Święta ateisty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-21, 22:36   #1
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702

Święta ateisty


Wątek dla niewierzących - jak spędzacie okres świąteczny? Irytują was święta, czy olewacie to i cieszycie się z dodatkowego urlopu? Ja spotykam się ze sporym niezrozumieniem, kiedy mówię, że nie obchodzę i nie robię wigilii - no bo jak to tak, to przecież ŚWIĘTA! Jak można nie obchodzić Postaram sie jednak spędzić jedno popołudnie z rodziną, która jest bardzo religijna i kupuję im prezenty - z szacunku dla nich i z chęci sprawienia przyjemności, choć wiem, że oni i tak nie rozumieją mnie (i nawet nie chcą). To nasze (moje i chłopa) pierwsze "samodzielne" święta i chcemy je spędzić zgodnie ze swoimi przekonaniami.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 23:11   #2
Charlyn
Raczkowanie
 
Avatar Charlyn
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 340
Dot.: Święta ateisty

Ja jestem wierząca, ale nie jestem katoliczką i nie obchodzę żadnych świąt - i bynajmniej nie czuję się z tego powodu gorsza. Irytuje mnie ta cała świąteczna atmosfera, wszechobecne dzikie tłumy i świąteczne piosenki w centrach handlowych, ale mam radochę z wolnego.
Bardzo szanuję ludzi, którzy potrafią mieć własne zdanie i, mimo obchodzącego świąt otoczenia, przyznać się do faktu, że tego nie robią.
Okres świąteczny zazwyczaj spędzamy wraz z rodziną, która te święta obchodzi - z szacunku. Dla mnie to jednak zwykły posiłek, dla nich wigilia.
Prezentów nie kupujemy w ogóle. Nie ubieram choinki, nie śpiewam kolęd, nie dzielę się opłatkiem, nie życzę "-Wesołych świąt!".
A jeśli chodzi o reakcję ludzi, bywa różnie. Zazwyczaj spotykam się raczej ze zrozumieniem, a nawet z wypowiedziami w stylu "w sumie to też bym nie obchodził/-a, ale rodzina/tradycja/itd....". Czasem jednak widzę zdziwione miny i pytający wzrok.
Charlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 23:32   #3
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Święta ateisty

Ja sama jestem katoliczką i święta obchodzę ale w zeszłym roku przebywałam na obczyźnie u rodziny żydowskiej. Oczywiście brałam udział w obchodach Hannukowych mimo iż to nie jest moja religia, a w pierwszy dzień świąt obdarowaliśmy się upominkami i pojechaliśmy na lunchobiad do azjatyckiej restauracji Bez żadnych podtekstów religijnych ale mimo to uświęciliśmy taki dzień gdzie wszyscy byliśmy razem i poświęciliśmy swój czas aby ze sobą pobyć
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 01:17   #4
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Święta ateisty

Jako ateistka obchodzę święto o nazwie: rodzinne obżarstwo i leniuchowanie.
Trwa ono 3 dni i zbiega się ze świetami katolickimi, bo wszyscy mają akurat wówczas wolne.
Dlatego jestem za opcją, by zlikwidować bezsensowne święto 3 Króli i wprowadzić wolną Wigilię, za którą każda kobieta calowałaby posłów po rękach.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 04:36   #5
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Święta ateisty

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jako ateistka obchodzę święto o nazwie: rodzinne obżarstwo i leniuchowanie.
Trwa ono 3 dni i zbiega się ze świetami katolickimi, bo wszyscy mają akurat wówczas wolne.
Dlatego jestem za opcją, by zlikwidować bezsensowne święto 3 Króli i wprowadzić wolną Wigilię, za którą każda kobieta calowałaby posłów po rękach.
U mnie to samo.
Już się cieszę na odpoczynek od pracy.

PS Ciekawe kiedy zaczną się głosy, że to dzięki katolikom mamy wolne
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 08:27   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Święta ateisty

Idę do mamy na kolację i świąteczne karaoke ;p
Wolne, mam na siłę stać pod uczelnią?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 09:17   #7
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: Święta ateisty

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jako ateistka obchodzę święto o nazwie: rodzinne obżarstwo i leniuchowanie.
Trwa ono 3 dni i zbiega się ze świetami katolickimi, bo wszyscy mają akurat wówczas wolne.
Dlatego jestem za opcją, by zlikwidować bezsensowne święto 3 Króli i wprowadzić wolną Wigilię, za którą każda kobieta calowałaby posłów po rękach.
Święte słowa


