wysyp bardzo tanich mieszkań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-22, 20:12   #1
budynczekoladowy
Przyczajenie
 
Avatar budynczekoladowy
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 15

wysyp bardzo tanich mieszkań


Ostatnio zaciekawiła mnie pewna rzecz. Otóż jestem w w trakcie poszukiwań kawalerki w Warszawie i zauważyłam dużo ofert (około 15) dodawanych przez tą samą osobę (tzn nr telefonu jest ten sam), każde w świetnej lokalizacji, w centrum bądź bardzo blisko za bardzo niskie kwoty rzędu 900 - 1100 zł a jak wiadomo w centrum mieszkanie za taką cenę trudno jest znaleźć. Do tego każde z tych mieszkań jak na kawalerke ma całkiem fajny metraż i jest ładnie, dość nowocześnie umeblowane. Opisy do każdego z mieszkań są baardzo podobne. Wie ktoś może o co chodzi ? Trudno mi jest uwierzyć, że jedna osoba ma tak dużo ofert za tanią kasę i na fajnych warunkach dlatego wydaje mi się to trochę dziwne
budynczekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 20:17   #2
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Cytat:
Napisane przez budynczekoladowy Pokaż wiadomość
Ostatnio zaciekawiła mnie pewna rzecz. Otóż jestem w w trakcie poszukiwań kawalerki w Warszawie i zauważyłam dużo ofert (około 15) dodawanych przez tą samą osobę (tzn nr telefonu jest ten sam), każde w świetnej lokalizacji, w centrum bądź bardzo blisko za bardzo niskie kwoty rzędu 900 - 1100 zł a jak wiadomo w centrum mieszkanie za taką cenę trudno jest znaleźć. Do tego każde z tych mieszkań jak na kawalerke ma całkiem fajny metraż i jest ładnie, dość nowocześnie umeblowane. Opisy do każdego z mieszkań są baardzo podobne. Wie ktoś może o co chodzi ? Trudno mi jest uwierzyć, że jedna osoba ma tak dużo ofert za tanią kasę i na fajnych warunkach dlatego wydaje mi się to trochę dziwne
Chodzi o wynajem czy cenę za m2, czy jak? Teoretycznie możliwe, że ktoś potrzebuje szybko kasy...
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 20:33   #3
fragile_91
Przyczajenie
 
Avatar fragile_91
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 11
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

wiem o jakich ogloszeniach piszesz, pol roku temu jak szukalam kawalerki do wynajęcia też takie oferty były....i bardzo mnie to dziwiło, że kestra standard np mokotów , ochota po 800zł....pokazałam mężowi ale od razu stwiredził, że jakaś sciema i nawet nie dzwoniliśmy...no co jak co dziwnie to wygląda...
fragile_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 20:55   #4
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Pewnie numer należy do pośrednika nieruchomości i wypadku zaklepania oferty będziesz musiała mu zapłacić (zwykle kwota jednego czynszu). Być może podaje cenę bez czynszu i innych opłat, które wyjdą jak pójdziesz oglądać lokal.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:03   #5
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Agencje nieruchomości tak robią, żeby znaleźć klientów. Jak zadzwonisz, to powiedzą "niestety, przykro nam, to ogłoszenie jest już nieaktualne, ale mamy dla Pani inne oferty"
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:05   #6
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Agencje nieruchomości tak robią, żeby znaleźć klientów. Jak zadzwonisz, to powiedzą "niestety, przykro nam, to ogłoszenie jest już nieaktualne, ale mamy dla Pani inne oferty"
To też I na maila dostaniesz oferty wynajmu, ale w gorszej lokalizacji i za wyższą cenę.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:30   #7
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

ja ostatnio znalazłam podobne ogłoszenie dodane przez osobę prywatną też w centrum, piękne, umeblowane tanie i bez opłat. Koleś wkręcił mi historyjkę o mieszkaniu dla córeczki, a on mieszka na drugim końcu Polski, a że jest dużo chętnych i jak zapłacę kilka stów kaucji to mi to mieszkanie zaklepie
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 21:35   #8
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
ja ostatnio znalazłam podobne ogłoszenie dodane przez osobę prywatną też w centrum, piękne, umeblowane tanie i bez opłat. Koleś wkręcił mi historyjkę o mieszkaniu dla córeczki, a on mieszka na drugim końcu Polski, a że jest dużo chętnych i jak zapłacę kilka stów kaucji to mi to mieszkanie zaklepie
Przecież to normalne, że rezerwując mieszkanie wpłacasz jakąś zaliczkę. Oczywiście potwierdzoną na piśmie.
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:37   #9
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Przecież to normalne, że rezerwując mieszkanie wpłacasz jakąś zaliczkę. Oczywiście potwierdzoną na piśmie.
no właśnie, a żadnego potwierdzenia by nie było. pytanie tylko ile osób by wpłaciło
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:44   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Sądząc po tym, jaki rok temu na forum dom mieliśmy wysyp wątków reklamujących pseuoagencje, to sądzę, że zaczął się wysyp oszustów żerujących na studentach szukających mieszkania.

Schemat tych działań był ten sam: atrakcyjne ogłoszenie, lub cała strona z ofertami, ale żeby móc się czegoś dowiedzieć (np. nr tel.) trzeba było zapłacić "agencji" chyba ok. 200 zł. W zamian dostawało się regularnie maile z ofertami przepisanymi z ogólnodostępnych ogłoszeń, oczywiście zwykle już nieaktualne i wcale nie tak atrakcyjne.

