Zmiękczanie sztywnych, bardzo gęstych włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-11, 23:55   #1
Clina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1

Zmiękczanie sztywnych, bardzo gęstych włosów


Cześć

Od dłuższego czasu czytam Wasze Forum, ale dopiero teraz zdecydowałam się na rejestrację. Zmusił mnie do tego mój problem z włosami.

Mam średnio długie, ale bardzo, bardzo gęste włosy. Wszystkie moje koleżanki mi ich zazdroszczą, wsadzają dłonie w moje włosy niczym grabie i krzyczą "ale ja bym chciała mieć takie gęste włosy, nie to co u mnie" xD
To pewnie zasługa tego, że ich nie niszczę tj. nie używam suszarki, lokówki ani prostownicy, często je odżywkuję, nie farbuję ich itp.
Brzmi jakbym o nie nie dbała, ale wystarcza mi dobre strzyżenie i jestem zadowolona

Mój "problem" polega na tym, że przez to, że są grube nie działa na nie żadna odżywka, są więc twarde i sztywne, nieprzyjemne w dotyku.
Co zrobić?

Zawsze chciałoby się mieć coś innego, niż się ma. Koleżanki zazdroszczą mi burzy włosów, a ja marzę o jedwabistych kosmykach...

Może znacie jakieś kosmetyki, które zmiękczą moje włosy?
Używałam już kilku odżywek, ale efekt był średniowyczuwalny i bardzo nietrwały. Spray na noc Pantene Restoratives działał powodował, że włosy były miękkie, ale przy długotrwałym stosowaniu włosy zaczęły się tłuścić i pokazał się łupież

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
Pozdrawiam

Celina
Clina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 12:42   #2
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Zmiękczanie sztywnych, bardzo gęstych włosów

Ja mam podobnie, gęste i sztywne włosy. Bez prostownicy nie żyję Mi pomógł jedwab Biosilku. Super nawilża, włoski są miękkie, gładkie i dobrze się układają, a i ślicznie pachną. Używam od lat, spróbuj może Tobie też pomoże
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 16:48   #3
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: Zmiękczanie sztywnych, bardzo gęstych włosów

Biosilk może wysuszyć bo ma alkohol. Też byłam przkonana, że to dobra odżywka, a to dobre, ale do zabezpieczania końcówek.

Może poczytajcie o olejach:kokosowym np.(dużo będzie)
Ja mam super miękkie po oleju lnianym. Tj mi osobiście kompresy z tych dwóch olejów zmiękczają włosy - tez lubię jak są mięciutkie jak u dziecka.
No i maska kallosa latte też fajnie działa zmiękczająco na moje-droga nie jest 24 zł za 1l dałam. Oleje tez taniutkie.
Poczytajcie wątek "walka o zdrowe i piękne włosy" - dużo tam fajnych i pożytecznych info(tyle, że są trzy wątki i mozna oślepnąć) no i wątek o składach kosmetyków do włosów - też fajny.
jusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.