Alergia na kaszkę ryżową! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-11, 21:46   #1
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211

Alergia na kaszkę ryżową!


Witam wszystkie mamusie!moja córeczka ma pół roczku i jest na mleku bebilon pepti, od miesiaca raz lub dwa razy dziennie podaje jej do picia kaszkę ryżową jabłkową lub malinową lub kleik ryżowy i zauważyłam że na buźce rączkach i piersikach wyszły jej krostki w dotyku szorstkie dodatkowo buźka troszkę się czerwieni!!!Dodam tylko że jabłko w deserku je i nic jej po nim nie jest!!Czy jest możliwa alergia na kaszkę i kleik ryżowy??
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 07:36   #2
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

czy to kaszka na mleku? zapodaj linka do rodzaju kaszki. jesli to same te płatki ryżowe to chyba moze byc uczulenie na gluten... ale to moje prywatne zdanie - w razie czego idz do pediatry
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 09:00   #3
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
czy to kaszka na mleku? zapodaj linka do rodzaju kaszki. jesli to same te płatki ryżowe to chyba moze byc uczulenie na gluten... ale to moje prywatne zdanie - w razie czego idz do pediatry
przeciez kleik ryzowy to produkt bezglutenowy

jesli uczulenie jest po kaszkach ryzowych(takich co dodaje sie tylko wode ) to moze byc uczulenie na mleko tam zawarte lub jakies aromaty owocowe...

spróbuj podac dziecku kleik ryzowy (czyste platki ryzowe) zrobiony na beilonie ktory pije na codzień i wtedy obserwuj.. jesli nadal je wysypie to do lekarza...
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 10:03   #4
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Kaszki które córci podaje to bobovita o smaku malinowym i jabłkowym robione na mleku bebilon pepti które pije lub zwykły kleik ryżowy!i dokładnie są to produkty bezglutenowe.
Odstawiłam jej kaszki od dwóch dni nie podaję jej kaszki i zauważyłam poprawę!
Do pani doktor i tak musimy się przejść bo wychodzi na to że chyba będzie się musiało obyć bez kaszek. Jestem ciekawa co ją w kaszce uczula w smakowej można pomyśleć że owoc, a w zwykłym kleiku ryżowym?
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 10:16   #5
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez Karolina2211 Pokaż wiadomość
Kaszki które córci podaje to bobovita o smaku malinowym i jabłkowym robione na mleku bebilon pepti które pije lub zwykły kleik ryżowy!i dokładnie są to produkty bezglutenowe.
Odstawiłam jej kaszki od dwóch dni nie podaję jej kaszki i zauważyłam poprawę!
Do pani doktor i tak musimy się przejść bo wychodzi na to że chyba będzie się musiało obyć bez kaszek. Jestem ciekawa co ją w kaszce uczula w smakowej można pomyśleć że owoc, a w zwykłym kleiku ryżowym?
Może uczulać ją po prostu ryż.
Spróbuj podać Sinlac, u nas się sprawdził. Są też kaszki kukurydziane, ale mają charakterystyczny smak, może jej zasmakują i nie uczulą.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 12:10   #6
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Może uczulać ją po prostu ryż.
Spróbuj podać Sinlac, u nas się sprawdził. Są też kaszki kukurydziane, ale mają charakterystyczny smak, może jej zasmakują i nie uczulą.
dokładnie ryz(choc to rzadko sie zdarza ale jednak) albo jakis konserwant dodawany do kaszek..

