Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-13, 15:44   #1
lindita
Raczkowanie
 
Avatar lindita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 38

Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki


Witajcie, kochane! Potrzebuję porady i oceny sytuacji. Jestem singielką i widzę, że niektórzy moi znajomi oczekują, że skoro teraz jestem sama, to będę na każde ich zawołanie. Staram się prowadzić aktywne życie, chodzę na siłownię, umawiam się ze znajomymi. Wszystko planuję - skoro jest ndz i nie umówiłam się z kimś na pon.to albo planuję na ten dzień siłownię czy zakupy, albo umawiam się z kimś innym. Jedna z moich przyjaciółek bardzo rzadko umawia się ze mną z wyprzedzeniem, nawet jednodziennym, tylko pisze do mnie popołudniami, czy widzimy się dziś. Kiedy ja już mam plany, bo trudno żebym rezygnowała z życia i pasji, tylko dlatego, by trwać w zawieszeniu, bo akurat ktoś może się odezwać. Gdy proponuję spotkanie w innym terminie, nawet następnego dnia, słyszę pretensje, że nie można się ze mną umówić, że żyję zgodnie z grafikiem w który trzeba się wbić by ze mną pogadać. A ja tak naprawdę oczekuję zrozumienia, że to, że jestem teraz wolna nie znaczy że nie mogę żyć tylko muszę być na każde zawołanie. Zależy mi na tej przyjaźni ale już nie potrafię tłumaczyć setny raz, że za późno mi proponuje wyjście/ spotkanie i mogę umówić się z wyprzedzeniem a nie rzucać wszystko w jednej chwili. Mieliście takie przypadki w znajomości? Jak sobie radziłyście?
__________________
................
lindita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 15:56   #2
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Witajcie, kochane! Potrzebuję porady i oceny sytuacji. Jestem singielką i widzę, że niektórzy moi znajomi oczekują, że skoro teraz jestem sama, to będę na każde ich zawołanie. Staram się prowadzić aktywne życie, chodzę na siłownię, umawiam się ze znajomymi. Wszystko planuję - skoro jest ndz i nie umówiłam się z kimś na pon.to albo planuję na ten dzień siłownię czy zakupy, albo umawiam się z kimś innym. Jedna z moich przyjaciółek bardzo rzadko umawia się ze mną z wyprzedzeniem, nawet jednodziennym, tylko pisze do mnie popołudniami, czy widzimy się dziś. Kiedy ja już mam plany, bo trudno żebym rezygnowała z życia i pasji, tylko dlatego, by trwać w zawieszeniu, bo akurat ktoś może się odezwać. Gdy proponuję spotkanie w innym terminie, nawet następnego dnia, słyszę pretensje, że nie można się ze mną umówić, że żyję zgodnie z grafikiem w który trzeba się wbić by ze mną pogadać. A ja tak naprawdę oczekuję zrozumienia, że to, że jestem teraz wolna nie znaczy że nie mogę żyć tylko muszę być na każde zawołanie. Zależy mi na tej przyjaźni ale już nie potrafię tłumaczyć setny raz, że za późno mi proponuje wyjście/ spotkanie i mogę umówić się z wyprzedzeniem a nie rzucać wszystko w jednej chwili. Mieliście takie przypadki w znajomości? Jak sobie radziłyście?
Brak Ci spontaniczności. Myślę, że powinnyście się spotkać po środku. Tobie nic się nie stanie, jak dla przyjaciółki zawalisz wypad na zakupy, czy siłownię, a jej jak nie zawsze spotkacie się tego samego dnia.
Natomiast z osobą, która zawsze musi mnie umieścić z wyprzedzeniem w swoim grafiku chyba też nie umiałabym się przyjaźnić.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 15:59   #3
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Jak dla mnie to Twoja przyjaciółka nie za bardzo chyba szanuje Ciebie, Twoje plany i Twój czas. Spróbowałabym wyprzedzić ją i zaproponować w środę spotkanie w sobotę, a jeśli Ci powie, że nie wie to po prostu jak się odezwie zaproponuj, żeby się przyłączyła kiedy idziesz na siłownię/zakupy?
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:08   #4
lindita
Raczkowanie
 