Okres świąteczny spędzam z rodziną bo wiem jak ważna jest dla nich moja obecność. Święta traktuje jako dodatkowy zimowy urlop oraz okazje do spotkania się z bliskimi oraz niepochamowane obżarstwo
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 09:35   #8
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Święta ateisty

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jako ateistka obchodzę święto o nazwie: rodzinne obżarstwo i leniuchowanie.
Trwa ono 3 dni i zbiega się ze świetami katolickimi, bo wszyscy mają akurat wówczas wolne.
Dlatego jestem za opcją, by zlikwidować bezsensowne święto 3 Króli i wprowadzić wolną Wigilię, za którą każda kobieta calowałaby posłów po rękach.
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 10:50   #9
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Święta ateisty

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jako ateistka obchodzę święto o nazwie: rodzinne obżarstwo i leniuchowanie.
Trwa ono 3 dni i zbiega się ze świetami katolickimi, bo wszyscy mają akurat wówczas wolne.
Dlatego jestem za opcją, by zlikwidować bezsensowne święto 3 Króli i wprowadzić wolną Wigilię, za którą każda kobieta calowałaby posłów po rękach.
Najlepiej to wszystkie święta zlikwidować....bo po co nam

Co do wolnego - to nie wszyscy maja wolne w święta
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 11:05   #10
imersja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 733
Dot.: Święta ateisty

ja jestem ateistką, moja siostra i mąż zresztą również. Rodzice i babcia obchodzą święta ale również nie chodzą do kościoła. Ale oczywiście zawszew wigilie spotykamy się na kolację, ubieramy choinkę, dajemy drobne podarunki, uważamy po prostu że to fajna tradycja, kiedy człowiek cały rok jest zagoniony, można się spotkać, porozmiawiać, w kolejne dni świąt, odpoczywamy, chodzimy na spacery, odwiedzamy rodzinę.
imersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 11:18   #11
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Święta ateisty

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Ja sama jestem katoliczką i święta obchodzę ale w zeszłym roku przebywałam na obczyźnie u rodziny żydowskiej. Oczywiście brałam udział w obchodach Hannukowych mimo iż to nie jest moja religia, a w pierwszy dzień świąt obdarowaliśmy się upominkami i pojechaliśmy na lunchobiad do azjatyckiej restauracji Bez żadnych podtekstów religijnych ale mimo to uświęciliśmy taki dzień gdzie wszyscy byliśmy razem i poświęciliśmy swój czas aby ze sobą pobyć
i takie podejście mi się podoba.

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jako ateistka obchodzę święto o nazwie: rodzinne obżarstwo i leniuchowanie.
Trwa ono 3 dni i zbiega się ze świetami katolickimi, bo wszyscy mają akurat wówczas wolne.
Dlatego jestem za opcją, by zlikwidować bezsensowne święto 3 Króli i wprowadzić wolną Wigilię, za którą każda kobieta calowałaby posłów po rękach.
niestety nie wszyscy.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 11:45   #12
Natt1992
Zakorzenienie
 
Avatar Natt1992
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 028
Dot.: Święta ateisty

U mnie tak się złożyło, że wigilia jest organizowana w domu rodzinnym i wszyscy się do nas zjeżdżają. Nie mam wyboru, muszę być obecna
Pomagam w organizacji, symbolicznie dziele się opłatkiem i puszczam mimo uszu wszystkie życzenia dotyczące nawrócenia. Rodzina idzie na pasterkę a ja już o 21 uciekam do pubu ze znajomymi na nasze tradycyjne grzane wino (chociaż znajomi są wierzący, jakoś im do rodziny i kościoła nie śpieszno).

25.12 tradycyjnie spędzamy znowu całą rodziną
__________________
aktualna wymiana
Natt1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 12:06   #13
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Święta ateisty

Widzę, że wypowiedzi zjechały z tematu, a mi się marzy wątek dla ateistek na Wizażu.

NIE dla niepraktykujących katoliczek, ale ATEISTEK. Bo to ogromna różnica.

Jako ateistka, w zasadzie humanistka, skupiam się na więziach rodzinnych - wykorzystuję te wolne dni dla zaciśnięcia istniejących więzi. Kontakt z moim dzieckiem mam idealny, ale teraz poświęcam mu jeszcze więcej czasu, odwiedzamy przyjaciół, oglądamy komedie, gramy w gry logiczne, jak sypnie śnieg zrobimy bałwana, albo pójdziemy na sanki. W zasadzie robimy to samo, co w każdy wolny weekend, tylko o kilka dni dłużej. Nie towarzyszy nam przy tym żaden podtekst religijny. Idealnie obchodzimy się bez opłatka, choinki, czy co tam jeszcze jest Dużo takiego doświadczenia wyniosłam z domu, bo wychowałam się w domu półateistycznym.
Mimo to szanuję wyznanie mojej rodziny (od nich wymagam tego samego) i naturalnie ich odwiedzamy... hm, jak w każdą niedzielę. Nie dlatego, że to dzień święty, ale dlatego, że dla humanisty rodzina jest szalenie ważna. I będąc ateistką nie muszę zrywać kontaktów, czyż nie?
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 12:23   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Święta ateisty

