niż czekać, czy przypadkiem za 3-4 lata nie przypałęta się np. ropomacicze. A wtedy ryzyko zabiegu i w ogóle powrót do zdrowia będzie mniej pewny.

Swoją drogą muszę dodać, że też miałam sukę i wiem, że można upilnować sukę w cieczce. A z tego, co napisałaś, to nie była jej jedyna ciąża, w związku z czym podejrzewam, że nie macie do tego odpowiedzialnego podejścia. Jeśli udało Wam się znaleźć właścicieli dla szczeniąt, to ok, ale jeśli nie... Mam uczulenie na teksty w stylu:"co było robić? tato poszedł utopić". Mam ochotę wtedy zabic na miejscu.
Nie, nie jest ok. Przez bezmyślne rozmnażanie tej suki, X psów ze schronisk nie znalazło swoich domów / zostało uśpionych.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 18:54   #25
Aniusiorek
Raczkowanie
 
Avatar Aniusiorek
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 63
Dot.: Gdy suka traci młode....

Podbijam
Nie rozmnażaj swojej suki tak o, bo skutki mogą być fatalne
np.takie jak te
I to do wszystkich którzy chcą bezpodstawnie rozmnażać psy..
Mówimy stanowcze NIE
Aniusiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 22:44   #26
lina2204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Gdy suka traci młode....

Mam taki sam teraz problem od 4 dni, moja suczka urodziła martwe szczeniaki, wszystkie podusiły się w środku. Gdy z wielkim trudem odebrałam z mamą poród 2 pierwsze szczeniaki miały po 20 cm, a moja suczka to mały kundelek i troszkę długi, taki sam jest ojciec , który ją zapłodnił.
Trzeci szczeniak ni stąd ni zowąd pokazał się już przy wyjściu , nie miał błonki, w której zazwyczaj się rodzą bo ja odgryzła. Najgorsze, że ten trzeci był pierwszy i zaczynał gnić, nie miała skurczy bo martwy. Godzinę wyciągaliśmy głowę a dzielna sunie parła bardzo mocno.
Niestety i na szczęście pojechaliśmy do weterynarza, który wyciągnął malucha, okazało się że przyrósł do macicy i struła się ale toksyny nie wsiąkły w krew. Dostaje antybiotyki i witaminy, ma 5 lat i to była jej pierwsza ciąża.

Teraz dostała depresji i zrobiła sobie legowisko na swoim spaniu, cały czas skomli i woła nas pewnie dlatego byśmy przynieśli jej młode, cały czas drży , uspokaja się dopiero jak jest na rękach i mówi się jej miłe rzeczy i spokojne. Ale cały czas woła nas. To przykre bardzo jak na nią patrzę, płacze bez przerwy. Weterynarz zalecił by podawać jej małe ilości pokarmu i mniej płynów by nie powstał gruczoł mlekowy.

Ktoś tu pisał, że ponoć minie za kilka dni jak hormony się uspokoją. Mam nadzieję, że jej przejdzie. W marcu gdy dostanie cieczki będzie miała blokadę liczę , że jej to pomoże.

A wy co sądzicie o przerośniętych maluchach??
lina2204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-25 23:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.