Avatar lindita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 38
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez aljenka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to Twoja przyjaciółka nie za bardzo chyba szanuje Ciebie, Twoje plany i Twój czas. Spróbowałabym wyprzedzić ją i zaproponować w środę spotkanie w sobotę, a jeśli Ci powie, że nie wie to po prostu jak się odezwie zaproponuj, żeby się przyłączyła kiedy idziesz na siłownię/zakupy?
Często właśnie tak jest, że jak proponuję coś z wyprzedzeniem, np.w środę proponuję sobotnie wyjście, to otrzymuję odpowiedź "zobaczę", "jeszcze nie wiem jak będę się czuć". Dlatego też te spontaniczne propozycje wyjścia odbieram trochę jako "Nie mam lepszej opcji, to do niej napiszę", a że ja zazwyczaj mam już jakiś plan, to potem są pretensje i zarzuty. Dzis napisałam jak stoję z czasem w najbliższym tygodniu - 3 dni mam wolne popoludnia, w pozostałe mam czas po 18 i zaproponowałam, niech wybierze w którym dniu się spotkamy. Stwierdziła, że nie chce mi zaburzać planów :/
__________________
................
lindita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:37   #5
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Natomiast z osobą, która zawsze musi mnie umieścić z wyprzedzeniem w swoim grafiku chyba też nie umiałabym się przyjaźnić.
Ja przeciwnie, nie umiałabym się przyjaźnić z osobą, która nie potrafi z 1-dniowym wyprzedzeniem zaplanować, że chce się ze mną spotkać.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:42   #6
lindita
Raczkowanie
 
Avatar lindita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 38
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;67490346]Ja przeciwnie, nie umiałabym się przyjaźnić z osobą, która nie potrafi z 1-dniowym wyprzedzeniem zaplanować, że chce się ze mną spotkać.[/QUOTE]

Właśnie na tym polega mój problem Gdy pytam z wyprzedzeniem jedno lub kilkudniowym o spotkanie to nie da rady się określić. Zawsze pisze do mnie w tym dniu w którym chce się widzieć i to nie jakoś rano czy do południa, żebym sobie jakoś ułożyła dzień, lecz chwilę przed 16, gdy wychodzę z pracy i raczej już jakiś plan mam. :/ Wtedy proponuję alternatywę- spotkanie w inny dzień lub o późniejszej godzinie. I zaczyna się, że niby to ze mną nie da się umówić.
__________________
................
lindita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:50   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Mnie sie wydaje, ze ona spotyka sie z Toba z braku laku... Gdyby jej zalezalo na spotkaniu, to by sie umowila z wyprzedzeniem, a tak to jej sie nudzi, napisze do Ciebie i zdziwiona, ze masz swoje zycie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 16:50   #8
PaniLolXD
Raczkowanie
 
Avatar PaniLolXD
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 122
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Często właśnie tak jest, że jak proponuję coś z wyprzedzeniem, np.w środę proponuję sobotnie wyjście, to otrzymuję odpowiedź "zobaczę", "jeszcze nie wiem jak będę się czuć".
"Jeszcze nie wiem jak będę się czuć" autentycznie mnie rozbawiło XDD. Z Twoją koleżanką jest coś nie tak.
PaniLolXD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:56   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

To raczej normalne, że ludzie mają jakieś grafiki uwzględniające pracę, zajęcia, hobby czy jakieś inne sprawy, chociażby wcześniej kupione bilety do kina czy spotkanie planowane od dawna. Nie wyobrażam sobie za każdym razem rezygnować ze swoich planów, by podporządkować się spontanicznym propozycjom koleżanki. Rozumiem, że raz na jakiś czas można, czasem nawet trzeba z czegoś zrezygnować, ale to raz na jakiś czas, nie za każdym razem.
Mam wrażenie, że ludzie tacy, jak ta koleżanka nie szanują cudzego czasu i nie potrafią zrozumieć, że nie każdy żyje w taki sposób jak oni, na wiecznym spontanie.
Gdybym miała taką koleżankę, to też bym jej zaproponowała konkretne dni i godziny i poprosiła, by wybrała ten, który jej odpowiada.