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jako ateistka obchodzę święto o nazwie: rodzinne obżarstwo i leniuchowanie.
Trwa ono 3 dni i zbiega się ze świetami katolickimi, bo wszyscy mają akurat wówczas wolne.
Dlatego jestem za opcją, by zlikwidować bezsensowne święto 3 Króli i wprowadzić wolną Wigilię, za którą każda kobieta calowałaby posłów po rękach.

U mnie podobnie
Jedziemy do rodziców na kolację, z racji, że oni jednak w cos tam wierzą jest opłatek i prezenty
Choinka u mnie tez stoi na prośbe córki.
Motywów religijnych nie ma, kolęd i nikt nie idzie na pasterkę.

W świętach irytują mnie tłumy w sklepach
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 12:30   #15
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Święta ateisty

Ja mam naprawde gdzies, czy choinka, wigilijny obiad ma zabarwienie religijne. DLA MNIE świeta to czas spotkania z rodzica, obzeranie sie pierogami, dzielenie prezentami, ubieranie choinki.
Koled nie spiewam, na pasterke nie chodze(w sumie nigdy na niej nie bylam)
Wieczorem tradycyjnie ide ze znajomymi sie spotkac do pubu.

I zawsze mam zamiar te świeta obchodzic i pomysl z 24 wolnym jest idealny. Swieto trzech króli jest mi do niczego niepotrzebne.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 12:31   #16
Zuzu666
Raczkowanie
 
Avatar Zuzu666
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 85
Dot.: Święta ateisty

Cytat:
Napisane przez imersja Pokaż wiadomość
Ale oczywiście zawszew wigilie spotykamy się na kolację, ubieramy choinkę, dajemy drobne podarunki, uważamy po prostu że to fajna tradycja, kiedy człowiek cały rok jest zagoniony, można się spotkać, porozmiawiać, w kolejne dni świąt, odpoczywamy, chodzimy na spacery, odwiedzamy rodzinę.
To tak jak my Święta spędzam pewnie podobnie jak większość katolików w tym kraju. Ubieramy choinkę, obdarowujemy się prezentami (bo czyż nie fajnie jest spełniać czyjeś drobne marzenia? ), jemy karpia i cieszymy się swoją obecnością. Lubię świąteczne piosenki, Kevina i szum świąteczny Jest we mnie trochę dziecka... dziecka ateistycznego
Zuzu666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 13:08   #17
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Święta ateisty

Ech, mam tak samo... Jestem jedyną ateistką w rodzinie i nikt mnie nie rozumie - ba, jakby ktoś ich zapytał o moją wiarę, zapewne zarzekaliby się, że oczywiście jestem wierząca i praktykująca Do nich to po prostu nie może dotrzeć, no bo jak to tak? Moi rodzice są akurat trochę "starej daty", nie są na tyle tolerancyjni i otwarci, żeby to zaakceptować Szczerze mówiąc ja wcale nie lubię świąt, ale tylko i wyłącznie przez atmosferę, jaka wówczas panuje - wszyscy się kłócą, wszystko się psuje... Ech, nic tylko się położyć spać 23-go grudnia i wstać 27-go

Dla mnie święta to po prostu czas spędzony z rodziną z miłymi prezentami i pysznym jedzeniem, którego nie przyrządza się na co dzień - nie ma dla mnie żadnego wymiaru symbolicznego czy religijnego. I w ten sposób zamierzam obchodzić święta w przyszłości, jak założę własną rodzinę.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 13:45   #18
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Święta ateisty

