Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 21:21   #1
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251

Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...


Witajcie dziewczyny,
pracuję w prywatnej szkole językowej, i mam problem z jedną uczennicą. Nie chodzi na zajęcia o czym jej rodzice nie wiedzą. Od innych osób w grupie dowiedziałam się, że wpadła w złe towarzystwo (pije, pali) ma 19 letniego chłopaka. Strasznie się tym zmartwiłam. Nie wiem co mam z tym zrobić. Porozmawiać mi będzie z nią ciężko bo ona jest tak " zalślepiona" tą sytuacją, że nic ani nikt jej nie przemówi do rozumu. W takiej sytuacji( nie chodzenia na zajęcia) powinnam poinformować sekretariat. Chociaż wiem, że pewnie jej narobie niezłych kłopotów. Sama nie wiem co robić.... ta dzisiejsza młodzież.... Co byście zrobiły na moim miejscu??
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:25   #2
bellissima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 80
GG do bellissima
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Zgłoszenie tego do sekretariatu jest twoim obowiązkiem, możesz mieć sama potem problemy. A moim zdaniem zatajając nieobecności przed rodzicami jej nie pomożesz.
bellissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:46   #3
monaa01
Rozeznanie
 
Avatar monaa01
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 662
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

ja bym zgłosiła w sekretariacie i zadzwoniła do rodziców, możesz powiedzieć,że dziewczyna nie chodzi na zajęcia i się martwisz czy zdąży nadrobić materiał bo skoro to szkoła językowa to pewnie kurs 120 h (2 razy w tygodniu po 90 minut), zatem jedna nieobecność to juz dużo
w tej szkole, w której ja pracowałam przy 2krotnym opuszczeniu zajęć sekretarka miała obowiązek dzwonienia do rodziców, musiała sprawdzać dzienniki zajęć
monaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:56   #4
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Również uwazam, ze Twoim obowiazkiem jest zgłoszenie nieobecnosci dziewczyny. Myślę, że nie narobisz jej klopotów (choć pewnie w jej mniemaniu będziesz wstrętną babą wtrącająca się w jej prywatne zycie) a wręcz pomożesz.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:56   #5
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Wiecie co, bardziej mnie nie pokoi ta sytuacja ze złym towarzystwem i tym chlopakiem. Taka różnica wieku w takim mlodym wieku to jakas masakra. Nie wyobrazam sobie tego, ona jest nieletnia. Nie wiem czy mam prawo powiedziec jej rodzicom o tym, przeciez ja pracuje w prywatnej szkole jezykowej , a nie normalnej do ktorej uczeszcza.
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 22:13   #6
madziamkk
Raczkowanie
 
Avatar madziamkk
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 268
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Wiecie co, bardziej mnie nie pokoi ta sytuacja ze złym towarzystwem i tym chlopakiem. Taka różnica wieku w takim mlodym wieku to jakas masakra. Nie wyobrazam sobie tego, ona jest nieletnia. Nie wiem czy mam prawo powiedziec jej rodzicom o tym, przeciez ja pracuje w prywatnej szkole jezykowej , a nie normalnej do ktorej uczeszcza.
Niestety na nie wszystko mamy wplyw... My wiemy, ze zle robi i bedzie tego zalowala, ale Ty niestety nic nie mozesz.. ew, zrobic sobie z niej wroga jak powiesz jej pare slow...
Moze warto porozmawiac z rodzicami, czy dziadkami, czy kim z jej otoczenia??
__________________
madziamkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 22:37   #7
campari
Raczkowanie
 
Avatar campari
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 376
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

zgłoś to koniecznie. dla dobra tej dziewczyny, jej rodziców i dla własnego spokoju. Niestety nie mamy wpływu na decyzję innych ludzi. Wiem, że martwisz się, bo to na prawdę trudna sytuacja- skoro ona ma tylko 13 lat, a chłopak 19-to jest problem, bo ona jest ciągle dzieckiem... Zacznij sprawę od zgłoszenia sprawy do sekretariatu.
__________________


good girls are made of sugar & spice, as for me,
I'm made of vodka & ice.





eat me.
drę koszule, łamię serca.
campari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 09:25   #8
Ogryzia
Raczkowanie
 
Avatar Ogryzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 161
GG do Ogryzia
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Koniecznie pedagog!
Sama jestem ex-nauczycielką języka, miałam podejście powiedzmy ćwierć-koleżeńskie do moich uczniów, przez co często mi się zwierzali ze swoich problemów, mówili o rzeczach, o których bali się powiedzieć innym. A ja nie bardzo wiedziałam, co z tym fantem zrobić. Próbowałam coś poradzić, pomóc...
W końcu powiedziałam o wszystkim dziewczynie, która była u nas pedagogiem. Potrafiła znaleźć sposób by do nich dotrzeć i otworzyć oczy.
Jednak dobrych pedagogów jest u nas jak na lekarstwo. Denerwuje mnie załatwianie sprawy po najmniejszej linii oporu, pseudo-rozmowy i skarga do rodziców.
Jesli jednak masz w szkole osobę, której faktycznie zależy na tym, co robi, to zgłoś jej sytuację tej dziewczyny.