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez PaniLolXD Pokaż wiadomość
"Jeszcze nie wiem jak będę się czuć" autentycznie mnie rozbawiło XDD. Z Twoją koleżanką jest coś nie tak.
Wydaje jej się, że świat się kręci wokół niej i jej samopoczucia, prawdopodobnie dość zmiennego (ciekawe z jakiego powodu te wahania nastrojów?).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 16:57   #10
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Często właśnie tak jest, że jak proponuję coś z wyprzedzeniem, np.w środę proponuję sobotnie wyjście, to otrzymuję odpowiedź "zobaczę", "jeszcze nie wiem jak będę się czuć". Dlatego też te spontaniczne propozycje wyjścia odbieram trochę jako "Nie mam lepszej opcji, to do niej napiszę", a że ja zazwyczaj mam już jakiś plan, to potem są pretensje i zarzuty. Dzis napisałam jak stoję z czasem w najbliższym tygodniu - 3 dni mam wolne popoludnia, w pozostałe mam czas po 18 i zaproponowałam, niech wybierze w którym dniu się spotkamy. Stwierdziła, że nie chce mi zaburzać planów :/
Dla mnie to brzmi, jakby Twoja przyjaciółka miała problem z samą sobą.

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Brak Ci spontaniczności. Myślę, że powinnyście się spotkać po środku. Tobie nic się nie stanie, jak dla przyjaciółki zawalisz wypad na zakupy, czy siłownię, a jej jak nie zawsze spotkacie się tego samego dnia.
Natomiast z osobą, która zawsze musi mnie umieścić z wyprzedzeniem w swoim grafiku chyba też nie umiałabym się przyjaźnić.
Przy dość napiętym grafiku (a sama taki mam, z przyczyn w większości ode mnie niezależnych) planowanie jest czymś naturalnym i wydaje mi się, że ktoś rozsądnie myślący powinien być w stanie to zrozumieć. Serio umówienie się dzień wcześniej jest takie trudne?
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 17:06   #11
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Ja tam nie mogłabym się przyjaźnić z kimś, kto nie ma innego życia niż praca/szkoła.
Ja też mam zajęte dwa wieczory w tygodniu, czasami muszę coś przygotować na pojutrze, więc nie mogę ot tak sobie wyjść i hulać. Gdyby ktoś oczekiwał ode mnie, że zmienię swoje plany albo zawalę obowiązki, żeby "spotkać się gdzieś pośrodku", to nie chciałabym z kimś takim utrzymywać kontaktów. A, zapomniałam, jestem w związku, więc zapewne dlatego nikt mi nie stawia takich oczekiwań. Chociaż nie przypominam sobie, żebym przed związkiem też miała takie problemy.
Ja sobie radziłam w takich sytuacjach tak, że nie rezygnowałam z niczego, nie ulegałam. Dzięki temu bardziej było mi po drodze z ludźmi, którzy też coś robią w życiu i z którymi można było porozmawiać o czymś, czegoś się od nich nauczyć, a nie z takimi, którzy dzwonią do mnie tylko wtedy, kiedy się nudzą.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 17:17   #12
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Dla mnie to brzmi, jakby Twoja przyjaciółka miała problem z samą sobą.


Przy dość napiętym grafiku (a sama taki mam, z przyczyn w większości ode mnie niezależnych) planowanie jest czymś naturalnym i wydaje mi się, że ktoś rozsądnie myślący powinien być w stanie to zrozumieć. Serio umówienie się dzień wcześniej jest takie trudne?
No to wyobraź sobie, że masz podbramkową sytuację, musisz pogadać, płaczesz, rozstałaś się z chłopakiem, a przyjaciółka dziś nie może Cię pocieszyć, bo ma jogę, a później idzie do Zary obejrzeć torebki.
Problem autorki jest trochę inny, z tego co widać w jej dalszych postach, ale ja odnosiłam się do pierwszego.

