Czy zgłosić to przy zapisaniu do przedszkola? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-16, 08:49   #1
olala10
Raczkowanie
 
Avatar olala10
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 47
GG do olala10

Czy zgłosić to przy zapisaniu do przedszkola?


Hej! Dziewczyny mam pytanie, które od dłuższego czasu mnie nurtuje. Mam 3,5 letniego synka, który od września mógłby iść do przedszkola do grupy 4 latków. W poprzednim roku niestety nie dostał się do 3 - latków, pewnie dlatego, ze nie pracuje (nie mam z kim zostawić dziecka), wiec przedszkole odrzuciło moje podanie, a chciałabym iść do pracy ze względów finansowych. Zatem w tym roku będę próbować ponownie. Ale pozostaje jeszcze jedna kwestia: jestem dość poważnie chora, często muszę jeździć na badania, do szpitala, po lekarzach, niestety bywa też że zwyczajnie słabo się czuje, a nie mam nikogo bliskiego,kto w takiej chwili pomógł mi zająć się dzieckiem (oprócz pracującego męża, który mało jest w domu z racji zawodu). Czy w takiej sytuacji gdyby przedszkole o tym wiedziało moj syn mógłby w końcu dostać się do przedszkola, czy uważacie, ze nie warto zgłosić takiego faktu , bo to nic nie zmieni, a tylko zrobię z siebie głupka?( nie jestem przyzwyczajona do opowiadania o swoim stanie zdrowia, bo panuje przekonanie, ze jak młoda to zdrowa i nie powinna narzekać) i nie chce z siebie robić zrzędzącej baby. A jeśli synek dostałby się do przedszkola chętnie podjęłabym jakąś lekką pracę biurową i mogłabym w końcu zarobić na leki i lekarzy... bo w tej chwili nie mam takiej możliwości (chyba ze z dzieckiem na plecach) Jak myślicie, czy powinnam zgłosić fakt choroby i całą ta sytuację przy rekrutacji dziecka? Czy zanieś tak jak zwykle podanie, bez podawania powodu przyjęcia dziecka do przedszkola i znów czekać na odrzucenie? Z góry dziękuje za odpowiedzi
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO. KACPERRRO 17.08.2009r.
olala10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:59   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Przedszkolaki 2013

Ja bym zgłosiła.
Tylko nie wiem czy to wezmą pod uwagę.
U nas nie biorą.

Liczy się praca rodziców. I to nie zmianowa! Ewentualne samotne wychowanie dziecka. (Pod warunkiem, że ktoś życzliwy nie zgłosi, że ten ex mąż to dalej tam mieszka...)
I niepełnosprawność dziecka.

Reszta nie obchodzi nikogo.

***

Dziwny tytuł wątku dałaś. Nic nie mówi o Twoim problemie. Sugeruje raczej luźne dyskusje na temat przedszkolaków tegorocznych.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:07   #3
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Przedszkolaki 2013

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Dziwny tytuł wątku dałaś. Nic nie mówi o Twoim problemie. Sugeruje raczej luźne dyskusje na temat przedszkolaków tegorocznych.
weszłam tu z taką właśnie nadzieją
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:15   #4
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Przedszkolaki 2013

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
weszłam tu z taką właśnie nadzieją
To tak jak i ja
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:23   #5
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Przedszkolaki 2013

Olu a ja bym ci radzila przejsc sie osobiscie do pani dyrektor przedszkola i to teraz a nie w okresie rekrutacji, czesto jest tak ze rodzice rezygnuja i zwalnia sie miejsce w ciagu roku szkolnego kolezanka w ten sposob zalatwila miejsce dla swojej coreczki (przeniosla z prywatnego przedszkola do publicznego wlasciwie) a druga w zlobku.
i mysle ze warto powiedziec szczerze o swojej sytuacji i liczyc na jakis ludzki odruch ze strony dyrekcji przedszkola
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:52   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Przedszkolaki 2013

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
weszłam tu z taką właśnie nadzieją
Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
To tak jak i ja
Ja też.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 10:28   #7
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Przedszkolaki 2013

Pierwszeństwo mają niestety dzieci obojga pracujących rodziców i samotnych matek.

