Mandat ZTM - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-06, 22:46   #1
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241

Mandat ZTM


Dzisiaj w tramwaju spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja. Posiadam kartę miejską którą doładowuję regularnie od roku. Dokładnie wczoraj skończyła mi się jej ważność i dzisiaj chciałam ją doładować. Wsiadłam specjalnie w nowszy tramwaj w którym widziałam, że jest biletomat , jednak jak się okazło biletomat był nieczynny przy tym żadnej informacji, że w takim wypadku bilet należy zakupić u motorniczego. Było po 21:00 także pomyślałam, że przejade kilka przystanków dalej i wysiądę na przystanku gdzie będzie biletomat (bo tam gdzie wsiadałam owego biletomatu nie było) no i tu psikus, bo podszedł do mnie kanar (który notabene gdy wsiadałam do tramwaju był już w środku i widział jak podchodzę do biletomatu, by kupić bilet). Nie pomogły tłumaczenia, wypisał mi mandat, który przyjęłam, a i jeszcze mi poradził bym napisała odwołanie jak uważam się za pokrzywdzoną. Wysiadłam z tego tramwaju i karte doładowałam.
I tu kurcze rodzi się moje pytanie czy w takiej sytuacji jest w ogóle sens pisać odwołanie od tego mandatu? Mogę mieć chociaż cień nadziei, że dostanę pozytywną odpowiedź od ZTM, jeśli poprę się argumentami, że karta jest regularnie co miesiąc doładowywana i biletomat był nieczynny?
Pytam,bo nie wiem czy jest sens się zagłębiać z nimi w jakiś konflikt a jeśli zapłacę do 7 dni to płacę 30% mniej tego mandatu.

Edytowane przez ileenka
Czas edycji: 2013-02-06 o 22:49
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 23:04   #2
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Mandat ZTM

Nie wiem jak jest z mandatami z twojego ZTM, bo one (ZTMy) ogolnie lubia sie rzadzic wlasnymi prawami, ale jak ja kiedys dostalam mandat od SOKistow i myslalam ze cos sie da zrobic to dowiedzialam sie, ze skoro go podpisalam to uwazam go za sluszny i teraz to juz nic z tego
Mysle, ze nie zaszkodziloby to odwolanie napisac, tyle ze pewnie maja jakis czas na rozpatrzenie a wtedy juz raczej minie ci te 7 dni i w razie odpowiedzi negatywnej zaplacisz wiecej. Pewnie po prostu odpisza ze trzeba bylo kupic bilet u motorniczego albo chociaz powiedziec mu od razu ze biletomat nie dziala, mysle ze jest taki zapis w regulaminie. Chyba nic tu nie ugrasz, niestety...
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2013-02-06 o 23:06
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 23:33   #3
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Mandat ZTM

Dowiedz się jakie są zwyczaje w Twoim mieście W moim mieście rodzinnym jak licealiści, studenci pisali odwołania nawet z mało mądrymi powodami to nieraz dostawali umorzenie 40-50% kary. Teraz mieszkam w większym mieście i tutaj żadne takie rzeczy nie wchodzą w grę.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 23:45   #4
schweppes
Przyczajenie
 
Avatar schweppes
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Mandat ZTM

Możesz zapłacić i wtedy się odwołać, najwyżej zwrócą Ci pieniądze na konto (jeśli odwołanie bedzie uznane za słuszne)
schweppes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 23:53   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Mandat ZTM

Generalnie współczuję mandatu, bo jeśli piszesz o stolicy to o ile dobrze się orientuję jest stosunkowo wysoki. Niestety nie masz prawa czuć się pokrzywdzona - wsiadłaś bez biletu, biletomat był nieczynny. Powinnaś kupić bilet pozwalający na dalszą jazdę - nikogo nie obchodzi, że Ty chciałaś doładować kartę (myślę, że nie wszędzie są biletomaty doładowujące karty miejskie).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 00:17   #6
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Mandat ZTM

Myślę, że nic nie ugrasz, muszą na czymś zarobić, a Ty biletu nie miałaś i tego nie zmienisz. Kiedyś bawiłam się w odwołanie, nawet świadek przyszedł..nieznajomy chłopak, który potwierdził, że wkładałam bilet do kasownika, a on był nieczynny..bo go wyłączono po kilku sekundach od zamknięcia drzwi i nie zdążyłam dopchać się do niego obładowana torbami Wielką łaskę mi zrobili jedynie, że odsetki anulowali
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 00:26   #7
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Mandat ZTM