201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 17:25   #13
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Problem autorki jest trochę inny, z tego co widać w jej dalszych postach, ale ja odnosiłam się do pierwszego.
Nie, problem autorki jest zdecydowanie inny.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 17:29   #14
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
No to wyobraź sobie, że masz podbramkową sytuację, musisz pogadać, płaczesz, rozstałaś się z chłopakiem, a przyjaciółka dziś nie może Cię pocieszyć, bo ma jogę, a później idzie do Zary obejrzeć torebki.
Problem autorki jest trochę inny, z tego co widać w jej dalszych postach, ale ja odnosiłam się do pierwszego.

Z tego co ja rozumiem, to autorka ma dużo czasu dla przyjaciółki, ale tamtej się nie podoba, że musi czekać kilka godzin na spotkanie, bo ona chce i musi już, teraz, natychmiast, mimo że nie ma żadnego problemu.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 17:58   #15
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
No to wyobraź sobie, że masz podbramkową sytuację, musisz pogadać, płaczesz, rozstałaś się z chłopakiem, a przyjaciółka dziś nie może Cię pocieszyć, bo ma jogę, a później idzie do Zary obejrzeć torebki.
Problem autorki jest trochę inny, z tego co widać w jej dalszych postach, ale ja odnosiłam się do pierwszego.
"Podbramkowa sytuacja" to coś zupełnie innego niż luźne spotkanie na kawę i plotki.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 17:58   #16
lindita
Raczkowanie
 
Avatar lindita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 38
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
No to wyobraź sobie, że masz podbramkową sytuację, musisz pogadać, płaczesz, rozstałaś się z chłopakiem, a przyjaciółka dziś nie może Cię pocieszyć, bo ma jogę, a później idzie do Zary obejrzeć torebki.
Problem autorki jest trochę inny, z tego co widać w jej dalszych postach, ale ja odnosiłam się do pierwszego.

Ale JA CHCĘ poświęcić jej czas. Podaję propozycje kilku terminów, spowiadam się w nadgorliwości swej z tego, do ktorej godziny jestem czym zajęta i daję jej możliwość wyboru. Ona nie , nie korzysta. Ma pretensje, że mam zajęty czas wtedy, kiedy ona chce. Pisze np. o 15.30,odpowiadam żeby spotkać się o 16 jak wyjdę z pracy. Ale nie, bo ona chce ok.17. I nieważne że ja musiałabym czekać głodna, bo do domu nie opłaci mi się wtacać, a jak proponuję późniejszą porę, np. 19.30 bo chcę zjeść obiad w domu, nastawić pranie, to nie, bo jej za późno.
__________________
................

Edytowane przez lindita
Czas edycji: 2016-11-13 o 18:01
lindita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:05   #17
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Ale JA CHCĘ poświęcić jej czas. Podaję propozycje kilku terminów, spowiadam się w nadgorliwości swej z tego, do ktorej godziny jestem czym zajęta i daję jej możliwość wyboru. Ona nie , nie korzysta. Ma pretensje, że mam zajęty czas wtedy, kiedy ona chce. Pisze np. o 15.30,odpowiadam żeby spotkać się o 16 jak wyjdę z pracy. Ale nie, bo ona chce ok.17. I nieważne że ja musiałabym czekać głodna, bo do domu nie opłaci mi się wtacać, a jak proponuję późniejszą porę, np. 19.30 bo chcę zjeść obiad w domu, nastawić pranie, to nie, bo jej za późno.
To chyba musisz się zastanowić, czy to aby na pewno jeszcze przyjaźń. Bo wygląda z postu na post coraz bardziej toksyczną relację.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:11   #18
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Ale JA CHCĘ poświęcić jej czas. Podaję propozycje kilku terminów, spowiadam się w nadgorliwości swej z tego, do ktorej godziny jestem czym zajęta i daję jej możliwość wyboru. Ona nie , nie korzysta.
Albo to kwestia osobowości i jakiegoś egoistycznego podejścia do życia ze strony twojej koleżanki, albo to przeciąganie liny, to jakieś wołanie o uwagę, za którym kryją się jakieś głębsze problemy.
To nie jest normalne, że ktoś, kto chce się spotkać, robi wszystko, by znaleźć tysiąc powodów, by to spotkanie nie doszło do skutku i by przy okazji wystawić cierpliwość drugiej strony na próbę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:23   #19
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Zależy mi na tej przyjaźni ale już nie potrafię tłumaczyć setny raz, że za późno mi proponuje wyjście/ spotkanie i mogę umówić się z wyprzedzeniem a nie rzucać wszystko w jednej chwili. Mieliście takie przypadki w znajomości? Jak sobie radziłyście?
myślę że są 2 możliwości. Albo od czasu do czasu zrezygnujesz ze swoich planów i spotkasz się ze znajomą na jej warunkach. Niczego się nie nauczy ale przynajmniej się z nią spotkasz i odświeżysz znajomość. Albo konsekwentnie będziesz jej odmawiała takiego wcześniej nieumówionego spotkania. Nauczy że musi się z Tobą wcześniej zdzwonić a jak nie - to przynajmniej przestanie Ci zawracać głowę.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 18:23   #20
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Ale JA CHCĘ poświęcić jej czas. Podaję propozycje kilku terminów, spowiadam się w nadgorliwości swej z tego, do ktorej godziny jestem czym zajęta i daję jej możliwość wyboru. Ona nie , nie korzysta. Ma pretensje, że mam zajęty czas wtedy, kiedy ona chce. Pisze np. o 15.30,odpowiadam żeby spotkać się o 16 jak wyjdę z pracy. Ale nie, bo ona chce ok.17. I nieważne że ja musiałabym czekać głodna, bo do domu nie opłaci mi się wtacać, a jak proponuję późniejszą porę, np. 19.30 bo chcę zjeść obiad w domu, nastawić pranie, to nie, bo jej za późno.

