Rozpychanie uszu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-13, 11:14   #1
Maciejooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7

Rozpychanie uszu.


Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum. Mam pytanie odnosnie rozpychania uszu. Dzisiaj rano byłem przekłuc ucho. Zwyklym kolczykiem leczniczym. Zeby ucho po przekłuciu sie wygoiło wyczytałem ze około 2 tyg. Kupiłem zestaw rozpychaczy. Od 1,6 mm do 10mm. Co musze uzywac aby nie czuc bólu przy rozpychaniu. Czytałem ze wazelina lub krem nivea. A co musze uzywac do czyszczenia. Ciepła woda z mydłem?. I czy potrzebuje rózne olejki (jojoba i jakies inne)

Licze na odpowiedz

PS. Nie piszcie mi tu zeczy typu " fuj tunele ochyda, co ty dzieciaku robisz, matka ci pozwala" i tak zrobie te tunele. Licze na sensowne odpowiedzi
Maciejooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 11:42   #2
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez Maciejooo Pokaż wiadomość
Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum. Mam pytanie odnosnie rozpychania uszu. Dzisiaj rano byłem przekłuc ucho. Zwyklym kolczykiem leczniczym. Zeby ucho po przekłuciu sie wygoiło wyczytałem ze około 2 tyg. Kupiłem zestaw rozpychaczy. Od 1,6 mm do 10mm. Co musze uzywac aby nie czuc bólu przy rozpychaniu. Czytałem ze wazelina lub krem nivea. A co musze uzywac do czyszczenia. Ciepła woda z mydłem?. I czy potrzebuje rózne olejki (jojoba i jakies inne)

Licze na odpowiedz

PS. Nie piszcie mi tu zeczy typu " fuj tunele ochyda, co ty dzieciaku robisz, matka ci pozwala" i tak zrobie te tunele. Licze na sensowne odpowiedzi
Ehh, po 2 tygodniach na pewno ci się nie wygoi. Gdzie byłeś przekłuć ucho, u kosmetyczki, która robiła to pistoletem?

Jeśli tak, to kupić sól fizjologiczną, i przemywać 3 razy dziennie, można kupić octanisept który przyśpiesza gojenie się ran.
Poczekać około miesiąca - dwóch albo i trzech i dopiero brać się za rozpychanie, bo inaczej ucho będzie w koszmarnym stanie. Ucho po przebiciu u kosmetyczki nie jest przekłute, tylko rozerwane. Uszy chodzi się przebijać do piercera, a nie kosmetyczki.
Ucho można rozpychać MAKSYMALNIE 1 mm na miesiąc, inaczej mogą zrobić się słoneczka lub blow-outy. Przemywać zwykłą wodą z mydłem CONAJMNIEJ raz w tygodniu, masować po wyjęciu tunelu czy rozpychacza - dowolny specyfik - może to być olejek, ale nie jest konieczny - krem nivea czy wazelina wystarczy. Jeśli masz jeszcze jakieś ptyania możesz napisać na priv
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 11:55   #3
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Dot.: Rozpychanie uszu.

http://www.youtube.com/watch?v=fnNUgWJh5U0
Polecam obejrzeć filmy tej pani
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 11:59   #4
Maciejooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7
Dot.: Rozpychanie uszu.

Byłem przekłuc u kosmetyczki. Z tym 1 mm na miesiac to chyba przesada. Mój kumpel miał 10mm rozepchniete w 2 miesiace. Potem znudziły mu sie tunele i ładnie mu sie to zrosło. Prawie nie widać. Mój drugi kolega ma 14mm rozpychał w 3 miesiace i nic mu sie z uchem nie dzieje
Maciejooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 12:00   #5
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ehh, po 2 tygodniach na pewno ci się nie wygoi. Gdzie byłeś przekłuć ucho, u kosmetyczki, która robiła to pistoletem?

Jeśli tak, to kupić sól fizjologiczną, i przemywać 3 razy dziennie, można kupić octanisept który przyśpiesza gojenie się ran.
Poczekać około miesiąca - dwóch albo i trzech i dopiero brać się za rozpychanie, bo inaczej ucho będzie w koszmarnym stanie. Ucho po przebiciu u kosmetyczki nie jest przekłute, tylko rozerwane. Uszy chodzi się przebijać do piercera, a nie kosmetyczki.
Ucho można rozpychać MAKSYMALNIE 1 mm na miesiąc, inaczej mogą zrobić się słoneczka lub blow-outy. Przemywać zwykłą wodą z mydłem CONAJMNIEJ raz w tygodniu, masować po wyjęciu tunelu czy rozpychacza - dowolny specyfik - może to być olejek, ale nie jest konieczny - krem nivea czy wazelina wystarczy. Jeśli masz jeszcze jakieś ptyania możesz napisać na priv
Ja bym poczekała bliżej trzech miesięcy niż miesiąca, żeby ucho wróciło do siebie. Tempo zależy od tego, jak elastyczne jest ucho, mi poszło dużo szybciej niż 1mm/m-c, ale byłam głupia No i mycie raz na tydzień? Kaman, będzie śmierdział na trzy kilometry...
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 12:04   #6
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Rozpychanie uszu.