Pozdrawiam
__________________
The sweet is never as sweet without the sour
Ogryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 09:32   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez Ogryzia Pokaż wiadomość
Koniecznie pedagog!
Sama jestem ex-nauczycielką języka, miałam podejście powiedzmy ćwierć-koleżeńskie do moich uczniów, przez co często mi się zwierzali ze swoich problemów, mówili o rzeczach, o których bali się powiedzieć innym. A ja nie bardzo wiedziałam, co z tym fantem zrobić. Próbowałam coś poradzić, pomóc...
W końcu powiedziałam o wszystkim dziewczynie, która była u nas pedagogiem. Potrafiła znaleźć sposób by do nich dotrzeć i otworzyć oczy.
Jednak dobrych pedagogów jest u nas jak na lekarstwo. Denerwuje mnie załatwianie sprawy po najmniejszej linii oporu, pseudo-rozmowy i skarga do rodziców.
Jesli jednak masz w szkole osobę, której faktycznie zależy na tym, co robi, to zgłoś jej sytuację tej dziewczyny.

Pozdrawiam

nie sadze aby w szkole jezykowej gdzie udziela sie lekcji platnych poza lekcyjnych byl pedagog tu raczej nalezy zglosic do rodzicow brak ucznia na zajeciach za ktore oni placa i tyle.

czy chodzi do normalnej szkoly ?tego nie wiadomo a to przede wszytskim szkola powinna rozwiazywac takie problemy z rodzicami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 09:47   #10
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez monaa01 Pokaż wiadomość
ja bym zgłosiła w sekretariacie i zadzwoniła do rodziców, możesz powiedzieć,że dziewczyna nie chodzi na zajęcia i się martwisz czy zdąży nadrobić materiał bo skoro to szkoła językowa to pewnie kurs 120 h (2 razy w tygodniu po 90 minut), zatem jedna nieobecność to juz dużo
w tej szkole, w której ja pracowałam przy 2krotnym opuszczeniu zajęć sekretarka miała obowiązek dzwonienia do rodziców, musiała sprawdzać dzienniki zajęć
Tu nie ma sie nad czym zastanawiac. Chyba oczywiste,ze musisz poinformowac sekretariat i przede wszystkim rodziców. Nie jestes jej kumpelą, która moze zatajac fakty w obliczu jakiegos kolezenstwa, ale nauczycielem. Jako rodzic chciłabym wiedziec, ze choc płace za zajecia, to dziecko je opuszcza i gdzies sie szlaja.Tym bardziej,ze teraz mozna nią chyba jakos pokierowac za rok, czy dwa, moze byc ciezej.

Edytowane przez Gwiazdeczka1978
Czas edycji: 2009-03-26 o 09:48
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:03   #11
Ogryzia
Raczkowanie
 
Avatar Ogryzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 161
GG do Ogryzia
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie sadze aby w szkole jezykowej gdzie udziela sie lekcji platnych poza lekcyjnych byl pedagog tu raczej nalezy zglosic do rodzicow brak ucznia na zajeciach za ktore oni placa i tyle.

czy chodzi do normalnej szkoly ?tego nie wiadomo a to przede wszytskim szkola powinna rozwiazywac takie problemy z rodzicami.
Ale dziewczynka, oprócz lekcji z języka, chodzi również do tradycyjnej szkoły. Tam mozna uzyskać pomoc.
Ważne, by tego nie zostawić.
__________________
The sweet is never as sweet without the sour
Ogryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 10:07   #12
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
pracuję w prywatnej szkole językowej, i mam problem z jedną uczennicą. Nie chodzi na zajęcia o czym jej rodzice nie wiedzą. Od innych osób w grupie dowiedziałam się, że wpadła w złe towarzystwo (pije, pali) ma 19 letniego chłopaka. Strasznie się tym zmartwiłam. Nie wiem co mam z tym zrobić. Porozmawiać mi będzie z nią ciężko bo ona jest tak " zalślepiona" tą sytuacją, że nic ani nikt jej nie przemówi do rozumu. W takiej sytuacji( nie chodzenia na zajęcia) powinnam poinformować sekretariat. Chociaż wiem, że pewnie jej narobie niezłych kłopotów. Sama nie wiem co robić.... ta dzisiejsza młodzież.... Co byście zrobiły na moim miejscu??
Zgłość to do sekretariatu, może narobiąc jej kłopotów, rodzice zaczną sie nią chociaz troche interesować..
Przeraża mnie dzisiejsza młodzież (nie żebym sama była dorosła, ale wydaje mi się, że jak mialam 13 lat byłam normalna.....)
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:09   #13
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Też uważam, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Świata nie zbawimy. Nie pierwsza, i nie ostatnia 13-latka, która wpada w złe towarzystwo.... Może to po prostu nastoletni bunt.