Wiesz co, może ta dziewczyna jest Twoją przyjaciółką, ale Ty dla niej raczej planem C, bo nawet nie B. Ja bym przestała wychodzić z inicjatywą kontaktu po 3 takich sytuacjach. Chociaż w sumie nie. Zaczęłabym po prostu unikać jakiegokolwiek kontaktu z taką osobą. "Nie traktuj priorytetowo kogoś kto ma Cię tylko za opcję" - szkoda tracić czas Skup się na ludziach, którzy Cię szanują.
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:55   #21
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Ale JA CHCĘ poświęcić jej czas. Podaję propozycje kilku terminów, spowiadam się w nadgorliwości swej z tego, do ktorej godziny jestem czym zajęta i daję jej możliwość wyboru. Ona nie , nie korzysta. Ma pretensje, że mam zajęty czas wtedy, kiedy ona chce. Pisze np. o 15.30,odpowiadam żeby spotkać się o 16 jak wyjdę z pracy. Ale nie, bo ona chce ok.17. I nieważne że ja musiałabym czekać głodna, bo do domu nie opłaci mi się wtacać, a jak proponuję późniejszą porę, np. 19.30 bo chcę zjeść obiad w domu, nastawić pranie, to nie, bo jej za późno.
Jakoś uzasadnia, dlaczego nie chce sie spotkać w proponowanych przez ciebie godzinach? Np. dlaczego nie 16, tylko 17? Czy to tylko "nie, bo nie"?

Brzmi to jak jakiś wampir emocjonalny, który czuje satysfakcję, gdy rezygnujesz dla niej z czegoś, a gdy odmawiasz, obraża się, unosi, wzbudza w tobie poczucie winy i też ma satysfakcję, że ci przygadała z tym wbijaniem się w grafik. Okropny typ.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 18:59   #22
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Osobiście mam całkowicie inne pojęcie przyjaźni, ale może właśnie dlatego nie mam przyjaciół Bo nie wyobrażam sobie nazywania przyjaciółką takiej baby, która - co wynika z Twojego opisu - najzwyczajniej w świecie ma w pupiu poszanowanie Twojego czasu i zajęć i chce rządzić w tym układzie 'bo tak'. Bez sensu
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 19:30   #23
lindita
Raczkowanie
 