polecam wyprobowanie kleiku kukurydzianego albo sinlacu.. ten pierwszy mala bardzo lubila
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 15:10   #7
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

kupiłam małej kleik kukurydziany narazie jej smakuje zobacze jak będzie dalej!a powiedzcie mi czy SINLAC podaje się tylko na wodzie gęsty czy można dodać troche do mleka do butelki do wypicia?tak robiłyśmy z kaszą bo tak nam zaleciła pani doktor jak nie chciała jeść gęstej kaszki.
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 17:12   #8
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez Karolina2211 Pokaż wiadomość
kupiłam małej kleik kukurydziany narazie jej smakuje zobacze jak będzie dalej!a powiedzcie mi czy SINLAC podaje się tylko na wodzie gęsty czy można dodać troche do mleka do butelki do wypicia?tak robiłyśmy z kaszą bo tak nam zaleciła pani doktor jak nie chciała jeść gęstej kaszki.
Można dodać mleko. Ja podawałam łyżeczką jak kaszkę, ale myślę, że płynny też może być. Nie wiem jak wtedy z miarami wartości itd, to już musiałabyś poczytac na opakowaniiu.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 17:15   #9
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Sinlac zawiera ryz.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 17:31   #10
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Sinlac zawiera ryz.
Fakt, zawiera ryżową mąkę. Jeśli kogoś uczula właśnie ryż, mimo obecności wielu innych składników objawy mogą wystąpić.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 18:03   #11
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Pani doktór kazała podawać kleik kukurydziany i sinlac bo to ponoc dla alergików!Przeszłam się dziś do pediatry bo u alergologa mamy wizytę dopiero w lutym. Pani doktor potwierdziła że to ryż lub któryś ze składników z kaszki. Wydawało mi się zawsze że ryz nie uczula!Choć ponoc bardzo rzadko się to zdarza
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 18:13   #12
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Ryz uczula
najczesciej te dzieci, ktorych mama stosowala ''diete matki karmiacej'' oparta na ryzu, gotowanym kurczaku, marchewce i soku jablkowym

ale generalnie uczulac moze kazdy produkt spozywczy choc niekwestionowanym krolem pozostaje mleko krowie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 09:39   #13
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

w naszym przypadku nie mogłam karmić piersią więc ryz w diecie matki karmiącej odpada!Córcia moja od pierwszego miesiąca musała być karmiona mlekiem modyfikowanym!Na wszystkie mleka reagowała wysypką aż w końcu bebilon pepti okazał się najlepszy!no i m ateraz pół roczku i właśnie zauważyłam że te kaszki na bebilonie pepti źle na nią wpływają!robię jej sama zupki z warzyw i kupuję gerberka obiadki i zupki i wszystko bardzo dobrze toleruje i męsko i kurczaka i indyka i cięlęcinkę, z owocami tez nie ma problemu a tu proszę okazało się że ryż ją uczula!
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 10:39   #14
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

sorki, dla mnie każde zboże (wiec i ryż) kojarzone jest z glutenem ale wlasnie o ten ryż mi chodziło
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 11:20   #15
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez Karolina2211 Pokaż wiadomość
w naszym przypadku nie mogłam karmić piersią więc ryz w diecie matki karmiącej odpada!Córcia moja od pierwszego miesiąca musała być karmiona mlekiem modyfikowanym!Na wszystkie mleka reagowała wysypką aż w końcu bebilon pepti okazał się najlepszy!no i m ateraz pół roczku i właśnie zauważyłam że te kaszki na bebilonie pepti źle na nią wpływają!robię jej sama zupki z warzyw i kupuję gerberka obiadki i zupki i wszystko bardzo dobrze toleruje i męsko i kurczaka i indyka i cięlęcinkę, z owocami tez nie ma problemu a tu proszę okazało się że ryż ją uczula!

jesli kupujesz gotowe deserki i obiadki musisz dokładnie czytac sklady na sloiczkach bo wiele jest zageszczane ryzem wlasnie..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 14:43   #16
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Moja córka była uczulona na kaszki ryżowe smakowe, a na czysty kleik juz nie ... polecam także kukurydziany
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 14:49   #17
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

a moja nie tolerowała Sinlac'u. Podałam 2 razy w odstępie kilku miesięcy i po każdym były wymioty przez pól dnia.
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 18:21   #18
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Iwka pamiętam Pola jadła silnlak ale potem też zaprotestowała ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 01:13   #19
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

po samym kleiku ryzowym tez pojawiaja sie zmiany? ( ja uzywalam nestle, ma prostszy sklad).