Zgłoś do sekretariatu, bo to Twój obowiązek.

Raczej nie wtrącałabym się w życie tej dziewczyny. Ma swoich rodziców (nie wiadomo jak oni potraktują takie wtrącanie się), chodzi do normalnej szkoły, więc ktoś powinien zauważyć co się z nią dzieje.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:12   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez Ogryzia Pokaż wiadomość
Ale dziewczynka, oprócz lekcji z języka, chodzi również do tradycyjnej szkoły. Tam mozna uzyskać pomoc.
Ważne, by tego nie zostawić.
oczywiscie ,tylko czy w normalnej szkole tez wystepuja opuszczanie lekcji i jesli tak gdzie jest wychowawca a byc moze zauwazono problem tylko nie mozna go rozwiazac bo mloda sie nadal buntuje i ma wszytsko w nosie?

tak czy inaczej zglosic to nalezy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:15   #15
NAMID
Przyczajenie
 
Avatar NAMID
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
GG do NAMID
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Przez kilka lat jeździłem na obozy/wicueczki/zielone szkoły itp jako opiekun z gimnazjalistami z rodzin patologicznych, oraz młodocianymi "przestępcami". Dzieciaki były z biednych i zapuszczonych środowisk. Rodzice alkoholicy, pod nadzorem kuratora, odbywajacy wyroki, po odbyciu wyroku, narkotyki, prostytucja w rodzinie itp itd.
Ogólnie rozmowa pomaga, o ile przekona się dzieciaka do wysłuchania i podjęcia dialogu. Jest to bardzo ciężkie, ale nie niemożliwe. Trzeba zawsze popierać swoje słowa przykładami, a nie tylko argumentami "bo tak", czy też stwierdzeniami "dorośli tak nie robią". To spowoduje tylko odwrotna reakcję. Sekretariat musisz powiadomic, bo inaczej nie tylko dziewczynie nie pomożesz, ale też sama się możesz wpędzić w poważne tarapaty. A najlepiej skontaktuj się z rodzicami, poproś ich któregoś dnia do szkoły na rozmowę i wyjasnij co się dzieje i jakie mogą być konsekwencje dalszego takiego stanu. Tylko pamiętaj, że podczas rozmowy z dziewczyną nie mozesz dac się ponieść emocjom. Musisz być spokojna i konkretna, ale jednocześnie postaraj się okazać ciepło i troskę. Wszystko jednak z dużą dozą szczerości, ale i rezerwy. Sam doskonale wiem, że to bardzo trudne, ale jeśli się uda, to też bardzo skuteczne. A co do psychologa... powiem tak; Dzieciaki psychologa utożsamiaja z lekarzem który odwala tylko swoją pracę a nie interesuje się nimi jako osobami... tylko pacjentami. Najszybciej trafi do nich ktoś, kto pokaże, ze mu naprawdę na nich zalezy.
__________________
"Wszyscy jesteśmy aniołami, każdy z jednym skrzydłem. Latać możemy tylko wtedy gdy się ze sobą połączymy"
Luciano de Crescenzo
NAMID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:22   #16
Ogryzia
Raczkowanie
 
Avatar Ogryzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 161
GG do Ogryzia
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
oczywiscie ,tylko czy w normalnej szkole tez wystepuja opuszczanie lekcji i jesli tak gdzie jest wychowawca a byc moze zauwazono problem tylko nie mozna go rozwiazac bo mloda sie nadal buntuje i ma wszytsko w nosie?