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Myślę, że nic nie ugrasz, muszą na czymś zarobić, a Ty biletu nie miałaś i tego nie zmienisz. Kiedyś bawiłam się w odwołanie, nawet świadek przyszedł..nieznajomy chłopak, który potwierdził, że wkładałam bilet do kasownika, a on był nieczynny..bo go wyłączono po kilku sekundach od zamknięcia drzwi i nie zdążyłam dopchać się do niego obładowana torbami Wielką łaskę mi zrobili jedynie, że odsetki anulowali
Uch... No to juz jest straszne
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 00:32   #8
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Mandat ZTM

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Uch... No to juz jest straszne
Noo..nawet jak o tym teraz, po kilku latach myślę, to ciśnienie mi się podnosi Byli bezduszni i bezwzględni..całkowicie niesprawiedliwie. A słyszałam tylko: przecież pani nie miała biletu (skasowanego) to skąd te żale..Ręce opadają.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 06:30   #9
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mandat ZTM

Ja bym pisała odwołanie, może akurat się uda

Jak mieszkałam w Krakowie to bez problemu można było takie sprawy załatwić, tylko trzeba było to zrobić osobiście. Jak dostałam pierwszy mandat (miałam bilet, ale zapomniałam go skasować ) to poszłam do ich biura, poprosiłam o unieważnienie ze względu na to, że taka sytuacja była pierwszy raz i że jestem studentką na utrzymaniu rodziców Podziałało. Tak samo moi znajomi robili i zawsze się udawało jak komuś to się stało pierwszy raz i nigdy żadnego mandatu od nich nie miał.

Kilka lat później miałam podobną sytuację z tym, że miałam w portfelu kilka biletów i skasowałam taki, który już raz był kasowany Na szczęście dogadałam się wtedy z kontrolerem i nie wlepił mi mandatu. Ale jakby to zrobił to pewnie pisałabym odwołanie, chociaż nie wiem czy cokolwiek by dało... ale napisac i złożyć zawsze można, nic się nie traci.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 06:47   #10
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Mandat ZTM

Możesz się odwoływać, ale moim zdaniem masz małe szanse. Obowiązkiem pasażera, który chce jechać komunikacją miejską, jest posiadanie skasowanego biletu, ich to nie interesuje, że biletomat nie działa, bo miałaś obowiązek kupić u motorniczego. Ale próbuj. Skąd oni będą wiedzieć, że faktycznie chciałaś kupić bilet, każdy tak może powiedzieć, ważne, że w chwili kontroli biletu nie miałaś. Powodzenia.
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 11:28   #11
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Mandat ZTM

Szczerze mówiąc, to sama zdecydowałaś się ryzykować, mając świadomość, że jedziesz bez aktualnego biletu. W regulaminie ztm, jest jasno napisane - masz obowiązek mieć przy sobie, w pojeździe, skasowany, ważny bilet. Raczej ich nie interesuje, że dzień wcześniej i miesiąc wcześniej, a nawet godzinę później, ten bilet był ważny.
Sama miałam taką sytuację, że w biletomacie nie działała opcja zapłaty kartą, więc wysupłałam jakieś drobniaki na bilet jednorazowy, a kartę doładowałam przy przesiadce.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 11:43   #12
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Mandat ZTM

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, to sama zdecydowałaś się ryzykować, mając świadomość, że jedziesz bez aktualnego biletu. W regulaminie ztm, jest jasno napisane - masz obowiązek mieć przy sobie, w pojeździe, skasowany, ważny bilet. Raczej ich nie interesuje, że dzień wcześniej i miesiąc wcześniej, a nawet godzinę później, ten bilet był ważny.
Sama miałam taką sytuację, że w biletomacie nie działała opcja zapłaty kartą, więc wysupłałam jakieś drobniaki na bilet jednorazowy, a kartę doładowałam przy przesiadce.
Dokładnie.
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 14:31   #13
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Mandat ZTM

nie wiem czego ty chcesz. Świadomie jechałaś bez biletu. Mogłaś kupić a celowo tego nie zrobiłaś. Twoja wina i mandat słuszny. Rozumiem gdyby nie było możliwości kupić u kierowcy, ale taka sytuacja dla mnie jest jasna i nie wiem dlaczego pytasz o odwołanie słusznie wystawionego mandatu
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 14:51   #14
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Mandat ZTM