Dla odmiany mozna , oprocz keiku kukurydzianego , takze kaszke jaglana i gryczana. Zdaje sie, ze jaglana jest juz w polsce w formie bylskawicznej.
ja kupowalam zwykla jaglana , rozgotowywalam,miksowalam . kaszke gryczana mozna tak samo lub w formie platkow gryczanych (szybko sie robi).
obie bezglutenowe. jest jeszcze egzotyczne ziarno o nazwie quinoa, ale nie mam doswiadczen. I amarantus, ale nie wiem czy w formie kaszeki.

po jakims czasie sprobuj znowu z ryzem, bo to wcale nie jest pewne, ze od ryzu.

z kaszek glutenowych: manna, jeczmienna, platki owsiane, kaszka z 5 zboz z lipa nestle...


Aha i moze nie dawaj kaszek typu kaszka ryzowa z jablkiem (suszonym), bo to moze ten susz szkodzi, a jablko ze sloika juz nie.
ja dawalam tylko np. kleik ryzowy i do tego starte surowe jablko.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2010-01-14 o 01:18
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 15:14   #20
Monecitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 229
GG do Monecitka
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez Karolina2211 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie!moja córeczka ma pół roczku i jest na mleku bebilon pepti, od miesiaca raz lub dwa razy dziennie podaje jej do picia kaszkę ryżową jabłkową lub malinową lub kleik ryżowy i zauważyłam że na buźce rączkach i piersikach wyszły jej krostki w dotyku szorstkie dodatkowo buźka troszkę się czerwieni!!!Dodam tylko że jabłko w deserku je i nic jej po nim nie jest!!Czy jest możliwa alergia na kaszkę i kleik ryżowy??
A w ktorym miejscu na rackach wystepuja te szorstkie plamki, bo jak na zgieciach rak. na nadgarstkach lub przedranmieniu to mala jest uczulona na mleko (skaza bialkowa).
A w sloiczkach podajesz tylko deserki? Bo w niektorych obiadkach jest tez dodawane mleko w proszku pelne...

Cytat:
Napisane przez Karolina2211 Pokaż wiadomość
kupiłam małej kleik kukurydziany narazie jej smakuje zobacze jak będzie dalej!a powiedzcie mi czy SINLAC podaje się tylko na wodzie gęsty czy można dodać troche do mleka do butelki do wypicia?tak robiłyśmy z kaszą bo tak nam zaleciła pani doktor jak nie chciała jeść gęstej kaszki.
A moj maly nie chetnie chce jesc kleik ryzowy i chcialam mu podawac kukurydziany, bo jest lejszy niz ten ryzowy, ale jakos nie umiem go dostac nigdzie

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolina2211 Pokaż wiadomość
Kaszki które córci podaje to bobovita o smaku malinowym i jabłkowym robione na mleku bebilon pepti które pije lub zwykły kleik ryżowy!i dokładnie są to produkty bezglutenowe.
Odstawiłam jej kaszki od dwóch dni nie podaję jej kaszki i zauważyłam poprawę!
Do pani doktor i tak musimy się przejść bo wychodzi na to że chyba będzie się musiało obyć bez kaszek. Jestem ciekawa co ją w kaszce uczula w smakowej można pomyśleć że owoc, a w zwykłym kleiku ryżowym?
I nigdy nie zgodze sie z tym, ze kaszki BoboVita zawieraja mleko modyfikowane Bebilon Pepti! Moze Bebilon tak ale na bank nie Pepti...http://www.*****************/zobacz_...ZKA&sys_id=194
Wejdz sobie na ta str i zobacz jakie mleko te kaszki zawieraja Musialas zle doczytac moja droga...