Cała moja najbliższa rodzina nie wierzy, nie jest ochrzczona lub jest po apostazji i co roku "obchodzimy" święta. Tzn. dajemy sobie prezenty (nie wyobrażam sobie tego, ja mam wielką frajdę z kupowania i dawania prezentów, nawet pies czeka na swój prezent), nie rezygnujemy ze zrobienia wigilijnej kolacji, nawet pojawiają się na niej "tradycyjne" potrawy, choinkę też ubieramy, bo lubimy światełka, mamy jodłę, gałązki świerku, Świętego Mikołaja. Wysyłamy też kartki do przyjaciół itp. którzy obchodzą. Jedynie nie kupujemy np. bombek czy innych ozdób na których są wizerunki np. Jezusa albo kolęd, szopki i innych podobnych rzeczy.
Ogólnie to dla nas czas leniuchowania, chociaż też trzeba iść pracy akurat wtedy. Mamy do tego dystans - robimy to co uważamy za fajne i ciekawe dla nas. Nie wyobrażam sobie, że ktoś nam może powiedzieć, że nie możemy dawać sobie prezentów. Mam też bliską muzułmańską rodzinę i oni też obchodzą uroczyście ten dzień, bo podoba im się kolacja, kuchnia i wiadomo - prezenty.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 14:18   #19
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Święta ateisty

Ja tam się cieszę, że są święta, bo dzięki temu mam 5dni wolnego Takiego prawdziwego wolnego, bo całkiem niedawno się obudziłam i zastanawiam się coby tu, jakby tu...i tak przez kolejne dni. Generalnie choinki nie mam, kartek nie wypisuję, życzeń nie składam, karpia nie jadam. Jedynie obdarowuję i zostaję obdarowana prezentami, ale to uważam za całkiem pozytywny świąteczny przejaw.
A co do trzech króli, to jeżeliby to arcyważne święto przenieść na poniedziałek byłabym zachwycona, ale ni stąd ni zowąd zamknięte sklepy w niedzielę doprowadzają mnie do szału.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 14:18   #20
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Święta ateisty

Dopisuję się do wątku
Święta są dla mnie po prostu czasem wolnym, odpoczynku, a później nadrabiania zaległości z uczelni itp.
Lubię tę całą otoczkę w mediach i supermarketach, kolędy, choinki, pierniki i mandarynki Ale to nie znaczy, że i ja muszę świąteczne zwyczaje praktykować. Szkoda, że nie wszyscy katolicy potrafią to uszanować.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 14:29   #21
Blobby
Raczkowanie
 
Avatar Blobby
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Vancouver
Wiadomości: 385
Dot.: Święta ateisty

Jestem ateistką,nie obchodzę świąt,nie dzielę się opłatkiem,po prostu robię sobie jedzonko i konsumuję. Wigilia mnie nie razi jako,ze jest świętem pogańskim zapożyczonym przez kościół katolicki.
Rodzina nie rozumie i nie akceptuje moich poglądów,są wierzący. Co roku mają mi za złe,bo twierdzą,że żyję w katolickiej rodzinie i powinnam robić to co oni. Ja jednak świąt nie uznaję,jak byłam młodsza,to przez grzeczność siedziałam przy wspólnym stole. Jednak dużo się od tamtego czasu zmieniło.
Starali się mnie zmuszać do wszystkiego,na siłę wciskali naukę kolęd i chodzenie do kościoła,ja jednak uparcie chodziłam obok,a nie do
Blobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 14:31   #22
Nuk_Nulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 190
GG do Nuk_Nulla
Dot.: Święta ateisty

Święta spędzam tak, jak większość Polaków - spotykam się z rodziną, zjadam tradycyjne świąteczne potrawy, daję i dostaję prezenty, a przy tym ani razu nie myślę o Bogu

Wigilia i święta to dla nas tradycja zupełnie nie związana z religią miło spędzony czas razem. I okazja do przygotowania przysmaków, które nie goszczą codziennie na stole, a są pycha .
__________________
-> zmieniam swoje życie

Edytowane przez Nuk_Nulla
Czas edycji: 2012-12-22 o 14:34
Nuk_Nulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 14:49   #23
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Święta ateisty

Jako ateistka uważam święta za tradycje - której swoją drogą nie znoszę - gdzie wszyscy siedzą przy stole, jedzą i narzekają, jak to w Polsce źle.
Choinka u mnie w domu jest ubierana, kolacja wigilijna z opłatkiem w tle jest.
Jednak najważniejszy jest wszechobecny porządek - łącznie z myciem spodu nóżek od stołów i krzeseł.
Myślę, że u mnie w domu w przyszłości to będzie wieczór, gdzie usiądę z najbliższą mojemu sercu osobą, wypijemy lampkę wina i zjemy pierogi z kapustą i grzybami.
Albo niestety zmuszona będę przyjechać do rodziców, którzy są "żyjącymi-nieoddychającymi" ludźmi, czyli wierzący-niepraktykujący i udawanie, że wszyscy są szczęśliwi, bardzo się kochają i żadnych spięć w rodzinie nie ma.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 15:02   #24
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Święta ateisty

Ja jestem agnostykiem, Święta odbębniam. Wigilia w domu, na resztę dni uciekam do chłopa i mam w tyłku tradycje, nie jem świątecznych obiadów itp., tylko się lenię. W przyszłym roku chodzi mi po głowie, żeby w ogóle nie wracać do domu na Święta, ale już sobie wyobrażam histerię mamy. Lubię tylko okres przedświąteczny, już w trakcie wielkiego obżarstwa nie jest fajnie.

