Problem z cerą po mydle ziołowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-10, 14:54   #1
carmelNUT
Raczkowanie
 
Avatar carmelNUT
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 80

Problem z cerą po mydle ziołowym


Witam, od około trzech miesięcy do pielęgnacji twarzy używam ziołowego mydełka Herbal, byłam oczywiście świadoma jego negatywnego przesuszania skóry, zatem używałam prawie codziennie kremu nawilżającego z Rossmana lub zwykłego Nivea oraz toniku nagietkowego Ziaji. Od dłuższego czasu przesusza mi się (aż do 'sypania się' przesuszonej skóry) łuk brwiowy, płatki nosa i broda. Na skroniach mam nieduże, zaczerwienione placki, łuszczące się. Używam obecnie kremu Nivea Soft, ale niewiele pomaga. Skóra jest maksymalnie przesuszona i piecze mnie.

Naturalnie moja strefa T jest maksymalnie złojona i świecąca (w ciągu dnia oczyszczałam ją tonikiem), a policzki i brwi przesuszone. Mój makijaż jest ograniczony do cieni do powiek, tuszu i korektora pod oczy, bez żadnych podkładów czy pudrów.

Jak mogę poratować moją skórę twarzy i jakich kosmetyków zacząć używać? Zanim zdecydowałam się na owe ziołowe mydełko, wszystkie produkty do pielęgnacji twarzy powiększały tylko ilość wydzielanego sebum i wyprysków (mam 17 lat).

Proszę o pomoc
carmelNUT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 15:01   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Wink Dot.: Problem z cerą po mydle ziołowym

masz cerę mieszaną, tylko teraz na maksa przesuszoną tym mydłem Mydło zaburza Ph skóry Skoro kremy z drogerii nie pomagają, radzę udać się do dermatologa, albo kupić w aptece płyn micelarny i jakiś krem do skóry przesuszonej (może atopowej?) i krem do skóry mieszanej. Jesli się mylę dziewczyny mnie poprawją
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 15:07   #3
carmelNUT
Raczkowanie
 
Avatar carmelNUT
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 80
Dot.: Problem z cerą po mydle ziołowym

Ah, może dodam, bo to raczej ważne. Jestem alergikiem i o tej porze roku mam dodatkowo przesuszoną skórę twarzy i dłoni, na to działają tylko tabletki Flonidan, o ile się nie mylę, lecz zaczerwienienia pozostają.

Niestety moja dermatolożka, z czym bym do niej nie poszła, odsyła mnie do domu z Zyrtec'em, który przestał na mnie działać rok temu i jestem po nim tylko senna... Ale te informacje już ją nie obchodzą

Byłabym wdzięczna za konkretne nazwy produktów Aha, tonik, którego używam, jest odpowiedni do mojej cery?
carmelNUT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 15:54   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problem z cerą po mydle ziołowym

ten tonik Ci nie zaszkodzi ale spektakularnych efektów nie da. jesli nie chcesz iść do dermatologa i dź do tej apteki i poproś o jakiś krem albo maśc do skóry atopowej (taka maść czy krem nawet zalecana jest przy alergii) Narazie wstrzymaj się z tym kremem do skóry mieszanej skoro piszesz że jest tak sucha;/ dokładnie nazw ci nie podam, po prostu zapytaj farmaceuty
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 18:59   #5
carmelNUT
Raczkowanie
 
Avatar carmelNUT
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 80
Dot.: Problem z cerą po mydle ziołowym

Jutro zadzwonię do przychodni, może zmienili wreszcie dermatologa. Skóra na dłoniach mi znów boleśnie pęka, więc nie mam wyboru teraz
carmelNUT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.