Miałaś po prostu pecha. Wątpię, żeby umarzali takie mandaty, bo miasto chce mieć jak najwięcej kasy z ZTM (podwyżki biletów, itd.)
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 15:53   #15
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Mandat ZTM

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;3909895 7]nie wiem czego ty chcesz. Świadomie jechałaś bez biletu. Mogłaś kupić a celowo tego nie zrobiłaś. Twoja wina i mandat słuszny. Rozumiem gdyby nie było możliwości kupić u kierowcy, ale taka sytuacja dla mnie jest jasna i nie wiem dlaczego pytasz o odwołanie słusznie wystawionego mandatu[/QUOTE]

Tez tak uważam, przeciez to logiczne, że jak biletomat nie działa, to chociaż wypadałoby zapytać motorniczego czy sprzeda bilet, a autorka nie zrobiła tego, bo nie bylo informacji.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 17:32   #16
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Mandat ZTM

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Tez tak uważam, przeciez to logiczne, że jak biletomat nie działa, to chociaż wypadałoby zapytać motorniczego czy sprzeda bilet, a autorka nie zrobiła tego, bo nie bylo informacji.
Nawet, jakby motorniczy nie miał biletu do sprzedania, to powinna wysiąść i kupić gdzieś.
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 17:55   #17
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Mandat ZTM

W Krakowie takie odwołania są akceptowane (tzn. że ktoś zawsze ładował, nigdy nie miał mandatu i akurat nie zauważył, że dziś mu się skończył bilet bla bla bla). Wiem, bo moja koleżanka miała taką sytuację i potem gdzieś czytałam wypowiedzi innych ludzi, którym też podarowali (większą) część kary.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 18:19   #18
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mandat ZTM

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;39102901]W Krakowie takie odwołania są akceptowane (tzn. że ktoś zawsze ładował, nigdy nie miał mandatu i akurat nie zauważył, że dziś mu się skończył bilet bla bla bla). Wiem, bo moja koleżanka miała taką sytuację i potem gdzieś czytałam wypowiedzi innych ludzi, którym też podarowali (większą) część kary.[/QUOTE] Przykładowo ja należę do takich ludzi o czym już tu pisałam
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 22:16   #19
Precious things
Rozeznanie
 
Avatar Precious things
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: praskie klimaty
Wiadomości: 758
Dot.: Mandat ZTM

Nic nie ugrasz moim zdaniem. Jechałaś po prostu bez sksowanego biletu i tyle. Niestety, ale nikogo nie będzie obchodziło, że regularnie doładowujesz kartę miejską. Tłumaczenie niecznnym biletomatem też nic nie pomoże - nie zwalnia to z obowiązku posiadania biletu.
__________________




Precious things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 09:08   #20
Siganda
Raczkowanie
 
Avatar Siganda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 239
GG do Siganda
Dot.: Mandat ZTM

Ja wczoraj miałam podobny przypadek, tyle, że fakt biletu nie miałam bo się bardzo spieszyłam na dworzec na autobus i tylko 1 przystanek miałam do przejechania :/ a teraz kupę kasy praktycznie za darmo oddać muszę Również stolica :/
Siganda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 09:30   #21
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Mandat ZTM

Cytat:
Napisane przez Siganda Pokaż wiadomość
Ja wczoraj miałam podobny przypadek, tyle, że fakt biletu nie miałam bo się bardzo spieszyłam na dworzec na autobus i tylko 1 przystanek miałam do przejechania :/ a teraz kupę kasy praktycznie za darmo oddać muszę Również stolica :/
Sama jesteś sobie winna, ale w stolicy tajemnicą poliszynela jest fakt, że da radę to jakoś taniej załatwić. Ja się dokładnie nie orientuję, bo nigdy tego nie robiłam, ale może jakaś Warszawianka napisze, jak to załatwić, mając skasowany w tym czasie bilet. Ps. masz bilet ulgowy czy normalny?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 09:56   #22
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Mandat ZTM

hmm.. ja też nie rozumiem problemu. Dlaczego przy biletomacie ma być napisane, że jak jest zepsuty to trzeba bilet kupić u motorniczego? Przecież to logiczne...
Sama jechałaś bez biletu, na jakiej podstawie chcesz unieważnić mandat ?
Ludzie nie przestaną mnie zadziwiać...
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 10:08   #23
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Mandat ZTM

myslę, że nic nie ugrasz. Mój brat dostał mandat mimo, że miał ważny bilet. Nie miał wpisanego numeru dokumentu uprawniającego do zniżki. Żadne tłumaczenia nie pomogły. Swego czasu było o tym głosno.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 15:55   #24
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Mandat ZTM