Edytowane przez Monecitka
Czas edycji: 2010-02-02 o 15:22
Monecitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:10   #21
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez Monecitka Pokaż wiadomość

I nigdy nie zgodze sie z tym, ze kaszki BoboVita zawieraja mleko modyfikowane Bebilon Pepti! Moze Bebilon tak ale na bank nie Pepti
Wejdz sobie na ta str i zobacz jakie mleko te kaszki zawieraja Musialas zle doczytac moja droga...
Źle zrozumialas. Zapewne chodzi o przygotowanie samemu kaszki ryzowej (nie mleczno-ryzowej) na mleku b. pepti. Sama tak robiłam długi czas.
Kaszki na receptę, to by było

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-02-02 o 16:12
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 17:52   #22
Monecitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 229
GG do Monecitka
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Źle zrozumialas. Zapewne chodzi o przygotowanie samemu kaszki ryzowej (nie mleczno-ryzowej) na mleku b. pepti. Sama tak robiłam długi czas.
Kaszki na receptę, to by było
Tak z tym sie tez zgadzam bo ja moemu synkowi daje bebilon pepti ibo ma skaze bialkowa i jest to mleko na recepte
A lekarka tez mnie ostrzegala ze jak zaczne dziecku urozmaicac jedzenie, to mam zwrocic uwage na ryz bi jest bardzo alergiczny
Monecitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 19:00   #23
jesienna_noc
Raczkowanie
 
Avatar jesienna_noc
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 247
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Też zaobserwowałam krostki po kaszce i nie tylko po mleczno ryżowej ale też po ryżowej. Odstawiam na kilka dni jeśli zanikną to będę pewna że winowajcą była ta kaszka.
jesienna_noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 07:22   #24
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Ja też małej mojej odstawiłam kaszkę na trzy tygodnie i kupiłam tym razem Nestle bananową, bo banany mamy sprawdzone i jak na razie jest ok, a jemy kaszkę już trzy dni.Nadal ma drobną kaszkę zwłaszcza na nosku, ale pani doktor uznała że tak może być i ze jestem przewrażliwiona i ze ona z tego wyrośnie. Nie robię jej gęstej kaszki, tylko do mleka dosypuję cztery pełne łopatki od mleka , i jest kaszka do picia, jak byłyśmy u alergologa.No i się nadal kazała nam kremować Oilatum na buzi, i jak nadal będę widziała że po kaszce coś nie tak mam podać acidolac baby. Dodam jeszcze że mała jest uczulona na gluten i mogę zacząć wprowadzać go dopiero po 10 miesiącu a jak nadal będzie ją alergizował to dopiero po roku. Nie możemy jeść żadnych jogurcików dla niemowląt i niczego co zawiera mleko modyfikowane, a córcia moja ma już 7 miesięcy. Ale za to może zjeść zupki, obiadki, mięsko zwłaszcza królika i indyka, kurczaka nam pani doktor odradziła.

I dla sprostowania kaszka jest zwykła bez mleczna a ja robię kaszkę na mleku modyfikowanym bebilon pepti jaki pije moja córka, od urodzenia.
Kaszek na bebilonie pepti nie ma wydawało mi się to jasne.
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 11:59   #25
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Narazie mysle zeby odstawic kaszke a do mleka dodawac Nutriton jest on dla dzieci ulewajacych,ale mozna go stosowac rowniez dla zdrowych dzieci,zageszcza mleko,pecznieje w żoladku i na dluzej syci.. ale chyba lepiej bedzie jak bedziesz dawac samo mleko modyfikowane,na kaszke moze przyjdzie jeszcze czas
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 20:24   #26
Klaudynaaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Dot.: Alergia na kaszkę ryżową!

Jeżeli robisz kaszkę na wodzię, to zawiera mleko modyfikowane z białkiem mleka krowiego i to może uczulać. Moja córcia miała właśnie uczulenie i jak się okazało mm na bazie mleka koziego nam pomogło! Minęły bóle brzuszka, wysypka na skórze. Postanowiłam, że poszukam jakiś kaszek właśnie z mlekiem kozim. Hitem okazały się kaszki CAPRIMA na początku zaczęłam od zwykłej ryżowej. Jest też ryżowo-kukurydziana z brzoskwinią i dynią, manna i wielozbożowa z borówką. Na prawdę polecam. Co najważniejsze nie zawierają oleju palmowego i maltodekstryny co niestety jest często dodawane do kaszek :-(
Klaudynaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-28 21:24:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.