tak czy inaczej zglosic to nalezy.
Uwierz, że znam takie przypadki z autopsji.
Do regularnej szkoły chłopak też nie chcodził a matka stwierdziła, że jest niezdolna wychowawczo i ona umywa od niego ręce. Spakowała się i wyjechała za granicę, zostawiąc syna pod opieką babci. Dzieciak poczuł się totalnie bezkarny. Tyle, że poza wagarami nie robił nic złego. Skończyło się na rozmowie z pedagogiem. na szczęście.
Bo sąd i kurator to żądna przyjemność.
__________________
The sweet is never as sweet without the sour
Ogryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:25   #17
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
pracuję w prywatnej szkole językowej, i mam problem z jedną uczennicą. Nie chodzi na zajęcia o czym jej rodzice nie wiedzą. Od innych osób w grupie dowiedziałam się, że wpadła w złe towarzystwo (pije, pali) ma 19 letniego chłopaka. Strasznie się tym zmartwiłam. Nie wiem co mam z tym zrobić. Porozmawiać mi będzie z nią ciężko bo ona jest tak " zalślepiona" tą sytuacją, że nic ani nikt jej nie przemówi do rozumu. W takiej sytuacji( nie chodzenia na zajęcia) powinnam poinformować sekretariat. Chociaż wiem, że pewnie jej narobie niezłych kłopotów. Sama nie wiem co robić.... ta dzisiejsza młodzież.... Co byście zrobiły na moim miejscu??

Ja ko były lektor z prywatnej szkoły moge napisac - zgłoś to koniecznie do sekretariatu i poproś o poinformowanie rodziców.

PS. Miałam identyczną sytuację jak opisujesz. Kłopoty to ta mała będzie miałą dopiero wtedy jak coś się jej stanie. Rodzice musza się o tym dowiedzieć.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:29   #18
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Ja osobiscie bym byla zadowolona jako matka tel od Ciebie

Zadzwon do rodzicow i powiedz ze nie chodzi na zajecia .Reszte radze nie mowic bo mozesz uslyszec zebys nosa nie wtykala . Czemu?
bo do chlopaka etc. to sama znam przypadek u corki w klasie , gdzie dziewczyna ma 14 lat skonczone, chlopaka lat 19 i malo tego, chlopak u niej sypia razem z nia bo.. rodzice sie zgadzaja

poza tym te dzieci wcale takie swiete teraz nie sa i to coraz mlodsze .. rok temu wiekszosc dziewczyn popalala jak i probowala alkohol u mojej corki w klasie, na zebraniu ciagle poruszane sa tematy papierosow etc . Wiec rodzice zdaja sobie dobrze sprawe co sie dzieje .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-03-26 o 10:33
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:35   #19
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Ja bym zadzwoniła do rodziców, że ich córka nie chodzi na zajęcia.
o innych sprawach nie wiem czy bym mówiła, bo to trochę wtykanie nosa w nieswoje sprawy. Możesz coś delikatnie napomknąć. jak rodzic się zainteresuje i zacznie wypytywać o więcej, to możesz powiedzieć, że usłyszałaś takie i takie rzeczy, ale nie wiesz czy to jest prawda.

Dasz radę

póki co, poinformuj ten sekretariat, żeby potem nie było, że się nie interesowałaś swoimi zajęciami
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 14:11   #20
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
pracuję w prywatnej szkole językowej, i mam problem z jedną uczennicą. Nie chodzi na zajęcia o czym jej rodzice nie wiedzą. Od innych osób w grupie dowiedziałam się, że wpadła w złe towarzystwo (pije, pali) ma 19 letniego chłopaka. Strasznie się tym zmartwiłam. Nie wiem co mam z tym zrobić. Porozmawiać mi będzie z nią ciężko bo ona jest tak " zalślepiona" tą sytuacją, że nic ani nikt jej nie przemówi do rozumu. W takiej sytuacji( nie chodzenia na zajęcia) powinnam poinformować sekretariat. Chociaż wiem, że pewnie jej narobie niezłych kłopotów. Sama nie wiem co robić.... ta dzisiejsza młodzież.... Co byście zrobiły na moim miejscu??

No raczej powiadomienie sekretariatu i jej rodzicow, ze nie chodzi na zajecia, to chyba PIERWSZA rzecz, jaka powinnas zrobic...
jestes nauczycielka i chyba powinnas to wiedziec...
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 17:25   #21
Kornka
Rozeznanie
 