Avatar lindita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 38
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jakoś uzasadnia, dlaczego nie chce sie spotkać w proponowanych przez ciebie godzinach? Np. dlaczego nie 16, tylko 17? Czy to tylko "nie, bo nie"?
.
Uzasadnia, ale to raczej kiepskie tłumaczenie. Np. 16.00 nie, bo ona niedawno wróciła do domu. A późniejsza godzina nie, bo dla niej to za późno. Takie tłumaczenie.
__________________
................
lindita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 20:00   #24
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Ja bym straciła ochotę na spotykanie się z nią. Wiadomo że każdy z nas ma jakieś swoje zajęcia, i najlepiej się umówić wcześniej. Koleżanka zachowuje się jakby była pępkiem świata i każdy był tylko dla jej kaprysu na każde skinienie.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 20:36   #25
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Dla mnie też taka znajomość (na takich zasadach) jest do odstrzału. Też miałam taką przyjaciółkę, ale o ile w czasach studenckich, kiedy miałyśmy identyczny grafik, to jeszcze grało, to po studiach się po prostu rozjechało - mi trudno działać bez planu, a ona się obrażała o brak spontaniczności. I w ten sposób znajomość umarła śmiercią naturalną.

Singielstwo nie ma nic do rzeczy. Taki typ osoby z Twojej przyjaciółki. A Ty sama nie musisz robić nic, co by Ci nie odpowiadało. Nie ma czym się przejmować.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2016-11-13 o 20:38
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 20:47   #26
201701151356
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 294
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;67490346]Ja przeciwnie, nie umiałabym się przyjaźnić z osobą, która nie potrafi z 1-dniowym wyprzedzeniem zaplanować, że chce się ze mną spotkać.[/QUOTE]


Mam dokładnie tak samo. Spontaniczne kawki były super na studiach, teraz mam szacunek do własnego czasu i planów - staram się mieć czas dla znajomych i przyjaciół, ale moje fitnesy, czas na odpoczynek jest co najmniej równie ważny.
201701151356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 21:07   #27
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

niezła z niej egoistka. jej konkretna godzina nie odpowiada, bo nie to się nie spotka. widać aż tak jej na tym nie zależy. wśród moich znajomych to częste, że umawiamy się nawet z tygodniowym wyprzedzeniem, bo każdy ma jakieś swoje plany/obowiązki. czasem zdarza mi się wyjść spontanicznie, bo akurat dowiedziałam się o jakimś wydarzeniu kulturalnym, ale nie obrażam się, jeśli konkretni znajomi nie mają wtedy czasu mi towarzyszyć.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 21:43   #28
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Cytat:
Napisane przez lindita Pokaż wiadomość
Uzasadnia, ale to raczej kiepskie tłumaczenie. Np. 16.00 nie, bo ona niedawno wróciła do domu. A późniejsza godzina nie, bo dla niej to za późno. Takie tłumaczenie.
Naprawdę ma do ciebie pretensje, że nie chcesz się z nią spotkać, bo masz inne zajęcia, a sama odmawia, bo za późno? Nie masz o co zabiegać, naprawdę. To toksyczny typ, który próbuje podbudować swoje ego tym, że specjalnie dla niej zrezygnujesz z czegoś ważnego dla ciebie a jak się nie uda to przynajmniej tym, że cię zmiesza z błotem przez telefon. Gonić takich jak najdalej.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 10:01   #29
loquillax
Przyczajenie
 
Avatar loquillax
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 28
Dot.: Przyjaźń - oczekiwania wobec singielki

Dla Twojej koleżanki chyba najlepiej jakbyś siedziała całymi dniami w domu, zapłakana i marudząca jakie to życie jest bleee bo jesteś singielką . Dziwnie to wygląda... Uważam, że to ona nie potrafi poświęcić Tobie czasu, tylko po prostu akurat odzywa się do Ciebie i chce się spotkać jak nie ma co robić i się nudzi... Nie wyobrażam sobie rezygnować dla kogoś z siłowni, w ogóle nie w takim przypadku jeżeli chodzi o taką osobę jak Twoja koleżanka.. Jak się zaczniesz dopasowywać do jej spotkań (kiedy po protu nie ma co robić - bo np. chłopak ją wystawił) i co teraz.. biedna nie ma co robić to się odzywa to słabo widzę takie koleżeństwo/ przyjaźń.. to nie chyba na tym polega..
__________________
carpe diem
loquillax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-14 11:01:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.