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2012-12-22 o 15:16
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 15:13   #25
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Święta ateisty

Kiedyś miałam cudowne święta, była pachnąca choinka, śpiewaliśmy kolędy , pasterka obowiązkowo. Były dużo skromniejsze ale za to w ciepłym rodzinnym gronie. Teraz juz to się skończyło, nie jest tak samo szkoda. Jeśli będę mieć dzieci, to napewno wrócę do tej tradycji, ale teraz jest jak jest.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 16:34   #26
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Święta ateisty

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;38252051]Ja mam naprawde gdzies, czy choinka, wigilijny obiad ma zabarwienie religijne. DLA MNIE świeta to czas spotkania z rodzica, obzeranie sie pierogami, dzielenie prezentami, ubieranie choinki.
Koled nie spiewam, na pasterke nie chodze(w sumie nigdy na niej nie bylam)
[/QUOTE]
U mnie tak samo. Nawet lubię święta, ubieranie choinki, spotkanie z rodziną i przede wszystkim dni wolne nienawidzę tylko zakupów przed świętami i świątecznych piosenek dla mnie to takie typowo rodzinne święto. Nie idę do kościoła, nie śpiewam kolęd, ale dzielę się opłatkiem (nie przepadam za tym, ale traktuję jak składanie życzeń na imieniny czy urodziny )
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 17:10   #27
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Święta ateisty

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Widzę, że wypowiedzi zjechały z tematu, a mi się marzy wątek dla ateistek na Wizażu.

NIE dla niepraktykujących katoliczek, ale ATEISTEK. Bo to ogromna różnica.

Jako ateistka, w zasadzie humanistka, skupiam się na więziach rodzinnych - wykorzystuję te wolne dni dla zaciśnięcia istniejących więzi. Kontakt z moim dzieckiem mam idealny, ale teraz poświęcam mu jeszcze więcej czasu, odwiedzamy przyjaciół, oglądamy komedie, gramy w gry logiczne, jak sypnie śnieg zrobimy bałwana, albo pójdziemy na sanki. W zasadzie robimy to samo, co w każdy wolny weekend, tylko o kilka dni dłużej. Nie towarzyszy nam przy tym żaden podtekst religijny. Idealnie obchodzimy się bez opłatka, choinki, czy co tam jeszcze jest
Dokladnie, wiekszosc "ateistow" jednak jak widac te swieta obchodzi. Nie mozna rozdzielac swiat i religii... To tak jak sluby koscielne. Kazdy robi ale niby nie wierzy.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 17:45   #28
kasjankowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Ostrowiec świętokrzyski
Wiadomości: 80
Dot.: Święta ateisty

ja jako ateistka na wigilie nie chodze. Robie w domu jakiś obiadek który rodzinka lubi i często są to schaby w tym roku zrazy dziecko sobie zażyczyło a niech ma w końcu wolne i czas na zrobienie dobrego obiadku i odpoczynek. oinki ani opłatka u nas niema jest mikołaj przyklejony do szyby w syna pokoju i tyle.W święta przychodzą znajomi albo my do nich to różnie.
Swięta traktuje jak długi weekend.
kasjankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 18:15   #29
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Święta ateisty

Jestem ateistką i mój obchód świąt to jeżdżenie do dalszej rodziny, bo jesteśmy zapraszani. Ogólnie u mnie nie ma opłatka, choinki, tego zapierniczu przedświątecznego itp. Święta lubię jedynie dlatego, że mogą być ,,bogate''
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 19:14   #30
parva
Rozeznanie
 
Avatar parva
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk?!
Wiadomości: 774
GG do parva
Dot.: Święta ateisty

Kocham świąteczną atmosferę, śnieg, światełka, zapach choinki, pyszne jedzonko Na szczęście u mnie w rodzinie nie ma w czasie wigilii żadnego śpiewania kolęd, czytania pisma świętego, i innych religijnych odniesień Po prostu jest to kilka dni, które spędzamy w rodzinnym gronie ciesząc się swoją obecnościa i jedząc pyszności
__________________
"Szczęśliwy, czyje myśli zdolne są do lotów,
Kto z chyżością skowronka wznosi się nad chmury,
Na życie spoglądając z wysoka i który
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC
parva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.