Powiedziałam - minimalnie raz w tygodniu
Zawsze czytałam, i słyszałam od znajomych piercerów, że 1 mm na miesiąc (chociaż ja sama rozpychałam w ciągu 2 miesięcy do 6 - głupia byłam).
A jesli twój kolega miał tunel w ciągu 2 miesięcy 10 mm to zapytaj kolegi, a nie nas

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Maciejooo Pokaż wiadomość
Byłem przekłuc u kosmetyczki. Z tym 1 mm na miesiac to chyba przesada. Mój kumpel miał 10mm rozepchniete w 2 miesiace. Potem znudziły mu sie tunele i ładnie mu sie to zrosło. Prawie nie widać. Mój drugi kolega ma 14mm rozpychał w 3 miesiace i nic mu sie z uchem nie dzieje
No to po jaką cholerę zadajesz pytania tutaj, skoro twoi koledzy wiedzą lepiej? Zrób sobie 10 mm i to najlepiej w miesiąc.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 12:05   #7
Maciejooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7
Dot.: Rozpychanie uszu.

No to mam was wkońcu pytać czy nie? :P Ja chce to zrobic bez zadnych komplikacji czy coś. Poczekam z miesiac i wtedy zaczne ropychac. Wole sie dowiedziec od bardziej "doświadczonych" Czytałem ze dzirki od tuneli nalezy myc conajmiej 3 razy dziennie woda z mydłem.

Dobra dzieki za takie odpowiedzi.
Maciejooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-13, 12:08   #8
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Powiedziałam - minimalnie raz w tygodniu
Zawsze czytałam, i słyszałam od znajomych piercerów, że 1 mm na miesiąc (chociaż ja sama rozpychałam w ciągu 2 miesięcy do 6 - głupia byłam).
A jesli twój kolega miał tunel w ciągu 2 miesięcy 10 mm to zapytaj kolegi, a nie nas
To się chyba zawsze tak kończy ale miałam 16 lat jak pierwszy raz rozciągałam (6mm w dwa miesiące, ale zaczynałam od 2mm, więc skończyłam na ósemkach) - to mnie usprawiedliwia

Z myciem pewnie zależy od konkretnych uszu no i materiału tunelu, ale jednak dla mnie raz dziennie to minimum, biorę prysznic = myję tunele

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Maciejooo Pokaż wiadomość
No to mam was wkońcu pytać czy nie? :P Ja chce to zrobic bez zadnych komplikacji czy coś. Poczekam z miesiac i wtedy zaczne ropychac.
Poczekaj dłużej Po pierwsze łatwiej pójdzie, a po drugie mniejsza szansa, że coś pójdzie nie tak (i nie chodzi mi o ból, tylko o estetykę, a konkretniej blizny)
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 12:11   #9
Maciejooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7
Dot.: Rozpychanie uszu.

Okej. Czyli miesiac to za mało? No skoro trzeba to poczekam dłużej A przy rozpychaniu czuc jakis ból?
Maciejooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 13:12   #10
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Rozpychanie uszu.

facet z przeklutym uchem.... pozdrawiam
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 14:06   #11
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez Maciejooo Pokaż wiadomość
Okej. Czyli miesiac to za mało? No skoro trzeba to poczekam dłużej A przy rozpychaniu czuc jakis ból?
Nie, jeśli odpowiednio powoli to robisz i masz wygojone ucho
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-13, 14:25   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Rozpychanie uszu.

po 1 fajnie by było znaleźć zbiorczy...


Ja rozpychając uszy kilkakrotnie w moim życiu używałam tylko wazeliny i myłam wodą z mydłem. To wszystko.

Przy rozpychaniu nie czuć bólu o ile nie pchasz na chama "bo już chcesz mieć 5 a nie 3"

Robi się to tak: trochę pchasz - bardzo delikatnie, jak poczujesz opór to przestajesz. Jak za kilka dni (różnie bywa u mnie w 1, 2 dni) poczujesz luz to znów dopychasz póki nie napotkasz oporu. I tak do końca :P

Ja myję tunele raz na dwa dni i nie śmierdzą w ogóle po tym czasie więc no nie wiem po co myć je 3x dziennie. Chyba, że ktoś lubi to spoko. Ale nie potrzeba :P

A ile czasu ci zajmie to nie wiem... wyżej czytałam wypowiedź, że 6mm w 2 miesiące i to dużo... ja rozpychałam od 10 do 15 w 2 tygodnie metodą opisaną wyżej bezproblemową.. więc to chyba od skóry zależy?

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2013-07-13 o 14:29
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 07:55   #13
Maciejooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
facet z przeklutym uchem.... pozdrawiam
Co w tym dziwnego?

Czyli to kiedy zaczne rozpychac zalezy od tego czy juz "czuje" ze ucho jest wygojone. A do rozpychania uzyc wazeliny? Dzieki za sensowne odpowiedzi
Maciejooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 11:17   #14
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Rozpychanie uszu.

Możesz nawet zwykłego oleju kuchennego użyć - byle był poślizg.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 13:14   #15
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Rozpychanie uszu.