Ale do sprawy mogą podejść też indywidualnie. Idź do dyrektorki i porozmawiaj z nią. Przedstaw sytuację. I nie wstydź się. U mnie też przekonanie, że młoda to i zdrowa musi być. A ja choruję od 10 lat na epilepsję, kamicę woreczka żółciowego i nerkową, a całkiem niedawno byłam u dermatologa i wykrył groźny pieprzyk ( w rodzinie było kilka przypadków czerniaka). Także to nie zasada, że młoda = zdrowa
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 11:38   #8
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Przedszkolaki 2013

Dlaczego "niestety"?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 12:13   #9
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Przedszkolaki roku szkolnego 2013/2014 czyli nowy etap w życiu

u nas musi mieć rocznikowo 3 lata + musi być samodzielne tzn samo jeść, załatwić się na kibelek - z tym póki co kiepsko bo nadal w pieluchach lata i ani myśli przestać

Starszą posyłałam w wieku 2 lat i niespełna 4 miesięcy i świetnie dała sobie radę no ale wtedy jakoś mniej dzieci było i nie było problemu z miejscem więc skoro była odpieluchowana to przyjęli bez problemu i 2 lata spędziła w najmłodszej grupie.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 19:08   #10
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Przedszkolaki 2013

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Olu a ja bym ci radzila przejsc sie osobiscie do pani dyrektor przedszkola i to teraz a nie w okresie rekrutacji, czesto jest tak ze rodzice rezygnuja i zwalnia sie miejsce w ciagu roku szkolnego kolezanka w ten sposob zalatwila miejsce dla swojej coreczki (przeniosla z prywatnego przedszkola do publicznego wlasciwie) a druga w zlobku.
i mysle ze warto powiedziec szczerze o swojej sytuacji i liczyc na jakis ludzki odruch ze strony dyrekcji przedszkola
Ja tak dostałam miejsce w żłobku dla córki
U nas w karcie rekrutacyjnej było miejsce "trudna sytuacja rodzinna" czy coś podobnego. To dobre miejsce, żeby wpisać takie sprawy.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 17:41   #11
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Czy zgłosić to przy zapisaniu do przedszkola?

Rekrutacja w większości przedszkoli jest dziś poprzez formularz w internecie, nie ma tam raczej miejsca na takie informacje, ja bym się przeszła po rekrutacji porozmawiać z dyrekcją, jeśli dziecko się nie dostanie. Na początku roku przedszkolnego często zwalniają się miejsca.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 09:30   #12
maggie74
Raczkowanie
 
Avatar maggie74
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 176
Dot.: Czy zgłosić to przy zapisaniu do przedszkola?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Rekrutacja w większości przedszkoli jest dziś poprzez formularz w internecie, nie ma tam raczej miejsca na takie informacje, ja bym się przeszła po rekrutacji porozmawiać z dyrekcją, jeśli dziecko się nie dostanie. Na początku roku przedszkolnego często zwalniają się miejsca.
Potwierdzam rekrutacja przez internet, mają swoje kryteria oceny, stan zdrowia rodziców ma znaczenie tylko jeśli rodzic ma 1 lub 2 grupę inwalidzką stwierdzoną. Również proponuję się przejść do dyrekcji po rekrutacji i spróbować poprosić.
maggie74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 12:53   #13
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy zgłosić to przy zapisaniu do przedszkola?

Ciekawe jak to wszystko ma się do faktu, że w niektórych miastach UM przejmują rekrutację.
Albo próbują.
Tak jak u mnie...

A przydzielać chcą wg sztywnych zasad i wedle odległości od miejsca zamieszkania.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 13:14   #14
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Czy zgłosić to przy zapisaniu do przedszkola?

W Krakowie do 10 lutego rodzice w ankiecie internetowej mogą wybrać kryteria jakimi przedszkole mogłoby się kierować przy rekrutacji. Można dopisać też własne sugestie.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.