rozmiar pierścionka zaręczynowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 22:28   #1
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79

rozmiar pierścionka zaręczynowego


Witajcie przyszłe i obecne Narzeczone!

Mam do Was ogromną prośbę, otóż planujemy z moim Partnerem zaręczyć się w niedługim okresie czasu. Oczywiście przyszedł czas, aby wybrać pierścionek i rozmiar... W zasadzie największy problem jest z rozmiarem, ponieważ nigdy (prawie nigdy) nie nosiłam pierścionków, więc na dobrą sprawę nic o swoich palcach nie wiem

Wybraliśmy model ślicznego jak dla nas pierścionka u jubilera. Pani powiedziała, że rozmiary są tylko parzyste, zaś resztę można sobie po prostu powiększyć lub zmniejszyć. Mierzyłam dwa rozmiary - 12 i 14. Teraz zaczyna się mój dylemat - 12 pasuje jak ulał jest śliczna, trzyma się miejsca i z lekkim oporem przechodzi przez kostkę, zaś 14 nie sprawia praktycznie żadnych trudności i widać, że będzie miała tendencje do okręcania się.

Na pewno macie większe doświadczenie w pierścionkach niż ja, więc chciałabym uzyskać jakąś radę, który rozmiar wybrać. Czy ten bardziej dopasowany (niby mi ręce ostatnio nie puchną choć jest ciepło - próbowałam trochę pochodzić w pierścionku), ale z drugiej strony w lecie będą temperatury dużo wyższe... Zaś ten większy może znów totalnie się nie trzymać. Schudłam niedawno dużo (ponad 20kg) i mam w planach zrzucić jeszcze kilka kg...
Co doradzacie??

Pomóżcie, bo termin się zbliża!!!!
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 22:40   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Cytat:
Napisane przez SmuteK Pokaż wiadomość
Witajcie przyszłe i obecne Narzeczone!

Mam do Was ogromną prośbę, otóż planujemy z moim Partnerem zaręczyć się w niedługim okresie czasu. Oczywiście przyszedł czas, aby wybrać pierścionek i rozmiar... W zasadzie największy problem jest z rozmiarem, ponieważ nigdy (prawie nigdy) nie nosiłam pierścionków, więc na dobrą sprawę nic o swoich palcach nie wiem

Wybraliśmy model ślicznego jak dla nas pierścionka u jubilera. Pani powiedziała, że rozmiary są tylko parzyste, zaś resztę można sobie po prostu powiększyć lub zmniejszyć. Mierzyłam dwa rozmiary - 12 i 14. Teraz zaczyna się mój dylemat - 12 pasuje jak ulał jest śliczna, trzyma się miejsca i z lekkim oporem przechodzi przez kostkę, zaś 14 nie sprawia praktycznie żadnych trudności i widać, że będzie miała tendencje do okręcania się.

Na pewno macie większe doświadczenie w pierścionkach niż ja, więc chciałabym uzyskać jakąś radę, który rozmiar wybrać. Czy ten bardziej dopasowany (niby mi ręce ostatnio nie puchną choć jest ciepło - próbowałam trochę pochodzić w pierścionku), ale z drugiej strony w lecie będą temperatury dużo wyższe... Zaś ten większy może znów totalnie się nie trzymać. Schudłam niedawno dużo (ponad 20kg) i mam w planach zrzucić jeszcze kilka kg...
Co doradzacie??

Pomóżcie, bo termin się zbliża!!!!
Lepiej wziąć ten większy, zwłaszcza, że 12 już teraz z lekkim oporem przechodzi przez kostkę, a jak piszesz palce Ci jeszcze nie puchły.
Zawsze lepiej zmniejszyć niż poszerzać.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 07:59   #3
srubka87
Zadomowienie
 
Avatar srubka87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 389
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Ja bym wzięła ten większy i zmienszyła od razu do 13- bo skoro 12 jest ok i 14 też to 13 powienna byc idealna.za taką przeróbkę zaplacicie z 30-50 zł.Lub wzięłabym 12.Ja miałam podobny problem nie wiedziałam na jaki rozmiar sie zdecydować- (z tym, ze ja mierzyłam te obrączki do wybrania rozmiaru). I jednak zdecydowałam się na mniejszy.Rozmiar palców może się zmieniać codziennie.Ja jednego dnia nie mogę go zdjąć z palca a drugiego boje sę, żę zgubię...( pryzpominam, że wzięłam ten mniejszy).Pierścionek nie może być luźny( nie bierz 14- skoro mówisz, że nie stawia oporu) bo nie pozawoli Ci prowadzić normalnego życia- będzie się przekręcał, zsuwal itd...
__________________
14.08.2010 Szczęśliwa mężatka
srubka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 08:09   #4
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Ja bym wzieła narazie ten większy. Pozniej jak schudniesz czy coś zawsze można go o rozmiar pomniejszyc
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 11:57   #5
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