Dokładnie równie dobrze może to być jakiś krem albo nawet i ślina choć te dwa szybko wysychają a ja polecam pozostawiać ucho nawilżone
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 20:57   #16
Maciejooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7
Dot.: Rozpychanie uszu.

Aa. Okej. Jak krece kolczykiem to nic nie boli, dopiero po około 30 minutach czuje swędzenie

Edytowane przez Maciejooo
Czas edycji: 2013-07-14 o 20:59
Maciejooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 22:03   #17
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez Maciejooo Pokaż wiadomość
Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum. Mam pytanie odnosnie rozpychania uszu. Dzisiaj rano byłem przekłuc ucho. Zwyklym kolczykiem leczniczym. Zeby ucho po przekłuciu sie wygoiło wyczytałem ze około 2 tyg. Kupiłem zestaw rozpychaczy. Od 1,6 mm do 10mm. Co musze uzywac aby nie czuc bólu przy rozpychaniu. Czytałem ze wazelina lub krem nivea. A co musze uzywac do czyszczenia. Ciepła woda z mydłem?. I czy potrzebuje rózne olejki (jojoba i jakies inne)

Licze na odpowiedz

PS. Nie piszcie mi tu zeczy typu " fuj tunele ochyda, co ty dzieciaku robisz, matka ci pozwala" i tak zrobie te tunele. Licze na sensowne odpowiedzi
musisz isc zrobic tunele u specjalisty, ktory sie na tym zna, kosmetyczka to byl zly wybor. A skad w ogole piszesz? Przez ten blad musisz na razie poczekac az ucho sie wygoi.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 22:57   #18
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
musisz isc zrobic tunele u specjalisty, ktory sie na tym zna, kosmetyczka to byl zly wybor. A skad w ogole piszesz? Przez ten blad musisz na razie poczekac az ucho sie wygoi.
Nie sądzisz, że już tak jakby po ptokach?
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 07:27   #19
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
musisz isc zrobic tunele u specjalisty, ktory sie na tym zna, kosmetyczka to byl zly wybor. A skad w ogole piszesz? Przez ten blad musisz na razie poczekac az ucho sie wygoi.
Zawsze myślałam że tunele robi się samemu ( rozpychanie, nie nacinanie, bo wiadomo, że to u specjalisty).

Kolego, to, że Cię nie boli nie znaczy, że się wygoiło. Nie napalaj się jak szczerbaty na suchary, że musisz mieć już, teraz, w tym momencie, tylko poczekaj spokojnie te 2 miesiące, a nie 2 tygodnie, bo po 2 tygodniach to będziesz miał podgojone, a nie WYGOJONE. Zachowujesz się trochę jak dzieciak, który chce mieć zabawkę w tym momencie. Zrozum, że taki tunel na ROZERWANYM uchu (bo tak, masz je rozerwane, nie przekłute), które nie jest dokładnie wygojone zaskutkuje tym, że ucho będziesz dalej systematycznie rozrywał, a jak wyciągniesz tunel, to może ci nie wrócić do poprzedniego rozmiaru. A kiedy będziesz miał wygojone całkiem, to spokojnie i ładnie się obkurczy.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-15, 08:30   #20
Maciejooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7
Dot.: Rozpychanie uszu.

Prosiłem o odpowiedzi a nie ocenianie jak sie zachowuje. Jak isc zrobic do specjalisty? Wole poczekac z 2 miesiace niz odrazu szybko. Tu sie z wami zgodze. No cóż, jak trzeba to trzeba
Maciejooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 21:39   #21
Nelley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Rozpychanie uszu.

Hej! Podczepię się pod temat Czy tunele i rozpychacze trzeba ściągać na noc albo nosić przez cały dzień? Znacie jakieś sklepy w Poznaniu? Czy po każdym kolejnym rozpychaniu rozpychacz musi zostać w uchu na jakiś czas? Po jakim czasie od zrobienia dziurki zacząć robić tunele?
Pozderki
Nelley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 21:41   #22
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Rozpychanie uszu.

Cytat:
Napisane przez Nelley Pokaż wiadomość
Hej! Podczepię się pod temat Czy tunele i rozpychacze trzeba ściągać na noc albo nosić przez cały dzień? Znacie jakieś sklepy w Poznaniu? Czy po każdym kolejnym rozpychaniu rozpychacz musi zostać w uchu na jakiś czas? Po jakim czasie od zrobienia dziurki zacząć robić tunele?
Pozderki
tunele nosi się cały czas. Mnie po dniu czy dwóch dziura lekko się zrasta np o 2mm i muszę chodzić pół dnia w rozpychaczu by znów wsadzić zwykły plug.

jak rozpychasz to pchasz do któregoś mm aż nie poczujesz oporu i zostawiasz. jak zrobi się luz to pchasz o kolejny mm. i tak cały czas.

Jak robisz dziurkę to 2 tyg chyba musisz chodzić w jakimś tam kolczyku co ci dadzą a później możesz zmienić/rozpychać dalej, ale nie wiem bo miałam robione dziurki 10 lat temu.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2014-01-01 o 21:42
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 22:41:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.