Avatar Kornka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 709
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

ja bym zadzwoniła do szkoły publicznej, do której dziewczynka uczęszcza i pogadała z wychowawcą. Wychowca zas z kolei mógłby porozmawiać z rodzicami na zebraniu. Taką dyplomatyczną drogą myślę,że najwięcej zdziałasz
Super, że ktoś się interesuje w sumie obcy dzieckiem. Widać ,że masz dużo chęci
Kornka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 17:39   #22
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
pracuję w prywatnej szkole językowej, i mam problem z jedną uczennicą. Nie chodzi na zajęcia o czym jej rodzice nie wiedzą. Od innych osób w grupie dowiedziałam się, że wpadła w złe towarzystwo (pije, pali) ma 19 letniego chłopaka. Strasznie się tym zmartwiłam. Nie wiem co mam z tym zrobić. Porozmawiać mi będzie z nią ciężko bo ona jest tak " zalślepiona" tą sytuacją, że nic ani nikt jej nie przemówi do rozumu. W takiej sytuacji( nie chodzenia na zajęcia) powinnam poinformować sekretariat. Chociaż wiem, że pewnie jej narobie niezłych kłopotów. Sama nie wiem co robić.... ta dzisiejsza młodzież.... Co byście zrobiły na moim miejscu??
Poważna jesteś? 13 latka to DZIECKO, jeśli jej nie ma - prawnie TY za nią odpowiadasz, bo powinna być na Twoich zajęciach i rodzice przekonani są, że ona jest pod Twoją opieką. Pierwsze, co musisz zrobić, to zawiadomić rodziców - a nie martwić sie, że małolacie narobisz kłopotów Nie zdziwiłabym się, gdyby rodzice mieli pretensje do Ciebie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 18:04   #23
Jacek0x
Raczkowanie
 
Avatar Jacek0x
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 402
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

dorosły facet [teoretycznie] (19 lat) z dzieckiem (13 lat), które pewnie jeszcze nawet nie przechodzi miesiączki. Do czego to dochodzi... yhh...

Ja bym zadzwonił do rodziców. Gówniara przechodzi ten klasyczny, najbardziej idiotyczny etap swojego życia i trzeba ją ratować póki jeszcze sprawy nie zaszły za daleko.
__________________
...Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni
--

...nocnym pociągiem aż do końca świata.

Edytowane przez Jacek0x
Czas edycji: 2009-03-26 o 18:06
Jacek0x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 18:25   #24
Kori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 220
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Oczywiście powinnas zgłosić w sekretariacie ze dziewczyna opuszcza zajęcia. Nie wspominałabym o rzekomym chłopaku -bo nie wiesz czy to prawda.Moze dzieciaki wymyslily plotkę ,moze to jej kuzyn ,wujek .Nie widziałas ich w sytuacji intymnej.
Kori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 18:43   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

A sekretariat oleje. Jeśli uczeń opuszcza zajęcia, nauczyciel obowiązany jest zgłosić to rodzicom.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 20:57   #26
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;11639874]A sekretariat oleje. Jeśli uczeń opuszcza zajęcia, nauczyciel obowiązany jest zgłosić to rodzicom.[/QUOTE]

prosto, krótko i na temat
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 21:24   #27
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;11639874]A sekretariat oleje. Jeśli uczeń opuszcza zajęcia, nauczyciel obowiązany jest zgłosić to rodzicom.[/quote]

No nie wiem. Chodziłam przez 7 lat do prywatnej szkoły językowej, i tam procedura była taka, że nieobecności lektorzy zgłaszali do sekretariatu, a sekretariat do rodziców. I nigdy się nie zdarzyło, żeby sekretariat olał.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 07:29   #28
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Jako rodzic, dostałabym niezłego wścieku, ze ja za zajęcia płacę a nikt się nie pofatyguje mi powiedzieć, że moje dziecko akurat dostało małpiego rozumu i na nie nie chodzi.

Twoim obowiązkiem jest zgłaszanie nieobecności ucznia na płatnych zajęciach dodatkowych.

A resztą już niech sami rodzice się zainteresują, co też ich pociecha w tym czasie porabiała.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 18:47   #29
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
No nie wiem. Chodziłam przez 7 lat do prywatnej szkoły językowej, i tam procedura była taka, że nieobecności lektorzy zgłaszali do sekretariatu, a sekretariat do rodziców. I nigdy się nie zdarzyło, żeby sekretariat olał.

To, że w jednej szkole tak było, nie znaczy automatycznie, że to norma, raczej bym w to wątpiła
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 22:00   #30
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Problem z 13 latką ... dziewczyny pomocy...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;11655206]To, że w jednej szkole tak było, nie znaczy automatycznie, że to norma, raczej bym w to wątpiła [/quote]

A ja raczej nie, bo
a) nie żyję w odcięciu od świata i nieraz moi znajomi uczęszczający do innych szkół językowych skarżyli się, że sekretariat powiadamia rodziców;
b) rodzice są klientem i mają być zadowoleni. A raczej zadowoleni nie są, jak się okazuje, że dziecko nie chodzi na zajęcia, za które oni płacą. Efekt: zabierają dziecko ze szkoły i płacić przestają. A nie o to szkole chodzi.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.