a ja bym się zdecydowała na mniejszy, bo jak teraz 14 nie sprawia oporów, planujesz jeszcze schudnąć, to zwyczajnie cały czas będziesz się obawiała, że go zgubisz, że zsunie się z palca, tym bardziej, że jak mówisz nie jesteś przyzwyczajona do noszenia pierścionków, wiec na początku będziesz bardzo zwracała uwagę na niego i czuła, że jest na palcu, będziesz na niego uważała, a jak już się przyzwyczaisz, to przestaniesz zwaracać uwagę, że coś na paluszku masz i wtedy po prostu może się zsunąć, przy myciu rąk na przykład, albo zdejmowaniu rękawiczek.
w ogóle przeszłabym się na twoim miejscu do jakiegoś jubilera i różne pierścionki pomierzyła. jubilerzy, zazwyczaj posiadają takie specjalne urządzenie do mierzenia rozmiarów pierścionków.
mój tż kupił pierścionek w rozmiarze 11 (podobno najmniejszy ze standardowych) i okazał się za duży. jubiler u którego kupował, dokonał przeróbki za free (zazwyczaj tak robią) i zmniejszył z tej 11 do 6,5!!
w sumie namawiał mnie na jeszcze mniejszy (na 6, ja chciałam 7 bo wydawało mi się, że mniejszy będzie ciasny np w lecie jak palce puchną) ale teraz cieszę się, że zdecydowałam się na to 6,5 bo jest idealny a czasami wręcz mógłby być jeszcze o pół rozmiaru mniejszy
a jeśli pierścionek przez kostkę trudno przechodzi, a jak już przejdzie to nie ciśnie, to nawet lepiej, bo przynajmniej będzie miał opór w postaci tej kosteczki i nie spadnie. poza tym, jak juz zaczniesz nosić, to pewnie nie będziesz go wkładała i zdejmowała cały czas. więc ja bym brała mniejszy
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam

Edytowane przez maggie123
Czas edycji: 2009-04-25 o 11:59
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 09:43   #6
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

No i nadal nie wiem, cóż począć Poszłam na spacer i akurat paluchy trochę po podpuchły, ale chyba więcej nie będą - przymierzyłam 14, którą mam w domu (choć mam pewne wątpliwości, czy to nie jest ciut większy pierścionek) - wszedł bez najmniejszego problemu na serdeczny, zarówno prawy jak i lewy, a do tego również się obracał...

Co jest lepsze, zmniejszanie, zwiększanie? czy moze od razu ryzykować 13? ://

Zapomniałam dodać, chyba jednak wybiorę się jeszcze do innego Jubilera wymierzyć dokładniej palec. Wtedy najprościej będzie podjąć decyzję.
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:05   #7
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

wziełabym większy

z czasem chodzi o wiek i tak palce "ciut grubieją"

w lecie mamy i tak "większy rozamiar palca" niz zimą
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 12:12   #8
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Cytat:
Napisane przez SmuteK Pokaż wiadomość

Co jest lepsze, zmniejszanie, zwiększanie?
czy moze od razu ryzykować 13? ://
słyszałam, że łatwiej jest pierścionek niewiele zmniejszyć. jeśli jest to maksymalnie zmiana o 2 rozmiary nie trzeba nic wycinać (u mnie niestety trzeba było i dostaliśmy resztę złota). w przypadku powiększania, zwyczajnie się go rozciąga pod wpływem ciepła, także może być ciut węższy, ale jego ogólna waga na pewno się nie zmienia
jubiler powinien Ci doradzić, który będzie bardziej odpowiedni, bo co, jak co, ale powinni się na tym znać, dlatego lepiej zrobić rozeznanie (nawet jeśli gdzie indziej pierścionek Ci się podoba, to przynajmniej rozmiar będziesz znała), bo taki pierścionek to przecież na całe życie, jak obrączka
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam

Edytowane przez maggie123
Czas edycji: 2009-04-26 o 12:14
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 15:37   #9
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

powiększanie to przez:
- rozciaganie pod wpływem ciepła
- wyklepanie (jak niewiele trzeba powiekszyć)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 11:12   #10
wr91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 28
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

ja równiez miałam taki problem , ale wzięłam ten odrobine wiekszy troszeczke sie obraca ale to przez oczko poniewaz jest masywne . czasami puchna palce wiec lepiej n jesli jest wiekszy
wr91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:59   #11
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Ja zaręczynowy mam odrobinę większy. I tak potem jak juz będzie obrączka, to będę nosić go na lewej ręce, a tam palce jeszcze chudsze, wiec na środkowym palcu.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 18:51   #12
mokka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

lepiej odrobinę większy, bo taki (jeżeli nie będziesz zmniejszała) zawsze możesz włożyć na inny palec - gdy pojawi sie obrączka, lub jak to fajnie wygląda, możesz potem na ten sam palec dołożyć obrączkę, bo to też fajnie wygląda i docisnąć pierścionek
__________________
Nasz ślub 27.06.2009 r.
mokka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:06   #13
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Dzięki Wam WIELKIE! za odzew :/ to dla mnie naprawdę trudna decyzja(ależ mam problem, nie?:P)
Przez to, że nigdy nie miałam okazji sprawdzić się w noszeniu pierścionka, jakiegokolwiek, teraz mam obawy.
Większość z Was jednak sugeruje większy... ja też chyba powoli przy tym przystaję. Podjęłam z moim Panem decyzję, że pójdziemy w środę do innego salonu i zobaczymy co tam doradzą.
Przyznam się szczerze, pierścionek upatrzyliśmy w Kruku i Pani w obsłudze nie paliła się do pomocy.

Ech, człowiek ma spory dylemat...
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 07:06   #14
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Może poszukasz kolczyków ?

Mój pierścionek zaręczynowy był idealny a teraz jest za duży.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 08:52   #15
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Cytat:
Napisane przez SmuteK Pokaż wiadomość
Dzięki Wam WIELKIE! za odzew :/ to dla mnie naprawdę trudna decyzja(ależ mam problem, nie?:P)
Przez to, że nigdy nie miałam okazji sprawdzić się w noszeniu pierścionka, jakiegokolwiek, teraz mam obawy.
Większość z Was jednak sugeruje większy... ja też chyba powoli przy tym przystaję. Podjęłam z moim Panem decyzję, że pójdziemy w środę do innego salonu i zobaczymy co tam doradzą.
Przyznam się szczerze, pierścionek upatrzyliśmy w Kruku i Pani w obsłudze nie paliła się do pomocy.

Ech, człowiek ma spory dylemat...
Dlatego czasem lepiej u mniejszych jubielrow kupować - bardziej im zależy. A ta pani, to nie wiem, łaske wam robi, czy jak? To jej praca.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:27   #16
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Właśnie też mnie to zdenerwowało Przychodzą dwie młode osoby, nie wyglądamy na najbogatszych tylko normalnie... nie mamy zielonego pojęcia o kupowaniu tego typu biżuterii. Logiczne chyba jest, że taka Pani powinna mieć większe pojęcie i służyć radą

Pewno przystaniemy przy Kruku, ponieważ pierścionek nam bardzo przypadł do serducha (raczej nie zastanawiałam się nad elitarnym, znanym sklepem, po prostu weszliśmy do tego i nas oświeciło :P) tylko, że pójdziemy do innego salonu. W tym pierwotnym niestety widuję tylko tę nieprzyjemną ekspedientkę. Stała i na żadne pytanie nie odpowiedziała sensownie, jedyne co usłyszałam " musi Pani sobie sama dobrać" ...

ollencja - o co chodzi z kolczykami? Ja akurat fanką kolczyków jestem i to jedyne co umiem wybrać

PS Dziękuję Wam za rady!
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska

Edytowane przez SmuteK
Czas edycji: 2009-04-28 o 12:31
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 13:51   #17
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Kolczyki zaręczynowe.

Musi być pierścionek ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:38   #18
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

Mhm ciekawy pomysł, aczkolwiek chciałabym mieć pierścionek nigdy nie miałam, więc jest okazja, aby sprawdzić się w tym Poza tym kolczyki b. często zmieniam więc co to za radocha by była...
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:19   #19
SmuteK
Raczkowanie
 
Avatar SmuteK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Uć
Wiadomości: 79
Dot.: rozmiar pierścionka zaręczynowego

I rozmiar pierścioneczka odnaleziony Jednak mają rozmiar 13! który jest idealny wręcz! teraz tylko czekam... bo już się to tak przekłada i odkłada... a cudowny ten pierścionek

Dziękuję Wam za porady!
__________________
A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy.

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
SmuteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.