Ci "agenci" działają pod kilkoma nazwami, ale strony są swoimi kopiami, ogłoszenia na nich też te same, ale zawsze jest coś, co przyciągnie klienta, czyli super oferta w super cenie i lokalizacji.
Oczywiście regulamin zastrzegający, że oni nic nie muszą i niczego nie można od nich wymagać jest napisany drobnym druczkiem i ukryty gdzieś na stronie, tak by za dużo osób go nie przeczytało przed zarejestrowaniem i zapłaceniem
Nie dajcie się przypadkiem nabrać na agencje nieruchomości, które wymagają od poszukujących mieszkania wniesienia jakiekolwiek opłaty za współpracę. Prawdziwe agencje pobierają prowizję od osoby oferującej wynajem i to po sfinalizowaniu umowy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:54   #11
budynczekoladowy
Przyczajenie
 
Avatar budynczekoladowy
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 15
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Tak mi się wydawało właśnie, że to jakaś ściema, byłoby za pięknie :P Wlaśnie znalazłam na facebooku nawet taki fanpage ostrzegający i wygląda na to, że to biuro umawia się na oglądanie mieszkania, pobiera opłatę (ponad 200zł), a przed umówionym terminem okazuje sie ze mieszkanie jednak nie jest juz wolne. oczywiscie kasy nikt nie zwraca.

także do wszystkich którzy aktualnie szukają mieszkania do wynajęcia, uważajcie na biuro wynajmu mieszkań na świętokrzyskiej !
budynczekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 22:01   #12
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Możesz też zgłaszać takie ogłoszenia do administracji, jeśli są na portalach ogłoszeniowych.

Za oglądanie mieszkania z pośrednikiem się nie płaci.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 09:27   #13
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Cytat:
Napisane przez budynczekoladowy Pokaż wiadomość
Tak mi się wydawało właśnie, że to jakaś ściema, byłoby za pięknie :P Wlaśnie znalazłam na facebooku nawet taki fanpage ostrzegający i wygląda na to, że to biuro umawia się na oglądanie mieszkania, pobiera opłatę (ponad 200zł), a przed umówionym terminem okazuje sie ze mieszkanie jednak nie jest juz wolne. oczywiscie kasy nikt nie zwraca.

także do wszystkich którzy aktualnie szukają mieszkania do wynajęcia, uważajcie na biuro wynajmu mieszkań na świętokrzyskiej !
Kiedys trafilam na takie mieszkanie idealne dla nas. Stwierdzilismy, ze pewnie sciema ale co szkodzi sprawdzic. Zadzwonilam, okazalo sie ze to pseudo agencja. Zapraszaja na podpisanie umowy w siedzibie, zaplate 200 z groszami w ramach prowizji i mozna sie umawiac na ogladanie.
Niestety pewnie jakas czesc osob sie skusi
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 10:11   #14
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Ja też jak szukałam mieszkania to dziwiło mnie, że są takie tanie oferty i jest ich sporo, które wyszły spod ręki jednej osoby.
Jak dzwoniłam okazało się, że jest to agencja nieruchomości, gdzie za samo obejrzenie mieszkania miałabym zapłacić 200-300zł
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 10:13   #15
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Ja nawet mialam adres, bo poprosilam. Marszalkowska o ile dobrze pamietam
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 10:13   #16
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Kiedys trafilam na takie mieszkanie idealne dla nas. Stwierdzilismy, ze pewnie sciema ale co szkodzi sprawdzic. Zadzwonilam, okazalo sie ze to pseudo agencja. Zapraszaja na podpisanie umowy w siedzibie, zaplate 200 z groszami w ramach prowizji i mozna sie umawiac na ogladanie.
Niestety pewnie jakas czesc osob sie skusi
To chyba nawet dzwoniłam kiedyś do tej samej właśnie na 1.roku. Tamto biuro było na Świętokrzyskiej.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 10:38   #17
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
To chyba nawet dzwoniłam kiedyś do tej samej właśnie na 1.roku. Tamto biuro było na Świętokrzyskiej.
A moze swietokrzyska? Tak czy siak, niech was rozsądek broni

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Sprawdzilam!

Świętokrzyska 30 lok. 52
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 17:22   #18
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: wysyp bardzo tanich mieszkań

Możliwe, że to przekręt jakiśtam, który rozpoczął się parę lat temu. Dzwonisz na megatanie mieszkanie, a babka mówi że jest problem bo mieszka za granicą, ale zależy jej żeby ktoś dbał o mieszkanie etc. dlatego tak tanio, chce żebyś tylko udowodniła że masz tyle i tyle na kaucję i możesz brać. W tym celu masz przesłać jakąś tam kwotę na konto np. swojej przyjaciółki z wybranego Western Union przez właścicielkę, bo ona chce tylko zobaczyć czy dysponujesz taką kwotą. Tam kopiują Twoje dane bankowe czy coś takiego i po Tobie. Moja kumpela z UK prawie się tak dała przerobić, ja dzięki temu po pierwszym telefonie pani i ściemie o zagranicy ładnie podziękowałam.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-23 18:22:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.