Ja z chłopakiem niedawno w stolicy dostaliśmy,napisaliśmy odwołania,musimy czekać trzy tygodnie na rozpatrzenie,zapłacone już i teraz czekać czy oddadzą kasę.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Słuchajcie jak to jest w Wawie?raczej lajty z tymi odwołaniami?
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 17:39   #25
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Mandat ZTM

W jakim dużym mieście motorniczy (motorniczowie?) sprzedają w tramwajach bilety?? U mnie w Poznaniu jeszcze nigdy nie widziałam takiej sytuacji. Jak by to w ogóle miało wyglądać? Wchodzisz, tramwaj rusza, podchodzisz do biletomatu - nieczynny, idziesz do motorniczego po bilet, a ten prowadząc pojazd i zezując między torowiskiem a kasą wydaje ci bilet, ewentualnie szuka drobniaków, żeby wydać resztę? No nie, zupełnie niewykonalne.
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 17:47   #26
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mandat ZTM

Yyyyy... a widziałaś kiedyś jak kierowcy w autobusach sprzedają bilety? Co jest w tym niby takiego strasznego, że wg Ciebie wydaje się to niewykonalne? Ja nie raz widziałam w Krakowie zarówno motorniczych jak i kierowców sprzedających bilety. Sama parę razy kupowałam bilet w tramwaju.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:03   #27
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Mandat ZTM

Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
W jakim dużym mieście motorniczy (motorniczowie?) sprzedają w tramwajach bilety?? U mnie w Poznaniu jeszcze nigdy nie widziałam takiej sytuacji. Jak by to w ogóle miało wyglądać? Wchodzisz, tramwaj rusza, podchodzisz do biletomatu - nieczynny, idziesz do motorniczego po bilet, a ten prowadząc pojazd i zezując między torowiskiem a kasą wydaje ci bilet, ewentualnie szuka drobniaków, żeby wydać resztę? No nie, zupełnie niewykonalne.
Normalnie, w trakcie "postoju" na przystanku. Dajesz dokładnie odliczoną kwotę (tylko wtedy mogą Ci wydać bilet) i problem z wydaniem Ci biletu znika...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:14   #28
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Mandat ZTM

W autobusach widziałam, wtedy od razu ustawia się kolejka do kierowcy, i zanim autobus ruszy mija minuta, dwie, trzy... Czyli na każdym kolejnym przystanku autobus jest bardziej spóźniony. Chybiony pomysł (mówię tu o autobusach miejskich, gdy można kupić bilet w kiosku czy sklepie, ale ludziom nie chce się tam iść).
A kupowanie biletu u motorniczego po ruszeniu pojazdu - bo biletomat nie działa - może po prostu być przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Kierowca jest zajęty sprzedawaniem biletu, nie zauważy jak jakiś samochód wjedzie przed niego i tragedia gotowa.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Normalnie, w trakcie "postoju" na przystanku. Dajesz dokładnie odliczoną kwotę (tylko wtedy mogą Ci wydać bilet) i problem z wydaniem Ci biletu znika...
To nie takie proste, nie raz widziałam, jak ktoś dawał kierowcy owszem, odliczoną sumę, ale w żółtym bilonie, 1-, 2-, 5-groszówki, i kierowca musiał to liczyć, żeby sprawdzić, czy się zgadza i cenny czas ucieka.
Kiedy w trakcie postoju? Na drugim przystanku? Czyli jeden ktoś ma przejechać bez biletu, bo musi zaczekać, aż dojedzie na przystanek? Kanarów to nie obchodzi.

Edytowane przez crystalmethod
Czas edycji: 2013-10-05 o 18:17
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:16   #29
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Mandat ZTM

Trzeba mieć odliczone ale no jak ma się 20 zł to nie ma jak wydać.
Wracam do pytania a propos odwołań w stolicy,raczej pozytywnie rozpatrują czy mają je gdzieś? Miał ktoś taki przypadek?
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:20   #30
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mandat ZTM

Jezusieświęty, czasami kierowca sprzedaje te bilety i tyle, nad czym tu się roztkliwiać...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-27 12:00:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.